misssicccka misssicccka komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Pribeh silne zeny z drsneho prostredi. Neni to to nejlepsi od HMK, ale je to dobre cteni.

20.04.2023 4 z 5

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Cetla jsem ted po 35 letech (asi) znova a ted mi, az doslo, jak je ta knizka stara. Tim nerikam, ze je spatna, je porad dobra, jen me dcery uz ji asi "neuctou". Skoda.

18.04.2023 5 z 5

Jako vzdy skvele.
A audiokniha bezvadna a vytecna.

15.04.2023 5 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Byl to zapas. Zapas s formou. Forma vs. Ja 10:0 ;)
Zpocatku to bylo fajn, zacetla jsem se a asi byla chyba, ze to casove neslo na jeden zatah a pak uz to neslo. Bylo utrtenim to docist. Oddany sluha pysny na svou dustojnost, kterou ovsem nemel, stejne jako poztracel i duvtip a krhticke mysleni. Tento styl psani mi nesedi, neznam film a budu rada, pokud bude lepsi nez kniha.

14.04.2023 2 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Pokora a ucta a obdiv.
Vic neni treba rikat.
Hruzna cast nasich dejin.

13.04.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Ta strohost vet mi zpocatku vadila, ale pak mi prisla genialni.
Zadny happy end. Jeden vskutku bezutesny zivot. Ale tak to je pribeh pro mne realnejsi.

11.04.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Takove jednoduche cteni, dovolenkove. Asi jsem podle recenzi ocekavala trosku vice.
Prislo mi to takove moc jednoduche, najednou vsichni vi, rikaji, krome jedne postavy jsou vsichni kladasove, kteri vse prijmou. Mn nevim ;)

10.04.2023 3 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

To bylo tak skvele. Nedalo se od toho odtrhnout a to by uplne stacilo pouze to bez zapletky s dedictvim a hry na detektivy.
Rozhodne lepsi nez Balada o snech. Tesim se na dalsi autorciny pociny.

09.04.2023 5 z 5

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

Vypocitave matky zily i v 18. stoleti ;)
Dopisová forma je skvela a jen ukazuje, jak byla Jane Austen genialní.
Ja jeji dila miluju. Miluju i jeji humor.

07.04.2023 5 z 5

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Poslechnuto jako audiokniha. O to lepsi hodnoceni ode mne kniha asi ma, nez kdybych ji cetla sama.
Napad skvely. Popis a charaktery 50. let perfektni, ale to dal... ta soucasnost? Jak ja vedu zvlastni a nudny zivot, ze nepotkavam zadne vyderace a intrikare.

07.04.2023 3 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Jak me toto mohlo tajt dlouho mijet? ;)
Nadhera, jednim slovem. Ta cistota, ta laska k zivotu, ten nezny humor. Musim koupit dcerkam.

06.04.2023 5 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Po dvou dilech plnych nahod byl tento zaverecny opet realny. Tedy realnejsi.

05.04.2023 3 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Moc nahod na tak malo postav.

04.04.2023 2 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Vadi mi tam nektere "omilani" dokola.
Jinak je to stale takove odpocinkove cteni. Zatim ma serie spise klesajici tendenci, bohuzel.

03.04.2023 3 z 5

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Obrovske zklamaní.
Jednak jsem zila v tom, ze je to knizka pro deti. Dobre, moje chyba.
Je tam jeho osobity styl, ale nektere nazory na chov psu mne tedy nadzvedavaly a trosku zmenily nazor na tohoto muze. Je to mozna tim, ze je to sto let a tehdy dle me v soucasnosti jiz pouhe predsudky byly asi brany jeste jako moudra tehdejsi inteligence. No nevim ;)
Z cele knihy je nejlepsí doslov Olgy.

02.04.2023 2 z 5

Přísahám a slibuji Přísahám a slibuji Ota Dub

Rozpaky.
Jak mam rada serial, tak kniha me nenadchla. Prilis dlouhe vety valici se jak rozbourena reka. Malo dialogu, o to vice hodne lyrickych monologu. Misty to bylo utrpeni, ktere koncilo upadnutim do spanku.
Vlastne se divim, ze se z toho vyloupl docela pekny serial.

02.04.2023 2 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Nebyt toho epilogu, tak mi vadilo, jak se to zacina nejak omilat dokola. A epilog to zvrhl k nejake latinskoamericke telenovele jakoze: uz by to stacilo, ale ctenari chteji, tak koho nechame zit ;)

29.03.2023 3 z 5

Matky Matky Pavol Rankov

Proste Pavol Rankov, nikdy me jeste nezklamal. Matky jsem si deset let setrila a udelala jsem dobre. Mezitim jsem se stala take matkou a tim ta kniha ma pro mndm urcite vetsi vyznam, nez by mela tehdy.
Nemam co vytknout. Snad jen tu silenou Lucii ;)

27.03.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Za me zatim uplne nejlepsi Hanišová.
Kniha s tajemsvim a prekvapenim v podobe dobreho konce.
Je to presne tak: kazdy to videl uplne jinak.

25.03.2023 5 z 5

Ořechy na cukroví Ořechy na cukroví Michaela Kalivodová

Mozna bych dala ctyri hvezdicky, ale ta skoda papiru v tistene verzi je fakt odrazujici.
Jinak prosty zivot obycejne zeny, slzy stesti a bolesti. Hodne lidi tam objevi nejakeho toho znameho seniora ;), nic naplat, vsichni takovi budeme ;)

21.03.2023 3 z 5