MíšaS. Online MíšaS. komentáře u knih

Pinocchiova dobrodružství Pinocchiova dobrodružství Carlo Lorenzi Collodi

Přiznám se, že se mi kniha nelíbila. Ponuré příběhy mi nevadí, ale vadila mi spíše zdlouhavost příběhu, nepoučitelnost a chvílemi hloupost Pinocchia.

29.12.2023 2 z 5

Zlobivé pohádky Zlobivé pohádky Zuzana Pospíšilová

Nic moc, ani dětem se kniha nelíbila. Některé pohádky se daly, ale některé mi přišly jako neskutečné blbosti nez špetky nápadu.

29.12.2023 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Přečíst se to dá, ale že bych si z knihy sedla na zadek, to ne. Zápletka zajímavá, francouzská linie velmi předvídatelná, a celkově toho tam bylo až zbytečně moc.

29.12.2023 3 z 5

Krásná zajatkyně Krásná zajatkyně Kathleen E. Woodiwiss

Věděla jsem, co od knihy můžu čekat, a tak mě nepřekvapila svojí kýčovitostí, ale ani tak nemohu dát vyšší počet *, protože i takový typ literatury se dá napsat dobře a zajímavě.

27.12.2023 2 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Co se mě týče, tak ten konec to zazdil úplně... Chtěla jsem dát tři hvězdy, není to žádný zajímavý příběh, podobných jsem četla a viděla již spoustu, ale za ten konec jednu ubírám, zbytečné melodrama. Kniha mě prakticky nebavila již od začátku...

26.12.2023 2 z 5

Krvavé stíny Krvavé stíny Jérôme Loubry

Ze všech tří knih je za mě tahle nejlepší. Trochu zklamání jsem zažila na konci, ale rozuzlení to vylepšilo. Ale ani tak to není nic z čeho bych se prosadila na zadek.

20.12.2023 3 z 5

Dorothea vévodkyně Kuronská Dorothea vévodkyně Kuronská Helena Sobková

Kniha je čtivá, jen někdy ty politické pasáže mi dělali problém.
A teď honem na babiččinu paní kněžnu .

14.12.2023 4 z 5

Krysáci Krysáci Jiří Žáček

Chtěla jsem vědět, co že to přinese ten Ježíšek
Vtipné příběhy, a hezké čtení. Já jsem spokojená.

14.12.2023 4 z 5

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

Neskutečná fantasmagorie...

05.12.2023 1 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Po přečtení knihy mám spoustu nezodpovězených otázek.

01.12.2023 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Přidávám jednu hvězdu navíc za ten konec, který je psaný kurzívou, protože ten jsem nečekala ani já.

28.11.2023 5 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Kniha se četla hezky, celkem příjemná atmosféra a fajn postavy. Je pravda, že od začátku mi bylo vše jasné, ale i tak jsem četla knihu ráda. V rámci tohoto typu literatury to bylo dobré. Jako přehnané, až kýčovité, mi přišlo vyústění literárního večera, to jsem i protočila oči s tím, že to ne, ne, prosím ne, ale nebudu více prozrazovat.

24.11.2023 3 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Přečíst se to dá, ale je to celkově takové nijaké.
A Veronika je dle mě kr*va...

16.11.2023 2 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Četla jsem znovu po cca 20. letech a opět nemohu říci, že jsem spokojená. Příběh mi nesedl, četl se celkem dobře, postavy dobrý, ale něco tomu chybí...

12.11.2023 3 z 5

Řetěz z trnů Řetěz z trnů Cassandra Clare (p)

Ano, tohle ano :)
Jak jsem psala už i u minulých dílů, CC odpouštím všechna klišé, nelogičnost a utahanost děje, protože prostě její příběhy mě baví, čtu je ráda a vždy si u nich skvěle odpočinu.

02.11.2023 5 z 5

Řetěz ze železa Řetěz ze železa Cassandra Clare (p)

Opět skvělá série. Jdu se hned pustit do třetího dílu.
Ještě bych chtěla napsat toto - už dávno nepatřím do věkové kategorie YA, a protože mám přeci jen docela dost načteno, vnímám nelogičnosti, kýče a klišé, které v těchto sériích o Lovcích stínů jsou, ale CC píše naprosto skvěle a její příběhy mě vždy pohltí a já jsem více než ochotná nemyslet na mínusy a vnímat pouze klady příběhu. Také se mi moc líbí, jak některé postavy prochází sériemi. Je to jako setkání s příbuznými, které máte rádi, ale bydlí daleko.

22.10.2023 5 z 5

Řetěz ze zlata Řetěz ze zlata Cassandra Clare (p)

Konečně vyšel i třetí díl v ČR, a tak se mohu pustit do celé série.
S prvním dílem jsem velmi spokojená. Pořád se mi svět Lovců stínů líbí a stále si ráda čtu příběhy o nich, takže jsem ochotná přehlédnout jistou klišovitost a kýčovitost, protože se prostě dobře pobavím a odreaguji. Také se mi líbí, jak některé postavy procházejí celými sériemi. Je to fajn a milé připomenutí dějů minulých.

17.10.2023 5 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Jak jsem psala už u prvního dílu, kdybych neměla druhý půjčený také, nevyhledala bych ho. Nechytlo mě to, nebavilo mě to.

05.10.2023 1 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Kdybych neměla půjčený i druhý díl, sama bych ho už nevyhledala. Přišlo mi to takové nedodělané. Svět byl vymyšlený celkem zajímavě, ale příběh mě prostě nedokázal vtáhnout.

04.10.2023 3 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Je to jednoduchá kniha, takových vychází dnes plno. Přečtete ji, ale za chvíli si na ní ani nevzpomenete. Děj nijak překvapující, oběť a vraha jsem věděla minimálně od půlky.

01.10.2023 2 z 5