MíšaS. MíšaS. komentáře u knih

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Bohužel. První třetina knihy docela dobrá, ale pak to šlo z kopce. Nebavilo mě to a pravdu povědíc, nechce se mi do druhého dílu, který mám také půjčený. Jediná fajn věc, že se mi hodí do ČV 23, obě knihy, takže si druhý díl přečtu, ale asi ne hned.

29.09.2023 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Možná kdybych knihu četla v mladším věku, "nezatížená" jinými příběhy, líbila by se mi více.
Chápu, že v roce vydání byla kniha zjevením, ale vzhledem k tomu v čem dnes žijeme, co se děje různě po světě a jak to vypadá ve světové i domácí politice, mi to přišlo jako slabý odvar.

26.09.2023 3 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Je fajn, že i když jsem první díl četla cca před 6 lety, tak jsem do děje vklouzla celkem bez problémů. Samozřejmě jsem si nepamatovala vše, ale vlastně to ani nepotřebujete. To je plus, a teď ty mínusy... 90% příběhu čekáte na konec, který je vám jasné, že přijde. Prostě to víte a stejně tak je vám jasné, že se nic nevyřeší a vy si budete muset počkat na další díl, který v překladu vyjde? nevyjde?.

Kdybych to celé měla nějak shrnout, nebylo to špatné čtení. Za mě je tato série rozhodně lepší než série se smrtkami, kde jsem dala jen 1. díl s tím, že je to pitomost. Tady si další díl přečtu ráda.

20.09.2023 4 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Musím říct, že jsem si knihu užila. Bavila mě, četla se dobře a i když jsem si myslela na viníka správně, nevadilo mi to. Jen ten konec byl za mě možná až moc cukrkandlový.
Jsem zvědavá na druhý díl, který má vyjít v ČR příští rok.

14.09.2023 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Je to milé, pěkné, vtipné. Samozřejmě film pana Poskalského měl větší šťávu, i vzhledem k obsazení, ale i knihu jsem si užila a příjemně jsem se rozptýlila.

11.09.2023 4 z 5

Miloval jsem svou ženu Miloval jsem svou ženu Milán Füst

Naprosto souhlasím s uživatelem PetrCepek, nudnější knihu jsem snad nečetla. Absolutní přehmat a nikdy více.

10.09.2023 1 z 5

Fandom Fandom Anna Day

Neskutečná sra*ka. Od začátku bylo jasné, co se stalo a jak se to bude vyvíjet. Dokázala bych napsat i ten druhý díl, protože vím naprosto přesně o čem bude, nebo je...

10.09.2023 odpad!

Pán much Pán much William Golding

Musím souhlasit s uživatelem Lazarus, ničím zajímavá klasika.
Nevím, zda byl příběh psán pro děti, ale mě jako dospělé nic moc nedal. Možná kdybych četla před xx lety, byl by názor jiný, ale vzhledem k tomu, jak je kniha vychvalovaná i v jiných příbězích a rozebírána ze všech úhlů pohledů, myslím si, že i mě, jako dospělou ženu, by měla zaujmout. Nezaujala.

10.09.2023 1 z 5

Marika Gombitová Marika Gombitová Miroslav Graclík

Kniha založená na starých rozhovorech s MG a doplněná o názory spolupracovníků té doby. Vlastně nepřináší nic nového, ale jako připomenutí této skvělé zpěvačky je dobrá.

01.09.2023 3 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Musím souhlasit s uživatelkou Kryštofkou. Když jsem četla knihu před 20. lety poprvé byla jsem z ní nadšená, ale teď jsem trochu rozpolcená. Bylo toho trochu moc. Dostali jsme náhled na spoustu témat, spoustu postav, ale oblíbit si nějakou jsem nedokázala. A bohužel se nedostavila ani radost ze čtení.
Takže snižuji z 5* a třeba zase za nějaký čas...

30.08.2023 4 z 5

Anna Kareninová II Anna Kareninová II Lev Nikolajevič Tolstoj

Nebavilo mě to tolik jako první díl. CHápu, že tam ta politika patří, ale ty pasáže byly úmorně dlouhé a nezáživné. A asi ani nemám dost pochopení pro takovýto typ lidí, co jsou pořád se vším nespokojení a neví, co vlastně chtějí.

25.08.2023 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Četla jsem ji již poněkolikáté a vždy mě baví jako poprvé.
Pohádka pro velké holky, kterou čtu, když mám lásky splín...

25.08.2023

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Popravdě řečeno, vlastně ani nevím, co jsem čekala. Kniha mi přišla náhodou pod ruku a tak jsem si jí přečetla. Překvapilo mě, že je tak útlá a přečetla jí během odpoledne. Líbila se mi, ale nijak se mě nedotkla.
Vše, co se stane, čekáte a jen si říkáte, zda se ostatní vzbouří, anebo ne, ale i to je vlastně jasné, ale čekáte, zda třeba náhodou.
Když to řeknu blbě, tak si můžu udělat "fajfku" u přečteno. Příběh jsem pochopila, souvislosti viděla, narážky vnímala, ale po dočtení mám prostě pocit jen té "fajfky" u přečteno a ještě takové myšlenky, že mi přeci kniha měla dát víc. Adorovaná alegorie, kniha, kterou by si všichni měli přečíst, dokonalost..., ale u mě prostě nic. Maximálně mě napadá otázka, jak bych se zachovala já.
Je něco špatně se mnou nebo s knihou...

20.08.2023 3 z 5

Anna Kareninová I Anna Kareninová I Lev Nikolajevič Tolstoj

Asi do poloviny jsem knihu hltala, ale pak jsem se nějak zasekla a do čtecí pohody se už nedokázala vrátit. Ale i tak velmi oceňuji příběh, neboť pasuje na každou dobu a je v něm mnoho pravd.
A šup na druhý díl...

09.08.2023 4 z 5

Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alison Weir

Jsem na tom podobně jako čtenářka lapagerie. Do děje jsem se nemohla začíst, vžít. Celkově mě kniha nudila a ke konci jsem i dost přeskakovala. Nevím, zda je to tím, že znám anglické dějiny poměrně dobře, čili většina napsaného pro mě nebyla překvapením, anebo překladatel?? nedokázal dát do děje potřebný entuziasmus, neboť čtení předchozí série mě bavilo.

02.08.2023 2 z 5

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete William Shakespeare

Krásná hra plná dvojsmyslů, u které se vždy zasměji.

22.07.2023 5 z 5

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Příběh, který platí v každé době...

21.07.2023

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Příběh se mi líbil, ale ten konec mi přišel trochu přetažený, a vůbec celá zápletka, ale i tak se kniha četla hezky.

19.07.2023 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Četla jsem teď znovu po letech a musím říct, že některé příběhy jsou trochu "divné", ale vyváží je skvělé příběhy jako třeba dort, kaťata, košilka, panenka, podlaha.

16.07.2023 4 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Kniha je napsaná lehce a čtivě, ale nesystematicky. Na jednu stranu super, ale já jsem bohužel člověk, který má rád seřazené údaje... Třeba - Dave nahrával první kazetu úplně sám a o pár řádek dále nahrávala celá kapela druhou desku, k tomu jak se dali dohromady nic, a mě toto prostě trochu vadí.
Také jsem, jako většina tady, čekala trochu více o Nirvaně, neboť on byl u toho. Ale z knihy jsem pochopila, že Dave je člověk, který nemá potřebu psát bulvár, a tak vlastně jeho vzpomínky jsou mnohem hezčí a poznáte z nich pravého člověk a ne mediální obraz. To samé platí i u Lemmyho :)
A proč ubírám hvězdu? Protože na mě tam bylo až trochu moc patosu. Dave je určitě skvělý člověk, ale některé pasáže byly jak od Barbary Cartland a na můj vkus jich asi bylo trochu moc :)

16.07.2023 4 z 5