Divoká píseň

Napínavé převyprávění příběhu Romea a Julie v temném městě Verity, kde najdete všechno, jen ne bezpečí… protože tohle místo ohrožují monstra, která se zrodila z násilí. Kate touží být tak nemilosrdná jako její otec, který vládne Severní části Verity, nechává nestvůry potulovat po městě a vybírá od lidí peníze za jejic... celý text

Kate touží být tak nemilosrdná jako její otec, který vládne Severní části Verity, nechává nestvůry potulovat po městě a vybírá od lidí peníze za jejich bezpečí. Po pěti letech na internátních školách se Kate konečně vrací domů a chce ukázat otci, že je stejně nelítostná jako on.

August chce být člověk. Ale není. Je nestvůrou, která dokáže krást duše pomocí hudby. Jeho otec řídí Jižní část města a snaží se chránit nevinné. August je jeho tajná zbraň.

Jejich město je rozdělené.

Jejich město se rozpadá.

A Kate a August jsou jediní, kdo chápou obě strany, jediní, kdo jsou schopní něco udělat. A přitom tak rozdílní… Ale jak se může člověk rozhodnout, jestli bude hrdina nebo zloduch, když je tak těžké rozlišit, co je co? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321896/divoka-pisen-Rnx-321896.jpg 4.485

Monstra z Verity (1.)

This savage song (2016)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, CooBoo

Channach

Všichni milují Divokou píseň. Já jsem asi četla jinou knihu nebo co... Více v mé recenzi v záložkách.

veronika0382

Moc mě bavila a těším se na druhý díl :)

kklepkaa

Celou knihou se nesly nádherné tóny a bylo to tak protichůdné k tomu jaký svět Victoria vymyslela... bylo to děsivé, zajímavé a nespoutané. August byl dokonalý, Kate za ním pokulhává, ale třeba se to v dalším díle vyrovná. Přes to všechno mi tam něco trochu chybělo.
U knížek této autorky nemá člověk pocit, že už to někde četl. Její světy jsou neotřelé, plus má velký dar přikovat čtenáře ke stránkám. Co se musí autorce nechat, že ze svých příběhů nedělá tuctové love story. Ona vůbec s projevy tohoto druhu šetří a zaměřuje se na děj a to je jedině dobře.

Arya26

On je příšera, zrůda, která díky hudbě krade lidem duše. Ona je jen dívka, která se chce stát příšerou, aby se zavděčila svému otci. Tyto dvě hlavní postavy jsou jako světlo a stín, zdají se být protikladné, avšak když se setkávají, mají až příliš mnoho společného. August je sice příšera, je ale spíš jako člověk a ctí určité morální zásady. Chce být ze všeho nejvíc člověk a nenávidí se za to, kým je. Jeho bratr Leo je úplně jiný, postrach, který je hrdý na to kým je, nebojí se své moci. Augustova sestra Ilsa působí jemně a nevinně, žije ve svém vlastním světě, ale pod touto slupkou se skrývá nebezpečný, ale spravedlivý anděl smrti. Kate na první pohled působí naopak drsně a neohroženě, nechce být nikým viděna jako slabá a křehká dívka. Byla už na několika internátních školách a ze všech byla vyhozena. Chce se vrátit do města V. a dokázat svému otci, že není slabá jako její matka, ale je krutá a nelítostná jako on. Myslí si, že najde rodinu. Už při jejich prvním setkání je jasné, že August umí nahlídnout pod Katinu drsnou slupku a Kate chce zase odhalit Augustovo tajemství. Obě hlavní postavy jsem si hrozně zamilovala a příběh taky. Do knížky jsem se dokázala začíst už při první větě, tím mi to tolik připomíná mé milované Šepotání, které zbožňuji. Knížka vás srazí na kolena a už nepustí.. Moc ji všem doporučuji. Budete to milovat.

Alice_E

Bohuzel musim rict, ze me tahle kniha proste nebavila. Cetla jsem ji roztahane asi mesic. K zaveru jsem se sice jakz takz dokopala, ale to bylo vsechno. Trosku slatanina vsechno pres vsechno. Ale nepochybuji, ze ctenare si najde. Neni nijak extra hrozna, jen me proste nesedla.

Aires

V temném městě Verity mají i stíny zuby a drápy. Ulicemi se potulují příšery, monstra, která se rodí z násilí. Krev-sající malchajové, stínoví malchajové a jako poslední tajemní sunajové, kteří pomocí hudby kradou duše.

Vicotria Schwab umí psát skvěle. To už prokázala ve svém Archivu. Divoká píseň je však trochu šikmo mířený výstřel. Originální nápad, ale první polovina knihy je tajemná jak hrad v Karpatech. Nejméně prvních 50 stran jsem netušila, jak to ve městě funguje a byla zmatená. V polovině knihy se to naštěstí přehoupne k dobrému, ale trochu rozpačitý dojem přetrvává. Možná i kvůli protivné a otravné Kate. A ještě perlička na závěr, který se týká reklam na knihu - kdo přišel na to, že má Divoká píseň něco společného s Romeem a Julií? :D

eva4036

Úžasná knížka, která mě zaujala hned první větou. Líbí se mi, že v příběhu není žádný milostný trojúhelník, jak to často bývá. Stejně tak je knížka zajímavá svou originalitou, napětím a nepředvídatelností.
Moc jsem si oblíbila Augusta, který i přes to čím je se snaží být člověkem.

Nejene

Pokud by se mě někdo zeptal, co si vybavím když si vzpomenu na tuhle knihu, asi by první bylo slovo město a potom v rychlém sledu příšery, hudba a temno.
Úžasná kniha, na kterou jen tak nezapomenu a budu napjatě očekávat pokračování.

warca

Celkem originální, napínavé, tajemné...
Řekla bych, že to vystihuje jen jedno slovo: unikátní!

natalie2171

Jsem tak moc ráda, že tahle knížka byla konečně něčím jiná, než všechny ostatní fantasy YA, které jsou jen o dívkách bez ničeho - a najednou jsou z nich ty nejsilnější osoby v širém světě.. Ale samozřejmě všechny nehážu do jednoho pytle - to vůbec ;)

Jen chci ocenit originalitu, kterou tahle knížka nesla. Hned jsem si zamilovala postavu Kate (přeci jen mám slabost pro neposedné holky) a Augusta - jakožto příšery. Se světem, ve kterém se děj odehrával, jsem se sžila a nepohrdla jsem ani padouchy, kteří nebyli na první pohled hned znát.

Nakonec bych chtěla také ocenit to, že se příběh obešel bez nějakého zamilovaného trojúhelníku přidávajícího klišé- autorka dokonce zašla ještě dál! Nedala ani nám moc nadějí na nějaké emoce mezi hlavními charaktery, kterými bylo souzeno být spolu! Ale. O to víc se těším na druhý díl. Třeba se něčeho dočkáme i tam. Ale jak říkám, o to byl příběh napínavější a překvapivější.

kaca3606

v půlce knihy jsem ještě pořát nevěděla" co to je" a "možný SPOILER"pak se to najednou rozjelo a pak utíkali a pak je chytli a otevřenej konec :D kniha se četla dobře i když jsem "nevěděla" co je to vlastně za příšery, četla jsem behem dvou dnů pár hodin ale nebaví mě tenhle druh fantazie. něco jako vampýrská akademie

Misa101

Úžasná young adult kniha - kdyby se mi dostala do rukou, když mi bylo ještě nějakých náct, byla bych z ní nadšená a stála fronty na další díl. Hlavní hrdinka Kate je správňácky vpurná, svá, možná i trochu švihlá a hlavní hrdina August je v duši úplně někým jiným než by jeden v jeho pozici čekal. Přidejte k tomu svět, kde se můžou vzbouřit a bojovat za pravdu, nové fantasy prvky a napětí a myslím, že kniha nezklame.

3 hvězdy jsem dala proto, že jsem bohužel čekala více. První část anotace je trošku zavádějící, ale jelikož mi fakt, že se vůbec nejednalo o Romea a Julii, spíše vyhovoval, tak mi to ani nevadilo. Jen jsem čekala jsem víc mrazivý příběh a trochu více propracovaný svět (který by mohl být dle mého názoru ještě temnější) a také vedlejší postavy. Určitě se ale pustím do dalších dílů, kam si zbylé hvězdičky šetřím.

kalinkacz

Ano, skvělý námět, nápad a všechno, jen prostě "Temnější tvář magie" pro mě byla lepší.... V první polovině jsem pořád nechápala, co se vlastně děje... Druhá polovina byla plná akce a četla se prakticky sama, jen jsem se tou první musela hodně prokousávat... Druhý díl rozhodně zkusím a budu dál číst autorčiny knihy!

martina1199

Mám velmi ráda příběhy, jejichž námětem je dobro a zlo balancující na hraně. Kdy si čtenář spolu s autorem klade otázku, kdo je vlastně ten zlý, kdo je tím monstrem, kterého je třeba se bát. Proto mě Divoká píseň tolik bavila - hlavně všechny pasáže s Augustem. Myslím, že právě ony z ní udělaly opravdu "jiný" YA fantasy příběh. A Kate mu rozhodně báječně sekundovala.

Bylo tam několik věcí, u kterých bych uvítala lepší a věrohodnější vysvětlení, hlavně pozadí celého příběhu - proč se vlastně všechna ta monstra rozhodla sloužit oběma lidským vůdcům, když prostě sama mohla vládnout všem a všemu (k čemuž se nakonec i odhodlali).
Se zaháněním démonů hudbou - tedy kromě dalších schopností sunajů - jsem se už v literatuře setkala. Uměl to Rojer z Démonského cyklu Petera V. Bretta. Docela by mě zajímalo, zda se V. Schwab u něj inspirovala :-)

I přes drobné nedostatky se mi ale Divoká píseň opravdu moc líbila a pokud máte rádi podobné typy příběhů, určitě po ní sáhněte:-)

"...Bál se toho, co je, i toho, co není, bál se, že se stane něčím jiným nebo ničím. ..."

" ... "Bolí to," šeptal. "Co?" zeptala se Kate. "Bytí. Nebytí. Nevzdávat se. Vzdát se. Ať udělám, co chci, bolí to." Kate si opřela hlavu o vanu. "To je život, Auguste," odpověděla. "A ty přece chceš cítit, že jsi naživu, že? Je úplně jedno, jestli jsi příšera nebo člověk. Život bolí." ..."

Silvuš

Pro mě byla kniha velice příjemným překvapením. Victoria Schwab napsala opravdu zajímavou a originální fantasy. Jsem zvědavá na další díl.

Hoshi

Kdyby mi kniha nebyla doporučena, asi bych si jí v knihkupectví vůbec nevšimla a nebo bych jí obešla obloukem a přitom přišla o zajímavý, čtivý, místy napínavý příběh o Kate, která chce dokázat svém otci, že je jeho dcerou a Augustovi, který chce být člověk... Bylo to prostě jen WAU a jaké asi bude pokračování ..?
Jen mi to vůbec nepřipadá jako převyprávění Romea a Julie ....

berydana

Za mě plný počet. Opět mě autorka nezklamala. Dokonale jsem si knihu užila a už se těším na pokračování.
Souhlasím s Markouš. Kate na mě ze začátku působila jako pěkně rozmazlený spratek, ale postupem času jsem si ji oblíbila.

S.monika

Schwabová nezklame. U ní se člověk nemusí bát nudnych, klišé příběhů. Líbí se mi, jak postupně odkrývá svět, který mate před sebou. Postavy jsou dobře vykresleny a jejich charaktery se prohloubí společně s dějem. Sice nejde o nějaké hlubší cesty do duší postav, ale i tak si představy uděláte.
Příběh plyne a já si každou další kapitolu říkala, jak příběh bude pokračovat dál.
Četlo se to samo a rychle, možná až moc rychle. Dávám rozhodně plný počet hvězdiček, protože mě kniha nenudila, překvapila a nedočkavě se těším na další díly!

Markouš

Kniha má určitě zajímavý námět. Líbilo se mi vykreslení příšer i ostatních postav. Děj je určitě zajímavý a místy i napínavý. Pokud máte rádi fantasy a retellingy, určitě si knihu přečtěte. Jedinné, co mi na knize vadilo, byla Kate. Nevím proč, ale nějak mi nesedla už od první stránky. Zato Augusta jsem si zamilovala. Čtyři hvězdy a doufám, že druhému dílu budu moci dát pět.

Lokina

Musím žasnout nad fantazií autorky. Kde ti autoři na to berou inspiraci? Divoká píseň je propracovaný, úžasný a originálně zpracovaný příběh. Je to čtivé, krásně kruté, surové a podmanivé. Ve knize se mísí krása, zvláštnost, utrpení, strach a napětí. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, bojácní, ne vůbec ukňouraní a zralí na facku. A ten konec? Takový, který vás nenechá chladným a budete se těšit na další díl :-) Doufám, že takové young adultovky budou vycházet i nadále, a že autoři budou vymýšlet ty úžasné, fantastické světy a příběhy. Je radost, číst je. Strávení s těmito knihami určitě není plýtvání našim časem, který, jak už to bývá v této době, je drahocenný.

Adris

Korsaji zubatí s ostrými drápy
vyschlí a kostnatí budou tě trápit.
Malchaji, malchaji, hrozný to zjev,
smrtícím úsměvem sajou ti krev.
Sunaji s očima jak z černé tuši,
písničku zahrají, vezmou ti duši.

Koho by to nedostalo? Tuhle sérii si zamilujete!
Moji recenzi si můžete přečíst zde: http://adrisbooks.blogspot.cz/2017/03/divoka-pisen.html

Andy0892

Tuhle knihu jsem původně ani nechtěla číst, prostě jsem si ji vypůjčila a musím říct, že mě mile překvapila. Už jen ta říkanka z knihy uvedená na blogu vydavatelství CooBoo... při ní mě trochu zamrazilo, a i když příběh tak mrazivý není, je to čtivé, postavy jsou super, lehce detektivní a od strany 200 jsem knihu přečetla na jeden nádech, abych si potvrdila svoji teorii :-)

Nápad vykreslit temnou lidskou stránku jako nebezpečnou samostatně žijící zrůdu velmi oceňuji a má za to u mě spisovatelka palec nahoru. Jsem zvědavá na další díl, protože konec této knihy zapojil do hry další postavu. Čtyři hvězdy si to zaslouží - lehké čtení, má to děj, super postavy, obálka taky není k zahození. Přečtením této knihy rozhodně nic nezkazíte :-)

Victoria Schwab

Victoria Schwab