Miliamka Miliamka komentáře u knih

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Tahle kniha mě opravdu bavila! Mnohem lepší než první díl Alfy a Omegy, Mercy je fajn, drzá, ale i obětavá. Všechno se vysvětluje za pochodu a nenápadně opakuje, takže i můj mozek zamlžený kocovinou zvládal všechno chápat. Těším se na další díl. Jen upřímně doufám, že se milostný trojúhelník (nebo víceúhelník?) konat nebude.
A obálka je opravdu opravdu děsná.

31.12.2021 4 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Tak nějk nevím, co si o té knížce myslet. Začátek byl výborný, ale pak s tím honem v horách, vysvětlováním, vzpomínkám a ultrapadoušskou čarodějnicí se to nějak pokazilo a snad ani nějak neuzavřelo. Škoda Waltera, ten mi přirostl k srdci. Zkusím další díly i Mercy..

30.12.2021 3 z 5

Zakázané noci Zakázané noci Liv Morris

Opravdu pohádka pro dospělé snílky. Mně sedla úplně přesně i do nálady. Je to naivní, místy přehnaný příběh, ale přesně tohle jsem čekala a i dostala.

30.12.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Ze začátku hodně informací, jak se člověk musí vžít do nového světa, proto jsem se tím prokousávala dost dlouho. Ale stálo to za to! Autorka má úžasný dar, že píše v kompexních obrazech - doslova před sebou vidím to, co čtu a cítím to, co čtu. Těším se na další díl, i když si asi dlouho počkám.
A poznámka na okraj, co to má autorka s těmi okřídlenými muži? Zde Hunt, ve Dvorech Rhys a v Skleněném trůnu Rowan..

30.12.2021 5 z 5

Slitování Slitování Julie Garwood

Ten začátek je peklo.. Myslím, že kdybych neměla zásadu, že dám knížce 100 stran a pak ji kdyžtak odložím, tak tohle ani nedočtu. Ale po 90. stránce se to konečně rozjede a je to vtipné, zajímavé i napínavé! Tentokrát se autorka překonala v akčních scénách. A pak přišel konec, který byl příliš rychlý a příliš sladký.. Bohužel, kdyby byla celá kniha jako její střed, hodnocení bych dala vyšší. Ale v sérii pokračuju.

28.12.2021 3 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

Ani nevím, za co dávám tu jednu hvězdu.. Příběh překombinovaný a zároveň vůbec nebyl napínavý, celá věc s Cecil nedávala úplně smysl. Candy byla prostá, hloupá a protivná, Nathan zmatený a nepříjemně umíněný. Jediný, komu jsem asi trochu rozuměla, byl Drew, ale i on byl v tak divné pozici, že tam byl tak nějak navíc. Dočetla jsem knížku na sílu, protože prostě nemám ráda nedočtené příběhy.

27.12.2021 1 z 5

Asa Asa Jay Crownover

Opravdu jsem se na poslední díl této série těšila. A takové zklamání!
Nejvíc z toho viním překlad, protože snad u každé druhé věty mi naskakovaly slovní obraty v angličtině a napadalo mě, jak by se to dalo přeložit jinak. Druhým důvodem byla jasná snaha autorky dotáhnout do šťastného konce příběhy z předchozích dílů, což působilo nakonec docela rušivě. Právě kvůli tomuto odbíhání mi nakonec připadalo, že navzdory tomu, kdo Asa a Royal jsou, nemuseli řešit žádná velká dramata. Nicméně z nostalgie a proto, že mi jednu dobu připadalo, že jsem součástí téhle neuvěřitelné party, je moje hodnocení tak vysoké. A to mě přivádí k poslední výtce.. Když už se celá série jmenuje "Označení muži", proč poslední věty v knize, které to všechno měly shrnout, jsou přeložené jako "Poznamenaní muži"?! Za pár let si tuhle sérii přečtu znovu, ale asi v angličtině..

23.12.2021 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Myslím, že přirovnání k Maas je spíš kvůli obsažené erotice, než kvůli čemukoliv jinému. Nicméně - potřebuju další díl! Knížku jsem přečetla během dvou dní a další dva dny se k ní vracela v myšlenkách. Je skvělá, už minimálně proto, že ve mně vyvolala během čtení celou škálu emocí. Některá závěrečná odhalení jsem tušila už od čtvrtiny knihy, ale přesto posledních 100 stránek byla emoční bouře a šok střídal šok. Určitě si tuto knížku přečtu ještě několikrát. Za mě nejlepší, co jsem letos četla.

18.12.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Eh, tak tohle bylo velké zklamání. Samozřejmě nijak nesnižuju vážnost tématu, zneužívání je strašné v jakékoliv podobě. Ale na tom příběhu bylo tolik nesrovnalostí a nelogičnosti, že se to nedalo číst. Přečetla jsem jak Kasten, tak Armentrout (Počkám na tebe) a tohle bylo nesrovnatelně horší, delší, nezajímavější a celkově hloupější. Jakoby si snad autorka řekla, že prostě napíše knížku na téma, kterých je tu už hromada a nemůže tím nic pokazit a naopak si přitáhne čtenáře. Nerozumím tak vysokému hodnocení, druhý díl nekupuju.

30.10.2021 2 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Neříkám, že je to špatné. Ale bylo to špatné pro mě. Být mi asi o 20 let míň, nejspíš bych tuto knihu milovala. Ale pro mě to bylo moc uplakané, roztáhlé a navíc mi připadalo, jakoby postavy měnily charakter podle toho, jak se to zrovna hodilo. Do dalších dílů se pouštět nebudu.

04.10.2021 3 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

A zase mi Elle Kennedy a její hokejisté pomohli dostat se ze čtecí krize! Přečteno za jedno odpoledne u moře. Úžasné jako vždy.

Dívka v přestrojení Dívka v přestrojení Greer Macallister

Tohle pro mě bylo dost těžké číst. Chápu, že psát o pocitech někoho, kdo žil před 150 lety je těžké, ale sakra, aspoň nějaká gradace, nějaké vyjádření jakýchkoliv citů.. A to byla první kapitola fakt dobrá. Připadala jsem si, jako bych četla učebnici - cituprostá fakta. Tady jsem opravdu sáhla při výběru knihy vedle.

04.10.2021 2 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Skvělá série (byť by se podle mě vešla i do dvou knížek). Napětí, erotika, humor, všechno, co jsem čekala, jsem od této knihy dostala. Upřímně se těším na další knihy autorky..

Noční šepoty Noční šepoty Judith McNaught

Naštěstí jsem to měla ve čtečce, protože obálka je fakt hrozná, ale příběh byl popsán dobře. Detektivní linka dávala smysl, romantická už pro me trochu míň, ale na harlekýnku dobrý...

04.10.2021 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Je to něco jiného, než co obvykle čtu. A přesto nebo právě proto mě to výborně bavilo. Všechno bylo psáno svižně, vtipně a čtenář se dozvídá víc o Marii, ale i o divadle nebo herectví.. Kdyby bylo pokračování, určitě si ho přečtu.

04.10.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Skvělé! Výborně napsané, vtipné, romantické, mnohokrát jsem se v knize v postavě Animant našla. Jen ten konec byl na mě moc rychlý a mohl být napsán trochu jinak..

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Nudaaa. Asi tak by se to dalo popsat. Oproti jiným, jako třeba Božský bastard, je to velmi slabý odvar. Vtipné to není, posledních 20 stránek jsem přeskočila, protože jsem ani nechtěla číst, co tam je. Škoda, potenciál to mělo.

22.06.2021 2 z 5

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Tak tohle se bohužel moc nepovedlo. Po skvělé sérii Mediátor jsem po této knížce sáhla a doufala v podobné výborné čtení. Bohužel dost zklamání. Jakoby tohle autorka dostala příkazem a rozhodla se napsat takovou blbost natruc. Dvě hvězdy za Alarika. Jednu za vrátného.

14.05.2021 3 z 5

Pád Pád Maya Banks

eh, byly tam momenty, kdy už jsem ani nechtěla číst dál. Ale celkově nejzajímavější díl ze všech tří. Ty ostatní už jsou tak nějak na jedno brdo a hodně hodně neuveřitelné.

14.05.2021 3 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Komentář píšu až po přečtení celé série. První díl je bohužel nejslabší, proto doporučuji číst další..

14.05.2021 4 z 5