Miliamka Miliamka komentáře u knih

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Tak já nevím, jestli jsem četla něco jinýho než zbytek komentujících. Vždyt to mělo scény, děj a "zvraty" jakoby to psala 15 letá autorka, co si něco divokého vysnila a hodila na papír.. Tolik nedotažených nelogických věcí, nemůžu prostě dát víc než 3 hvězdy. A to jsem si knížku vzala na dovolenou jako nenáročné čtení do letadla...

11.04.2022 3 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Meh. Jednu hvězdu musím dát dolů za Aubrey a to jak strááášně dlouho jí všechno trvalo a jak si nakonec s Chancem pohrávala. Knížka si nicméně drží standard, bylo to vtipné, vzrušující i romantické.

02.04.2022 4 z 5

Nezvladatelná láska Nezvladatelná láska Julie James

Krásná romantika, která autorce opravdu jde. Ale chyběla mi tam ta detektivní napínavá část...
A bohužel hodně rozumím tomu, jaké to je, když někdo vidí práci jako jediné místo, kde je úspěšný a věnuje tomu všechno. Docela to fungovalo jako zrcadlo..

01.04.2022 4 z 5

Ty nejsi moje spřízněná duše Ty nejsi moje spřízněná duše Ilsa Madden-Mills

První dvě třetiny knihy super, příběh odsýpal, smála jsem se, fandila jim. Ale pak (po oslavě) se to celé nějak pokazilo - jakoby ztratili oni sami náboj a všechno se tak nějak dělo, protože muselo. Epilog mě nutil zvážit ubrání ještě jedné hvězdy, ale nakonec jsem nechala 4.

30.03.2022 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Uf, tak tohle bylo zklamání na celé čáře. Joss byla protivná. Jde vyhledat pomoc, protože ji potřebuje, ale neposlouchá, co se jí říká?! Polovinu knížky jsem jen prolistovala, protože jsem ani na sexuální scény, ani na její neurvalé chování a řeči prostě neměla náladu. Chápu, že je to už postarší knížka, ale opravdu mi to nesedlo (a přitom je to můj oblíbený žánr).

21.03.2022 2 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Nenáročná jednohubka k nedělní kávě. Nejde se tu v ničem do hloubky, prostě jen plujete po povrchu. Ale zasmála jsem se a zasnila.

13.03.2022 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Elle prostě umí. Její knížky se čtou všechny velmi rychle. Já mám u ní vždycky pocit, že žiju na chvíli v Americe a vracím se zase na vysokou. Tohle za mě byla velmi silná kniha, která se věnuje těžším tématům - možná pro mě i dost osobním. Jen by jen všichni ti kluci nemuseli být tak neuvěřitelně trpěliví, vtipní a milující...

12.03.2022 5 z 5

Křehká láska Křehká láska Julie Garwood

No konečně kniha, která byla zajímavá od začátku do konce. Ale tady mi šíleně vadila natvrdlá Kate. Težko si lze představit, že tak naivní a nechápavá ženská vybuduje vlastní úspěšnou firmu.. A Dylan byl takový nijaký. Škoda toho, potenciál byl veliký.

07.03.2022 3 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Krásná kniha o lásce v atraktivním prostředí krasobruslení. Jen mi připadala místy opravdu hodně rozvláčná. Nicméně od chvíle, kdy Jasmine onemocní, už to bylo mnohem lepší. Jako největší negativum považuju přesně, jak tu někdo už psal - na to, že oběma hlavním hrdinům už bylo dost přes 20, resp. 30, chovali se jako dva nemožní, hubatí puberťáci. To mi opravdu vadilo.
Na druhou stranu - od chvíle, co jsem knížku dočetla, mi zní v hlavě "Buď lepší" a opravdu to pomáhá..

01.03.2022 4 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Přečetla jsem zatím všechny knížky od Whitney, ale tato mi teda vůbec nesedla. Celé nereálné, hloupé, melodramatické a ten závěr až příliš sladký.. Rachel byla protivná, unáhlená a Ethan tak docela sobec.. A to anotace zněla tak nadějně.

24.02.2022 2 z 5

Svůdcova přísaha Svůdcova přísaha Stephanie Laurens (p)

Nějak nevím, jak popsat pocity při a po přečtení. Tohle byla hodně zmatená knížka - příliš mnoho postav, přeskakování v ději, kriminalní zápletka nijaká, postavy měnily svoje povahy podle situace. Asi jsem měla od této knížky jiná očekávání, navíc jak Patience, tak Vane mi připadali až moc umínění a vlastně ani přiliš sympatičtí.. Od série odcházím, možná se za pár let k ní vrátím.

21.02.2022 3 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Snad všechny knížky autorky jsou psány podle šablony. Ale mě to taaak baví! Knížka je opravdu psána čtivě, tak, že se člověk dokáže vcítit do hlavních hrdinů. Maxx i Charly jsou skvělá výbušná kombinace a rozhodně jeden druhého nešetří. Bavilo mě to a ke knížce se určitě vrátím.

21.02.2022 5 z 5

Vražda podle seznamu Vražda podle seznamu Julie Garwood

Ty úvody autorce opravdu nejdou. Prvních cca 70 stránek se zase táhlo.. A tentokrát mi to připadlo víc jako detektivka, kde se opravdu autorka věnovala víc pachateli a pozadí jeho činů než té romantické části knihy, která tak byla jaksi povrchní. City vznikly jakoby zničehonic. Překladatel byl měl vědět, že se překládá, že je někdo "v bezpečí" a ne "bezpečný".

19.02.2022 4 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Ach, to bylo krásné! Jemné, pomalé, ale hluboké. Mám ráda knihy, kde se vztah mezi hlavními postavami buduje pomalu - slow burn - a tady se mi toho dostalo. Skvělé je i zasazení do New Orleans, které vytvořilo prostor pro nenásilné propojení minulosti a současnosti a trochy magie. Líbilo se mi, jak na sobě hlavní hrdina pracoval, měnil se a že byl i sám obětí jiných lidí - není to plochý charakter, co je stejný od začátku do konce. A Clara je opravdu pěkně popsaná jako bojovnice, co se nevzdává. Vedlejší postavy fungují a dotváří příběh.
Jak někdo napsal - je to mix Fantoma opery a Krásky a zvířete. A funguje to..

18.02.2022 5 z 5

Válka s láskou Válka s láskou Winter Renshaw

Taková příjemná oddechovka na sobotní odpoledne. Ale proč ne, všichni jsou tu jasní od začátku do konce - zlí zůstanou zlými, hodní hodnými, linka je taky docela předvídatelná. Kniha je velmi čtivá, až na erotické scény, které opravdu nejsou dobře napsané. Hodnotím jako lepší průměr.

13.02.2022 3 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Slabší rozjezd rozsáhlé série. Určitě se pustím do dalších dílů. Jen jsem si musela často opakovat, že je to z roku 1995.. Ale pokus o popis budoucnosti mě bavil, připomínalo mi to Demolition mana.. Eva Dallas je zajímavá postava, Roarke hrdina. Jen autorce (možná je to i dílem překladu) nejdou popisy některých pasaží..

18.01.2022 3 z 5

Žhavý trůn Žhavý trůn Julie Johnson

To co v jedničce až tak nevadilo, tady doslova bije do očí. Proč autorka zvolila jako studijní obor své hrdince zrovna psychologii, když tato se pak chová jako někdo, kdo o psychologii četl maximálně v časopisu Dieta? Mohla být snad radši studentka lingvistiky nebo historie umění.. Stejně jako autorka Američanka neznalá reálií Evropy pořád fňuká nad platbami za studium a studentskými půjčkami a jejich úroky, když ve většině Evropy je narozdíl od USA univerzitní studium bez poplatků.. Děj se táhne, napětí nefunguje jak má. Já vím, že je to pohádka pro dospělé, ale to už asi radši mohla přidat draky než tohle. K sérii se po čase možná vrátím, ale momentálně to můj mozek odmítá.

08.01.2022 3 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Snažím se, vážně se snažím, vidět to, co vidí ostatní. Ale na mě prostě mladinká knihovnice, co se ohání mečem, skáče a vraždí monstra líp než profesionální démon prostě nemůže fungovat. Být mi o 15 let míň, asi by to pro mě byla hrdinka, ale takhle je to jen nesmysl. Stejně jako mág, co vstane ze smrtelné postele a porazí.. no, všechno, co se hýbe a ohrožuje je. Hodnocení zvyšuje nápad s knihovnami a knihami, které mají vlastní rozum a duši. A pak Silas, který by si zasloužil vlastní knížku. Silas si ze všech nejvíc získal moje srdce a sympatie a ten konec!

08.01.2022 3 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Skvělé, skvělé.. Jen mě mrzí, koho si Mercedes vybrala. Je to sice zlatíčko, ale prostě zároveň nějak 'meh'.. Těším se na další díl!

08.01.2022 5 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

To si tak čtete 3. díl téhle povedené série a najednou zjistíte, že brečíte. Tohle bylo hodně propracované, sugestivní a napínavé. Mercedes je hrdinka se vším všudy.

08.01.2022 5 z 5