Miliamka Miliamka komentáře u knih

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Hodně mi to připomínalo Hranice nevinnosti od Abbi Glines a proto mě to asi tak nenadchlo. Za mě slabší díl série..

30.07.2020 3 z 5

Jeden okamžik v čase Jeden okamžik v čase Helena Babická

SPOILER: Ze začátku byla kniha zajímavá, člověk se dokázal vcítit do hlavní hrdinky. Ale asi v polovině začně hrdinka porád fňukat, dělá jednu chybu a špatné rozhodnutí za druhým a já už dočetla jen z povinnosti. Druhý díl jsem jen prolétla, proto ho nehodnotím a nekomentuji.

30.07.2020 2 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Nehodnotím teď knihu, ale celou sérii. Doporučuju i následující dva díly, které v Česku oficiálně nevyšly. Buď se pocvičte v angličtině (kniha není psána težkým jazykem) nebo prohledejte internet pro amatérský překlad. Série sama o sobě není jen romantika, naopak je zde svět víl temný a plný záště, msty a politiky. V knihách najdete hodně o hledání sama sebe, odpuštění, lásce, obětování se, i o tom, že vše není takové jak se zpočátku zdá.

30.07.2020 5 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Skvělý začátek skvělé série. Postavy jsou napsané pěkně, kniha je sama o sobě čtivá a ubíhá.. Chytla mě tak, že jsem musela sáhnout po dalších dílech série.

30.07.2020 4 z 5

Láska na druhý pokus Láska na druhý pokus M. J. Summers (p)

Heh, ne díky.. Mám ráda, když se vztah mezi postavami v knize rozvíjí pomalu a nenápadně, ale tohle bylo velmi rychlé. Upřímně, knížku jsem četla před pár měsíci a už si z ní nepamatuju skoro nic. Po dalších dílech nesáhnu.

25.07.2020 1 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Parádní zakončení výborné série. Ráda jsem si přečetla pohled z jiné strany na nejrůznější situace.

Koruna Koruna Kiera Cass

Nedokážu to nějak vstřebat, ten závěr byl velmi rychlý, překvapivý a dramatický. Hlavní hrdinka se mění konečně v někoho normálnějšího a sympatičtějšího.

28.03.2020 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Celkově slabší kniha, nejvíc kvůli nesympatické hlavní hrdince.

28.03.2020 3 z 5

První První Kiera Cass

Famózní závěr vynikající série.

Elita Elita Kiera Cass

Skoro bych řekla, že tenhle díl je lepší než ten první. Víc se rozjedou emoce i napětí. Dokázala jsem se vcítit do hrdinky a chápat její vnitřní nerozhodnost.

Selekce Selekce Kiera Cass

Skvělá série, skvěle vytvořené prostředí i postavy. Četla jsem jedním dechem, stejně jako pokračování.

28.03.2020 4 z 5

Nick a Norah: Až do ochraptění Nick a Norah: Až do ochraptění Rachel Cohn

Trošku mi to připadá spíš jako Young Adult pro dospělé. Protože spíš starší generace pochopí všechny ty popkulturní narážky, mluvení k ostatním formou hudby.. Kadence myšlenek a hovorů skoro jako v Gilmorkách, děj se děje spíš tak, že o tom někdo mluví nebo to někdo cítí než popisně co kdo dělá..
Za mě paráda a vím, že se k téhle filozoficko-hudební debatě rozhodně ještě vrátím.
PS: Dost mi to připomínalo film Před soumrakem - spousta kecání a pocitů na pozadí velkolepého města..

06.01.2020 4 z 5

Očarovaná Očarovaná Sylvia Day

Velmi hloupá kniha, už po dvacáté stránce jsem ji chtěla odložit. Za mě ztráta času, knihu davam pryč.

05.10.2019 1 z 5