Nick a Norah - Až do ochraptění

Nick a Norah - Až do ochraptění

"Můžeš na pět minut předstírat, že jsi moje holka?“ ptá se Nick Norah, když mezi návštěvníky klubu uvidí svou bývalku. A právě takovým klišé začíná příběh dvou mladých lidí, jejichž životní cesty se náhle protnou a trochu kodrcavě pak spolu pokračují. Nick je basák a jediný hetero v punkové kapele plné gayů. Norah j... celý text

Nick je basák a jediný hetero v punkové kapele plné gayů. Norah je dívka, která má pocit, že víc problémů by nedokázal řešit ani tým specialistů v pentagonu. A jediná společná noc v New Yorku. A najdete v ní všechno – zoufalství, touhu, odpuštění, zklamání. Jsou tu rodiče, s kterými je nutné nějak vyjít, jsou tu přátelé, s nimiž vyjít je někdy těžší než zdolat Mt. Everest. A je tu kluk a holka, kteří pro jednou nechtějí nic jiného než být sami sebou, nepředstírat, na nic si nehrát, ani se snažit s kýmkoliv vyjít. A je tu láska, vztek a nekonečný seznam písniček. A je to příběh, který si prostě musíte přečíst. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87559/nick-a-norah-az-do-ochrapteni-87559.jpg 2.9101

Nick and Norah (2009)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

EvikU.

Tenhle román se mi líbil naplno.

bubblebut

Překvapilo mě, jak autoři mohli tak krátký děj protáhnout do celkem dlouhé knížky. místy jsem příběh nechápala, taky mi vadily vulgarismy. Co se dá dělat...

e.llis

Toto je velice zvláštní kniha, která vám během ani ne jednoho dne dovolí nahlédnout do života dvou teenagerů. Dá vám přehled o jejich rozpolcenosti a touze milovat a být milován.
Poví vám, jak můžeme být pitomí, když se bezhlavě zamilujeme.
Vysvětlí vám, že ne každá mrcha je doopravdy mrcha.
A pochopíte, že rozbitá srdce k lásce a takovým blbostem zkrátka patří.
Občas je i kniha krapet zmatená.

Jen tak mezi řádky jsem se zkoušela dívat na film. Protože "co se může podělat na filmu v rozmezí ani ne 24 hodin".
A odpověď zní: úplně všechno!
Z průměrného klišé udělali obrovskou patlanici plnou záporáků, kteří zde původně nebyli..? Fuj!

Alien.
27.11.2016

Knížku jsem musela odložit, protože mě vůbec nezaujala a nudila..

klarinet02
11.08.2016

Super knížka. Jen mě trochu mrzelo že se to odehrává v tak krátkém časovém úseku.

zuzanagelnarova
09.06.2016

O proti jiným knihám od Leviathana to bylo asi nejslabší co jsem od něho četla čekala jsem o trochu víc než tohle

--nora--
22.02.2016

Od knihy nečekejte žádné zázraky. Prostě oddychovka. Je to kniha na kterou asi nebudete vzpomínat ve stáří jako na svou svou nejmilejší.
Musím se přiznat, že mi vadilo jak autoři občas něco hrozně rozpitvávali. Dejme tomu že Norah (heh, po téhle Noře opravdu přezdívku nemám) řekla nějakou větu- třeba se na něco zeptala. A pak třeba přes stránku/dvě nad něčím Nick přemýšlel než odpověděl - do té doby už samozřejmě všichni zapoměli na co se ta Norah ptala.
Například mě ale zaujal ten "tikkun olam"

Knihomolice
27.12.2015

Dost zajímavej příběh. Mrtě zvláštní je, že se to celý odehrává jen jednu noc. To všechno stihli za jednu noc. Tuhle knížku jsem přečetla za jeden večer. Kniha se mi moc líbila a je mi úplně jednou, že většina komentářů je záporná. Chápu, že někdo nemá takovýhle knížky v lásce, ale ani já je nemusím a tuhle jsem si vážně oblíbila.

agi-a2980
05.08.2015

Zajímavé na téhle knize je, že se její příběh odehrává pouze pár hodin, respektive jednu jedinou noc. To je vskutku velkolepé, když si uvědomíme, že v jiných knihách o čase nemáme nejmenší tušení. Bohužel jsem se do toho ale tak nějak nemohla vžít. Hrdinové nebyli ničím výjimeční puboši vymetající kluby, a děj o sobě samotný byl naprosto nezajímavý a nedokázal si udržet mou pozornost. Nehledě na to, že úryvky nebo názvy písniček mi pak už vážně lezly krkem. Nebylo to sice nic světoborného, ale dalo se to zvládnout. Jsem zvědavá, jak se s tím popere film.

*Pájuše*
25.04.2015

Nebyla to kniha, ze které bych se posadila na zadek, ale zas tak špatný to taky nebylo. Sice bych brala více přímé řeči, než těch nudných často i nesmyslných myšlenkových pochodů, ale číst se to dalo. Asi už po ní nesáhnu, ale i tak jako oddechovka super.

bara2678
21.04.2015odpad!

Jako fakt? Nedočítám, protože nesmyslný knihy, kde se každou chvíli mluví o něčem jiném a prázdných a nudných částí je tam přehršel, mě opravdu nebaví...

EvaSupovic
12.04.2015

Přečetla jsem, ale asi už nikdy nepřečtu znova :-( Né, že by to nebylo zajimavé, ale nebyl to úplně můj šálek kávy ......

KatChiss
15.02.2015

Neřekla bych, že je to příběh, který si prostě musíte přečíst. Možná to platí pro ty, co milují dívčí romány. Já zrovna nejsem fanynka tohohle čtení. Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale v druhé polovině mě to docela chytlo. Je to napsané zvláštní způsobem, nic takového jsem ještě nečetla. Možná to bude tím, že knihu psala žena s mužem. Docela jsem se u čtení nasmála, protože je to psané vtipně.

dubakm
22.01.2015

,,Zpívání v dešti. Já si zpívam v dešti. A je to přímo božskej pocit. Nečekanej slejvák, a já se mu úplně celej odevzdám. Protože co jinýho sakra chcete dělat? Běžet se schovat? Ječet nebo klít? Ne- když z nebe padá voda, prostě ji necháte padat a šklebíte se jako šílenec a tancujete spolu s ní, protože jestli se dokážete radovat i v dešti, pak nemáte v životě žádnej problém ".
A o tom je příběh Nicka a Norah :-)

KatChiss
24.12.2014

Kniha mě vůbec zprvu nenadchla. Na začátek musím říct, že dívčí romány nejsou mým šálkem čaje. Nejraději čtu fantasy, kde můžu popustit uzdu své fantazie. Ale knihu jsem dostala ve škole za dobré výsledky, a tak jsem si ji tedy přečetla. Jak už jsem psala, ze začátku mě příběh moc nenadchl. Nemohla jsem se do knihy moc začíst, a proto jsem ji četla tak dlouho. Kniha byla psaná zvláštně, ale některé pasáže byly vtipné. Ke konci knihy (asi posledních 50 stran) mě začala bavit. To už se Nick a Norah trošičku zblížili a konečně se začalo něco dít. Nakonec jsem ji dočetla, hurá! Při hodnocení jsem váhala, jestli dát dvě nebo tři hvězdičky. Nakonec jsem se rozhodla pro tři, protože i když mě moc kniha nebavila, byla psaná originálně a při čtení jsem se občas bavila :)

Lenka.Vílka
29.08.2014

Zacnu tim, ze se mi moc libil film, ktery jsem uz stihla videt tolikrat, ze to neni zdrave...ale ke knize...bavila me, ale ne tolik jako film...asi jsem ho nemela videt tolikrat a teprv potom cist...ale celkove: to slo :) ...takze moje hodnoceni neznamena, ze jsem cetla spatnou knihu...znamena, ze jsem po dlouhe dobe narazila na knihu, ktera se mi libila o trochu mene nez jeji filmove zpracovani...

Lucinda566
09.08.2014

Na knihu jsem příliš velké nároky neměla. Nic jsem nečekala. Možná, tak průměrný příběh.
Takže mě celkem zamrzelo, když jsem průměrný příběh nedostala. Nedostala jsem totiž absolutně nic. Kniha se mi nelíbila. Je to jedna z nejhorších knížek, které jsem kdy přečetla.

*Aria*
02.07.2014

Fajný námět, ale celkově se v knize spíš člověk brodí v minulosti Nicka a Norah. Což mě osobně moc nenadchlo a kniha my přišla jako něco co bylo napsané bez fantazie a jen pro to aby se nějaká kniha vůbec napsala. Knihu bych nedoporučovala někomu kdo od ni něco čeká, protože z téhle knižky žádná moudrost ani obohacení do života nepříjde.

JajaAP
08.03.2014

No nevím, ale moc nadšená z té knihy nejsem.

RoseDawson157
10.09.2013

Fíha,tak toto je 1.knížka o které vůbec nevím,jak ji ohodnotit.Mám z ní velmi rozporuplné pocity.Rozhodně se mi líbila,charaktery různých postav,jejich hudební vkus,to,jak se dokázali za jednu noc dostat tak daleko,humor,Nickovy písničky.Ale také si nejsem jistá plným počtem,uvažovala jsem nad průměrem(3),ale připadá mi to málo,zase mě mrzí,že tu nejsou půlhvězdičky,jinak by to bylo jasných 3,5.Ale knížka na mě přece jen zapůsobila,tak se přikloním k hodnocení **** .Také mě velmi překvapila Tris,kladným způsobem.Knížku doporučuji hlavně hudebním nadšencům a příznivcům romantiky.Je to taková zlatá směs a vyjde z toho skvělá,odpočinková,ale zapamatování hodná kniha.

muchomurka
16.04.2013

Ze začátku jsem se v té knize moc nevyznala, ale to se srovnalo. Celkově mě nijak nechytla, to jejich hloubání mě nebavilo, snesla bych mnohem více přímé řeči, která by někam posouvala děj a dodala knize na dynamičnosti.

Kituna
20.01.2013

taková oddechová kniha .. ale nebyla zas tak dobrá abych ji precetla ze jeden den :D

kleria
06.01.2013

Knížka na jeden zátah, Přečetla jsem jí za jeden den. Pěkný příběh :).

Leese
08.10.2012

Příběh zpracovaný z pohledu obou postav se mi moc zamlouvá :) Kniha byla pohodová a oddychová :) takové příjemné zpestření zimních dnů ;))

Mrs.Domis
19.07.2012

zajimavy přibeh, pohodovy..

alipeli
15.06.2012

tak tohle je opravdu skvělá knížka...pro změnu to není fantasy a přesto se mi to líbilo...postavu Nicka jsem si hrozně zamilovala, je to prostě moc milej kluk...jo, kdybych nějakýho Nicka potkala ve skutečnosti ;-)

hobelka
14.03.2012

Jejich hudební vkus milujuuuu =)

fionKa
30.01.2012

Myšlenka dobrá, zpracování horší. Jejich hudební styl sice neni pro mě, ale jejich příběh se docela dá - až na to že v některejch pasážích ani nwm co se děje :(( když ono je to tak zvláštně napsaný. Ale jo. Knížka se dá a pohled z obou stran vždy hodnotím lépe než jenom z jedné.

Kniha v žebříčku

67. nejhůře hodnocená kniha