maryzka maryzka komentáře u knih

Rodinné štěstí / Mary se nebojí Rodinné štěstí / Mary se nebojí Linda S. Howington

Romantický příběh jedné generace rodiny, která stojí při sobě v dobrém i zlém.

15.08.2023 4 z 5

Ženy české renesance Ženy české renesance Josef Janáček

Kniha pojednává o právech a povinnostech žen v renesanční době. U nás byla o to těžší, že byla v období bělohorské a pobělohorské bitvy. Projednává o několika šlechtičen, které museli čelit jak ke sňatkům z rozumu, kdy své manžele neznali, tak možná sledovat politické situace, společenské ambice svých mužů, tak i sledovat svůj majetek. Obsahuje také jednu kapitolu zbohatlické obchodní rodiny.

13.08.2023 3 z 5

Nekonečná vášeň Nekonečná vášeň Kathie DeNosky

V knize je zachycena otázka biologických hodin ,, předčasná menopauza" Hlavní hrdinka potká pána, který je tak roztomilý, že jí pomůže i když to zní cynicky. Ale opět je naděje, že to spěje ke šťastnému konci.

13.08.2023 4 z 5

Železný kruh Železný kruh Karel Nový (p)

Nevím nic o prvních dílech, než jsem si to přečetla dole od čtenářky ,, baty" . Myslím si, že tento díl se vymyká těm předchozím. Tady autor ukazuje na politiku a tehdejší uspořádání světa- prostý lidi si válku nepřejí, boháči a politici schovávají svoje plány pod pláštíkem války. Konec války pro naše země byl špatný o dobrý(tak tohle nevím o tom se spory vedou dodnes).Ale tady bylo ukázáno to, že se některý lidi nemohli nebo nedokázali přizpůsobit době.

10.08.2023 2 z 5

Přidej špetku koření Přidej špetku koření Bethany Campbell

Sice to má být milostný příběh a také byl, ale také ukázka toho, že každý je na prodej a udělat člověku něco jen tak ro radost není snadné.

10.08.2023 2 z 5

Tajemství jeho milenky Tajemství jeho milenky Lynne Graham

Na tento romantický příběh by se vztahovalo přísloví ,, Není zlato co se třpytí

09.08.2023 1 z 5

Donucen k sňatku Donucen k sňatku Dani Wade

Manipulativní lidi nesnáším a proto mě tento příběh moc nezasáhl do pohodové romantiky.

08.08.2023 2 z 5

Šejkův pouštní drahokam Šejkův pouštní drahokam Teresa Southwick

Pěkná romantika pro zimní večery.

07.08.2023 3 z 5

Rybář Jarmil Koloušek Rybář Jarmil Koloušek Dominik Landsman

Vzhledem k tomu, že tuto knihu dávám už jako vánoční dárek, tak jsem si ji ze zvědavosti přečetla. No moje čtivo to není v některých věcech se člověk zasmál v jiných věcech je to možná rybářská latina, ale v každém případě doufám, že to bude pro mého známého, který je rybář kniha pro zasmání.

07.08.2023 1 z 5

Rodinná pouta Rodinná pouta Linda Howard (p)

Příběh pokračování rodiny Mackenzie byl docela zábavný, pěkný, oddechový.

04.08.2023 3 z 5

Anna a Karel Knězovi: Příběh českého četníka a sudetské Němky Anna a Karel Knězovi: Příběh českého četníka a sudetské Němky Alena Mergl Kučerová

Krásná, zajímavá kniha o dvou lidech, kteří žili ve špatné době. Četník Karel Kněz, který si dobrovolně vzal život za svoje ideály, za to, že cizí vojska vstoupili na naše území- no spíš to byli skoro sousedi, než přišel frajter - jak říkávali. Vzal si život právě za odboj. Je tu popsán celý jeho život i jeho manželky od doby kdy šli svým životem. Bohužel je také popsán život paní Knězové po válce i jejích potomstvo. Knihu doprovází také mnoho fotografii.

03.08.2023 5 z 5

Rajský ostrov Rajský ostrov Jayne Ann Krentz

Děj dobrý, zápletka skvělá, ale hlavní hrdinka příšerná.

03.08.2023 2 z 5

Bonniin návrat Bonniin návrat Beverly Barton

To je tak láska mezi dvěma lidmi z rozdílné vrstvy, do kterého se pletou rodiče a po určité době přijdou k rozumu.

02.08.2023 4 z 5

Waldemar Matuška: Snům ostruhy dát Waldemar Matuška: Snům ostruhy dát Michal Bystrov

No kniha byla zajímavá, ale měla jsem ho ráda jako zpěváka, po emigraci u mě skončil.

02.08.2023 2 z 5

Neobvyklý soupeř Neobvyklý soupeř Penny Jordan (p)

Chudák holka- obětuje se pro tetu spíš pro ni to oběť není a musí čelit tak divokému podnájemníkovi. No nakonec se s tím oba poperou.

01.08.2023 5 z 5

Případ přísného šéfa Případ přísného šéfa Diana Palmer

Tak tohle bylo velmi zajímavé. Dva lidé, kteří snad v myšlenkách jsou spojeny, tak se po všech peripetiích svého privátního života najdou a jsou vélmi šťastný.

01.08.2023 4 z 5

Tajemství Tajemství Elizabeth Oldfield

Asi bych hlavní hrdince při hledání otce dítěte, kterého se ujala nevěřila ani slovo, ale tato harlequinka z toho docela dobře vybruslila tak, že tento příběh skončil svatbou.

31.07.2023 3 z 5

Vánoce v Alpách Vánoce v Alpách Rebecca Winters

Než došli tito hlavní hrdinové ke štěstí i k cestě životem tak prožili mnoho tragického. I když syna hlavní hrdinky bych asi nesnesla- dost rozmazlený fracek.

31.07.2023 3 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Tuto knihu mám půjčenou a asi si ji nekoupím. Jsou v knize pěkné fotografie, to oceňuji právě největším hodnocením. O jejím hereckém talentu není dlouze hovořit, spíš mě překvapuje její soukromí, její dětství o tom nebylo dlouho nic psáno. Dostal mě svým způsobem Jaromír Hanzlík, který mě velmi překvapil.

29.07.2023 5 z 5

Fantomas Fantomas Pierre Souvestre

Uf, uf konečně jsem ji dočetla. Přiznám se k tomu, že místy byla dost divoká, popsán temný noční pařížský život, slabé místo zločince zv. Fantomas, který má slabé místo v podobě milenky, dcery, mistrně maskuje, okrádá, dělá si legraci z komisaře Juva, bylo velmi zajímavé. Jenom trochu dlouhé

28.07.2023 1 z 5