MaláKnihomolka MaláKnihomolka komentáře u knih

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Pořád nevíte co si teď přes léto vzít na dovolenou ke čtení? Pak tu pro vás mám ještě tip, který potěší kde jakou romantickou duši jako jsem já.
Lily mi zpočátku přišla dost naivní a já doufala, že z toho co nejdřív procitne, jelikož se tím obírala o čas s Alexanderem. Ale jinak byla skvělá a bavila mě. Co se týče Alexandera, tak k tomu asi nemám co říct. Při prvním setkání sice nebyl největší milouš, ale po zbytek knihy si mě obmotával okolo prstu.
Navíc jsem typ, který se u knihy i rád zasměje a u téhle knihy jsem byla vážně spokojená, protože to jejich pošťuchování (i s Jackem, dalším čelenem týmu) apod., mě moc bavilo.

Děj pak propojuje dva světy. Fyzioterapii (se kterou jsem se v knize setkala poprvé) a svět sportu, konkrétně rugby. Tahle kombinace byla skvělá. Navíc tu je ještě jedno téma, s nímž jsem se setkala poprvé, ale víc vám neřeknu, ať máte překvapení, pokud jste knihu ještě nečetli.

Romantická linka je milá, bez nějakých nesmyslných vytáček, kdy se oba chovali na svůj věk. Jediné co, tak ten konec mi přišel docela rychle uspěchaný.

Za štafetu děkuju samotné autorce @mkhardy.

04.07.2023 4 z 5

Druhá šance pro Zoe Druhá šance pro Zoe Michaela Schmiedlová

Potřebovala jsem nějakou oddechovku, která se bude lehce číst a přesně to jsem dostala u této YA knihy.
Příběh má dvě dějové linky. Jednu v současnosti, kdy se Zoe poznává se svým otcem a lidmi okolo něj a druhou, která se odehrává před 20 lety, v níž sledujeme život její matky.
Postupně odhalujete tajemství, užíváte si pečení sladkého, až se vám sbíhají sliny na jazyku, užíváte si hudební prostředí, ale také život mladého fotbalisty atd. Nějaké to drama se zde taky najde, ovšem jen tak lehce. Je to opravdu spíš taková odpočinková kniha, která by mi vůbec nevadila delší a více rozepsaná. Plus nějaké to klišé se zde sice taky objeví, ale mě to přesto táhlo číst dál a bavilo mě to. Jednoduše jsem si Druhou šanci pro Zoe užila a už teď se moc těším na další autorčinu knihu.

06.05.2023 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Jak vždycky zmiňuju, jsem čtenář thrillerů jen okrajově, takže u nich nemám takový rozhled jako u romantických knih.
Avšak tohle byl za mě opravdu povedený kousek, i když nějakou tu výtku mám. Vím, že dítě se ztratí snadno, ovšem tady bylo pár věcí, které mi úplně neseděli.
Hlavním problémem pro mě byla asi hlavní postava, Miren Triggsová. V jednu chvíli jsem jí vážně fandila, líbilo se mi, jak nevzdávala hledání malé Kiery. Jenže pak udělala něco, co mi úplně nešlo do hlavy a neměla pak ani maličko výčitky svědomí. No, nevím. Najednou z ní byla prostě pomalu superhrdinka.
Autor zde dost střídá časové linie, pohledy postav a místa. Občas jsem se ze začátku lehce ztratila, ale pak jsem si zvykla a už jsem věděla. Četlo se to samo, doslova jsem se nemohla od téhle knihy odtrhnout, protože jsem chtěla vědět co bude dál. Jak už jsem psala, nějaké nesrovnalosti nebo zvláštnosti by se našli, ale jinak mě to opravdu hodně bavilo číst. Přemýšlím jak to napsat, abych vám nic nevyzradila, ale důvod, proč Kiera zmizela bylo mi líto, že kdyby se to někdo rozhodl vyřešit jinak, nemuselo se to stát. Ale to bychom tu pak neměli tuto knihu.
Shrnuto podtrženo, do plného počtu tomu něco chybělo, ale jinak jde o napínavé čtení, které nebudete chtít odložit a konec vás naláká na další díl, protože se v něm pomalinku rozjíždí další případ pro Miren Triggsovou.

18.03.2023 4 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

„ɴᴇɴᴇᴄʜᴀ́ᴍ ᴛᴇ̌ ᴢᴇᴍʀ̌ɪ́ᴛ.“ … „ᴊᴇšᴛᴇ̌ ᴊsᴇᴍ s ᴛᴇʙᴏᴜ ᴛᴏᴛɪᴢ̌ ɴᴇsᴋᴏɴᴄ̌ɪʟ.“

ᴜᴘʀ̌ɪ́ᴍɴᴇ̌, ᴅᴏ sʟᴀᴅᴋᴇ́ ɴᴇᴠᴇ̌ᴅᴏᴍᴏsᴛɪ ᴊsᴇᴍ šʟᴀ s ᴛɪ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴏ ʙᴜᴅᴇ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴇ̌ ᴇʀᴏᴛ̌ᴀ́ʀɴᴀ s ᴍᴀғɪᴀ́ɴsᴋʏ́ᴍ ᴘʀᴏsᴛʀ̌ᴇᴅɪ́ᴍ.
ᴍᴀғɪᴀ́ɴʏ ᴊsᴇᴍ ᴅᴏsᴛᴀʟᴀ, ᴀᴄ̌ᴋᴏʟɪᴠ ᴊsᴇᴍ ᴏᴄ̌ᴇᴋᴀ́ᴠᴀʟᴀ ᴠɪ́ᴄ ᴀᴋᴄᴇ, ᴘʀ̌ᴇsᴛʀ̌ᴇʟᴇᴋ… ᴠʀᴀᴢ̌ᴅʏ ᴛᴜ ʙʏʟʏ, ᴀʟᴇ ɴɪᴄ ᴇxᴛʀᴀ ᴄ̌ᴀsᴛᴇ́ʜᴏ. ᴀᴄ̌ᴋᴏʟɪᴠ ᴛʀ̌ᴇʙᴀ sᴄᴇ́ɴᴋᴀ s ʙᴇɴᴢɪ́ɴᴋᴏᴜ, ᴛᴀ ʙʏʟᴀ . ᴊᴇɴ ᴊsᴇᴍ ᴀsɪ ᴄ̌ᴇᴋᴀʟᴀ ᴠɪ́ᴄ ᴛᴇᴍɴᴇ́ sᴛʀᴀ́ɴᴋʏ ᴏʜʟᴇᴅɴᴇ̌ ᴘʀᴏsᴛʀ̌ᴇᴅɪ́, ᴠᴇ ᴋᴛᴇʀᴇ́ᴍ sᴇ ᴅᴇ̌ᴊ ᴏᴅᴇʜʀᴀ́ᴠᴀ́. ᴋ ᴛᴇ́ ᴇʀᴏᴛɪᴄᴋᴇ́ sᴛʀᴀ́ɴᴄᴇ ᴋɴɪʜʏ, ᴛᴀᴋʏ ᴛᴜ ʙʏʟᴀ ᴀ ᴢᴀ ᴍᴇ̌ ᴛᴀᴋ ᴀᴋᴏʀᴀ́ᴛ. ɴᴇᴘᴏᴛʀ̌ᴇʙᴜᴊᴜ ᴄᴇʟᴏᴜ ᴋɴɪʜᴜ ᴊᴇɴ ᴏ sᴇxᴜ, ᴠ ᴛᴏᴍʜʟᴇ ᴍɴᴏᴢ̌sᴛᴠɪ́ ᴊᴀᴋ ᴛᴏᴍᴜ ʙʏʟᴏ ᴛᴀᴅʏ ᴍɪ ᴛᴏ ɴᴀᴘʀᴏsᴛᴏ ᴠʏʜᴏᴠᴏᴠᴀʟᴏ. ᴜᴢ̌ɪ́ᴠᴀʟᴀ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴊᴇᴊɪᴄʜ ᴘʀᴏᴠᴏᴋᴏᴠᴀ́ɴɪ́ ɴᴇʙᴏ ʟᴇᴛᴍᴇ́ ᴢᴀᴋᴀ́ᴢᴀɴᴇ́ ᴅᴏᴛᴇᴋʏ.

ᴇʟᴇɴᴀ ʙʏʟᴀ ʟᴇʜᴄᴇ ɴᴀɪᴠɴɪ́, ᴀʟᴇ ᴢɪ́sᴋᴀʟᴀ sɪ ᴍᴇ̌ ᴛɪ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ʙʏʟᴀ sᴠᴀ́, ᴍᴇ̌ʟᴀ ᴘʀᴏʀ̌ɪ́ᴢʟᴏᴜ ᴘᴜsᴜ ᴀ ᴄʜᴛᴇ̌ʟᴀ ᴀʟᴇsᴘᴏɴ̌ ᴄ̌ᴀ́sᴛᴇᴄ̌ɴᴇ̌ ᴏᴅᴄ̌ɪɴɪᴛ ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴢ ᴍɪɴᴜʟᴏsᴛɪ. ᴋ ᴛᴏᴍᴜ ᴘᴀᴛʀ̌ɪʟ ᴘʀsᴛʏ́ɴᴇᴋ, ᴊᴇᴢ̌ ɴᴇᴜsᴛᴀ́ʟᴇ ɴᴏsɪʟᴀ ɪ ᴋᴅʏᴢ̌ ᴛɪ́ᴍ ɴɪᴄᴀ šᴛᴠᴀʟᴀ. ɴɪᴄᴏ ʙʏʟ ᴅʀsɴ̌ᴀ́ᴋ, ᴢ̌ᴀ́ʀʟɪᴠʏ́ ᴀ ᴍᴀᴊᴇᴛɴɪᴄᴋʏ́, ᴊᴇɴ ᴍɪ ᴏʜʟᴇᴅɴᴇ̌ ᴊᴇʜᴏ ᴘᴏᴠᴇ̌sᴛɪ ᴄʜʏʙᴇ̌ʟᴏ ᴀsɪ ᴜᴋᴀ́ᴢᴋᴀ ᴛᴏʜᴏ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴏᴍᴜ ᴛᴀᴋ ᴊᴇ. ᴀɴᴏ, ᴊᴀᴋ ᴜᴢ̌ ᴊsᴇᴍ ʀ̌ᴇᴋʟᴀ, ɴᴇ̌ᴊᴀᴋᴀ́ ᴛᴀ ᴠʀᴀᴢ̌ᴅᴀ ᴄ̌ɪ ɴᴀ́sɪʟɪ́ sᴇ ɴᴀšʟᴏ, ᴀʟᴇ ᴊɪɴᴀᴋ sᴇ ᴄʜᴏᴠᴀʟ ᴠᴄᴇʟᴋᴜ ᴊᴀᴋᴏ ʙᴇʀᴀ́ɴᴇᴋ, ᴘʀ̌ᴇᴅᴇᴠšɪ́ᴍ ᴏʜʟᴇᴅɴᴇ̌ ᴇʟᴇɴʏ.

ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ ᴘᴀ́ʀ ᴠᴇ̌ᴄɪ́ ᴍɪ sɪᴄᴇ ɴᴇsᴇᴅʟᴏ, ᴘʀ̌ᴇsᴛᴏ ᴊᴇ ᴛᴏ ᴢᴀᴛɪ́ᴍ ᴊᴇᴅɴᴀ ᴢ ɴᴇᴊ ᴛᴀᴋᴏᴠʏ́ᴄʜ ᴋɴɪʜ, ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴊsᴇᴍ ᴄ̌ᴇᴛʟᴀ. ɴᴀᴊᴅᴇᴛᴇ ᴛᴜ ᴍɪᴍᴏ ᴊɪɴᴇ́ ɪ ᴘʀ̌ᴇᴅᴇᴍ ᴅᴏᴍʟᴜᴠᴇɴᴏᴜ sᴠᴀᴛʙᴜ, ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ ғᴇᴍɪɴɪsᴍᴜs ᴅᴇᴊᴛᴇ ᴀsɪ ʀᴀᴅšɪ sᴛʀᴀɴᴏᴜ. ᴛɪ ᴅᴠᴀ sᴇ ʙᴇᴢᴛᴀᴋ ʜʟᴇᴅᴀʟɪ ᴀᴢ̌ sᴇ ɴᴀšʟɪ ᴀ ᴊᴇ šᴛᴇ̌sᴛɪ́, ᴢ̌ᴇ ᴀᴅʀɪᴀɴᴀ (sᴇsᴛʀᴀ ᴇʟᴇɴʏ) ᴅᴏsᴛᴀʟᴀ ᴅᴏ ᴢᴀᴘᴇᴋʟɪᴛᴇ́ sɪᴛᴜᴀᴄᴇ.
ᴛᴇ̌šɪ́ᴍ sᴇ ɴᴀ ᴅᴀʟšɪ́ ᴅɪ́ʟ, ᴋᴛᴇʀʏ́ ᴠʏᴊᴅᴇ ᴜᴢ̌ 19.4.2023 s ɴᴀ́ᴢᴠᴇᴍ šɪ́ʟᴇɴᴀ́ ᴘᴏsᴇᴅʟᴏsᴛ.

02.02.2023 5 z 5

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

ᴘʀᴠɴɪ́ ᴅɪ́ʟ ᴛᴇ́ᴛᴏ sᴇ́ʀɪᴇ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴏᴋᴀᴍᴢ̌ɪᴛᴇ̌ ᴢᴀᴍɪʟᴏᴠᴀʟᴀ ᴀ ᴛᴀᴋ ᴊsᴇᴍ sᴇ ᴛᴇ̌šɪʟᴀ ɪ ɴᴀ ᴅʀᴜʜʏ́ ᴅɪ́ʟ, ᴋᴛᴇʀʏ́ sᴇ ᴍᴇ̌ʟ ᴏᴅᴇʜʀᴀ́ᴠᴀᴛ ᴠ ᴋʀᴀ́ʟᴏᴠsᴋᴇ́ ʀᴏᴅɪɴᴇ̌, ᴄᴏᴢ̌ ᴊᴀ́ ʀᴏᴢʜᴏᴅɴᴇ̌ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴜ.
ᴏsᴏʙɴᴇ̌ ᴍɪ ᴠɪ́ᴄᴇ sᴇᴅʟɪ ʜʟᴀᴠɴɪ́ ᴘᴏsᴛᴀᴠʏ ᴢ ᴘʀᴠɴɪ́ʜᴏ ᴅɪ́ʟᴜ, ᴛᴀᴅʏ sᴇ ʀᴏʟᴇ ᴘʀᴏᴍᴇ̌ɴɪʟɪ ᴀ sɪʟᴠᴇʀ ʙʏʟᴀ ᴛᴀᴋᴏᴠᴀ́ ᴛᴀ ᴅʀsɴ̌ᴀᴄ̌ᴋᴀ, ᴢᴀᴛɪ́ᴍᴄᴏ ᴘʀᴇsᴄᴏᴛ ᴍɪɴɪᴍᴀ́ʟɴᴇ̌ ᴢᴇ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ᴘᴜ̊sᴏʙɪʟ ᴅᴏᴄᴇʟᴀ ɴ̌ᴏᴜᴍᴀ. ᴄᴏᴢ̌ ᴍɪ ᴋ ɴᴇ̌ᴍᴜ ᴜ́ᴘʟɴᴇ̌ ɴᴇsᴇᴅᴇ̌ʟᴏ, ᴠᴢʜʟᴇᴅᴇᴍ ᴋ ᴊᴇʜᴏ ᴍɪɴᴜʟᴏsᴛɪ. ɴᴀᴠɪ́ᴄ ᴊsᴇᴍ ᴄ̌ᴇᴋᴀʟᴀ, ᴢ̌ᴇ ᴊɪ́ ʙᴜᴅᴇ ᴛʀ̌ᴇʙᴀ ᴅᴇ̌ʟᴀᴛ ɴᴀsᴄʜᴠᴀ́ʟʏ ɴᴇʙᴏ ᴢ̌ᴇ ᴘᴜ̊ᴊᴅᴇ ᴏ ɴᴇ̌ᴊᴀᴋᴏᴜ ᴢᴀᴋᴀ́ᴢᴀɴᴏᴜ ʟᴀ́sᴋᴜ, ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ ᴛɪ́ᴍ ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ᴅᴏᴄᴇʟᴀ ᴍɪʟᴇ ᴘʀ̌ᴇᴋᴠᴀᴘɪʟᴀ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴏ ʙʏʟᴏ ᴊɪɴᴀᴋ. ᴄᴏ ᴍᴇ̌ ʙᴀᴠɪʟᴏ ᴀsɪ ɴᴇᴊᴠɪ́ᴄ, ʙʏʟ ᴘᴀᴋ ʜᴜᴍᴏʀ ᴠ ᴛᴇ́ᴛᴏ ᴋɴɪᴢᴇ. ᴢᴀ ᴛᴏ ᴍᴀ́ ʀᴏᴢʜᴏᴅɴᴇ̌ ᴘʟᴜs.
ᴄʜᴇᴍɪᴇ ᴍᴇᴢɪ sɪʟᴠᴇʀ ᴀ ᴘʀᴇsᴄᴏᴛᴇᴍ ᴛᴜ ᴛᴀᴋᴇ́ ʙʏʟᴀ ᴀ ғᴜɴɢᴏᴠᴀʟᴀ, ᴏᴠšᴇᴍ ᴘᴏᴄ̌ɪ́ᴛᴇᴊᴛᴇ s ᴛɪ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ᴊᴇ ᴛᴏ ᴏᴘʀᴀᴠᴅᴜ sᴘɪ́š ᴘᴏʜᴀ́ᴅᴋᴏᴠʏ́ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ ᴀ ᴇʀᴏᴛɪᴋᴜ ᴛᴜ ᴢʀᴏᴠɴᴀ ɴᴇʜʟᴇᴅᴇᴊᴛᴇ.
ɴᴇ̌ᴋᴛᴇʀᴇ́ (ᴊᴀᴋᴏ ᴍᴇ̌) ᴘᴏᴛᴇ̌šɪ́, ᴋᴅʏᴢ̌ ᴠᴀ́ᴍ ᴏᴢɴᴀ́ᴍɪ́ᴍ ᴢ̌ᴇ sᴇ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴇᴛᴇ ᴛᴇ̌šɪᴛ ɪ ɴᴀ ᴢɴᴏᴠᴜ sᴇᴛᴋᴀ́ɴɪ́ s ʀʏᴀɴᴇᴍ ᴀ ɪᴠʏ. ᴍɪᴍᴏᴄʜᴏᴅᴇᴍ, ʀʏᴀɴ sᴇ ᴠᴜ̊ʙᴇᴄ ɴᴇᴢᴍᴇ̌ɴɪʟ, ᴘᴏʀ̌ᴀ́ᴅ ᴊᴇ ᴛᴏ ᴠᴇʟᴋʏ́ ᴏᴄʜʀᴀ́ɴᴄᴇ.
ᴘᴏʟɪʙ ᴍᴇ̌ ᴢɴᴏᴠᴜ ᴊᴇ ᴘʀ̌ɪ́ʙᴇ̌ʜ ᴘʟɴʏ́ ᴢʀᴀᴅʏ, ɪɴᴛʀɪᴋ, ᴘʀ̌ᴀ́ᴛᴇʟsᴛᴠɪ́, ᴀʟᴇ ʜʟᴀᴠɴᴇ̌ ʟᴀ́sᴋʏ. ᴍɪɴɪᴍᴀ́ʟɴᴇ̌ ᴊᴇᴅɴᴇ́ ᴘᴏsᴛᴀᴠᴇ̌ ʙʏᴄʜ ᴛᴜ ᴠšᴀᴋ ᴊᴇᴅɴᴜ ᴠʀᴀᴢɪʟᴀ. ᴢᴠʟᴀ́šᴛ̌ ᴠ ᴊᴇᴅɴᴇ́ sɪᴛᴜᴀᴄɪ, ᴋᴇ ᴋᴛᴇʀᴇ́ ᴠᴀ́ᴍ ᴠɪ́ᴄ ʀ̌ɪ́ᴄᴛ ɴᴇᴍᴜ̊ᴢ̌ᴜ, ᴀʙʏᴄʜ ɴᴇsᴘᴏɪʟᴇʀᴏᴠᴀʟᴀ.
ᴋᴏɴᴇᴄ ʙʏʟ ʜᴇᴢᴋʏ́ ᴀ ʀᴏᴍᴀɴᴛɪᴄᴋᴇ́ ᴅᴜšᴇ ᴊɪsᴛᴇ̌ ᴘᴏᴛᴇ̌šɪ́.

11.01.2023 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

ᴢᴀ ᴘᴏsᴋʏᴛɴᴜᴛɪ́ ᴇᴋɴɪʜʏ ᴋ ʀᴇᴄᴇɴᴢɪ ᴅᴇ̌ᴋᴜᴊᴜ @ʜᴜᴍʙᴏᴏᴋ ᴀ @ʜᴜᴍʙᴏᴏᴋ_ʙʟᴏɢᴇʀɪ.

ᴛᴀᴛᴏ ᴋɴɪʜᴀ ᴍᴇ̌ ʟᴀ́ᴋᴀʟᴀ ᴜᴢ̌ ᴊᴇɴ sᴠᴏᴜ ᴘᴇ̌ᴋɴᴏᴜ ᴏʙᴀ́ʟᴋᴏᴜ ᴀ ᴀɴᴏᴛᴀᴄɪ́, ᴋᴛᴇʀᴀ́ ᴢɴᴇ̌ʟᴀ ᴘʀᴏ ᴍᴇ̌ ᴅᴏᴄᴇʟᴀ sʟɪʙɴᴇ̌. ᴀ ᴛᴇᴅ̌ ᴍᴜ̊ᴢ̌ᴜ ʀ̌ɪ́ᴄᴛ, ᴢ̌ᴇ ᴛᴏʜʟᴇ ʙʏʟᴏ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴇ̌ sᴋᴠᴇ̌ʟᴇ́.
ᴘᴏᴘʀᴀᴠᴅᴇ̌ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴇᴋ ʙʏʟ ғᴀᴊɴ, ʙʀᴇxʟᴇʏ ᴊᴇ ᴛʏᴘ ʜʀᴅɪɴᴋʏ, ᴋᴛᴇʀᴏᴜ ᴍᴀ́ᴍ ᴠᴢ̌ᴅʏᴄᴋʏ ʀᴀ́ᴅᴀ. ɴᴇʙᴏᴊɪ́ sᴇ ʙᴏᴊᴏᴠᴀᴛ, ɴᴇᴊᴅᴇ ᴛᴏᴜ sɴᴀᴅɴᴏᴜ ᴄᴇsᴛᴏᴜ ᴀ sɴᴀᴢ̌ɪ́ sᴇ ᴘʀ̌ᴇᴢ̌ɪ́ᴛ ɪ ᴋᴅʏᴢ̌ ᴍᴜsɪ́ ᴏᴅsᴛᴏᴜᴘɪᴛ ᴏᴅ ᴛᴏʜᴏ, ᴄᴏ ᴊɪ́ ᴄᴇʟʏ́ ᴢ̌ɪᴠᴏᴛ ᴘʀ̌ɪšʟᴏ ʙᴇ̌ᴢ̌ɴᴇ́ ᴀ ɴᴏʀᴍᴀ́ʟɴɪ́. ᴄᴀᴅᴇɴ ᴛᴜ ʙʏʟ ᴊᴇɴ ᴢᴘᴏᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ᴀ ᴛᴇɴ ʙʏʟ sᴘɪ́š ᴏᴄʜᴏᴛɴʏ́ sᴇ ᴘᴏᴅʀ̌ɪ́ᴅɪᴛ, ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ ᴊsᴇᴍ ᴢᴠᴇ̌ᴅᴀᴠᴀ́ ᴊᴇsᴛʟɪ ɴᴀ́ᴍ ʜᴏ ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ᴘʀ̌ᴇᴅsᴛᴀᴠɪ́ ᴠɪ́ᴄ ᴀ ᴢᴅᴀ sᴇ ᴢᴍᴇ̌ɴɪ́. ᴏᴠšᴇᴍ ᴢᴘᴇ̌ᴛ ᴋ ᴘʀ̌ᴇᴅᴄʜᴏᴢɪ́ ᴍʏšʟᴇɴᴄᴇ… ɴᴇᴊᴠɪ́ᴄ ᴍᴇ̌ "ʙᴀᴠɪʟᴏ" ᴋᴅʏᴢ̌ sᴇ ʙʀᴇx ᴅᴏsᴛᴀʟᴀ ᴅᴏ ʜᴀʟᴀ́ʟʜᴀ́ᴢᴜ. ᴛᴀᴍ ᴛᴏ ᴢᴀᴄ̌ᴀʟᴏ ʙʏ́ᴛ ᴠšᴇᴄʜɴᴏ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴇ̌ sᴜʀᴏᴠᴇ́, ʜʀᴏᴢɴᴇ́ ᴀ ᴘʟɴᴇ́ ɴᴀ́sɪʟɪ́. ɴᴇᴢᴀ́ʟᴇᴢ̌ᴇʟᴏ ᴢᴅᴀ ᴊsᴛᴇ ᴄ̌ʟᴏᴠᴇ̌ᴋ, ᴠɪ́ʟᴀ ɴᴇʙᴏ ᴄᴏᴋᴏʟɪᴠ ᴊɪɴᴇ́ʜᴏ, s ɴɪᴋʏ́ᴍ sᴇ ᴛᴀᴍ ɴᴇᴍᴀᴢʟɪʟɪ. ᴛᴀᴋʏ ᴛᴏ ʙʏʟᴏ ᴀsɪ ᴘᴏᴘʀᴠᴇ́, ᴋᴅʏ ᴊsᴇᴍ ᴄ̌ᴇᴛʟᴀ ɴᴇ̌ᴄᴏ ᴛᴀᴋ sᴜʀᴏᴠᴇ́ʜᴏ ᴀ ᴏsᴏʙɴᴇ̌ ʙʏᴄʜ ᴋɴɪʜᴜ ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ɪʟᴀ ᴜᴢ̌ sᴛᴀʀšɪ́ᴍ ᴄ̌ᴛᴇɴᴀ́ʀ̌ᴜ̊ᴍ.
ɴᴇᴊᴠᴇ̌ᴛšɪ́ ʙᴏᴏᴍ ᴠšᴀᴋ ᴢᴀᴢ̌ɪᴊᴇᴛᴇ ɴᴀ ᴋᴏɴᴄɪ. ᴛᴏ ᴊsᴇᴍ ᴍᴇ̌ʟᴀ ᴠ ʜʟᴀᴠᴇ̌ ᴘʀᴀ́ᴢᴅɴᴏ ᴀ ᴊᴇɴ sɪ ʀ̌ɪ́ᴋᴀʟᴀ: „ᴄᴏ ᴛᴏ sᴀᴋʀᴀ ᴍᴇ̌ʟᴏ ʙʏ́ᴛ?!“. ᴍʏsʟᴇʟᴀ ᴊsᴇᴍ sɪ ᴊᴀᴋ ᴜᴢ̌ ᴊᴇ ᴛᴏ ᴘʀ̌ᴇᴅᴠɪ́ᴅᴀᴛᴇʟɴʏ́ ᴀ ɴᴀ ᴋᴏɴᴄɪ ᴠᴀ́ᴍ ᴀᴜᴛᴏʀᴋᴀ ᴘʀ̌ᴇᴅᴠᴇᴅᴇ ᴢ̌ᴇ ɴᴇ. ᴅᴏᴜғᴀ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ɴᴀ ᴅʀᴜʜʏ́ ᴅɪ́ʟ ɴᴇʙᴜᴅᴇᴍᴇ ᴄ̌ᴇᴋᴀᴛ ᴅʟᴏᴜʜᴏ, ᴘᴏᴛʀ̌ᴇʙᴜᴊᴜ ᴠᴇ̌ᴅᴇ̌ᴛ ᴄᴏ ʙᴜᴅᴇ ᴅᴀ́ʟ.

4,5/5 ⭐️

#humbookblogeri #spoluprace

31.10.2022 5 z 5

Léto lásky Léto lásky Helen Paris

Tohle je velmi milé čtení, které potěší každého romantika, který zároveň miluje zvířata. Na první pohled zalichotí vašemu oku opět krásná obálka. Uvnitř se pak skrývá příběh Hope, jež si buduje kariéru v New Yorku, ovšem po nehodě jejího otce se rozhodne, že bude přes léto vypomáhat ve veterinární ordinaci jejích rodičů v Lynnwood Falls. Zde si lidé navzájem pomáhají, zajímají se o druhé a peníze nejsou to hlavní. Zpočátku je na Hope dost znát vliv Colina, jejího přítele. To byl slušně řečeno pěkný idiot a já nechápu co na něm viděla, že se ho do poslední chvíle stále zastávala. Ryan oproti němu byl naprosté zlato a hned bych ho brala. Jeho smysl pro humor miluju.

Romantická linka je tu lehce v pozadí, ač se Hope s Ryanem znají od dětství a dříve spolu už něco měli. Hodně se tu řeší zvířata, různé nemoci a nehody. Což mě osobně bavilo, ale už jen podle názvu knihy jsem té romantiky čekala více, ale dostalo se mi jí jen na necelých posledních 100 stranách (i tak bych řekla že méně než u jiných knih tohoto žánru).
Můj osobní problém potom bylo to, že je kniha psaná ve třetí osobě, což vám například vadit nemusí, ale mně to minimálně na začátku rušilo a teď už do budoucna vím, že to není zrovna můj šálek čaje. Ale i přes to se mi to nakonec četlo docela dobře a bavilo mě to. Na oddech můžu jedině doporučit.

25.09.2022 4 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Liliana byla jedna z nejlepších knih, které jsem letos přečetla. Tolik emocí v jedné knize jen tak nenajdete. Proto jsem měla u Malvíny velká očekávání, i když jsem si ji oblíbila právě už v prvním dílu. Stejně tak jako Arka. Ty dva nejde nemít rád. Malvína pomohla Lilce v těžké životní situaci a Arek? Chlap jako hora s taktéž velkým srdcem.
Druhý díl nebyl taková emoční bomba jako ten první, ale stejně mi bylo smutno, když jsem četla o jejich minulosti apod. Navíc jsem se bohužel občas trochu nudila. Liliana tak u mě zůstává o stupínek výš.
Líbilo se mi, že i zde se setkáváme s Lilkou, Matem, Džas a malým Oskarem. Přiznávám se, že jedno tajemství, které se na konci provalí, jsem vůbec nečekala. Ale zase o to víc se těším na třetí díl, kde bude v hlavní roli Džas alias Jasmína. Ta holka je správně praštěná, takže myslím, že si budeme rozumět a doufám, že se opět setkáme s Arkem a Malvínou. Arek zde ukázal, jak může chlap milovat ženu celým svým srdcem a tím si mě naprosto získal. Navíc je tahle série samozřejmě plná tetování a o to víc to pak miluju.
Moc se těším na další díl, snad se ho dočkáme brzy.

18.08.2022 4 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Třetí a zároveň poslední díl mé oblíbené série. Opět jsem se neskutečně bavila po celou knihu, autorka má za mě skvělý smysl pro humor. Kimber měla prořízlou pusu, něco jako co na srdci, to na jazyku. Docela mě ta holka bavila, ale zároveň se vám díky ní potvrdí přísloví „Nesuď knihu podle obalu.". Bylo mí líto co se jí všechno stalo, jenže tady přišel kámen úrazu. Těch "náhod" a všeho na mě bylo už moc. Ovšem Bradley ke konci dost překvapil a to, proč se na začátku knihy zachoval jak se zachoval… bylo to překvapení, co si budeme. I když stejně bych mu asi jen tak neodpustila.
Matteo vypadá zpočátku jako klasický Playboy, ale nakonec si vás prostě získá. Jeho plán jak postupně něco Kimber vracet, přehlídka, péče o ní, hezké řeči… plus "hrabě" s krásnými vlasy, to chcete. Navíc se mi líbilo zasazení knihy do Florencie a světa módy.

Druhý díl pro mě zůstává srdcovkou této série (hlavně Hopsálek). Tento je nejvíc takový pohádkový. Ovšem s klidným srdcem můžu doporučit všechny tři díly. A teď na léto? Ideální!

14.07.2022 4 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Hledáte nějakou lehkou, vtipnou, čtivou knihu na léto? Pak můžu doporučit právě Můj klenot. Takhle jsem se u knihy už dlouho nenasmála. Z počátku je Spencer namyšlenec až na půdu, ale počkejte si, on vás ještě třeba překvapí. A překvapí vás už od první strany, to si buďte jistí. Charlotte, ta se mi líbila od začátku, fajn hlavní ženská postava, která mi sedla.
Někomu to možná přijde moc hrr, ale když si tu knihu přečtete celou, tak si myslím, že do sebe všechno krásně zapadlo. Hlavně jejich kamarádský vztah, ten se autorce povedl, užívala jsem si to, bavila se… například situace s těmi gumovými medvídky (ti co četli ví), potřebuju taky takového kamaráda.
Kromě humoru se tu dočkáte taky dost sexu, to vám dojde asi hned, už jen podle samotného názvu série "Těžká kláda".
Je to takový jednoduší příběh ve stylu Penelope Bloom, ale za mě o kus lepší. Zvlášť konec jsem popravdě nečekala, byla jsem překvapená co někdo naplánoval.
Nečekejte jednoduše žádné extra vážné téma nebo zvraty, je to prostě ideální vtipná jednohubka například někam k vodě, jak jsem psala na začátku.

18.06.2022 4 z 5

Krvavá magie Krvavá magie Bianca Iosivoni

Krvavá magie, druhý díl Půlnočních kronik, který napsala Laura Kneidl se mi líbil o dost víc než Ve skrytu stínu, jež napsala Bianca Iosivoni. Přiznávám se, že s jejím stylem psaní si příliš nerozumíme, jenže mě zajímají osudy všech postav a proto hodlám v sérii dál pokračovat i v jejích knihách.
Neubráním se však srovnání s knihami Cassandry Clare, jejíž série o Lovcích stínů prostě miluju a nedám na ně dopustit. Dost věcí je tu právě podobných a ač je svět zajímavý, stejně jako postavy, Cassandra v tomhle za mě umí chodit lépe.
I když teda zvrat na konci Krvavé magie mě lehce šokoval a neměla jsem daleko k slzám. Skvělé prostředí Edinburghu, kam se příběh perfektně hodil. Pokud máte rádi příběhy s upíry, pak se vám Krvavá magie bude líbit. Stejně jako postavy, z nichž jsem si oblíbila většinu. Cain s Wardenem mi sedli o něco víc než Roxy a Shaw. Jen musím zmínit, že se mi lehce pletli Warden a Wayne. Celkově je tu dost postav, plus už je to nějaká doba co vyšel první díl, takže doporučuji využívat glosář na konci knihy.
Těším se na další díl.
4-4,5 ⭐️

20.05.2022 4 z 5

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Tohle byla opravdu jízda pro někoho, kdo jako já má zkušenost hlavně s německými autorkami, jejichž příběhy jsou většinou milé, ač hlavní postavy mívají nějaký vážný problém. Ovšem zjišťuji, že polské autorky jdou více do hloubky, nebojí se ukázat stinné stránky života a používají více sprosté výrazy. Tudíž ne každému čtenáři sednou, co si budeme. Mně se příběh Molly líbil moc, čtení mě bavilo a stránky mi ubývaly před očima pokaždé, co jsem se ke knize vrátila. Molly to v životě neměla lehké, nevyrostla z ní čistá bílá lilie, ale i tak jsem si ji oblíbila. Viktor byl zpočátku docela slušňák, Robson mě štval, ale musím říct že ke konci mi ho bylo vážně líto.
Když už jsem u toho konce, ten mě emočně dostal, měla jsem na krajíčku, což pochopíte až si knihu taky přečtete. Doufám, že dáte Molly šanci, protože autorka má talent a byla by škoda kdyby u nás nevyšly další její knihy. Kdyby vás zajímaly mé pocity při čtení či citáty z knihy, najdete je ve výběru stories, který mám na profilu na ig.

4,5/5 ⭐️

27.04.2022 5 z 5

Kluk napravo Kluk napravo Kate Stewart

Nemůžu si pomoct, pořád si stojím za tím, že anotace úplně neodpovídá ději. Na Hejno havranů se teprve chystám, ale všichni z toho byli unešení, tak doufám, že to bude lepší než Kluk napravo. Jak už jsem psala na stories, tohle bylo jako na houpačce, jednou nahoře, jednou dole. Celkově příběh neurazí, ani nenadchne.
Hlavní zklamání pro mě bylo to, že obávaný spolubydlící Thea - Troy, se v příběhu objeví sporadicky. A právě onen zvrat ke konci mi přišel do příběhu natlačen hrozně na sílu, aby se jakože něco stalo. Přitom to bylo vlastně o ničem, zbytečný výbuch Teddyho. Jinak se prakticky celou dobu řeší jeho sexuální (ne)zkušenosti. Laney je jednoduše potřeštěná holka, která neví co chce (v tom jsme si podobné ), avšak je na ní ke konci vidět nějaký vývoj.
Jinak je to pěkná, čtivá oddechovka, při které můžete přestat myslet a jen si užívat čtení. Ne vše mi přišlo vtipné, ale bavit se budete určitě, zvlášť u kapitol 20 a 21. jsem nemohla. Taky se budete culit nad hezkými chvilkami Laney a Thea.
Další díl Outsiderů si docela ráda přečtu, především proto, že dostane hlavní roli Troy, na kterého se těším.

3/5 ⭐️

03.02.2022 3 z 5

Woodhill Woodhill Eleanor Corvin (p)

Tohle bylo zase jedno velmi milé první setkání s českou autorkou. Řekla bych, že se opravdu není čeho bát, jelikož tohle se úplně v klidu vyrovnalo zahraničním autorům romantasy, které jinak ráda čtu. Navíc kromě nádherné obálky má kniha i stejně skvělou mapu, která vám pomůže orientovat se, kde se právě v příběhu nacházíte. Já se k ní vracela několikrát, bavilo mě koukat, kde se nachází živé postavy i chodci. Ti se rozhodli dělat problémy a vidí je jen někteří, kterým se říká temnonoši.

Musím říct, že mě nadchla inspirace lednicko-valtickým areálem, mám teď chuť zajet si tam na výlet. Jen doufám, že chodci budou zrovna někde jinde nebo nebudou chtít projít oponou. Kniha jako taková je psána opravdu čtivě, kdybych neměla zrovna dost jiných věcí okolo, přečetla bych ji pravděpodobně dřív stejně jako většina čtenářů z našeho společného čtení. Jasně, najdete tu nějaké to klišé, které jste už někde četli, ale já většinou nemám potřebu zrovna do tohohle rýpat. Postavy mi sedli, dokonce jsem si hodně oblíbila i ty vedlejší. Škoda, že nedostali více prostoru, vůbec bych se za to nezlobila. Broderick byl sice ze začátku taková uzamčená truhla. Byl tajemný, výbušný, takový studený psí čumák no. Každopádně jeho neteř Abby, kterou měla Lexi především hlídat, s tou by si chtěla pokecat asi většina knihomolů. Hlavně ale před ní nežertujte o Dvorech a smrti některých postav! Lexi mi bylo líto, prošla si v životě dost nehezkými věcmi, ale i tak si šla dál za svým.
Osobně mě překvapilo, jak se autorka vrhla i do sexuálních scén, já čekala spíš nějakou šolíchačku akorát, ovšem vůbec si nestěžuju, že ano.
Jinak, prý je to oddechovka.. asi ano, až na konec, kdy jsem málem měla infarkt, stejně jako Lexi hnedle několikrát díky Broderickovi.

Ačkoliv to nějaké menší mušky mělo, například jsem taky nedostala odpověď na všechny otázky, tak čtení Woodhillu jsem si užila a určitě si od Eleanor Corvin ráda přečtu něco dalšího.

19.05.2024 4 z 5

Nové šance Nové šance Lilly Lucas

Leonie je sládek, jež si jde za svým snem a tím je to, že chce vařit řemeslné pivo. Její otec s tím bohužel není zajedno, což Leonii přivede na praxi v zahraničí, která se jí bohužel nečekaně pokazí. Ocitá se tak v Green Valley, kde potká Sama, mladého barmana, jemuž si postěžuje na svůj příšerný den. Dojde k polibku, který však Sam z nějakého důvodu utne. Leonie však nemá čas nad tím přemýšlet, jelikož se teď bude muset vrátit do Německa.
Jenže co když má osud jiné plány?

Tohle byl krásný návrat do Green Valley, které mi už teď, několik hodin po dočtení, chybí. Upřímně doufám, že autorka bude psát další podobnou sérii.

Sama jsem si oblíbila již v předchozím dílu. Potetovaný, sympatický barman a také skvělý otec malé holčičky jménem Maya. Leonie, jež se zde nově objeví, se mi také líbila, taková fajn holka, s neotřelou (u ženy) zálibou v řemeslném pivě a prací sládka, s níž jsem se v knize setkala poprvé. Ačkoliv o pivě moc nevím, jelikož ho nepiju, tak mě tohle zakomponování tady bavilo. Navíc to doplňovalo Samovu lásku k vaření a už to je asi známka, že ti dva se navzájem doplňovali. Měli jasnou chemii už od začátku a s postupem času se to jen víc a víc ukazovalo.

Stejně tak mi chyběla příroda Skalistých hor a postavy z předchozích dílů. Opět se setkáte s Ryanem, Lenou, Izzy, Willem.. no prostě všemi, jež už známe. Navíc série neztratila ani u tohoto dílu na čtivosti, takže budete mít přečteno během chvíle.

Jedinou výtku bych měla ke konci, kde mi přišlo, že tam něco chybí, že je to najednou takové narychlo useknuté. I tak ale jsou Nové šance velká konkurence prvního dílu Nové začátky.

4,9/5

Za poskytnutí knihy k recenzi v rámci spolupráce děkuju Knihy Dobrovský.

10.02.2024 5 z 5

Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Kristyna Andrews (p)

Ráda bych poděkovala autorce @lepsi.knihy za důvěru a poskytnutí knihy k recenzi v rámci #spoluprace.

Jsem ráda, že se mi tahle kniha dostala do rukou. První díl Hrdinek budoucnosti, konkrétně příběh Cornelie Fetterlyové rozhodně stojí za přečtení. Ani nevím, kdy naposledy jsem četla sci-fi, ale tuhle knihu bych asi doporučila spíše ženám.

Zpočátku se mi příběh zdál pomalejší, seznamovali jsme se s prostředím, virem, postavami. Možná bych tomuhle seznamování dala prostor v průběhu děje, protože takhle se začátek zbytečně táhnul, na čtenáře se navalilo dost informací. Zbytek knihy už měl spád a bylo to vážně něco.
Nel byla nejdřív jednoduše poslušná žena, která se nechtěla dohadovat se svým přítelem a ve všem mu ustupovala, užívala si pozornost okolí jakožto slavná herečka. Proto se mi líbilo, že se postupně její charakter rozvíjel, takže byla pro čtenáře hned zajímavější a její osud ho zaujal, chtěla jsem vědět jak to s ní bude dál. Po tom, co se jí stane, pozná Nel kdo ji celou dobu pouze tahal za nos a komu může věřit. Ačkoliv i přesto jsem podezírala kde koho, že má nekalé úmysly a bylo to opravdu zamotané. Kdo je dobrý a kdo špatný? Komu věřit, komu ne?

Co se týká viru, jež si autorka pro svůj příběh vytvořila, docela rychle mi to připomnělo nedávnou situaci s covidem. Ovšem neberte to tak, že by si to bylo nějak podobné, děj je originální. Jen to vzhledem k situaci vyvolá vzpomínky.

Kniha od druhé poloviny byla čtivá, líbila se mi i slow burn romantická, nenásilná linka. Konec jsem tak nějak postupně čekala. Navíc se díky němu těším na další díl, autorka si pro něj hezky připravila půdu. Za mě jednoduše opravdu povedená prvotina.

3,8/5

24.10.2023 4 z 5

Každé ďalšie leto Každé ďalšie leto Carley Fortune

Co se stane, když se rodiče rozhodnou vzít své dítě na prázdniny z ruchu města na chatu u jezera? Šest letních prázdnin strávených se sousedovic kluky, z nichž se jeden stane nejlepším kamarádem mladé Persefony. Co když přátelství postupně přeroste v první lásku, která se bohužel rozpadne jednou nepěknou chybou?

Myslím, že tuhle knihu si užijí i ti, kteří spíše preferují enemies to lovers. Já jsem fanda jak toho, tak i friends to lovers, protože tak to kolikrát v životě chodí.
Autorka dokázala naprosto bravurně vykreslit prostředí, kde se její příběh odehrává. Úplně jako bych se s hlavními postavami koupala v jezeře, skákala do vody ze "skákacího kamenu", trávila s nimi čas v chatě, ve sklepě u sledování hororů. Na to nemůžu říct ani ťuk. Navíc je tohle ten typ knihy, který otevřete a chcete pořád číst dál, dokud nekoukáte na poslední řádky. Na Goodreads má kniha hodnocení 4,25 a přes 420 000 hodnocení.

Sledujete dvě dějové linky. Přítomnost, kdy se Pers se Samem setkávají po více jak 10 letech kvůli smutné události (ze které bylo smutno i mně) a minulost, kdy spolu strávili jako děti již zmíněných několik prázdnin. Já osobně měla radši části z minulosti, bavily mě o kousíček víc. Jejich poznávání, oťukávání, pošťuchování, radosti Sam mi k srdci přirostl hned, byl skvělý. Pers jsem taky měla ráda, ale po události, jež se stala ke konci mě docela zklamala. Chápala jsem jak se cítí, jenže tohle se nedělá. Nemůžu jinak.

Přemýšlela jsem jak budu knihu hodnotit a až na to jedno zakopnutí se mi hodně líbila, takže to vidím na 4/5.

05.09.2023 4 z 5

Řeka času Řeka času Bianca Iosivoni

Ve čtvrtém díle z šesti se setkáváme s nám už trochu známými lovci Ellou a Waynem. Už jsme se s nimi mohli setkat, ale zatím jen tak okrajově. V Řece času jsou však tito dva hlavními postavami a střídají se zde jejich pohledy, což mám ráda, protože se na děj můžeme podívat očima obou.

Ella pomáhá na pražské základně (kam utekla před událostmi z minula) s přemnoženými duchy, když se zde znovu objeví i Wayne. Ten s ní má již určitou linku, ale ona si od něj snaží udržet odstup a tak tu máme nejen lovení a posílání duchů tam, kam patří, ale i romantickou linku. Ta se nám zamotá o další události, jež se v tomto dílu stanou, ale víc neřeknu, ať vám něco nevyzradím a máte se na co těšit.

Úplně tu nebudu asi knihu rozebírat do detailů, protože je to již čtvrtý díl série a já vám nechci zkazit překvapení, zápletky atd., které na vás čekají, pokud se Půlnoční kroniky rozhodnete číst. Každopádně si myslím, že je skvělé to, že se děj odehrává z velké míry v Praze. Protože kolik zahraničních autorů umístí svoji fantasy knihu k nám do Prahy?
Také velké plus za to, že na začátku knihy je opět shrnutí toho, co se stalo v předchozích a hlavně třetím dílu. Ono pokud nečtete hezky po sobě, ale hltáte ty díly hned jak vyjdou (máte můj obdiv jestli vydržíte dokud nevyjde celá série), pak tohle shrnutí rozhodně bodne. Na konci knihy je potom seznam všech postav a kdo je např. Blood hunter. Tyhle věci by měla mít každá fantasy série.
Jak už jsem psala, máme zde především romantickou linku. Ta potěší čtenáře romantiky jako jsem já, protože je docela peprnější. Ovšem nějakou extra eroťárnu jako 50 odstínů v tom nehledejte.

Půlnoční kroniky si u mě zatím drží takovou linii okolo 4 hvězdiček, díly nemají tendenci klesat, za což jsem ráda a těším se na poslední dva díly, které mi doufám doplní skládačku o chybějící dílky.

02.08.2023 4 z 5

Hradní intrikáři Hradní intrikáři Lena Valenová

Na Hradní intrikáře jsem se hodně těšila, zvlášť po konci prvního dílu. Už podle samotného názvu asi tušíte o co zde především půjde.
Ale setkáváme se zde i s lidskými vztahy, láskou a taky jedním aktuálním tématem, které vám úplně nechci říkat, ať právě nespoileruju. Děj sleduje především mladé Bohemian Royals, i nový král Albert je ještě mlaďoch a má své plány, které by v životě rád uskutečnil. Co jsem na něm ocenila je to, že se snaží vládnout správně, nerad by něco pokazil, ALE díky tomu musí udělat i těžká rozhodnutí, která nepotěší každého a samozřejmě jsou tu lidé, kteří z monarchie a královské rodiny zrovna nadšení nejsou.
Osobně mi z postav nejvíc sedí Leontýna, která zde řeší nejen první lásku, ale potýká se i s následky toho, co se jí stalo v prvním dílu. Udělala to ona sama či jí někdo pomohl? Pak jsem si ještě oblíbila Konstanci, u které doufám v jednu věc ve spojení s jinou postavou.
Co se týče děje, tak bohužel první polovina knihy mě moc nebavila, táhlo se mi to a docela jsem se jí musela prokousat. Ovšem druhá půlka knihy? To byla jízda, kdy jsem hltala každou další stranu! Kdyby to tak bylo hned od začátku, pak bych byla nadmíru spokojená.
Jsem hodně zvědavá jak se příběh české královské rodiny vyvrbí.
Na závěr bych ráda vyzdvihla grafické zpracování knihy, od obálky po vnitřek. Na začátku najdete mapku a na konci seznam postav, který se vám zajisté bude hodit.

Třetí díl Bohemian Royals nás čeká na jaře 2024.

3,5/5

13.06.2023 4 z 5

Schovávaná Schovávaná Tereza Herzogová

Děkuji samotné autorce za možnost si její knihu přečíst (a také za trpělivost) v rámci #spoluprace.

Ačkoliv má kniha 300 stran, tak se mi po hodně dlouhé době povedlo ji přečíst prakticky za jeden den. Už to myslím vypovídá o tom, že se lehce čte, strany vám ubývají před očima a vy můžete u této knihy hezky vypnout.

Nahlédnete nejen do života Šárky, ale i několika jejích blízkých. Možná se budete divit, jako třeba já, kolik životů se může vzájemně proplést a zkřížit si cestu.
Nejprve tu máme právě Šárku, která nikdy neučila, nyní však nastupuje na průmyslovku jako nová češtinářka. Ovšem laťka je nastavená vysoko, a to díky předchozímu učiteli Ivanovi, jež odešel do důchodu. Co když se tihle dva setkají? Co když se Šárka zamiluje? Může vztah s věkovým rozdílem přes 30 let vydržet? Nebo podlehne nátlaku okolí?

Mimo to tu ovšem máme i osudy jejích rodičů, samotného sarkastického, protivného kolegy Chrousta, Šárčiných kamarádek A začíná spletitá jízda životem několika lidí.
Už jsem četla knihu, kde byl mezi postavami větší věkový rozdíl a není to pro mě problém. Jen mám radši, když je alespoň jedna z hlavních postav věkově cca jako já. Což tady úplně není. Jednoduše, tihle lidé už v životě dost zažili, lecčím si prošli a já jsem zvyklá na své NA romantiky. Takže asi tak.

Za mě je to opravdu fajn oddechovka teď na léto, třeba k vodě, na dovolenou apod. Lehce, ale čtivě napsané. Jediné co mně osobně trochu vadilo, bylo to, že zde nemáme názvy nebo číslování kapitol. Nebo ani z pohledu koho je zrovna ona část knihy. Jsou tu jen čtverečky a na to nejsem zvyklá. Pokud tedy chcete zkusit něco lehčího, od české autorky, pak Schovávanou nešlápnete vedle.

02.06.2023 4 z 5