makovec.h makovec.h komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Asi se prostě nedá dát nic jiného než pět hvězdiček. Přečtěte si ji, nebudete litovat.

26.01.2015 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Zajimave, velmi srozumitelna, dobre citelna, neni zbytecne dlouha a snad neni mozne nepochopit "co se tim basnik snazil rici"

25.10.2013 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Mně osobně se kniha moc líbila a věřím, že je daleko lepší, když člověk neviděl film před přečtením, ale i když jsem film viděla, tak mi nijak nevadilo ji číst. Musím říct, že absolutně nesouhlasím s těmi, kterým se kniha nelíbí, protože je psaná z pohledu první osoby. Rovněž někdo zmínil, že jsou hlavní postavy úplně blbé. Tyhle názory jsou naprostá blbost.Psáno z pohledu různých osob by se buď příliš brzy provalily některé důležité věci, protože někdo je ví a někdo jiný ne. Navíc celá kniha z pohledu jedné osoby hezky objasní její pohled na svět a její motivy k daným činům, o kterých někteří tvrdí, že jsou naprosto hloupá. Naopak, myslím, že každý, kdo by žil v jejich světě jejich životy by reagoval přesně stejně. Mně se to prostě líbilo a myslím, že to dobrý příběh a dobrá kniha i super námět :)

31.03.2015 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Je to super :) vtipné, zábavné, jednoduché a nápadité. Naprosto skvělá kniha na oddech :)

11.02.2015 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Než jsem knihu otevřela, tak jsem z jednoho zdroje měla informaci, že je super, a z jiného zase, že vlastně ani není až tak dobrá a těžko říct, jestli stojí za ty hodiny, které u ní člověk stráví. Nakonec to podle mě byla střední cesta těchto dvou názorů. Kniha je jiná než většina ostatních, má zajímavý příběh s náladou, se kterou jsem s v knize snad ještě nesetkala. Ač je jiná a ve skutečnosti vcelku depresivní, po celou dobu jsem žádný pocit deprese neměla a stále jsem si dokázala udržet svou naději, že má smysl jim fandit, protože všechno dobře dopadne. Samozřejmě neprozradím, jak to teda vlastně dopadlo a jestli má naděje nebyla pouze planá :). Každopádně věřím, že kniha stojí za přečtení, i když ne kvůli novým nebo hlubokým myšlenkám nebo snad příběhu, od kterého se nedá odpoutat, ale pro tu atypickou náladu a takový jiný pohled na svět

30.06.2014 4 z 5

Adelheid Adelheid Vladimír Körner

Kratka a dobre citelna kniha, ktera postupne svou jednoduchosti vtahne do deje a tezko dovoli se odpoutat od pribehu a na konec poradne prekvapi.

24.02.2014 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Jako kniha to bezesporu patri k tem nejlepsim knizkam, ktere toho cloveku mnoho daji, kdyz ctou poradne, a navic ve vas jednotlive postavy vyvolavaji ruzne pocity a misty s nimi i vedete dialog a snazite se jim vymluvit nektere myslenky nebo objasnit, co je spatneho na tom, co udelali. Proste mate touhu v tom pribehu skutecne byt a mit moznost jim k tomu taky neco rict. Dokonce tam byla pasaz, kdy jsem si uz rikala, ze to dal cist nebudu, ze proste ty reci Henryho uz dal poslouchat nechci. Velmi dobra kniha a verim, ze muze byt prectena nekolikrat a pokazde v ni clovek objevi neco noveho

10.02.2014 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha je jednoducha, naivni a krasna. Pokud ji clovek bere s nadhledem dokaze tam najit velke myslenky ohledne stylu zivota ktere nejsou vnucovany nijak nasilne. Precetla jsem ji na jeden zatach a moc se mi libila. Je proste jednoduchoucka ale krasna. Ale opet podotykam ze si myslim ze je treba ji brat trochu s nadhledem

09.10.2013 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Skvělá kniha, kterou mohu jen doporučit. Místy smutná a trochu depresivní, přesto je optimistická a ten konec je skvělý. Všechno končí na začátku a tak se příběh může opakovat znovu a znovu.

17.08.2013 5 z 5

Doctor Who - Shada: Ztracené dobrodružství Douglase Adamse Doctor Who - Shada: Ztracené dobrodružství Douglase Adamse Douglas Adams

Lze vůbec Doktora nemilovat? Podle mě nelze. Stejně jako nelze nemilovat jeho příběhy, které jsou nakonci vždy úplně jiné než na začátku.

Jedná se o první knihu o Doktorovi, kterou jsem četla (zatím jsem koukala na seriál). Musím říct, že mě kniha ani trochu nezklamala a celá byla skvělá, poutavá, překvapivá a moooc dobře se čtoucí. Pokud máte rádi Stopařova průvodce, budete mít rádi i tuto knihu, protože Douglas Adams je jedinečný.

27.07.2016 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Kniha je prostě skvělá a basta fidli. Jedno z těch děl, u kterých chápu, proč jsme se o nich ve škole učili. Vážně moc dobré. Kdo se nenechá odradit délkou, určitě nebude litovat.

24.11.2014 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Je to první kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Tedy i první ze série o Harrym. Ze začátku mi úplně nevyhovoval styl přeskakování mezi jednotlivými postavami (mám raději, když mě někdo uvede do děje). Po chvíli jsem si ale zvykla a kniha se mi začala líbit. Postupně mě vtáhla do děje a ač tam byly nějaké ty dějové zlomy, tak mi nepřišlo, že spadly z nebe, a nakonec jsem si říkala, že jsem na to taky mohla přijít i sama (ač tedy sem tam byla nějaká ta informace z pochopitelných důvodů zatajena). Každopádně velmi oceňuji vyváženost s jakou autor volil, které informace prozradit a které zatajit. Závěr knihy mě však překvapil. Opravdu jsem nečekala, že se tak zachová. Ale zpětně mi nepřijde, že by to nějak odporovalo jeho povaze. Vlastně bych měla dát 5 hvězdiček, ale ty si raději ještě nechám v zásobě. I přesto ale tuto knihu řadím k těm lepším detektivkám :)

18.08.2014 4 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Staci jedno slovo ... skvele :)))

25.11.2013 5 z 5

Bratři Karamazovi Bratři Karamazovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Trvalo mi dva roky než jsem tuto knihu přečetla. Když jsem s ní začínala, nebyla jsem ještě ... připravená ... ji číst a dočetla jsem ji až teď. Musím dát všem zapravdu, že je to skvělé dílo plné skvělých myšlenek. Děj je všeobecně známý a přesto stále zajímavý, ale daleko více mě nadchly rozmluvy, které ta kniha obsahuje. Opravdu skvělé dílo. A i přes tu roztahanost celé knihy musím dát plný počet hvězd.

11.09.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha, která většinu lidí (i mě) dokáže strhnout tak, že ji přímo hltají. Sice to podle mého názoru není vůbec reálné, ale přesto jsem od ní nedokázala odtrhnout.

15.08.2013 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Vlastně ani nevím proč, ale tuhle knížku opravdu miluji.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Vřele doporučuji. Už za to, že při popisu jedné scény jsem si to dokázala tak živě představit až se mi udělalo nevolno (byl to zápach) a tak intenzivní pocit ve mně dokáže vzbudit málokterá kniha.

15.08.2013 5 z 5

Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek) Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek) Hans Christian Andersen

Krásné pohádky, které všichni dobře známe. Přesto nebo právě proto, že ne vždy končí dobře vřele doporučuji.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Myslím, že můj názor hezky shrnují ty pětihvězdičkové hodnocení. Je super :)

31.03.2015

Hrad v Pyrenejích Hrad v Pyrenejích Jostein Gaarder

Zajímavá kniha, u které jednoznačně víte, co se autor snaží říct, přičemž tady poskytuje dva různé náhledy na věc, argumenty pro a proti a ať si čtenář sám vybere. Navíc je to zároveň milostný příběh dvou lidí, který není nijak extra složitý, jen vede k otázce, jak by to bylo bývalo dopadlo, kdyby to nedopadlo takhle (ikdyž osobně si myslím, že tenhle konec byl správný).
Kdo nechce přemýšlet nad různými pohledy na svět a život nebo to po něm, tak by knihu neměl číst, pro všechny ostatní to však je kniha hodna přečtení :)
Bohůžel ale nemá na Dívku s pomeranči, ale buďme upřímní ... tu je těžké překonat :)

01.12.2014 4 z 5