madlenka3189 madlenka3189 komentáře u knih

Grafický design pro každého Grafický design pro každého neznámý - neuveden

Knihu hodnotím velmi kladně! Je zde letem světem vysvětlený celý umělecký proces. I když knihu ocení především začátečníci, co potřebují základní přehled, určitě napomůže i těm zdatnějším k osvěžení některých pravidel či informací. Kniha je logicky uspořádána a vše je zde jasně vysvětleno. Součástí jsou i různé úkoly, kde si můžete vyzkoušet své nově nabité informace. Pěkná práce! (:

12.04.2021 5 z 5

Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Carol Dweck

Zajímavé čtení, které se ale místy dost táhne, a to hlavně ve středu knihy, kdy se prakticky pořád dokola opakuje to stejné dokola, jen zasazené v jiném kontextu. Kdyby kniha byla zkrácena o opakující se pasáže, asi bych byla spokojenější. Myšlenky v ní jsou ale často zajímavé a oceňuji i odkazování se na různé studie. Trochu ovšem nesouhlasím s, až moc velikým, rozděleným populace na 2 skupiny - růstové nebo fixní nastavení mysli. Vím, že je to zde přehnáno hlavně pro lepší představu, ale z celé knihy mám dojem, že lze všechny ''špatnosti'' svézt na fixní nastavení mysli.

12.04.2021 4 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Dlouho jsem váhala, jak knihu ohodnotit a nakonec jsem zvolila 3 hvězdy - průměr. Kniha je čtivá, ke konci mě i velmi zajímalo, jak se příběh rozhřeší, takže jsem nemohla přestat číst. Bohužel konec je velmi předvídatelný, nic extra zajímavého se nestalo, zároveň nejsem z konce ani zklamaná - takže bych to zhodnotila jako příjemné, oddychové čtení, které není příliš zajímavé, abych se k němu vracela. (:

13.02.2021 3 z 5

Singl Singl Jiří Franta

I když kresba není úplně můj styl, je velmi zdařilá, detailní a originální, což cením. Bohužel celý komiks mi přijde tak trochu bez smyslu. Čekala jsem asi něco trochu hlubšího než opíjecí výlet do Itálie a chlastací + sexuální tour spojenou s fotbalem - a to jsem neměla prakticky žádná očekávání. Ke knize se vracet už nejspíš nebudu, trochu mě zklamala.

05.07.2021 3 z 5

Bez vlasů Bez vlasů Tereza Drahoňovská

Umělecké dílo, které ode mě dostává jedničku s hvězdičkou! Průvodce nemocí - alopecií, spolu s prožitkem, který musí nemocní absolvovat. Velmi silné dílo, krásně zpracované a to jak informativní složkou, tak i tou grafickou. (:

05.07.2021 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Sbírka vtípků o knihomolech. Místy zábavné, místy trochu méně, ale pobavila jsem se. V hodně případech jsem poznala samu sebe a kniha rozhodně neurazí žádného čtenáře. Hodnotím 3 hvězdami - ocenila bych trochu větší kreativitu, ale možná jen srovnávám s komiksy, které jsem v poslední době četla a byly perfektní.

11.06.2021 3 z 5

Vincent Vincent Barbara Stok

Protože Vincent je můj oblíbenec, kniha o něm by se mi líbila asi vždy a moje hodnocení bude trochu zkreslené. V knize je použit moc hezký styl artu - přesně se hodí. Moc se mi líbí zasazení děje komiksu do míst, které představují Vincentovi obrazy. Nejvíce ze všeho však oceňuji způsob ilustrace, jakou je vždy naznačeno v jakém psychickém rozpoložení se zrovna Vincent nachází - ve formě teček okolo hlavy, v některých případech zkroucené celé prostředí. Povahu Vincenta ve zkratce je taky velmi povedená. Jeho bratr je tu vyobrazený až jako moc velký pohodář - přitom měl taky spoustu psychických problémů. Nakonec mi přijde i povedené ukončení komiksu (smrt Vincenta). Jediné co bych vytkla je: kdo je cílovka? Ze začátku jsem měla pocit, že je to pro děti - takové snadné seznámení s Vincentem. Hned mi problesklo hlavou: už se těším až úkazu svým dětem svého oblíbeného umělce touto knihou! Ale pro děti se mi text zdá dost náročný a dle mého by to úplně nepochopily, pro dospělého je to zas moc dětský příběh - tak jsem z toho trochu zmatená.

11.06.2021 4 z 5

Neradost Neradost Karel Novotný

Knihu jsem měla delší dobu vyhlédnutou a v momentě, kdy jsem ji kupovala, jsem se ji už nemohla dočkat. Bohužel jsem měla dle recenzí a popisu větší očekávání než co jsem od knihy při čtení dostala. Nejprve jsem byla dost zklamaná, ale postupem čtení mi došlo, že je zde vážně perfektně cítit deprese. Ze čtení jde znát, že si tím autor prošel/prochází a tento pocit dobře zná. V knize není nic úžasného, některé myšlenky mi přišli zajímavé, některé vůbec, kniha se celu dobu nějak táhne, bez emocí.. prostě jak život s depresí, i když se tam žádné velké neštěstí neděje. Vytkla bych ji ale stylizaci textu, i když je to designově moc pěkné, zhoršuje to čitelnost knihy (neustále jsem knihu musela naklánět, vracet se o stránku nebo natahovat strany, abych přečetla větu natištěnou přes ohyb), což je její hlavní účel.

25.03.2021 3 z 5

Všechna malá zvířátka Všechna malá zvířátka Walker Hamilton

Ze začátku mě kniha moc nebrala, ale nakonec se to zvrhlo a přečetla jsem ji na jeden zátah. Krátký a úderný příběh, který se snadno čte. Je zde skvěle popsán naivní pohled malého kluka na celkem zvláštní a smutný příběh. Hororové prvky mě velmi baví, stejně jako úmrtí pana Summerse (zabil/zabit). Část o zneužití, byla kreativně napsána, ale postrádala větší pointu. Celkově mám z knihy zvláštní pocit, nepřijde mi nějak skvělá, ale má v sobě něco zajímavého a jiného.. a taky dost smutného.

04.01.2021 4 z 5

Ukaž, co děláš! Ukaž, co děláš! Austin Kleon

Jsem ráda, že jsem od knihy neměla žádná očekávání.. jinak by mě nejspíš zklamala. Původně jsem čekala nějaké konkrétní marketingové tipy, což kniha nenabízí. Naopak bych řekla, že je to skvělá motivace do tvorby! Já sama se často ocitnu na bodě mrazu a nemám vůbec důvod pokračovat v tvorbě.. a po přečtení téhle knihy se chci hned vrhnout do práce! (: Kniha se přečetla sama za 2 delší odpolední čaje a design knihy také moc potěšil (:

04.12.2020 4 z 5

Kniha se nějakým omylem vyskytla v moji sbírce knih. U prvních kapitol jsem si říkala, že je to další kniha o stereotypech páru a celkově mužů a žen. Nečekala jsem, že přečtu víc kapitol, protože tyhle stereotypy přímo nesnáším.. ale pak mi došlo, že je to myšlené jako satira (alespoň doufám). I když to není úplně můj styl humoru, některé hlášky mě rozesmály a celkově knihu hodnotím jako průměr - not great, not terrible.

15.11.2020 3 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Ze začátku mi kniha přišla až příliš dětská. Přestože YA žánry miluji, cílovka byla spíše mladší děti. Nakonec se ale příběh rozjel a já se nemohla od čtení odlepit. Šťáva, která na začátku chyběla, kniha dohnala v druhé polovině! Strhávám 1 hvězdu za slabší rozjezd, ale určitě knihu doporučuji k přečtení! Je to moc milé čtení (:

PS: Na začátku vás bude asi hlavní postava (Prudence) rozčilovat. Přehnaně dodržuje pravidla a vše vidí jen ze svého pohledu. Nakonec zjistí, že vše není jak se na 1. pohled zdá a změní názor. Myslím, že krásný příklad, ze kterého bychom všichni měli čerpat do života. Takže se nenechte odradit začátkem a čtete dál, nebudete litovat :)

08.08.2021 4 z 5

Jedno obyčejný léto Jedno obyčejný léto Mariko Tamaki

Velmi povedený komiks pro mládež. Líbí se mi, jak skvěle je podaný obyčejný příběh dvou dívek v létě. Žádný přehnaný děj, žádné přehnané události, prostě obyčejný průběh rodinné dovolené, která probíhá každý rok. V příběhu se prolínají manželské problémy, měnící se dětské smýšlení spolu s odehrávající se aférkou mezi dospívajícími. Nakonec chci pochválit grafickou podobu komiksu, která dokonale předává potřebné emoce. (:

05.07.2021 4 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Krátké funny komiksy. Všechno není tak úplně vtipné, ale určitě pobaví a potěší. Je to kraťoučké, takže jen párminutové čtení, za to je to trefné, ze života a veliké plus za krásnou ilustraci! (:

03.07.2021 4 z 5

Velká kniha čůrání Velká kniha čůrání Jakub Plachý

Hodně originální a vtipná kniha! Já se moc pobavila! Autor je velmi kreativní.. doporučuji každému (:

14.06.2021 4 z 5

Geekův rok - 365 zajímavostí ze světa sci-fi a fantasy Geekův rok - 365 zajímavostí ze světa sci-fi a fantasy James Clarke

Bohužel i pro mě byla kniha zklamáním a to nejsem vůbec žádný geek. Na čtení knihy jsem se těšila a plánovala jsem poctivě každý den přečíst odpovídající odstavec.. bohužel se prodleva čtení postupně zvětšovala a nakonec jsem dnes doprolistovala celou knihu. Jak je zde psáno: často nepřesné nebo špatné informace, nezajímavé a většina dní je odbytá tím, kdo se v ten den narodil - no to bych si zvládla každý den najít sama. :( 2 hvězdy dávám jen dobrému nápadu a hezkým ilustracím, jinak je čtení nezajímavé.

07.06.2021 2 z 5

Moje rudá knížka Moje rudá knížka Lenka Blažejová

Od knihy jsem bohužel měla větší očekávání než to, co mi nakonec dala. Čekala jsem spíše více humoru nebo alespoň informací a obojího tam bylo málo. Kniha se asi hodí především pro malé čtenáře, kde se poprvé setkají s pojmem menstruace a pak si o tom se staršími mohou více pokecat. :) Ale i tak je kniha zajímavá, jen jsem nejspíše nebyla cílovka...

07.06.2021 4 z 5

Hodná Hodná Marta Fenclová

Pro mě je tohle takové oddychové večerní čtení, přečtené na dva zátahy :) Příběh je poutavý a depresivní téma je pojato tak lehce, že ani nepůsobí depresivně. I když moje situace je úplně jiná, pocit “poslušnosti” moc dobře znám a některé poznámky byly trefné a k zamyšlení! A jak tady bylo již zmíněno - zkomoleniny názvů a jmen jsou v knize opravdu nešťastná.

06.06.2021 4 z 5

Laura Deanová mě už zase nechala Laura Deanová mě už zase nechala Mariko Tamaki

Tak jsem se vrátila do svého pubertálního věku, kdy jsem tyhle knihy milovala. Moje mladší já by si tuhle knihu určitě oblíbilo a mé straší já se zase trochu vrátilo do doby kdy bylo hlavní životní téma: vztahy. Až mi je líto, že mi dneska kniha přišla a já ji po chvilce přečetla - nemůžu uvěřit, že jsem zase přečetla knihu na jeden zátah. Takže za mě hezký komiksový příběh pro teenageři (:

02.06.2021 4 z 5

Soumrak bohů Soumrak bohů Helena Kadečková

Protože miluji uměleckou tvorbu Jana Grumla alias Slakinglizarda, nemohla jsem si knihu nechat ujít i vzhledem k tomu, že severské země prostě miluji a kniha mi dala příležitost se k nim zase o něco víc přiblížit. A kdo to má stejně, tak tuhle knihu nesmí vynechat! Ze začátku jsem měla trochu problém se zorientovat ve jménech, ale čím dál jsem četla tím víc jsem se do knížky zamilovávala! Je to takové letem světem, ale severské mýty a báje mi přijdou velmi zajímavé a byla jsem velmi překvapena - a to i co se týče rozdílnosti v zobrazení bohů v Marvelu.

02.06.2021 5 z 5