Vincent

Složitý život Vincenta van Gogha je stále zdrojem inspirace pro mnoho lidí. V tomto grafickém románu, který napsala a nakreslila nizozemská umělkyně Barbara Stok, prožívá čtenář s malířem krátké, ale intenzivní životní období, kdy se vydal na jih Francie. Vincent sní o tom, že by v městě Arles založil pro sebe a své malířské přáte...celý text

Vincent sní o tom, že by v městě Arles založil pro sebe a své malířské přátele dům umělců. Ovšem musí se při tom potýkat s rozvíjející se duševní chorobou, která pak kulminovala notoricky známým incidentem, kdy si uřízl část ucha a musel být umístěn v psychiatrické léčebně. Naštěstí při něm po celou dobu stojí jeho bratr Theo, který mu poskytuje stálou, nejen finanční podporu.
Vincent van Gogh byl zcela zaujatý svým uměním. Jeho názory na úspěch, nezdar či jak prožít smysluplný život jsou v kontrastu s naším současným světem, kde vládne individualismus a touha po penězích.
Nizozemské autorce Barbaře Stok se komiksovým způsobem podařilo život slavného malíře z 19. století podat tak, aby jej přiblížila současnému čtenáři. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234740/vincent-234740.jpg 4.233
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Mladá fronta
Více informací...

popeluška
12.09.2016

Hodně zajímavý komiks ...líbil se mi :-) opravdu stojí za přečtení.....

ChSleepwalker
15.08.2016

Barbara Stok pomocí jednoduché, čisté ilustrace přibližuje zřejmě nejznámější období Vincenta van Gogha. Formou komiksu se tak dozvídáme nejen o psychické nemoci, která se u malíře objevila, ale také o jeho sociálním životě a filozofickém pohledu na svět a umění. Samozřejmě se najdou jiné knihy, které lépe popisují život van Gogha, ale komiks Vincent zabere sotva dvě hodiny a zábavnou formou se dozvíte alespoň část umělcova příběhu. Navíc mě při čtení bavilo hledat v ilustracích odkazy na jeho skutečné obrazy.

Schullerka
07.09.2015

Jediné, co bych knize vytkla bylo to, že nezachycovala celý život, ale jenom jedno životní období Van Gogha i když patřilo mezi ty nejvýznamnější. Životopisy se mi čtou většinou špatně a proto mě komiksová forma potěšila. :) Rozhodně bych ráda viděla životopis i jiných malířů a osobností v této formě. :)

Baiba
17.05.2015

Nejsem odbornice na van Gogha, Žízeň po životě jsem četla už opravdu hodně dávno, ale myslím, že se autorce podařilo zachytit jeho složitou osobnost a pravděpodobně jeho nejtěžší životní období velmi působivě. Minimalistická kresba působí zdánlivě jednoduše, autorka však umí pracovat s výstižnou zkratkou a výsledek nepostrádá ani vtip a dojetí.