Madi Madi komentáře u knih

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Vše podstatné už tady bylo napsáno. Nechápu chování celé rodiny a chvílemi mi nešly do hlavy ani myšlenkové pochody autorky, tj. když váhala, jestli má na to prase podat trestní oznámení. Matinka a sourozenci na přes držku a doufám, že tatínek si to v lochu pěkně "užil".

09.03.2018 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Toho sexu a nadávek bylo občas až přehnaně. Ale jinak zajímavá sonda do života obyčejných lidí a jejich radostí, starostí, smutku a sexu, sexu a sexu:) Knížku si ráda přečtu znovu.

15.02.2018 4 z 5

Co vzrušuje velké holky Co vzrušuje velké holky Oldřiška Podhorcová

Od knížky s tak debilním názvem a hnusnou obálkou jsem nečekala vůbec nic a...světe div se, číst se to dalo. Hlavní hrdinka je sice blbka, že milého Seana Tonyho neprokoukla hned, ale i takové naivky jsou mezi námi.

07.12.2017 3 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

První polovina mě celkem nadchla. Originální nápad o čarodějnici v současnosti, vlastní pravidla vesničky, představa, že mi 3 dni stojí v obýváku zašitá čůza...hm, super. A dá se i pochopit neuvážený čin místních mládežníků, však koho by bavila taková omezení, že.
Jenže pak se děj nějak zvrtnul a šlo to někam do kelu. A ten konec? Strašně přehnaná a natahovaná hra na Kinga.
Škoda, na začátku jsem myslela, že to bude za 5*.

22.11.2017 2 z 5

Tajný život takové normální matky Tajný život takové normální matky Fiona Neill

Myslela jsem, že to bude příjemná, vtipná oddychovka, ale nedostala jsem se přes stou stránku. Rádoby Bridget Jones s trapnými zážitky.

02.11.2017 1 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Spolu s Ví o tobě, nejlepší knihy přečtené za tento rok.

15.10.2017 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Už dlouho mě nějaká kniha tak nebavila a nešokovala jako tahle. Opravdu dejte na všechna doporučení a nedejte si prozradit konec, protože ten vážně stojí za to. Miluju knihy kdy je všechno jinak, než se na první pohled může zdát.

29.08.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Měla jsem si udělat čárku vždycky, když někdo něco "řekl tiše".
Pro mě lepší, než Svědkyně ohně.

23.07.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Že prý kniha roku 2015...ale kuš. Banální zápletka, ozvláštněná střídáním časových rovin. Vyprávěno třemi osobami : Rachel-alkačka, Megan-coura, Anna-trubka. Film je srovnatelné kvality.

15.06.2017 3 z 5

Slimáci Slimáci Shaun Hutson

Super nechutná jízda! Zvratky, vředy, brutální vraždy, krev, sliz a slimejšákové :)
Toho všeho je tu opravdu dostatek, takže doporučuju u četby NEjíst! Otevřený konec mě vyloženě potěšil.

06.06.2017 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Pro mě o fous lepší než první díl. Jen bez těch děsně emotivních proslovů na dvě stránky bych se obešla. Zápletka okolo Lily byla napínavá, záchranář Sam byl ok a Louise se rozhodla dobře.

07.03.2017 4 z 5

Deník šílené nevěsty Deník šílené nevěsty Laura Wolf

Párkrát jsem se i pousmála a jako jednohubka na deštivé odpoledne bohatě postačí.

06.12.2016 3 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Achjo. Tolik jsem se na knihu těšila, slyšela jsem na ní samou chválu, recenze výborné...ale pro mě to bylo strašné zklamání. Povídky které mě bavily: Míle 81, Zlý chlapeček a Morálka. S jinými povídkovými (Všechno je definitivní, Černočerná tma, Mlha) se to nedá ani srovnat.

15.11.2016 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Knížku jsem dostala jako dárek a nadšená jsem z ní nebyla. Pak jsem jí dala šanci a byla jsem mile překvapena jak moc mě děj chytnul. Pokud máte náladu na romantický příběh z 12. století s udatnými rytíři a zvrhlými zloduchy, porodní bába není špatná volba.

28.02.2016 4 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Přečteno za jedno odpoledne. Docela napínavý děj a příběhy ve stylu-do poslední stránky nevím kdo to dělá-já fakt můžu. Takže jestli nevíte jak zabít den, sáhněte po Krvavé Mary.

16.12.2015 2 z 5

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Toto je jedna z nejprodávanějších knih v ČR. Smutné. Ale ještě horší je, že on ty prasárny (ne, nepoužiju slovo recepty) ani nevymyslel, jenom to obšlehnul.
A lidi podle toho vaří a baští a šmakujou si a kdo to odsuzuje je snob, páč jejich manža si na těch kuřecích kůžičkách moc počvachtal.
Nevím jak vás, ale mě z toho až mrazí.

03.05.2015 odpad!

Policie Policie Jo Nesbø

Zatraceně nejlepší díl s HH! Nesbo si se čtenářem hraje, schválně ho mystifikuje,dává mu falešná vodítka, až se ukáže že všechno je jinak. A tohle tahání za fusekli se nechám líbit! Otevřený konec byl perfektní, vyloženě to svádí k dalšímu dílu.

03.05.2015 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Nejlepší kniha s drogovou tématikou. Každopádně bych to zařadila mezi povinnou četbu do základních škol. Určitě by to bylo účinnější než ty strašící přednášky, kterých jsem zažila asi 10 a všichni z nich stejně měli jenom prču.
Pár lidí tu psalo, že jim vadila monotónost knihy. Ale takový život feťáka je - droga, absťák, shánění peněz, šukačka s nechutným prasákem...a pořád dokola.
Zajímalo by mě, jak je na tom Christiane teď. Ale nechce se mi moc věřit, že se ze závislosti zcela vymanila.

03.05.2015 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Po Sněhulákovi, Levhartovi a Policie jsem se pustila do Pentagramu a nedá se říct že by to byl vyloženě slabý díl, ale po zmiňovaných třech knihách (především Policie!) to bylo jakési nemastné, neslané. Ani WTF konec, na který jsem u Nesba zvyklá se nedostavil. Vrah mě vyloženě zklamal, čekala jsem od jeho odhalení něco víc. Ale aspoň se tu moc neobjevovala Rachel, tu ženskou vyloženě nemusím.
Silnější 3***

03.05.2015 3 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Nádherný, i když ponurý a vlastně ne moc pohádkový příběh. Navíc nese hlubší poselství.
Přečteno 3krát a jistě ne naposledy.
Jestli se vám líbila kniha, doporučuju i film, který neveselou atmosféru skvěle dokresluje. Krabateee...

29.04.2015 5 z 5