Madi Madi komentáře u knih

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Zajímavá kniha, bavilo mě to, ale sakra...ta ženská byla tak BLBÁ!!!
Na první pohled se zamiluje do Masaje, hodí za hlavu práci, rodinu a vydá se " štěstí" naproti. A nevyjde jí to, kupodivu, ehm...

23.04.2015 3 z 5

Zvěrolékař má namále Zvěrolékař má namále James Herriot (p)

Moje první setkání s panem Herriotem a jeho veterinární praxí.
Ideální čtení pokud máte blbou náladu a nechce se vám nic dělat, protože tyhle příběhy vám zaručeně náladu zvednou a vykouzlí přiblblý úsměv na tváři.

04.03.2015 4 z 5

Čarodějky z East Endu Čarodějky z East Endu Melissa de la Cruz

Prvních cca 100 stran jsem byla v pokušení knihu odložit a už se k ní nevrátit. Nakonec jsem se nudným začátkem překousala a byla vcelku mile překvapena, jak se kniha rozjela. Líbily se mi postavy obou sester, jejich matka mi přišla nějak mimo a zbytečná. Otevřený konec fajn, docela ráda si přečtu druhý díl.

27.01.2015 3 z 5

Určitě to není taková řachanda jako slibuje reklama. Ale přesto mě kniha bavila a přiblblý úsměv se mě držel skoro celou dobu čtení. Nejlepší byla pasáž se Stalinem a v gulagu. A konec se taky povedl.
Je tak, jak je a bude jak bude.

04.01.2015 4 z 5

Nemrtvý Nemrtvý Jenny Nowak (p)

Ostatní díly jsem nečetla a tenhle mě na ně ani moc nenalákal. Některé pasáže jsem lajdácky přeskakovala. Ale co si budeme povídat, v dnešní době, kdy se upíři třpytí na slunci a jsou vegetariáni, je to poklad:)

26.12.2014 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Můj první případ z oddělení Q a líbilo moc. Ano, ke konci už je to trochu přutažené za vlasy, ale nevadí a určitě si od Adlera ještě něco přečtu.

21.12.2014 4 z 5

Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Nikdy si nedávejte vycpat svého psa Alan Alda

Vtipná, oddechová autobiografie od velkého sympaťáka. Stojí za přečtení, už jen kvůli tomu jak moc se Alan a Hawkey liší.

07.12.2014 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Achjo, zklamání. Sebevražda, vražda, bla bla bla, konec. Robin byla naprosto zbytečná, její postava nebyla žádným přínosem pro děj, naštěstí sympaťák Strike to vyvážil. Nenáročná detektivka, kterou si určitě nepřečtu znovu.
Slabé 3*

23.10.2014 3 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

"Budeme potřebovat víc betonu." Děj se mě vůbec nedotknul, proplul okolo jako mýdlová bublina. Šokující v dnešní době? Ale kdeže...

03.10.2014

Exorcista – souboj s ďáblem Exorcista – souboj s ďáblem William P. Blatty

Po dlouhé době jsem se bála u knihy, nedoporučuju číst v noci a o samotě. Moc se mi líbily rozhovory otce Karrase s posedlou Regan/ďáblem. Napadla mě otázka, jestli by po tom všem dokázala Chris zase milovat svou dceru jako dřív. A jestli konečně někdo půjde s detektivem Kindermannem do biografu:)
Jeden z mála případů, kdy je film stějně dobrý jako kniha.

22.09.2014 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Mrzelo mě, že se pan Kulhánek musel porýpat v osudech mých oblíbenců z Nočního klubu. SPOILER Tobiášova smrt a vlastně všech ostatních z klubu?! A ještě do toho zamilovaná a citově zranitelná Karolína?! SPOILER
Ale abych jen nepomlouvala - celý výlet do pekla super, zírání na Satana, rozhovory Mluvčího a Satana,převozník, provizorní tábor pro přeživší, hlášky...to a spoustu dalšího se sakra vyvedlo, ale za 5* to pro mě nebylo.

17.09.2014 4 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Bla bla bla a...nic. Pořád jsem čekalo, že se to nějak dramaticky zlomí, že se něco stane, to NĚCO, co King tak umí a proč ho tak ráda čtu. Místo toho jen zklamání z konce, který okolo mě jen tak prošuměl a vůbec celá kniha ve mně nezanechala žádný dojem.

29.06.2014 2 z 5

Jak zabít Kupida Jak zabít Kupida Mark Edwards

Svižný, napínavý a celkem vtipný děj. Nejdřív jsem fandila Siobhan a Alex mi byl vysoce protivný, pak se ale karta obrátila...

01.04.2014 3 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Takový silný, mrazivý námět a neveselý životní příběh by si určitě zasloužil lepší zpracování. Autor v sobě opravdu novináře nezapře...bohužel. Přesto kniha stojí za přečtení, je neuvěřitelné že se tyhle zvěrstva dějí v dnešním světě.

01.04.2014 4 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Přečteno jedním dechem! Konec je celkem drsný a nečekaný.
Pro ty co ještě nečetli: čím míň toho budete o ději vědět, tím líp, aspoň si nezkazíte překvapení z rozuzlení.

03.03.2014 5 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Mňo...vzhledem k tomu, že je to Viewegh (nejpřeceňovanější český autor), se to dalo kupodivu dočíst až do konce. Poprvé a naposledy. Film se mi líbil.

03.01.2014 2 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Ne! Ne! Ne! Nedočteno, odloženo po 20 stránkách, na další jsem neměla koule.

03.01.2014 1 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Z děje se pamutuju vlastně jen konec, který byl tak přitažený za vlasy, až mě to rozesmálo.

03.01.2014 3 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Knížku doporučuje pět jehňátek z pěti!

26.05.2013 5 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Seriál mám moc ráda, viděla jsem všechny díly, ale tohle je naprosto o ničem. Ani ne v půlce jsem knihu odložila a už se k ní určitě nevrátím.

27.04.2013 odpad!