Vyhlídka na věčnost

Vyhlídka na věčnost

Žijí mezi námi – známe je z televize, z rozhlasu i z novin – mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz. ...celý text

Trojsměnný. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51734/vyhlidka-na-vecnost-VJR-51734.jpg 4.4790

Noční klub (3.)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Crew
Více informací...

kraah
předevčírem

K této knize mám namísto komentáře otázku... Jen jednu jedinnou - proč pan Kulhánek tak rád a často zabíjí mé oblíbené postavy? ;)

marris

skvělé :)

Abrakadabra

První část knihy mě nebavila vůbec. Kolem sté stránky jsem dokonce knihu odložil s tím, že se k ní nejspíš už nevrátím. Naštěstí se tak nestalo, ke knize jsem se vrátil a přečetl ji celou. Vyhlídka na věčnost je v podstatě takový mix všeho, co máme rádi, ale nic z toho nám nedává pořádně. Pasáž s peklem mě bavila fakt hodně a celkově od výše zmíněné sté stránky jsem se pěkně začetl, ale i tak je to jen hodně lepší průměr. Kulhánek umí líp. Nicméně jsem si odnesl jeden osobní poznatek. Stačí mít přehnaně velké ego a upírky vám padaj k nohám.

AntikvářPraha4

Moje první kniha od Kulhánka a musím říct, že jsem nadšen. Myslím, že tenhle autor by se mohl celosvětově proslavit. I doba tomu nahrává. Smíchejte Stephena Kinga a komiksy od Marvela, přidejte talent mistra Kulhánka a máte bestseller, který dobude Ameriku. Na téhle knížce konkrétně se mi líbilo peklo, malé holky, velké holky a Devlin.

Dalamar

Pokud se vám líbila Cesta Krve či Vládci strachu rozhodně se této knize vyhněte, napadlo mě po dočtení této knihy. Vemte jeden díl šílených nápadů, dva díly frenetické akce, přihoďte pár postav z knih minulých a jednoho supr čupr hrdinu, nemíchejte ale hned radši zběsile protřepejte. Asi takto nějak přistoupil pan Kulhánek k této knize. V půlce knihy jsem si říkal, že to snad trochu zachrání postavy z Nočního klubu, ale ta parodie na Tobiáše co se tam objevila mě snad ještě více rozsekala. Tam kde ve Vládcích strachu jsem obdivoval vykreslení vampírismu, tak v této knize si z něho autor udělal berličku pro únik ze slepých uliček. V Cestě krve pro mě nebyl problém mu baštit "létající popelnice" ovšem zde jsem jeho šílené nápady se super věcičkami, náckama lezoucí z pekla a pak i to peklo samotné prostě nezkousl. Možná by nebylo špatné kdyby se pan spisovatel zamyslel nad tím, na jakých knihách se vytvořila jeho fanouškovská základna a trochu ve svých nápadech zvolnil.

Schary

Dobré počtení. Sice některé části knihy mě trošku nudily, ale pak se to vždy rozjelo. Oproti Nočnímu klubu o něco horší, ale i tak na 4 hvězdy. Mluvčí se potáci po světě a nejdříve s naprostým znuděným nezájmem provádí různé bojové výpady a akce pro soukromníky. Po sléze, ale provede se svým klientem opravdu velkou klukovinu a zabijí Satana...a nastává naprostý chaos, kdy z hrobů vylézají mrtví a peklo ovládá Hitler....autor má honě bujnou fantazii....V knize se objeví i hrdinové Nočního klubu, i když jejich vystup a pobyt v tomto díle bych si představovala jinak. Kdo četl chápe....:(((

martina1199

Další skvělý příběh z pera tohoto autora :-) Bavila jsem se skvěle od prvního písmene po závěrečnou tečku. A u scén s Převozníkem a Devlinem jsem se opravdu smála jako divá :-)

mochr

Perfektní propracovanost, několikrát jsem se zasmál nahlas. doporučuji

Kačí137

Tuhle knihu jsem četla snad už dvacetkrát. Já ji prostě zbožňuji. A vždy mě znovu rozesměje. No a ta romantika.

Krusty
08. lednaodpad!

Hrozna blbost, nedal jsem to do konce. Nechapu to nadseni, ale Zabovresky a Dudikoff taky maji svoje fanousky, tak co.

groula

Tak zase klasickej Kulhánek. Ze začátku sem se tak bavil, že sem se i nahlas smál :-) Kniha je dlouhá, neuvěřitelně propracovaná a vůbec.
A Hanako s Karolínkou....mňauuuu :-)

Ydisara
02.12.2016

Moje první kniha od tohoto autora, ale rozhodně ne poslední. Přečetla jsem ji za den a od té doby už několikrát. Pro mě jeho nejlepší dílo...

Majule7
05.11.2016

Má první kniha od Kulhánka. A vlastně první kniha tohoto žánru. A světe div se, přečteno ani ne za tři dny. SSáčci si mi pak dostali až do snu :). Z mě 5 hvězd..vyváženost násilí, romatiky, upírů a ssáčků byla výborná.

Ivan F
01.11.2016

Nemyslel som si, že niekedy ohodnotím Kulhánkovu knihu dvomi hviezdičkami, ale stalo sa to. Ono to bolo asi takto. V nemenovanom reťazci rýchleho občerstvenia sa nejaký študent pozeral na ponuku a očividne nemal na burger, tak som mu ho kúpil. Najedli sme sa a on povedal, že v tomto svete nie je nič zadarmo a podal mi knihu. Kulhánkovu. Odmietol som, že jeden burger je za knihu málo, ale on mi povedal, že väčšiu cenu ako jeden burger nemá. A tak nejako smutne sa pousmial. Neveril som mu, pretože odkedy som si v roku 1996 prečítal Vládcov strachu (stáli ma neuveriteľných 89 Kč) a potom Cestu krve (oba diely za 238 Kč), som sa stal na Kuhánkovi tak trochu závislý. Síce si stále pamätám mierne sklamanie z Nočného klubu, ale každý ma slabšiu chvíľu, no nie? Tak som mu poďakoval a knihu založil do skrine. No a ona si tam počkala, potvora jedna, nezmizla, čo asi mala urobiť. Pretože taký úpadok si Kulhánkovi čitatelia rozhodne nezaslúžia. To, čo bolo na Kulhánkovi to jeho, tak to zmizlo a zostal slabý odvar, rozťahaný na more strán. Nebudem tu opakovať to, čo napísali tí, ktorí knihe udelili dve či tri hviezdičky, ale v podstate vystihujú to, čo by som napísal aj ja. Len dodávam, že za bratru 400 Kč táto kniha nestojí, ale za ten jeden burger áno.

Fremr
23.10.2016

Není to tak dokonalé jako Noční klub, není to tak pohodově napsáno jako Cesta krve, není to tak ujeté jako Stroncium, ale i tak je to odreagovačka jakou umí jen Kulhánek. Ne, fakt ani jeden z jeho následovníků Vás nedokáže tak skvěle a nenásilně zabavit jako Jirka. Jako odpočinková literatura je to výborné a asi je to ten balanc, mezi citem, vtipem a násilím, který dělá Kulhánka Kulhánkem.

pobijecmuch
22.10.2016

Moc se za to stydím, ale, k této knize jsem se dostal až toto léto.
Další perfektní umělecké dílo z pera české mistra sci-fi a fantasy. Nené divu, že se jeho knihy prodávají za tak velké peníze.
Pozor Velký bratr a Mluvčí vás sleduje.

key.maker
08.08.2016

Dalo by se říct, že klasická „kulhánkovina“. Začátek rychle plynul, v středu nastal útlum, závěr skvělý. V některých scénách trocha romantiky, na Kulhánka možná až moc, dá se to přežit. :) Opět krásný černý a cynický humor. Upíři, nemrtví. Vytuněné zbraně s velmi zvláštním střelivem. Na Noční klub to nemá, ale ten je asi nepřekonatelný. Koupě ani času v nejmenším nelituji. A musím se zeptat: Kdy vyjde další kniha? :)

RoseMadder
01.08.2016

Kulhánkovské nadšence jistě potěší přítomnost starých známých z Nočního klubu, kniha je čtivá, má spád, je vtipná, zkrátka vše tak, jak se na Kulhánka patří. Kdo ale očekává stejný mazec jako u již zmíněného Nočního klubu (I. i II.), nedočká se.

RaSu
24.05.2016

Přestože jde o mého nejoblíbenějšího autora, čekal jsem trochu víc. Dle mého Noční klub (což beru jako nej od Kulhánka) žádné nové dílo nepřekoná. Bylo fajn se zase po čase setkat se starými známými hrdiny s jiných knih. Díky autorovi za další čtivý příběh.

hubacek7605
04.05.2016

kulhánek je fajn.A pokud ho bude někdo kritizovat tak by měl počítat s návštěvou pana Mluvčího... :P

Kolombovka
03.05.2016

za dva dny přečteno....nosila jsem ji pořád sebou, četla jsem ji úplně všude. nedokázala jsem přestat číst. :-)

Ikkju
06.04.2016

Přemýšlím jaké pocity by mohly být aspoň vzdáleně podobné čtení téhle knihy, a napadl mě pobyt na pionýrském táboře v nácti letech - zvláštně až srandovně něžné náznaky sexuality, občas prokládaný krutou pařbou Dooma nebo Diabla...

Erezka
23.03.2016

Skvělá magořina. Rozhodně se mi to líbilo víc než Noční klub. A ta romantika ... Mé křehké dívčí srdce bylo celé naměko :-)

ivusse
20.03.2016

Moje první setkání s Kulhánkem a touto literaturou... Zprvu jsem si říkala, co na tom všichni mají... trochu jsem se v ději, postavách... ztrácela... a pak se to rozjelo a jelo to až do konce. Bezva. Dalšímu podobnému dílku se nebudu bránit :-)

Chuan Montaňak
01.03.2016

Nejsem gajdoš, ale miluju pana Kulhánka..

Hadati
09.02.2016

Kniha se točí kolem Mluvčího, což je jakási obdoba mafiánského vymahače, který však dělá pro daleko nebezpečnější tajnou organizaci. Oficiální anotace knihy je však dost zavádějící, protože hlavní postava Jan Jánský zůstane Mluvčím asi tak 50 stránek, kdy hlavní děj se otáčí kolem toho, co hlavní postava provede společně s dalšími lidmi za kolosální pitomost, ale až poté, co ve funkci Mluvčího skončil. Pitomost je to kolosální, protože každé osobě, která má víc mozkových buněk než chloupků v nose, by bylo i bez přemýšlení jasné, že důsledky takového jednání budou závažné, ať už by v přijaté misi uspěl či ne. S těmito následky se pak snaží vyrovnat jak hlavní hrdina, tak i zbytek světa.

Kdo od Kulhánka již něco četl, tak ví, že v jeho knihách se to hemží upíry, krásnými ženami a krvavými masakry, kdy tyto tři věci se často propojují tak, že tyto krvavé masakry mají často na svědomí krásné upírky. K tomu obvykle přimíchá i něco černého humoru. Ani tato kniha není jiná, kdy se tu můžete setkat s postavami, které se objevily v Nočním klubu. Jestliže však od příběhu očekáváte víc než jen výše uvedené ingredience, například uvěřitelnost a smysluplnost příběhu, tak tuto knihu raději nečtěte. Nesmyslností není myšlen svět, kde žijí upíři, co se dokáží změnit v mlhu, nebo kde se po světě prochází nemrtví a zabíjí živé, ale nelogičnosti vyprávěného příběhu, u kterého je znát, že autor si nedělal žádné starosti s tím, zda se jeho postavy chovají přirozeně. Příběh částečně zachraňuje, že se občas můžete zasmát Kulhánkovu černému humoru. Příběh pro změnu znovu a znovu, jako neustále se vracející zombie, zabíjí části knihy, ze kterých máte dojem, že je tam autor přidal jen proto, aby dostal více peněz za větší počet stránek, kdy se děj nikam nehýbe (zejména v části, kdy hrdina se svými společníky přebývá v „utečeneckém“ táboře, se ukoušete nudou). Každopádně by knize zeštíhlení, a to dost rapidní, vůbec nezaškodilo. Této knize dávám hodnocení tak 50 %. Pokud máte rádi Kulhánka, tak si přidejte tak o 20 % navíc.

fat_man
02.01.2016

Pět hvězd je málo. Prostě málo. Noční klub je skvělej , ale tohle je asi ještě o fous lepší. Doufám , že se dočkáme pokračování. Pokud bude autor pokračovat tímhle tempem , budu u četby brzo u.... blahem.

prezident
30.12.2015

Autor mě pěkně naštval , když nechal umřít Tobiáše a s ním i Stín démona....ovšem po tom , co předvedl v prvním díle Nočního klubu jsem se smrtí oblíbených hrdinů měl počítat :-) . Nicméně kniha je opět úžasná , čtivá , neskutečně mě baví. Málokterý svazek v mé knihovničce je takhle očtený.
Nějak mě nenapadá superlativ, který by byl hoden tohoto šperku brakové literatury. Prostě - SKVĚLE .
A nenápadné ( i naprosto zřejmé a schválně vyzdvižené) odvolávky na Noční Klub nemají chybu

sourcer
24.12.2015

Úplná Rosamunda - je to tam všechno , Brečel jsem jak želva - kocourek( zvířátko), blonďatá USA holčička(osudem zkoušený děcko), blondýna s nohama až k pasu a palcema na nohou co ve sprše ne a ne zmoknout( slečna co potřebuje ukázat pravou lásku), klaďas ( pár nevyřešenejch kostlivců ve stanu, oblek a 007 je jeho pomalejší strejda) a Hitler+ kapela (odporný záporňák podporovaný svojí zkaženou partou co dostane pořádně za vyučenou) a TEN HAPPPPYEND ,,, úplně vidím jak se vedou všichni za ruce v západu slunce. Romantika co se vyplatí přečíst. Kdyby Mistr vynechal to přivazování k posteli, tak se to dá číst i dětem ke spaní. Řekl bych nejlepší co bylo Autorem kdy napsáno. A proč by vlastě Mluvčí nemohl být Čech.

Rawen616
05.12.2015

Hitler, peklo, upíři, agenti, zabijáci, démoni, scifi hračičky, zbraně, akční honička po skoro celém světě, zombie, postapo, sexy ženy, kocour s nadpřirozenými schopnostmi, cestování časem atd. Kulhánek je magor:-)

Ale čtivý magor, to se musí nechat. První polovina je natřískaná akcí a nápady až po okraj. Po Dantovo pekle to sice chvilku nudilo, ale konec se zase vrátil do starých kolejí, i když byl možná trochu uspěchaný. Dobré oddechové béčko s áčkovým rozpočtem( jak by řekli filmaři )

akční démoni humor peklo upíři zbraně zombie

Jiří Kulhánek

Jiří Kulhánek