Román pro ženy

Román pro ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37469/roman-pro-zeny-37469.jpg 4 1073 119

Nový román Michala Viewegha bude možná pro leckoho překvapením: není totiž takřka vůbec autobiografický a především byl prý napsán speciálně pro ženy. Jeho hlavní hrdinkou je dvaadvacetiletá Laura, redaktorka populárního dámského týdeníku Vyrovnaná žena, která se sympatickou upřímností bilancuje svůj dosavadní milostný život. Samozřejmě nechybí obvyklý vieweghovský humor, nejrůznější groteskní situace - a dokonce ani happy end!... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Petrov

DomYell
DomYell
11.03.2024 3 z 5

Ac autora M.V. rozhodne za jeho styl rad nemam, tohle si nedovolim soudit tragicky. Vlastne jsem se docela bavil. Muze to byt dobra odreagovacka nekde na cteno u more, na horach, v mhd... jako plus bych k tomu pridal, ze to je mala sonda do let kratce po mileniu... jak to uteklo.... garzonky za parset tisic, tlacitkove telefony a svitici nalepovaci blbosti na ne...... :))

Kara28
Kara28
17.01.2024 3 z 5

Knihu jsem si vybrala v rámci maturitní četby a nezklamala. Ačkoli jsem se v ní místy ztrácela, bavila mě celou dobu. Laura sice byla občas na přes držku, ale to už tam v životě bývá. Ale znova už bych si ji nepřečetla.

mila2411
mila2411
07.11.2023 4 z 5

Viewegh na vrcholu. Pěkná a zajímavá kniha.

Radimka
Radimka
30.09.2023 3 z 5

Knížku si pamatuju hlavně díky Renčovu filmu a skvělý Simoně Stašový, díky který je film daleko lepší než kniha. Je to takový lehký oddechový čtení.

hanicka258
hanicka258
29.11.2022 4 z 5

Oddechovka, zpočátku jsem se v ní trochu ztrácela, ale nakonec to bylo fajn...

28.11.2022 5 z 5

Burana, omlouvám se za překlep.

28.11.2022 5 z 5

Koupila jsem si hned první vydání v roce 2001 díky ukázce snad v Cosmopolitanu. Kniha, mě okamžitě vtáhla, skvěle jsem se bavila a rada se k ní vracím. I když tedy nechápu, jak si Laura mohla jako partnera vybrat takového brána, vůbec se její matce nedivím, že z toho měla šok. Neméně skvěle bylo filmové zpracování díky Simone Stasove a Marku Vasutovi, předvedli opravdu excelentní výkon a jejich filmové hlášky jsou nezapomenutelne. Pazoute, ty mi soustas dceru? Přece nebudu s někým, kdo nenávidí Poláky.

Vendy1993
Vendy1993
14.11.2022 4 z 5

Klidná odpočinková knížka. I když bych často Lauře nafackovala...ale to je můj osobní názor.

Hakate
Hakate
28.08.2022 3 z 5

Viewegh je další z českých autorů, kteří mě nezaujali a v tomto případě radši sáhnu po filmu. Přečteno několik knih, ale žádná mě bohužel neoslovila.

zaru0878
zaru0878
25.08.2022 5 z 5

Pěkná, oddechová knížka.

Jája92
Jája92
18.08.2022 3 z 5

Viewegh zrovna nepatří k mým oblíbeným autorům a většinou jsem z jeho knih dosti zklamaná. Tuto knihu jsem vzala na milost především kvůli zhlédnutí filmu.
Kniha se čte rychlým tempem, není to dílo, ze kterého bych padla do mdlob úžasem, ale vcelku se jedná o pohodové vyprávění Laury a dopisy Olivera.
Samozřejmě po celou dobu čtení jsem měla před očima herecké protagonisty z filmové předlohy. Ke konci mi Laura začala být nesympatická a co si budeme nalhávat konec je poněkud rozpačitý.

Kabuky
Kabuky
29.05.2022 5 z 5

Dobrá, Dobrá.

Cherry1824
Cherry1824
10.04.2021 3 z 5

Jediná kniha, která mě od pana Viewegha dokázala zaujmout a místy i pobavit.
Velké plus patří za to, že do postavy Olivera si můžu dosadit nějakého atraktivního čtyřicátníka a ne pana Vašuta (který to zahrál dobře, bohužel absence vlasů mu přidala pár let navíc). Pak pomineme i povahové nedostatky.
Laura je celkem zajímavá, vyloženě ne můj typ (co se týče hlavní hrdinky), ale dá se s ní místy ztotožnit.
Jako většina jsem dříve viděla film a byla doživotně ovlivněna úžasným výkonem paní Stašové, jejíž nejlepší hlášky v knize chybí.

Ale proč ne. Kniha pobavila ("spořím s Liškou"), ale vyloženě z Olivera nevzdychám, tudíž pro mě nálepka román (ve smyslu romantiky) odpadá. Na oddych ale skvělé.

Knihomolka506
Knihomolka506
11.03.2021 odpad!

Nedocteno.. důvod? Věty o lesbách nebo milostné scénky? Děkuji nechci, raději si prectu něco mnohem zajímavějšího. Viděla jsem film a chtěla jsem si přečíst i knihu jestli bude stejně srandovní jako film. Evidentně ne... už nikdy víc!

coolpet.CP
coolpet.CP
13.12.2020 4 z 5

Jelikož film jsem viděla několikrát, bála jsem se že si knihu tolik neužiju. Bohužel bylo to tak. Byla to fajn oddechovka, ale už jsem poznamenána filmem a i když se Oliver s Laurou poznali u moře, představovala jsem si při čtení Slovenské Tatry.

Annie999
Annie999
17.06.2020 4 z 5

Čtivý příběh, vcelku i poutavý. Trochu mě mrzí, že jsem dříve viděla film, jenž je oproti knize trochu zkreslený. Závěr bych očekávala trochu rozvedenější a delší.
Jinak byla kniha skvělou oddychovkou, pro lepší náladu.

Katka2382
Katka2382
06.06.2020 4 z 5

Mě se to líbilo,četla jsem ji už teda před nějakým časem.Ale za mě super oddechovka.

TajemnýSmrad
TajemnýSmrad
04.05.2020 1 z 5

Paradoxně mě docela bavil film, ale knížku... Tu jsem ani nedočetl. Ta jedna hvězda je za dopisy, které psal Oliver, ty byly fajn, zbytek děje bohužel ne... Ale třeba je problém jen v tom, že nejsem žena.

Nikychlupova
Nikychlupova
24.04.2020 4 z 5

Příjemný příběh, kniha se četla dobře, zasmála jsem se, oddechovka- není co vytknout.

Andrea S.
Andrea S.
07.04.2020 2 z 5

Knížku jsem přečetla před několika lety v období, kdy jsem se pustila do četby knih M. Viewegha. Příběh pro mě neměl žádnou hlubší myšlenku, bylo to takové oddychové čtení. Více mi v paměti zůstalo filmové zpracování, které se mi líbilo více.