Madi Madi komentáře u knih

Bílej kůň, žlutej drak Bílej kůň, žlutej drak Lan Pham Thi (p)

Čteno tenkrát, když všichni mysleli že to psala Vietnamka. A nepřišlo mi na tom nic šokujícího. Spíš nudná kniha. A nic na tom nezměnilo ani to odhalení. Sorry Cempírku.

16.05.2020 2 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Připomínalo mi to Vřískot. Někdo vraždí teenagary, až do poslední chvíle nemůžete poznat kdo je vrah a končí to šokujícím rozuzlením. Bohužel mi to přišlo jako slohová práve žáka 5.třídy. Koupeno v Levnýcj Knihách za pár šupů a víc jak tu stovku si to ani nezaslouží.

Tchýně Tchýně Jana Smetanová

Dvougenerační bydlení-jaký blázen by do toho šel?! Naivní dvaadvacítka Táňa ano a světe div se, neklapalo to. Fakt nechápu, proč si někdo nedupne, když mu tchyňa/kamarádi/kdokoliv kafrá do života. Tady stačila malá promluva a vše se v dobré obrátilo.
Přečteno za jedno odpoledne.

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Jujky, jejda, Kriste Ježíši!
První Carterovka, čtená jako druhá po Hovorech se smrtí. Trošku zklamání, Hovory se mi líbili o hvězdičku víc. Detektiv Hunter je superpolda, všecko ví (protože hodně čte), postava Garcii je zbytečná. Vraha nejde odhalit dopředu, ale to mi nevadí.

14.05.2020 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Tyhle romány ve stylu - nic není, jak se na první pohled zdá, mě baví čím dál tím víc. Párkrát jsem si musela utřídit myšlenky kdo je kdo, ale dá se to.
SPOILER: ten zvrat kdo je vlastně Emma byl úplně zbytečný. Richardovi stačí pár týdnů na psychině a je z něj najednou hodný kluk se slzou v oku? Vanessa si nakráčí do Emminy kanceláře a nikdo jí nepozná?
Ale no tááák. Za to ubírám hvězdičku.

07.05.2020 4 z 5

Ostrá jako katana Ostrá jako katana Ivana Vostřáková

Relativně vysoký hodnocení nechápu. Křečovitý, trapný dialogy na úrovni Ordinace v růžové zahradě. Kdo takhle kostrbatě a nepřirozeně mluví?? Přišlo mi to jako slohová práce žákyně základní školy. A ještě ta přezdívka - Marilyn. K smíchu.
A jakože thriller??? Kde prosím vás???

29.04.2020 1 z 5

První čtvrtina mě vážně bavila, smála jsem se nahlas, což se mi u knížek skoro nikdy nestává. Pak už to bylo hrozně na sílu, trapné, nevtipné. Kdyby byla kniha delší, nenamáhám se s dočítáním.

23.04.2020 2 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Parádní kniha. Obzvlášť první část, která je vyprávěna z pohledu Amber.
Možná bych ocenila trošku otevřenější konec, tohle bylo moc doslovné.

22.04.2020 5 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

To, že jí chtěl ten hochštapler obrat o prachy jsem jí i přála, protože takový naivky si to zaslouží. Pak ale vzala Vivi rozum do hrsti a začala s chlápkama solidně zametat. Samozřejmě je příběh chvílema naprosto nelogický, přitažený za vlasy a nechybí sladký happy end. Přečteno za dvě odpoledne.

22.04.2020 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Třikrát jsem si myslela, že teď už fakt vím kdo to byl a jak to bylo, ale vždycky jsem se pletla.

18.04.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Manželé odvedle se mi líbili o trošku víc. Ze začátku jsem měla docela solidní guláš se jmény, ale to si časem sedlo. Musím strhnout hvězdičku za konec, podle anotace jsem čekala něco hororového, tady hororového nebylo ale nic.
Jak už tu psalo víc lidí, taky mi to hodně připomínala Poirota.

15.01.2020 4 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Jak už bylo napsáno ostatními uživateli, řešení vztahů mě taky nebavilo. Chodím s tímhle, ale chci se vyspat s támhle tím...Konec až moc optimistický.

25.12.2019 3 z 5

Jak ty mně, tak já tobě Jak ty mně, tak já tobě Ellen Berg

Tak do půlky jsem si myslela, že to na tři hvězdičky bude, ale čím víc se blížil konec, tím víc přehnaný a nevtipný to bylo. Vím, že je to -jen- oddechovka, ale i ta má nějak vypadat.
A proč ta angličtina??

25.12.2019 2 z 5

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

Autorka si po sobě knížku měla líp přečíst, protože to, jak si tam protiřečí byla fakt sranda. Nejdřív říká o Andree jak je falešná, pak zase že je jediná komu může věřit. Nebo při pohledu do zrcadla si hrdinka říká, že vypadá jak štětka a o pár stránek dál si pochvaluje, jaká je kočka :D
Taky nechápu co na ní chlapi viděli (krom silikonů), když nejsložitější věta, kterou dala dohromady byla : Dáme cigu? Ačkoliv i to někomu stačí.
Ale jo, jinak fajn jednohubka, přečteno za 2 dny.
Jdu na cigu.

11.12.2019 3 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Irini mi byla sympatická a chápala jsem její rozpolcenost vůči rodičům i sestře.
Autorčin styl se mi líbil, má to nápad, tajemství až do posledních stran a s Elle bych se vážně potkat nechtěla.
Koupeno v Levných knihách za 88 Kč.

25.10.2019 3 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Moje první kniha od Kinga. A nelíbila se mi ani trochu. Byla jsem šokovaná brutalitou, upřímností, nechutností atd.
Kurva skvělá kniha.

21.04.2019

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Poprvé přečteno v 5. třídě. Všichni ostatní měli referát z obsahu knih Stanislava Rudolfa atp. a já se vytasila s tímhle. Zbytek třídy si to ode mně hned chtěl půjčit, pamatuju si to jako by to bylo včera.
Co o tom napsat víc...týrá se tam děcko...hodně. Hnusně. Vlastní matkou. No...a to je vše. I po tolika letech mám některé pasáže v hlavě.

21.04.2019

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Mám ráda tématiku 2. světové války a koncentračních táborů, jakkoliv divně to zní. Škoda, že z téhle knihy se nedá vytáhnout právě jen ta část, která se zabývá touhle tématikou. (Ano ano, já vím, nevznikla by šokující pointa). Za zbytečnost a SPOILER naprostou neuvěřitelnost romantické lásky po jednom dni SPOILER musím ubrat jednu hvězdičku.
Nicméně, pokud si potrpíte na stejnou tématiku jako já, neváhejte. Je to smutně krásné.

21.04.2019 4 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Těšila jsem se na extra brutální knihu, která semele mojí duši na padrť, ale to se bohužel nestalo. Ty pasáže před vpádem kanibalů do baráku mě i docela nudili. Pak už aspoň přišla nějaká akce, ale nic co by mě nadzvedlo ze židle.
Dějově je to něco mezi Hory mají oči a Pach krve.

27.05.2018 3 z 5

Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Sheila Norton

Fajn oddychovka. Nemusíte u toho moc přemýšlet od začátku je jasné, že to skončí happyendem.

09.03.2018 3 z 5