Lutzinka Lutzinka komentáře u knih

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Klasická "westovka" na jedno odpoledne. Milá oddechovka, která svým způsobem vždycky potěší i nás, dnes už ne úplně nejmladší, romantiky. :-)

16.08.2022 3 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

Pro mě už to byla nuda, zbytečně mnoho stran, děj skoro žádný, ale moje mladší já by to nejspíš dřív dokázalo docenit...
Taky je tam šíleně moc překlepů, špatná korektura.

15.08.2022 2 z 5

Naše zakázané vášně Naše zakázané vášně Chloe Gong

Zajímavé, čtivé, nic extra, ale pokračování si přečtu. :-)

25.07.2022 3 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Náročné na čtení, ne z pohledu rozsahu knížečky, ale kvůli tématu...

20.07.2022 3 z 5

XOXO XOXO Axie Oh

Nudaaaa, vůbec mě to nechytlo, nelíbil se mi styl psaní.
Pro teenagery asi OK, ale já si k tomu nějak nenašla cestu.

20.07.2022 1 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

To, že to bude hoooodně pomalé je fakt, se kterým se u Zapaty počítá, ale tady mě to moc nebavilo. Byla škoda, že nebyla ještě víc rozpracovaná minulost Hradby z Winnipegu, protože takhle nevíme, proč se vlastně úplně choval, jak se choval. Perla příběhu byl Zac a Van a jejich maratónské přátelství.

14.06.2022 3 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Zápletka vypadala zajímavě, ale v podstatě se bez problémů ihned vyřešila, takže průměr, řekla bych.

01.06.2022 3 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Nejkratší, a nejlepší díl.

01.06.2022 3 z 5

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Nejhorší díl z této série. Stačil by poloviční rozsah. Bez hokejistů to vážně není ono.

01.06.2022 2 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Pravdou je, že Bardugo vymyslela skvělý příběh. Celkově je tento svět - Grishaverse - super.
Taky platí, že se to nedá moc srovnávat s Šesti vranami, protože ty jsou mnohem líp napsané.
Bavit číst mě začal až konec knihy, ten měl spád, možná až moc rychlý, ale konečně se něco dělo.
Možná je ale celý můj problém to, že nemám ráda Alinu. :-)
Jo, ale Mal je skvělej.

A pokud jste někdo neviděli seriál, tak to rychle napravte.

25.05.2022 3 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Fajnovka. Začátek trochu přitažený za vlasy, ale jinak moooc dobrý ;-)

24.05.2022 4 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

O malinko horší, než první díl.
Trošku mi vadilo, jak se to vyvinulo s Colem a jeho přípravou na natáčení.
Přesto super. Doporučuju. Každý si zaslouží ten svůj čokoládový koktejl. :-)

16.05.2022 3 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Super to bylo. Nečekaně.
Navíc ty hory, sníh a lyžování.

10.05.2022 4 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Jednohubka, od které dostanete přesně to, co podle obalu čekáte.

03.05.2022 3 z 5

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

Ani dobré, ani špatné.
Na mě tam hlavní dvojice spolu nedostala adekvátní prostor pro to, abych byla s vývojem jejich vztahu spokojená.
Špatné to vůbec nebylo, ale nějak mě to neokouzlilo.
Jako dívat se jen přes sklo výlohy a nemoct vstoupit do obchodu...

02.05.2022 3 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Laťka předchozích dvou knih mírně překonána.
Mojí velkou chybou asi bylo, že jsem Letní noci četla hned po Rivalech, a tak se neubráním srovnávání.
Tahle "hate to love" bohužel kvalit druhé zmíněné knihy ani zdaleka nedosahuje...
Není to jinak ale vůbec špatné, čte se dobře, a jako oddychovka na jedno dlooouhé odpoledne ideálka, ačkoli začátek a neustálé opakování vnitřního gremlina byly peklo.
Pasáže z Pomády byly super, Noah byl super

29.04.2022 3 z 5

Rivalové Rivalové Emily Wibberley

Tak tohle bylo fakt dobrý, dostala jsem mnohem víc, než bych čekala.

Jedinou chybu to mělo, a to tu, že otevřený konec byl otevřenější, než by se mi líbilo.
Chtěla bych vědět, jak to s nimi bylo dál? JISTĚŽE!

28.04.2022 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Fantastico. Lepší, než jsem čekala.
Kniha dýchá Itálií, přípravy jídel tomu dodávají šmrnc.
Démoni byli skvělí, ale u čarodějek mi vadilo, že umíraly jako na běžícím pásu, aniž by se nějak víc bránily a hlavně Emilia byla taková rozporuplná.
Na jednu stranu spolupracovala celou knihu s démony, takže odvahy kopec, ale na druhou pak ji napadnou různé démonické příšery a ona doslova neudělá nic.
Kouzla skoro nepoužívá, rozhodně ne na svojí ochranu, což mi připadalo dost mimo. Celou dobu může jít za babičkou a chtít odpovědi, místo toho si hraje na Sherlocka Holmese.
Jinak zápletka dobrá, mělo to spád a fakt mě to bavilo.
Grazie mille

26.04.2022 4 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Vykrádačka. Totální. Bezpochyby. Je tam Selekce, Dvory, Krutý princ, Lovci stínů...
Když tohle překousnete, tak se to čte rychle, má to spád, je tam ale další ALE...
Totálně slepá a hloupá hlavní hrdinka.
Důvodem je samozřejmě ten milostný trojúhelník, ale je to tam na sílu, a nevěřím tomu ani prd.
Teda takhle, nevěřím od začátku zlatému vílímu chlapci, protože jsem rozhodně team Finn a štvalo mě, že když dva dělají totéž, není to totéž.
A Abriella tady prostě kvůli jedné a té stejné věci, která se opakuje v průběhu celé knihy, jednoho z nich miluje, a druhého nenávidí?! Logiku to nemá. Zamilovanost sice bývá slepá, ale tady je to stupidně neuvěřitelné.
A je to všechno jen a právě kvůli tomu jakože wau "šokujícímu"
konci.
Prostě když to fungovalo u Maasové, tak to nacpala autorka i sem. Takže pro mě největší problém téhle knihy je ten, že tomu vztahu nevěřím nic od začátku. Nehledě na to, že údajně Brie dělá vše pouze kvůli sestře, ale její skálopevné přesvědčení, se kterým do vílího světa přišla, se rozdrolí v prach v podstatě hned na začátku knihy.

SPOILER:
Největší "Co-to-jako-sakra-je" moment:
TA představa, že jeden mě zdroguje, aby mě oblbnul a dostal do postele a já s ním navázala pouto, které mě zabije, na rozdíl od druhého, který i když by mohl, tak situace nezneužije, ale pomůže mi. A zachrání mi život - několikrát.
Ale já si vyberu prvního, protože jen on mi, beze stínu pochybností, říká pravdu, a naopak druhý je lhář, vrah, zmetek, a bláá blááá, blááá...

Jako fakt si někdo myslíte, že takto podanému příběhu se dá uvěřit?

21.04.2022 3 z 5

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Dobrý to bylo.
Nemyslím si úplně, že je to taková bomba, jak jsou z ní všichni kolem odvaření, ale je to rozhodně jedna z těch lepších knih.
Jay mě bavil, Lea taky, líbilo se mi, jakým stylem byla zapracovaná OCD do Jayova nebezpečného života, i to, že z toho vlastně nedělal žádnou vědu.
Mám prostě ráda ty temný bad boye s dobrým srdcem.

24.03.2022 3 z 5