Lutzinka Lutzinka komentáře u knih

Rudý vlk Rudý vlk Rachel Vincent

Překvapení!
Až na tu věc s rukou to bylo podle mě super. Tenká kniha, děj plyne celkem rychle, milostný trojúhelník je jasný od začátku, atmosféra temného a magického lesa je neskutečně dobrá.
Taková hodně slušná fantasy pohádka.
Rozhodně bych snesla pokračování.

23.03.2022 4 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

No, nejzajímavější a největší plus je asi to, že je to psáno z pohledu Spencera.
Jinak je to pořád to samé dokolečka, nepřekvapí, ale čte se to dobře, místy je to vtipné, ikdyž ty Spencerovy myšlenkové pochody jsou většinou úplně mimo, zdravé sebevědomí je fajn, ale totální namyšlenost a hlazení svého ega na každém řádku, to je rozčilující.
Takže tak, žádný zázrak to není, ale účel splnil.

22.03.2022 3 z 5

Trochu jiná slečna Bridgertonová Trochu jiná slečna Bridgertonová Julia Quinn

Klasika, přečteno za den, oddechovka u které vypnete.
Děj odehrávající se na moři je super, sice zase trochu zklamání ohledně Andrewova vysvobození, kdy to bylo opět úplně odbyté, ale o tom tyhle knížky nejsou, stejně to všichni čteme kvůli těm šťastným přeslazeným klišé koncům. :-)

17.03.2022 3 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Na tento žánr to bylo super, samozřejmě je tam plno klišé a je to hned všechno jasné, ale i tak prostě fajn.
Kniha rozebírá i různé psychické problémy, ikdyž ta problematika není úplně rozpracovaná do detailu, spíš to tak klouže po povrchu.
Jo a taky to šlo trošku zkrátit, to nepopírám, ale bavilo mě to a rozhodně se pustím do dalších dílů.

10.03.2022 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Nebýt poslední stránky a Kiviny zprávy pro rodinu, dala bych 5 hvězd.
Ale bohužel, ten konec mi úplně zkazil dojem z jinak skvělé knihy.

Nemám problém s tím, kdo je Jaren (to jsem uhodla celkem ve třetině knihy), ani kdo je ve skutečnosti Kiva (to musí být taky jasné všem, kdo čtou fantasy), ale absolutně mi neseděl ten její myšlenkový zvrat.
Ty tři řádky mi vážně nedávají smysl, vzhledem k jejímu chování a úvahám běhěm celého pobytu v Zalindově.

Chápu, že to bylo schválně, aby nás tohle WAAU nalákalo na další díl, ale mně to prostě znechutilo. Celou knihu jste v Kivině hlavě, ale na konci jako by to byla úplně jiná postava a charakter.
A taky to až moc připomíná Aelin.

Jinak Jaren, Naari a Tipp = boží. Vlastně celá ta kniha nebýt poslední strany by byla boží. Fakt.
Doufám, že to v dalším díle autorka napraví.

08.03.2022 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

No, přečteno téměř hned, ale nějak nevím.
Četlo se to samo, ale prostě jsem těm postavám nevěřila jejich věk. Občas mi přišly ty jejich reakce úplně mimo moje rozumové chápání. Za mě nejslabší Zapata.

05.03.2022 3 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Zatím pořád vedou Dopisy ztraceným, ale jinak super. Četlo se to dobře, rychle to odsýpá a děj vás nepustí.
Konec se mi úplně nelíbil, ale už jsem u Kemmerer zvykla na otevřené a divné závěry knih.

04.03.2022 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Tahle série začala moc dobře. Allie, Dawn i Saweyr a jejich knihy se mi hodně líbily, ale bohužel poslední dvě knihy byly zklamáním. Everly i Jude mě neskutečně štvaly. Neustálé opakující se slintání nad Blakem od první kapitoly už mě fakt nebavilo. Ani ty okolnosti rozchodu, a pak i konce Jude u filmu byly hrozně divný a neuspokojivý. Blake to jako celkem zachraňoval, ale jinak nuda, nezájem. Jediné pozitivum byl asi sourozenecký a celkově rodinný vztah.

04.03.2022 2 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Začátek super. Bavilo mě to. Druhá půlka ovšem nastavenou laťku neudržela.
Neuspokojilo mě vysvětlení Thomasova zmizení a jeho dalšího osudu. Od Edwardova návratu paměti jsem taky čekala o hodně víc, ale bohužel...
I tak je to samozřejmě super jednohubka, která se čte sama.

21.02.2022 3 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Těžko v tomto žánru ještě může něco šokovat, dostala jsem přesně to, co jsem čekala.
Předem je jasné, co se stane, kdy to praskne i jak to celé dopadne.
Oddechovka s trochou humoru.
Můj věčný problém je, že se mi málokdy líbí hlavní hrdinky. Tady jsem taky úplně Kinsley na chuť nepřišla, přestože je knihomolka.
Josh to celkem zachraňoval, ale přidávám se k ostatním, tu chemii mezi ním a Kins jsem taky hledala marně.

21.02.2022 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Promyšlené, hluboké, surové, přesto krásně vyprávěné, čte se to samo, ač s těžkým srdcem...
Maličkosti a náhody vždycky rozhodnou, kdo přežije a kdo zemře...a přežít vlastně nemusí znamenat žádné vítězství.
5/5

25.01.2022 5 z 5

Bavilo mě to víc, než série Krutý princ, ale...

- nelíbilo se mi v tom příběhu propojení upírů a streamování všeho a všude, sice to dobře upozorňuje na šílenost dnešní online doby, ale nesedělo mi to k těm upírům.
- jen se tam mluví o šílenství Trnu z Istry, a přitom tam není krom pár jeho geniálních vět, ukázáno nic, než jeho geniální mozek, neuvěřitelné sebeovládání a naprostá oddanost jisté, věčně od krve špinavé, osobě.
- vadila mi tady neukončenost děje, klidně bych snesla epilog s nějakým nástinem budoucnosti s Pavoukem a jak to vlastně dopadlo s nákazou.

Jinak mě to fakt bavilo. Četlo se to rychle.
Citáty o smrti na začátcích kapitol byly skvělé a celkově tam je plno skvělých myšlenek a úvah vedoucích k zamyšlení.
Prostě Trník je skvělá postava, jen mohla být víc vidět jeho šílená stránka, aby byl uvěřitelnější.

17.01.2022 4 z 5

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

Z nostalgie přečteno po letech znovu...
Na základce jsem knížky od Lanczové četla všechny, ale žádná se mi nikdy nelíbila tolik, jako tato. Kapky rosy jsou bez pochyby nejlepší.
Děj těch ostatních si už vůbec nevybavuju :-D

Toto je úplně jako od Westové. Je to sice předvídatelné, ale zároveň vtipné, milé a prostě tak nějak pohádkové.

13.01.2022 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Popelka Bridgertonová. Klasika. Slaďák jako vždycky. :-)
Sophie nám pěkně zapadla do rodiny.
Benedict v knižní verzi je mnohem větší sympaťák, než v té filmové. Stejně tak Anthony.
Místo tří oříšků je tady Colin :-)

20.12.2021 4 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Žádná sláva, už mi to přijde moc překombinované. Jsou rozhodně lepší díly.

01.12.2021 3 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Musím to napsat znovu! Miluju sourozence Bridgertonovy! (zejména Anthonyho a Colina)
Jejich vztahy mezi sebou, jejich popichování i to, jak se nakonec vždy podporují se mi neskutečně líbí.
Celkově jako rodina jsou boží.
Tento díl byl opět podle stejné šablony jako předešlé díly, ale to všichni víme a nevadí nám to.
Ocenila bych možná trochu víc prostoru pro vztah mezi dvojčaty a Eloise, protože mě jeho vývoj bavil mnohem víc, než její vztah s Phillipem. Ten mi sympatický tedy nebyl ani omylem.
Samozřejmě je čím dál těžší vymýšlet další a další zápletky pro příběh, když máme 8 sourozenců, takže ano, je to klišé, a mladší sourozenci (F.,G.,H.) to mají těžší, protože jsme se o nich v předchozích dílech dozvídali jen okrajově.
I tak skončíte po dočtení s úsměvem na tváři a s pocitem, že aspoň u Bridgertonů dopadne vždycky všechno tak, jak má :-)

11.11.2021 3 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Colina mám ze všech bratrů nejraději, ovšem tady úplně nedostál své reputaci z předchozích dílů. Jinak klasika. Příjemná oddechovka na dva večery.

10.11.2021 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Anthony mě bavil víc, než Daphné, celkově tady vztah sourozenců Bridgertonových je velice pěkný a osvěžující. Pěkné pokračování série. Anthony je prostě ten "správný hejsek" :-)

08.11.2021 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Pokud do toho jdete s tím, že to nebude žádné veledílo, ale pěkná jednoduchá oddechovka, tak se vám to bude líbit.

08.11.2021 3 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Podle mě nejlepší kniha od Westové.
Rozuzlení s Heathem bylo super. A i když jsem uhodla hned na začátku s kým Hadley skončí, tak ta cesta k tomu, byla fakt zábava.

25.10.2021 5 z 5