Lutzinka Lutzinka komentáře u knih

Dej tomu šanci Dej tomu šanci Emma Lord

Jaaaj, tak tohle mi nějak vůbec nesedlo, vůbec mě to nebavilo, a nedočetla jsem.
Přitom "Co se stane na twitteru" bylo super. Ale tady jsem se prostě nemohla začíst, postavy mě nebavily, a děj mě vůbec nezajímal. Bohužel hrozná nuda.

25.04.2024 1 z 5

Matt Matt Lauren Layne

Matt mě bavil o trochu víc, než Ian.
Jinak je to samozřejmě v podobném duchu a všichni víme, co od toho čekat a to taky přesně dostaneme.

24.04.2024 4 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Souhlasím s komentáři pode mnou. Nenáročné, rychlé, sympatické a fajn :-)

24.04.2024 3 z 5

Útočiště Útočiště Karen Lynch

Pořád platí, že se to čte samo a za dva dny jste na konci.
Pořád jsou tady skvělé vedlejší postavy, nové i staré.
Pořád je to dobré fantasy s dobrým dějem.
A pořád mě neskutečným způsobem vytáčí romantická linka...tady je to ještě mnohem hořší, než v prvním díle. Jsem fakt jediná, komu to přijde úplně trapný?
Ti dva mi k sobě prostě vůbec nesedí a čím víc se to rozjíždí, tím mi to přijde horší a horší.
Je to asi můj jediný problém s celou knihou.

P.S. To dneska vážně neexistuje kniha, kde by nebyli druhové a družky?!

19.04.2024 3 z 5

Nezdolná Nezdolná Karen Lynch

Dobře rozjetá série.
Přestože je tady naplácené snad úplně všechno. Víly, upíři, impové, trolové, lovci příšer, démoni, vlkodlaci, čarodějové, a dalších milion potvor.
Je tady typicky nesnesitelně ochranitelský a nejvíc krutý hrdina, kterého hrdinka samozřejmě nemůže vystát, ale hrozně ji přitahuje.
Je tady kombinace všech možných schopností, dovedností, magie a síly.
Paradoxně mě bavili mnohem víc všechny vedlejší postavy, než ty dvě hlavní, ale dohromady to celé nějak prostě fungovalo.
Shrnula bych to asi jako "nenápadně dobré"

17.04.2024 4 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Takový pomalý večerníček, žádný velký akce, žádný velký zvraty, žádný velký děj.
Ale já od toho nic moc nečekala a i přes zbytečně roztahané dlouhé popisy jsem dostala vcelku pěkně napsanou POHÁDKU.
Takže pokud nechcete pro jednou nějakou nadupanou epickou fantasy, nepředvídatelné zvraty, či na míle daleko jiskřící romantiku, tak tohle je fajn volba.
Není všechno zlato, co se třpytí. ;-)

09.04.2024 3 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Zatracená B.O.M.B.A!
A já to ani číst nechtěla, protože poslední dobou, co bylo hit internetu, to stálo za houby...

Takže jestli potřebujete nějaký další důvody, proč to číst:
- DRACI a sarkasmus!
- Křehká a hlavně chytrá hlavní hrdinka
- Boží zlý chlapec Riorson
- Tempo, napětí, humor,
- Skvělé vedlejší postavy

Tak sakra vzlétni, nebo zemři, a nevadí, když občas spadneš!

02.04.2024 5 z 5

Příběhy z Akademie Lovců stínů Příběhy z Akademie Lovců stínů Cassandra Clare (p)

Super návrat k milovaný lovcům stínů. Simon byl a je skvělá postava, a tyhle povídky jsou takové milé rozšíření příběhu.
Díky a chci další.

02.04.2024 4 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Zase jedna dobrá kniha!
Akorát by nemusela mít dalších 5 dílů, které bůhví kdy a vůbec jestli vyjdou...

Turnaj Kejari připomíná Hunger Games, jen s tím rozdílem, že sem se hlásí všichni dobrovolně.

Oraya je člověk vychovaný upírským králem. Chrání lidi před těmihle monstry a přitom jediné, co si přeje, je stát se jednou z nich...

Raihn, upír, který považuje Orayu za snadnou kořist, aby vzápětí zjistil, jak moc se pletl.

Líbil se mi vývoj jejich vztahu, od nedůvěry a strachu po víru a porozumění. Líbil se mi ten humor. Líbilo se mi to tak nějak celé až na ten konec.
Tam prostě nechápu, že není víc naštvaná, že až na jedno její "NE", se chová, jako by se nic nestalo, jakoby zrada a vražda byla jenom takovou nepříjemností, kterou přejdete během 5 minut...Samozřejmě bych nechtěla, aby nakonec neodpustila, ale prostě tohle bylo tak strašně neuspokojivé a neadekvátní, že mi to trochu zkazilo dojem z jinak skvělé knihy...

Snesla bych taky ještě trochu víc informací k Orayině magii, jak funguje, co dělá, jak vypadá?
A Vincent byl taky trochu zklamání, konec rychlý a spousta nezodpovězených otázek..

Ale pokud chcete nějakou fakt dobrou fantasy upířinu, tak tady máte dalšího adepta.

06.03.2024 4 z 5

Nikdy hrdinka Nikdy hrdinka Vanessa Len

Mnohem lepší, než jednička.
Přesto pořád platí, že Joan je absolutní ignorant a hloupoučká husička, která se o sobě, nestvůrách, cestování v čase a historii ani vlastně nic dozvědět nechce...
To, že ji ostatní stejně dál bezhlavě poslouchají už ani nebudu komentovat...má to prostě trhliny a chyby, ale stejně mě to svým způsobem hrozně bavilo.. což je asi ve finále ta největší pochvala.
Proč se ale Aaron pořádně objeví až na konci knihy? A kde je sakra babička?!

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene K. A. Tucker

Super překvapení!
Konečně se setkáváme s normálně inteligentní hlavní hrdinkou, která přemýšlí a vyhodnocuje situaci postupně a logicky.

Číst to je zábava a uteče to jak nic.
Tahle série má zatím vážně skvěle našlápnuto... :-)

Kam se ztrácí Alice Sun Kam se ztrácí Alice Sun Ann Liang

Nechápu, jak tohle může mít tak vysoké hodnocení.

Psát o tom, jak dva nejchytřejší žáci na škole plánují a obhajují únos spolužáka, jakoby to bylo úplně normální a v pořádku, mi totálně znechutilo a potopilo celou knihu.

01.03.2024 2 z 5

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

Totální přestřel... zklamání.
Dočetla jsem jenom proto, že to bylo fakt krátké.

01.03.2024 2 z 5

M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek Dalibor Vácha

Tyhle knihy umí tak neuvěřitelně přiblížit celou tu atmosféru protektorátu, že máte pocit, že té historii rozumíte. Že rozumíte těm lidem, jejich strachu. Čemu ale z dnešního moderního rozmazleného pohledu rozumět nejde, je jejich odvaha a odhodlání bojovat proti zlu za cenu vlastních životů. To je něco, co je hodno obdivu a připomínání.
Nemůžu dát 5 hvězd, protože Smrt na kůru je ještě o něco lepší, ale je to opravdu výborná kniha. Kéž bychom měli takové dříve v povinné četbě.

Smrt na kůru Smrt na kůru Dalibor Vácha

Nejlepší kniha na tohle téma, kterou jsem kdy četla.

Myslím, že je tady skvěle vykreslena atmosféra strachu, domácí odboj, vlastenectví a tenká hranice mezi životem a smrtí.
Každá postava má uvěřitelně popsaný charakter, způsob myšlení, názory, činy.

Neuvěřitelné hrdinství obyčejně neobyčejných lidí na jedné straně, oproti více, či méně pochopitelné zradě na straně druhé.

Nepřísluší nám soudit, naší povinností je nezapomenout.

19.02.2024 5 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Jejda... tak tohle byl přešlap...
Chtěla jsem tomu dát šanci, protože to doslova všichni chválili. Ale NE-E.
Nesedělo mi tam asi nic.
Humor - bohužel si ho teda představuju jinak.
Příběh - podle mě totální blbost a slátanina, bez logiky, nebo zajímavosti.
Romantika - tam fakt nějaká byla?
Postavy - ploché, nudné, nenašla jsem si k nim za celou dobu žádný vztah, jakoby to byly jen nějaké postavičky v hře.
Asi se mi to netrefilo do nálady, nebo jsem nepochopila ten žánr, nebo mi prostě nesedl styl psaní, ale přišlo mi to prostě celé totálně hloupé.
Za mě ztráta času.

08.02.2024 2 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Začátek mě vůbec nebavil, pak kniha ležela na polici asi 2 roky, a teď nevím proč jsem po ní sáhla a dočetla jsem ji za jeden večer.
Příjemná změna oproti tématům, která normálně čtu.

Nějak to na mě celé fungovalo, a ten konec jsem stejně obrečela, ikdyž jsem to čekala.

06.02.2024 3 z 5

Dotek temnoty Dotek temnoty Scarlett St. Clair

Hádes a Persefona...Poslední dobou už je to 3. kniha, kterou jsem s tímhle tématem četla a popravdě vůbec nevím, jak to hodnotit...
Nenudilo, neurazilo, ale vyložené nadšení taky postrádám.
Četlo se to dobře, ale celé se to nese na průměrné vlně.

06.02.2024 3 z 5

Vztek Vztek Tracy Wolff

Je to lepší, než Touha? ANO.
Je to vykrádačka kde čeho? ANO.
Buďto ale akceptujete, že to není nejdokonalejší a nejoriginálnější YA, který jste kdy četli, a bude se vám to líbit, nebo ne a budete kritizovat.
Začátek je vážně utrpení, hrozně se to táhne, než se "objeví" Hudson.
Z Jaxona se stala upíří verze Tamlina a je naprosto na zabití, na jednu stranu arogantně ochranitelský, na druhou stranu se absolutně o Grace nezajímá - o to jak se cítí, co chce, anebo jak to všechno zvládá.
Grace se chová až moc jako hloupoučká zamilovaná puberťačka, ačkoli ta zamilovanost je tady doslova vycucaná z prstu a nevěřím jí ani jedno její "miluju tě", ale je to samozřejmě schválně tak postavené, aby vynikl náš údajný nejvěší badboy.
A tím se dostávám k nejlepší věci na této knize, a tou je Hudson. Jako doopravdy, díky bohu za něho, protože je jedinej, kdo to celý drží nad vodou.
Třetí díl!!! Hned!

04.01.2024 4 z 5

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Pododová knížečka na jeden večer.
Čekala jsem trochu víc z Temnyjovi minulosti, takže v tomto ohledu jsem se moc nedozvěděla, ale i tak to bylo fajn.

02.01.2024 4 z 5