Lutzinka Lutzinka komentáře u knih

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Julia Quinn

Klasika, nepřekvapí, neurazí, čekala jsem trochu víc Violet, ale bohužel..

19.07.2023 3 z 5

To je Londýn To je Londýn Miroslav Šašek

Pro děti skvělá zajímavá kniha.
Jinak "přečteno" za 5 minut.

11.07.2023 4 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Myslím, že pro náctileté mladší holky je to fajn knížka, i když občas Conrad se svým chováním spíš zaváněl toxicitou, než romantickou první láskou.

22.06.2023 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

5 hvězd - za všechny ty výbuchy smíchu!
Příběh je klasika, nic šokujícího, hrozivý šéf a nekompetentní sekretářka a její hodně ustřelené chování, ale prostě to byla zábava. Tleskám.

22.06.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Hele dobrý.
Zajímavé vědecké prostředí, humor, sarkasmus, stránky utíkají pod rukama.
Jediné, co bych vynechala, je bonusová kapitola. Teda abych byla přesnější, tak bonus by byl super, kdyby nás pustil do Adamovy hlavy v jiné situaci, například 29.9. při rozchodové scéně.

21.06.2023 4 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Takový Bridgertonovi, ale zábavnější.
Čte se to samo, je to taková milá, příjemná zábava na odpoledne.

19.06.2023 4 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Líbilo se mi to. Hlavně to, jak to nakonec dopadne s Cleminou pamětí. Prostě to celá dávalo tak nějak víc smysl.
Je to krátké a přitom to bohatě stačí, dostanete přesně to, co si myslíte, že dostanete.
Díky bohu za čtyřnohé mazlíčky.
Akorát nechápu, co mají všichni pořád s těmi tatéry.

Tentokrát je to doopravdy Tentokrát je to doopravdy Ann Liang

Fajn oddychovka, pěkně vykreslený pohled člověka, který se pořád stěhuje z místa na místo, jeho pocity odcizení, ztráta kamarádů, snahu zapadnout do nového kolektivu a první láska.
Samozřejmě trochu přehnaně vykreslený hlavní hrdina s chováním nepřiměřeným jeho věku, ale koho to vlastně zajímá?
Bylo to fajn čtení s tím požadovaným šťastným koncem.

Vzdálenost mezi námi Vzdálenost mezi námi Kasie West

TOP westovka, vtipné, sarkastické, fajn čtení.
Hvězdu dolů dávám jen za trochu odfláknuté vysvětlení ohledně prarodičů a matky na konci.

Touha Touha Tracy Wolff

Mám asi jenom dvě výtky k této knize.
1. Družka - jako pardon, ale to snad nééé. Tohle debilní slovo použité v každé jeho myšlence je otrava. Aby to jeden věděl okamžitě a ten druhej vůbec a nebylo nikde vysvětleno, jaký má to slovo v tomhle světě význam? Ne-e.
2. Nejmocnější následník všech dob - zklamání, protože Rhysand je prostě jenom jeden. Sorry Vego. Měla bych tě raději, kdybych na konci nečetla kapitoly z Tvého pohledu a nebylo tam všude jenom to slovo DRUŽKA, a dej ty pracky pryč z mojí družky, a nedívej se tak na moji družku atd.
Normálně to mám naopak, jsem raději za pohledu těch mužů, než naivních hlavních hrdinek, ale tady ne...Jaxon byl prostě mnohem lepší, když jsem mu neviděla do hlavy...

Rozhodně je to lepší upířina, než Stmívání.
Líbilo se mi propojení draků, čarodějek, upírů i vlkodlaků, k tomu na jedné škole.
Záporáka jsem si tipla správně. A vážně doufám, že v dalších dílech bude všechno rozvedené mnohem víc a podrobněji, protože tohle byl hodně strohý díl, co s informací týká...

05.06.2023 4 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Obrovské množství většinou neznámých jmen, zejména ze začátku bylo hrozně těžké se orientovat, co vlastně člověk čte...
Ale jsou to DENÍKY, tzn. nemůžeme v tom hledat napínavý příběh.
Pokud to akceptujeme, dostaneme rickmanovský humor, dostaneme ironii, nadhled, sebekritiku, dostaneme laskavost, lásku k rodině, přátelům, kolegům...Dostaneme kousek duše jednoho velikého herce.

31.05.2023 5 z 5

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Travis - nejlepší mužská postava, kterou Ola napsala.
Jinak je to pořád dokola stejná YA jednohubka, plná pop-kulturních narážek.
Nicméně tohle je asi nejlepší díl z celé série.

31.05.2023 3 z 5

Vždycky Jane Vždycky Jane Jenn Bennett

Přes trochu rozpačitý začátek se to nakonec celkem povedlo.
Líbilo se mi téma afázie a hudebního byznysu.
Zapadne to sice do průměru tohoto žánru, ale čte se to dobře, ač je to místy hodně naivní, tak to asi odpovídá cílové skupině.
Neseděla mi teda jména jako Fen, Vztekloun a Velvet, ale to už si hraju na zbytečnýho hnidopicha.

04.05.2023 3 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Nejhorší knížka od Zapaty, jednoznačně.
Hrozná nuda, ale jako fakt strašná...
Vtipný mi to nepřišlo vůbec, zajímavý už vůbec ne.
Táhlo se to, a já fakt doufala, že to aspoň na konci bude trochu zajímavý, ale NE.
Myslím, že ani na ty 2 hvězdy to nemá, ostatní knížky mám ráda, ale tohle jakoby psal někdo jiný.

02.05.2023

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

1) Neskutečně hrozné množství překlepů!
2) Velice nepravděpodobný děj.
3) Těžko chápat chování hlavních postav.
4) Poslední třetina kniha strašlivá nuda. Tomuto jako někdo říká rozuzlení?!
5) Nejhorší milostný dopis všech dob.
6) Přesto všechno je to čtivé.

27.04.2023

Černá píseň Černá píseň Anthony Ryan

To se tak těžko hodnotí...
Já miluju tenhle svět, miluju Vélina, miluju Nortaha, miluju Vélinovy koně a nesnáším Šerin...
(Byla bych raději, kdyby Šo Caj zůstal v původní verzi)
Trochu mi vadily ty masakry podepřené Vélinovým "šílenstvím písně" a chyběly ty epické šermířské souboje, takže závěrečný boj tygra s vlkem mi prostě nepřišel dost uspokojující.
Přesto, pokud vyjdou další díly, tak je stejně všechny přečtu z úcty k dílu prvnímu, který už navždy zůstane nedosažitelným.

18.03.2023 4 z 5

Pod štítem magie Pod štítem magie KayLynn Flanders

Nenadchne, neurazí.
Souhlasím s komentáři, že je to kniha spíš pro ty, kteří s tímto žánrem začínají.
Čtivé to je, ale myslím, že děj knihy do týdne úspěšně zapomenu.

17.03.2023 3 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Protože jsem rozhodně "navždycky" team ROTH, tak se mi první díl líbil víc. Zaynovi nějak nemůžu přijít na chuť. Tímto zdravím Tamlina.

Layla sice není až tak hloupá, jako Emílie v KH, ale i tak mi dost vadila, autorka jí schválně uvázala pásku přes oči, aby to prostě vyhovovalo jejímu záměru - zamilujme si všichni Zayna, ale sakraaa, to to nešlo udělat trochu líp?

V podstatě tady nebyla ani žádná akce, pátrání po Lilinovi bylo asi tak napínavé a zajímavé, jako hledání ztraceného času, a celkově je vidět, že autorce jde o "romantiku" víc, než o děj.

I tak ty stránky rychle mizely pod rukama a já doufám v trochu lepší další díl, jen mi prosím neříkejte, že skončí s Kameňákem, to bych nemusela přežít...

16.02.2023 3 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Poslední dobou se roztrhl pytel s totálně hloupýma hlavníma hrdinkama. A to je děs.
Ira byl bohužel jediný světlý bod knihy.
Emilia si hrála na velkou, drsnou, strach nahánějící budoucí královnu, přitom to byla jenom ufňukaná, nadržená husa.
Nemůžu si pomoct.
Za mě to mohlo být skvělý, ale neustálé sexuální představy té otravné čarodějnice mě neskutečně štvaly.
Peklo v ledovém podání mi přišlo zajímavé. Ďábel by si tam ale měl udělat sakra lepší pořádek.

08.02.2023 2 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Dočteno! Konečně!
Na to, jaké to bylo dlouhé utrpení (četba roztahaná na 4 měsíce), to nebyla až tak špatná knížka, ale prostě byla asi nudně napsaná. Nebo nevím, čím to bylo.
Dialogy Jeptišky a Přízraka byly parádní. Jejich vztah byl rozhodně tahounem a světlou stránkou knihy.
Ale jinak to nemělo moc spád a tempo.
Kvalit Rodu Thornů to nedosahuje, ale přesto chci vědět, jak to dopadne...

01.02.2023 3 z 5