Lutzinka Lutzinka komentáře u knih

Příchod vlka Příchod vlka Elizabeth Chadwick

Těšila jsem se, a to byla chyba. Nelíbil se mi styl psaní a děj mě nebavil.
Nechytlo mě to, bohužel, přitom historii miluju, ale s touto autorkou se loučím..

04.01.2023 2 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Gregory nám zakončuje sourozeneckou honbu za pravou láskou.

Jako vždy knížka na jedno odpoledne, kde co čekáte, to dostanete.
Za mě je tohle jeden z těch lepších dílů série.

Stejně mě ale prostě nejvíc baví ty vztahy sourozenců mezi sebou navzájem a jejich skvělou matkou, která pro ně všechny chce ten pohádkový konec.

08.12.2022 4 z 5

Kdo by to byl řekl, že Tom Felton umí psát? Že umí skvěle vyprávět a popsat svůj život s humorem, citem, sebereflexí, pokorou a respektem k fanouškům, kolegům, rodině...

Přiznejme si to, životopisy bývají nudné, TOHLE ale takové rozhodně není. Naopak, je to zajímavé, silné a takové, až kouzelně pravdivé.

Tom si na nic nehraje, sdílí s námi slávu, svoje pocity, neúspěchy. Vypráví střípky z natáčení a odhaluje magické drobnosti zejména ze světa chlapce, který zůstal naživu, ale i ze svého vlastního boje s mudlovskými démony.

Smekám klobouk a tleskám.

08.12.2022 5 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Tohle je tak těžké hodnotit...
Na jednu stranu tomu nejde upřít čtivost a síla vtáhnout Vás do příběhu, na tu druhou, pokud jste četli Dvory, tak už teď víte přesně, co se stane a jak to dopadne.
Když si to ale odmyslíte, tak dostanete celkem dobrý příběh a taky hlavně konec série.
Nesmíte v tom ale příliš hledat nějaký uvěřitelný, postupný vývoj postav, nějaké WAU, nebo nějakého charakterního a dobře vykresleného záporáka, nebo jakoukoli nejistotu z toho, kdo udělá co.
A pokud čekáte aspoň nějaké epické finále se spoustou napětí a strachu o vaše hrdiny, budete zklamaní.

Čtyři hvězdy, ač si to po literární stránce kniha nezaslouží, dávám za Finna a Mishu, mou nepochopitelnou radost z četby téhle knihy a taky proto, že to bylo lepší, než první díl.

30.11.2022 4 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Bylo fajn se vrátit k starým dobrým milovaným hokejistům, ačkoli musím říct, že už jsem si úplně nepamatovala všechny čtyři příběhy přesně, i tak jsem si to celkem užila.
Taková nostalgická, příjemná tečka za oblíbenou sérií.
A Alexandr byl boží spojovací prvek.
Jestli jste někdo ještě nečetli Off-campus, tak to napravte!

09.11.2022 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Masakr.
Jedna z mála knih, která fakt splní očekávání.
Surové, napínavé, tajemné.
Ten konec mě až tolik nepřekvapil, protože o čem by pak byli další díly?
Ale sakra nutně to pokračování potřebuju a štve mě, že ho nemám!

04.11.2022 5 z 5

Král Král Devney Perry

Rozhodně lepší, než díl druhý, ale na fanfáry to není.
Průměr, který se pro mě rychle ztratí v davu lepších, zajímavějších knih...asi mi fakt nesedělo to prostředí bývalého gangu, nebo mi to nesedělo do nálady, netuším, prostě mi to nesedělo. Přitom se to čte dobře a rychle. Asi jsem tak nějak čekala víc. Tohle byli plyšáčci, kteří o sobě tvrdí, že jsou medvěd grizly.

04.11.2022 3 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Nějak nadšená z toho teda nejsem, četlo se to dobře, ale přišlo mi to hodně přitažené za vlasy.
Neseděla mi zápletka, neseděl mi celkově ten "gangsterský" příběh, nesedělo mi řešení jejich problémů a neseděl mi hlavně morální kompas téhle knihy.
Jednou stačilo. Díky.

03.11.2022 2 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Za mě naprosté rozčarování z rozporuplné knihy.
Cestování časem a celkově nestvůří svět je skvělý nápad. Aaron měl fakt potenciál, ale nebyl teda úplně využitý.
Čte se to rychle, ale některé pasáže jsem musela číst dvakrát, abych pochopila co se tím doopravdy myslí, což bylo možná trochu i překladem.
Chování hlavní hrdinky absolutně nedává smysl.
Kdyby se Vám život najednou převrátil naruby, tak byste se přece nespokojili s vysvětlením: "Ano, Joan, jsi nestvůra."
Chtěli byste přece vědět víc, ptali byste se, zjišťovali, jak to funguje, co to obnáší, nešli byste hned spát, ne?
Ona o tom světě nic neví, ale přitom ví ze všech nejlíp, co má kdy dělat a jak?! Bez remcání jí poslouchají úhlavní nepřátelé i lidi, co jsou nestvůrami celý život?! Nechápu...
Všechny zvraty a útěky jsou doslova vycucané z prstu, stejně tak její tajná superschopnost, kterou nutně potřebuje, aby kniha mohla skončit. Jinak je naprosto k ničemu.
Ani jsem nevěřila té "obrovské" love story hrdiny s nestvůrou. Kdyby tam byl alespoň flashback, tak budiž, ale tady je nám řečeno, že se milovali někdy jindy, a prostě to nepůsobí uvěřitelně.
Jsem z toho prostě rozčarovaná, protože je to dobré, a přitom není.

27.10.2022 3 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Nejlepší díl série. Nejlepší zápletka. Nejlepší Miles.
Vtipný, originální příběh. Tristan a jeho cesta k srdci všech Andersonových, dvounohých i čtyřnohých, je prostě skvělá.
"On to opravdu pochopil"

19.10.2022 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Zbytečně dlouhé, jinak by to bylo ještě lepší.
Souhlasím s ostatními, že se tady několikrát opakují ty stejné scény dokola, což tomu ubírá šmrnc.
Bratři Milesovi jinak jsou sen každé. Osvěžující, místy fakt vtipné.
Jameson je zatím slibný rozjezd série, ačkoli Tristan a Elliot mě bavili víc.

18.10.2022 4 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Série Z krve a popela je za mě totální fiasko, takže tohle jsem ani číst nechtěla, ale peklu dík, že jsem to zkusila!
Boží to bylo. Proto pochybuju, že to psala stejná osoba, jako tu hrůzu o Poppy a Hawkeovi.
Nedám 5 hvězd, protože mi to přijde hrozně podobné jako Království hříšných, ale bavilo mě to neskutečně, vlastně ani nevím proč, zas takový skvost to není, ale řekla bych, že za to může Roth. JO, určitě za to může on.
Ten svět je jinak docela odfláknutý, chtělo by to líp vystavět i ten děj, ale sakra, je mi to fuk.
Kde mám další díl?

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Hyacinth rozhodně mnohem lepší postava, než její vyvolený St.Clair, ale co se dá dělat...
Bavilo mě to, hlavně díky nejmladší Bridgertonové a Lady Danbury.
Škoda naopak, že se tady nemihnulo víc sourozenců.

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Za mě nejlepší prequel.
Jako vždy milé, jednoduché, předvídatelné. Čtení na jeden večer.
Nepřekvapí, ale to od Bridgertonů stejně nikdo nečeká.
Pasáž s vražednou hrou s palicemi vždycky nejlepší.

Jedeme v tom spolu Jedeme v tom spolu Sarah Dessen

Film je rozhodně mnohem lepší.
Knížka je zbytečně dlouhá, táhne se to, nic zajímavého se tam neděje.
A romantiku jsem tam taky hledala marně.
Za mě nuda.

22.09.2022 2 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Celkem fajn, ale na Rivaly to nemá ani omylem.
Od poloviny už mě to přestávalo bavit.
Oddechovka na jeden zátah, ale znova to číst není potřeba.

22.09.2022 3 z 5

Má druhá šance Má druhá šance Tanja Voosen

Nemohla jsem se začíst, byla to dost nuda. Bohužel jsem to po prvním dílu trochu čekala...zbytečně dlouhé popisy, zbytečně moc stránek...
Autorčinu třetí knihu (pokud nějaká bude) s díky vynechám...

21.09.2022 2 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Nebýt tam ten sex na veřejnosti, tak dám 4 hvězdy, a být tam trochu zajímavější a napínavější konec, tak jich dám klidně 5.

Nějak mi ta "veřejná představení" neseděla do toho jinak zajímavého příběhu.
Nebýt toho, Hádes je zlatíčko, takovej ťuťu mladší Rhysandův brácha, takže nechápu, jak někdo může věřit, že je zloduch, díky tomu, že provozuje sex jako představení pro publikum.

Kecám, chápu to moc dobře, má to být erotický román, takže o ten další děj ani tak nejde, ale mně by se to naopak mnohem víc líbilo, kdyby tam bylo víc děje, a míň sexu.

Celé to téma bohů na Olympu mě bavilo, až na ten sex, paradoxně :-D

20.09.2022 3 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Špatný to není určitě, ale že by to byla nějaká extra bomba, jak to všichni kolem vychvalují, tak to teda nee. Prostě průměr.

29.08.2022 3 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Pecka, hodně nečekaná, to přiznávám...Bylo to čtivé, vtipné, milé, dostanete to, co chcete a ještě něco navíc...předchozí díly jsem nečetla, ale rozhodně to napravím.
Ať žijou kachny! :-) A ti správní sourozenci!

23.08.2022 5 z 5