Lutzinka Lutzinka komentáře u knih

Vztek Vztek Tracy Wolff

Je to lepší, než Touha? ANO.
Je to vykrádačka kde čeho? ANO.
Buďto ale akceptujete, že to není nejdokonalejší a nejoriginálnější YA, který jste kdy četli, a bude se vám to líbit, nebo ne a budete kritizovat.
Začátek je vážně utrpení, hrozně se to táhne, než se "objeví" Hudson.
Z Jaxona se stala upíří verze Tamlina a je naprosto na zabití, na jednu stranu arogantně ochranitelský, na druhou stranu se absolutně o Grace nezajímá - o to jak se cítí, co chce, anebo jak to všechno zvládá.
Grace se chová až moc jako hloupoučká zamilovaná puberťačka, ačkoli ta zamilovanost je tady doslova vycucaná z prstu a nevěřím jí ani jedno její "miluju tě", ale je to samozřejmě schválně tak postavené, aby vynikl náš údajný nejvěší badboy.
A tím se dostávám k nejlepší věci na této knize, a tou je Hudson. Jako doopravdy, díky bohu za něho, protože je jedinej, kdo to celý drží nad vodou.
Třetí díl!!! Hned!

04.01.2024 4 z 5

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Pododová knížečka na jeden večer.
Čekala jsem trochu víc z Temnyjovi minulosti, takže v tomto ohledu jsem se moc nedozvěděla, ale i tak to bylo fajn.

02.01.2024 4 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Čte se to rychle, je to zábavné, zajímavý a originální styl psaní, hezky vykreslené pohledy na ženy ve vědě.
Ale je to naprosto stejný vzorec děje, jaký byl u Hypotézy lásky, takže to ztrácí přidanou hodnotu.
Stejná hlavní hrdinka, stejný "nepřítel" a stejná zápletka, stejný děj, stejný konec.

15.12.2023 3 z 5

Vezmi si mé srdce Vezmi si mé srdce Kasie West

Za mě asi nejhorší westovka.
Nesedlo mi to "snadné" odpuštění celého toho podrazu, a to mi naprosto zkazilo konec knihy.
Jinak je to jako vždy čtivé, na jedno odpoledne.

08.12.2023 2 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše Susan Lee

Protože žeru romantiku, K-pop, K-drama a tak nějak K-všechno, sáhla jsem po téhle knize.
Zklamaná úplně nejsem, ale nadšení se nedostavilo a na hlubší informace o Koreji jsem taky čekala marně. Je to takové milé čtení pro náctileté, ale jinak vám to moc nepřinese.

30.11.2023 3 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

Jako vždy u této autorky, dějová linka ustupuje té romantické, ale jelikož jsem ráda, koho si nakonec Layla vybrala, tak to odpouštím.
Konec je takový nemastný, neslaný, vždycky je vám dopředu jasné, co a kdy se stane a údajná záchrana světa je samozřejmě vysvětlena dost pofidérně, ale mně je to vlastně u téhle série nějak fuk.
Chyb to má spoustu, ale nemůžu si pomoct, prostě mě to bavilo.

Spoiler:
Co ale vážně nechápu, je trend cpát všude transgender téma, takže proč sakra musí být ďábel ženou i mužem?! A chudák Bambi...fňuk

28.11.2023 3 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Srdcovka, jednohubka.
Já vám nevím, ale klidně bych si dala dalších 300 stran takového popisování běžného dne Nathaniela, Elizabeth a Silase. :-)
Baví mě ty charaktery, vztahy mezi nimi, humor, záhady, ikdyž mě vážně mrzí, že nevidíme víc Silasovi do hlavy a do života, zvlášt po tom, co má za sebou.
Taky bych klidně zvládla ještě víc romantiky mezi panem magistrem a slečnou s mečem.
Každopádně je to milé a čtivé.

08.11.2023 4 z 5

Balada mrtvého světa Balada mrtvého světa Alžběta Bílková

Nečekala jsem nic, a dostala překvapivě dobrou knihu.
Zajímavý svět, zajímavé postavy, čtivé.
Začátek knihy je wááááu.
Bohužel jsem netušila, že to není standalone, teď musím čekat na další díl.

03.11.2023 3 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Jak někdo může napsat dvě tak odlišné knihy jako Z krve a popela a potom toto?! Nechápu...
Z krve a popela je otřesný děs a tohle je překvapivě dobré.

Hlavními důvody jsou dobré hlavní postavy, dobré vedlejší postavy, dobrá zápletka, a tak nějak dobře to celé funguje dohromady.
Na druhou stranu ale pokulhává dávkování informací, buď nevíte nic, nebo zjistíte během dvou stran tolik věcí naráz a v podstatě úplně zadarmo, autorka vám naservíruje odpovědi na stříbrném podnose, (zavolají si Sudičky, sudičky přijdou a zodpoví všechny otázky, jen tak) - což tomu podle mě ubírá kouzlo.
Je to čtivé, zábavné, ale autorka píše pořád podle stejného vzorce, takže prostě víte přesně, kdy se co stane a jak, pokud nečtete její knihy poprvé.

P.S. Šed je hrozné jméno

25.10.2023 4 z 5

Náhodou Náhodou Petra Martišková

Nic zásadního se v knize za celou dobu nestane, je to takové celé průměrné jak zápletkou, dialogem, tak i postavami.
Pro mladší v pohodě ideálka, pro starší trochu o ničem.

25.10.2023 2 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Pecka. Zase je to našlapaná jízda bez hluchých míst.
Hlavní chybou téhle knihy je, že těch 368 stran hrozně rychle uteče a 3. díl v nedohlednu.
Klidně bych knize tak 100 stran přidala a pověnovala se víc vedlejším postávám, které byly parádní, ale prostoru moc nedostaly.
Vytknout musím asi jenom neustálé připomínky Farkasova nádobíčka na KAŽDÉ STRÁNCE, už mě to neskutečně štvalo.
To jiskření a chemie mezi nima je jasná sama o sobě, nemusím pořád doslova číst o tom, jak "Vlk vešel do místonosti a rýsoval se mu pták pod látkou kalhot."
JO a Mrňouska a Opie jsou čím dál lepší.

01.10.2023 5 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Rozčarováná.
Tak se cítím po dočtení téhle série.
Začalo to celé skvěle, 1. díl mě nadchnul, druhý naopak totálně zklamal, a tento závěrečný? Ten je tak něco mezi tím.
Sexuální scény, které mě neskutečně znechutily dvojku, mě štvaly dál i tady. Byly tam všude nacpané na úkor děje, který sám od sebe značně pokulhával, chování postav a vysvětlení jejich motivů byly dost nepřesvědčivé.
Celkově překombinovaný děj, kletba přes kletbu a jen samé nezodpovězené otázky.
Chaos.
Ani jedna postava neměla pořádnou hloubku, sice čtete, že se někdo cítí tak a tak, ale absolutně nedává jeho chování smysl a prostě to těm hrdinům nevěříte. (teda aspoň já jim to nevěřila)
Čtivé to je, ale nesmíte o tom moc přemýšlet.
Lepší, než dvojka, horší než jednička = ***

27.09.2023 3 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Asi teď hodně vybočím z řady pochval, budu kritizovat.
Celkově mi to nesedělo a hlavně druhá polovina knihy byla utrpení, zejména kvůli sexuálním scénám, které mi zvedaly kufr.
Děj byl takový hloupoučký, nezajímavý, žádná pořádná zápletka se nekonala.
Opět se potvrzuje, že co je v poslední době "osvědčený" hit, to se pro mě ukáže být naprostou podprůměrnou nudou.

15.09.2023 2 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Nejlepší na téhle knížce je její obálka.
Poslední dobou nemám úplně šťastnou ruku a upřímně zase nechápu, proč je tohle takový hit.
Rozhodně to neurazí, ale senzace to není. Takové průměrná oddychovka.

30.08.2023 3 z 5

Ještě jsme se nepotkali Ještě jsme se nepotkali Sophie Cousens

Zase jsem naletěla na nesmyslnou popularitu okolo téhle knížky.
Zklamání a nuda.
Teda takhle, není to tak strašné, ale když vezmu to očekávání ze všech těch nadšených recenzí, tak se mi chce z téhle investice brečet.
Autorka asi nebude moje krevní skupina, nebo jsem jen už prostě přečetla až moc mnohem lepších romanťáren.
Jediné, co musím pochválit, je přirovnání k červotočům.

30.08.2023 2 z 5

Píseň sirény Píseň sirény Alexandra Christo

Překvapení.
Nejlepší kniha o sirénách/mořských vílách/vodních příšerách, co jsem zatím četla.
Dynamika mezi hlavními postavami byla opravdu dobrá, humor, slovní přestřelky výborné.
Četlo se to samo, nemám moc co vytknout, asi mi to zrovna dokonale sedlo do nálady.
Jenom bych možná uvítala trochu lepší náhled do mysli Zlatého prince, jeho hlubší myšlenky, pocity, a častější využití kompasu. Tam byl rozhodně potenciál nevyužitý.

22.08.2023 4 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Nudný, zdlouhavý začátek, potom už se to trochu rozjelo a celkem mě to vtáhlo a bavilo.
Hlavní postavy se mi líbily, ale celé to "vyvrcholení děje" bylo tak hrozně nijaké a nezajímavé, že jsem nechápala, že je jako konec?!
Je mi jasné, že je to hlavně knížka přes romantiku, ale myslím, že trošku záživnější konec byl fakt potřeba. Číst tohle na základce, myslím, že bych byla vyloženě nadšená.

22.08.2023 3 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Ta Alina mě tak vytáčí!
Tuhle sérii dočtu, protože mě prostě baví Nikolaj, Tamara, Tolja i Mal a chci vědět, jak to teda skončí.
Ale jinak se to s Vránama nedá srovnávat.

07.08.2023 3 z 5

Druhý neznámý Druhý neznámý Martin Griffin

Anotace mě zaujala, námět super.
Začátek odsýpal, konec už ztrácel šmrnc.
Má to pár stránek, takže to zvládnete za odpoledne.

07.08.2023 3 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Nechápu popularitu téhle knihy.
Podle mě naprosto průměrné, zbytečně natáhnuté a nezajímavé.
Pokud rádi čtete 500 stran o ničem, tak tohle je přesně ono.
Asi mi neseděl styl psaní, ale prostě za mě to byla hrozná nuda.

07.08.2023 2 z 5