Nejchladnější dívka ve Městě chladu

Nejchladnější dívka ve Městě chladu

Tana žije ve světě, kde existují tajemná Města chladu. Jsou obehnaná vysokou zdí a slouží jako dekadentní a krvavá karanténa, kde nestvůry a lidé žijí jako predátoři a oběti. Problémem je, že jakmile projdete branami Města chladu, nikdy už se nemůžete vrátit zpět. Jednoho rána po naprosto obyčejném večírku se Tana probudí obkl... celý text

Jednoho rána po naprosto obyčejném večírku se Tana probudí obklopena mrtvými těly. Kromě ní masakr přežil jen její protivně roztomilý ex-přítel, jehož život visí na vlásku kvůli infekci, a záhadný mladík, který skrývá strašlivé tajemství. Po počátečním šoku se Tana pustí do závodu s časem, aby je všechny zachránila. Napadne ji jen jediný způsob, jak toho dosáhnout – musí se vydat přímo do samotného Města chladu, plného nástrah a hrůzy.

Nejchladnější dívka ve Městě chladu, román světově uznávané spisovatelky Holly Black, je originálním příběhem o hněvu a pomstě, o vině a strachu, o lásce a pohrdání. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249614/nejchladnejsi-divka-ve-meste-chladu-6vs-249614.jpg 4.229

The Coldest Girl in Coldtown (2013)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Omega

Ditules

Celkem dobrá upířina se slibným začátkem. Kdyby to mělo trošku drive jako knihy od Fukudy, bylo by to aspoň za 4 *.

Nelly

Pro mne zklamání. Děj nepříliš napínavý, spíše delší povídka, postavy nepropracované, ani s jednou jsem se nemohla ztotožnit, žádná mi nebyla nijak bližší. A nakonec ta dekadence celého světa, místy až nepochopitelné chování všech zúčastněných. Kdyby to byla prvotina, snad bych byla shovívavější, ale za mne prostě toto ne, nelíbilo se mi to...

mmmisulka.r

Celkem vydařená a originální "upířina". Ale dost jsem v ní pociťovala ten fakt, že je vhodná spíše pro mladší generace. Ale i tak jsem byla spokojená. Recenze v záložkách - Knižní deníček!

KatnissLavender

Styl jakým Holly píše a to, jakou podivnost dokáže svým knihám vdechnout jsem vždy obdivovala. Ani tentokrát mě nezklamala a nabídla mi originální příběh, který sice není dechberoucí, ale má v sobě právě to NĚCO, díky čemu si po dočtení budete připadat jako v mlze a bude vás to nutit znova a znova přemýšlet nad tím, co si o knize vlastně myslíte...

Pokud vás zajímá moje recenze na tuto knihu, najdete ji na http://lavender-books.blogspot.cz/2017/04/nejchladnejsi-divka-ve-meste-chladu.html

Áňa 998

I když na upíry nejsem, knížku jsem nemohla po rozečtení odložit.. Čtivě napsaný a neokoukaný příběh, který mě naprosto okouzlil :)

Veve721

Sama autorka Holly Black v závěrečném poděkování přiznává, že její dílko inspirovaly jiné upírské příběhy, které přečetla (například Anna Rice). Je to vidět. Tato knížka je seriálem Buffy pro čtenáře, Pravou krví pro mládež a Stmíváním pro ty, kterým Edward připadá moc teplý... :) Nesnažím se označit tento román za kopii jiné úpířiny. Naopak chválím zpracování, jelikož jde o dokonalou kombinaci toho nejlepšího. Dohromady pak tvoří zajímavý mix, který musí zaujmout každého čtenáře. Doporučuju.
Recenze: http://supermixer.blog.cz/1704/k-nejchladnejsi-divka-ve-meste-chladu-holly-black

Tofinka

NAPROSTO ÚŽASNÁ knížka!!!
Zezačátku mi chvíli trvalo zorientovat se v kapitolách, které byly vyprávěny z více pohledů, ale nakonec mi to vůbec nevadilo... Na knihu jsem se dlouho těšila a jsem ráda, že vyplnila mé očekávání a byla napsaná takto poutavě.
Nejchladnější dívka ve Městě chladu patří mezi ty knížky, které se doslova čtou samy :D.

Musím se zde taky zmínit o Gavrielovi - je to... šílenec, až je to vlastně sladký... Nevím jak jinak ho popsat, chvilku z něj jde strach a chvíli zase ne.

A musím do hodnocení knížky taky připočítat to, že jsem si celou dobu myslela, že vím, jak to dopadne. Ale ono to tak nebylo... Teda skoro... Díky mírně otevřenému konci, si může každý domyslet jiný závěr.

terkalor123

Úžasná knížka za mě ulpná bomba