Lutzinka Lutzinka komentáře u knih

Pokřivená zrcadla Pokřivená zrcadla Diana Urban

Téma šikany je tady dobře ukázané a je dobré na to upozorňovat, jinak nějak úplně nevím co dál psát. Skákání v čase mi vadilo, ale chápu, že pro děj a styl knihy to bylo nutné.
Chování Amber a na konci reakce Diega a Pryi mi připadaly naprosto neadekvátní, ale kdo ví, třeba to tak fakt někdo cítí.

25.10.2021 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Zklamání. Na Dvory to nemá ani omylem. Jak někdo psal, že Hawke je druhý Rhys, tak to je jako srovnávat hrušku s mákem.

Poppy je dle mého názoru hrozná hlavní postava. Na jednu stranu naivní blbka, která asi nemá mozek, protože to, co je jasné od první kapitoly, ona nepochopí, ani když to zažije na vlastní kůži třikrát, a na druhou stranu chladnokrevný zabiják, který to umí s každou možnou zbraní.

SPOILER:
V jednu chvíli je naštvaná, někomu probodne srdce a za 2 vteřiny je schopná se s ním vyspat, aby se vzápětí opět urazila. To co nesvěří ani člověku, kterého považuje za otce, do nejmenších podrobností vyklopí někomu, koho zná 14 dní. Když může použít svoje schopnosti, aby zjistila s kým má tu čest, tak najednou na svůj talent na půl knihy úplně zapomene a pak se diví.
KONEC SPOILERU

Autorka by se měla podle mě držet pouze romantických knih, a do fantasy se nepouštět. Nejsem z toho vůbec unešená, jak jsem čekala, podle všemožných recenzí kolem.

20.10.2021 1 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

První díl byl lepší, hlavní hrdinka Ava mi v tomto díle vůbec neseděla a na rozdíl od Navždycky, tady byla na facku.
Graficky je knížka ale zpracovaná skvěle.

15.10.2021 2 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Pokud čekáte takovou milou jednohubku, žádnou světobornou literaturu, tak tohle je přesně taková oddechovka.

15.10.2021 3 z 5

Opačno Opačno Hannah Mathewson

Nečekala jsem tak dobrou knížku. Velmi milé překvapení, ale pár chyb jsem přece jen našla...

Trochu chaos s těmi frakcemi, kdo umí co a kdo velí komu.
Styl psaní mi taky úplně neseděl, chvílemi nebyl srozumitelný. Občas jsem musela číst odstavec dvakrát, abych pochopila, kdo mluví na koho a kdo říká co.
Ve vší úctě ke všem, kteří umí cizí jazyky, ten překlad podle mě byl slabý a ubral knížce plný počet hvězd, to množství chyb ve větách bylo až děsivé, některé věty vůbec nedávaly smysl. Překlepů tam bylo kvantum.
Taky mám ještě trochu problém se jménem Ilsa, ale to je pouze moje chyba :-)

Jinak myslím, že je to super svět, hlavní hrdinka je chytrá, a bavila mě hlavně tím, že fakt používá mozek, až na jednu výjimku, když nedala Elliotovi šanci to vysvětlit, sice na to potom přijde, ale úplně mi to tam nesedělo. Fowler je skvělá postava, a Elliot se taky drží vysoko od první věty, kterou pronesl. Ve vzduchu se vznáší milostný trojúhelník? Potřebuju nutně číst pokračování...

11.10.2021 4 z 5

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Kdo by to byl řekl, že "král železný a zlatý" byl takovej malej nevděčnej rebel? Každopádně to byla další zajímavá postava našich dějin.
A opět moc dobrá kniha. Já prostě tuhle sérii miluju. Škoda, že se nečte v hodinách dějepisu...

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Další skvělý díl.
Václav byl úplně jiný, než jeho otec, takže to bylo zase zajímavé čtení. Jednooký král je trochu neprávem upozaďován za oběma Přemysly Otakary...
Opět zajímavé, čtivé a poučné. Na rozdíl od hodin mého milovaného dějepisu, si z těch knih podstatné věci zapamatujete a budou dávat mnohem větší smysl.

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Toto mě bavilo! Jako fakt. V postavách se dá celkem orientovat a není jich úplně tolik, jako v jiných historických dílech.
Přemysl byl rozhodně obdivuhodná osobnost a já jsem ráda, že jsem se díky této knize dozvěděla víc o Přemyslovcích a naší historii.
Psané poutavě, a přestože je to kniha o 600 stranách, tak se to čte vážně dobře.
Pokud chcete dobrý příběh a zároveň oprášit dějepis, tak se rozhodně dejte do čtení! :-)

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Jsem trochu zklamaná, čekala jsem víc.
Absolutně nesedí věk Audrey Rose - 17 let, na to, že pitvá lidi a řeší vraždy sériového vraha...
A Thomas měl být asi roztomilý morous, ale mně vůbec neoslnil...
Nevím, bylo to fajn, ale už to nikdy znova číst nepotřebuju.

06.10.2021 3 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Nejslabší díl ze série.
Nevím proč, ale tento díl mě prostě nebavil.
Everly mi přišla hrozně nudná a protivná, a Nolan vůbec nepůsobil jako učitel.
Jediná dobrá postava byl Blake.

16.09.2021 2 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Čte se to dobře, nezklame, ani nepřekvapí, téměř jako jednička.
Vraha jsem tipla správně skoro na začátku, ale i tak je to podle mě velmi dobrá knížka.

15.09.2021 4 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

Tak to bylo hoodně slabý kafíčko tohle...Celá zápletka, mafie, romantika, logika, všecko to působí strašně směšně, aspoň teda pro mě.

07.09.2021 1 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Promiň Kulti, ale Lukov tě odsouvá až na druhé místo, protože tě absolutně převálcoval :-)

Krasobruslení miluju a i když to zase byl zdlouhavý díl, tak to nevadilo, aspoň jsme mohli strávit víc času s Ivánkem. Protože ten chlap je prostě pohádka...
Koule byla na můj vkus až moc sprostá, ale jinak jí nemám co vytknout.
Chci další díl ze sportovního prostředí! Hned. Prosím pěkně.

20.08.2021 5 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

(SPOILER) Ten příběh je dobrý, lepší než první díl, přečtený za odpoledne, ale ty mezilidský vztahy prostě autorka popsat absolutně nezvládá, nemůžu si pomoct. Tomu se prostě věřit nedá, není tam žádný emocionální vývoj těch postav mezi sebou, žádný posun. Jen černá, nebo bílá.

SPOILER:
Cahill zajme Jelenu, chce ji v podstatě zabít, ale najednou BUM, úplně otočí a chce se s ní přátelit, bez jakékoli události, která by k tomu vedla, bez toho aniž by se postavy navzájem chvíli poznávaly a tím si mezi sebou vytvořily vztah?!

Iryna chce Jelenu zabít, ale během jediné věty jí najednou věří a chrání ji, a sype z rukávu důležité informace, v podstatě se stane její druhou matkou, aby ji na konci absolutně zazdila a vykašlala se na ni?!

A hlavně teda nemůžu z Valeka. Ze začátku Jeleně nevěří, a aniž by spolu nějak víc mluvili, tak bez jakéhokoli naznačení jeho "citů" jí prostě řekne, že ji miluje, a BUM. Tím je to dané, celý druhý díl spolu nepromluví nic, kromě jejího: "Potřebuju tvou sílu Valeku" a jeho: "Samozřejmě lásko, vem si ji" ... a KONEC!!! Žádný poznávání se, žádný prohlubování důvěry, žádný pochybnosti, jen sex a jejich: "všechny zabijeme sami, má lásko!" Nulový vývoj toho jejich vztahu. Prostě je to dané, žádný nástrahy, společně strávený čas, nulový dialog. NADA.
Už v 1. díle mi bylo divný, že Valek, který údajně Jelenu miluje víc, než cokoli, by ji klidně zabil na rozkaz Velitele, a tady v tom 2. díle se ta neuvěřitelnost všech těch vztahů rozjela fakt na maximum..

Nevěřila jsem těm postavám nic. Fakt. Přitom by to jinak mohlo být jako celek výborný. Fakt. Takže nevím, čtivý to je, a když vypnu mozek a beru to jako pohádku, tak dobrý, ale celkově mám fakt rozporuplný pocity...

Jediná dvojice, která mě bavila, byla Jelena s Kiki.

18.08.2021 3 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Hele, dobrý to bylo, ikdyž poslední dobou mám pocit, že to téma anonymního dopisování si, je všude.
Myslím, že tam ale bylo dobře vidět v jak šíleným světě plným internetových hejtů všichni žijem.
Nevím jak vám, ale mně se zastesklo po těch starých dobrých časech před vynalezením iphonů a mobilních dat...

16.08.2021 4 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Co jsem tak pochopila, tak toto je jedna z prvních fantasy young adult sérií.
Série Skleněný trůn, který Studii sice téměr kopíruje, ale rozhodně je mnohem lépe napsaná, má mnohem propracovanější děj, uvěřitelnější vztahy mezi postavami, víc logiky, a celkově je prostě lepší, takže jestli váháte, jakou sérii si přečíst, tak já doporučuju mnohem víc Skleněný trůn. Je to to samé, jen mnohem líp napsané.

Jediná Jelena tady stojí jakš takš za to a ikdyž Valek měl potenciál, tak ho autorka úplně zazdila. Jejich vztah nemá vůbec žádný uvěřitelný vývoj, je to celé nedopečené. Nevím, asi jsem už rozmlsaná, ale tohle byl slaboučký průměr.

16.08.2021 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Svět Zaklínače je prostě super, ale ten styl psaní mi vůbec neseděl.

Zbytečně se zabýváme půlku každé knížky úplně nepodstatnými vedlejšími postavami. Občas se zorientovat v tom, kdo to je, a co má společného s předešlým dějem je nemožné...
Možná, kdybych si celou sérii přečetla podruhé, nebo potřetí, nebo hrála hry, tak už mi to bude dávat větší smysl, ale znova se do toho fakt pouštět nebudu...

Nicméně Geralt je charakter. Marigold prostě nikdy nezklame, Yen je protivná a Ciri tím věčným skákáním taky úplně neoslnila. Cahir je borec, o Regisovi ani nemluvě, ten tomu prostě dával šťávu a já si je oba zamilovala nejvíc ze všech a pak se stane tamto a jsem strašně zklamaná... Vygumovat je jedním vrzem během deseti vět i s Milwou a Anguelme (nepamatuju si, jak se to píše), to je něco, co nepochopím...

Fillipa s Franceskou a v podstatě všechny ostatní čarodějnice se mi všech 7 knih pořád šíleně pletly, o vládcích všech zemí ani raději mluvit nebudu, protože ty nudné politické pasáže by se rozhodně daly zkrátit.
Všechno je jen naznačeno, fůra otázek nezodpovězená a konec je vlastně bez konce, což já úplně nemusím.

11.08.2021 4 z 5

Polibek v Palm Springs Polibek v Palm Springs Catherine Rider

Přelouskáno za 2 hoďky, ale že by mě to nějak extra bavilo? To ne.

Nějaký slabý to bylo. Hlavní postavy mi k sobě vůbec neseděly. Jay byl hrozně nudnej a celkově zápletka mi přišla taková až moc přitažená za vlasy.
Je to asi fakt pro mnohem mladší čtenáře, a ikdyž mě tyhle jednohubky většinou baví, tak tady tomu tak nebylo. Další knihy z téhle série už se obejdou beze mě.

11.08.2021 3 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Už podle věnování na začátku jsem věděla, že to bude dobrý...a bylo. Šlo by to rozhodně zkrátit, protože nonstop natahování ponožek velké holky už mě vytáčelo, ale jinak vtipná pohodovka. Preclík se rozhodně vleze do TOP 3 mých oblíbených mrzoutů v knihách.

27.07.2021 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Přečteno z lásky k tomu skotskému fešákovi a musím říct, že seriál knihu občas kopíruje skoro doslova, což se moc nestává.
Seriál za mě lepší.
Nápad knihy je podle mě skvělý, ale ten styl psaní mi připadal tak nějak obyčejný, bez toho "NĚČEHO" navíc... Bavil mě obsah, ale ne způsob toho popisování událostí, nevím jak to přesně popsat...
Napsat tohle Rowlingová, tak se zblázním nadšením, jestli mi rozumíte :-)
Atmosféra Skotska = nádhera.
Kontrast moderní poválečné doby (1945) s 200 let starou historií je taky super, přestože některé věci zůstávají stejné v každé době ;-)

22.07.2021 3 z 5