LusSyNDA LusSyNDA komentáře u knih

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Pod touto šílenou obálkou, která mě nutila knihu odkládat více než rok, se skrýval moc poutavý a napínavý příběh! Nějaké části (především konečná část) byly lehce domyslitelne, naopak pravý důvod ztráty paměti bych nikdy neuhádla. Téma "DID" jsem neznala, jsem ráda, že mi jej autorka ve své knize nastínila.

13.12.2019 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Asi moje první kniha, kde se píše o cikánske komunitě v Osvětimi. Konec knihy mi vyrazil dech, otočila jsem stránku s tim, že bude další kapitola a místo toho konec! Moc krásně sepsaný příběh, určitě ho nezapomenu a budu ho šířit dál.

05.12.2019 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Marina Chapman

Skutečný příběh o dívce, kterou unesli od její rodiny a pohodili v džungli. Představovala jsem si čtyřleté děti, co znám, a říkám si, že by asi nedokázali přežít a vytrvat tak jako Luz Marina. Opravdový obdiv této ženě. Trochu me mrzí, že příběh končí už v jejich asi 14ti letech. Strašně by mě zajímalo, jak poznaka svého muže a jak vlastně zvládla založit rodinu. :-)

02.12.2019 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Romantika, sex, nečekaná minulost... Vše co Colleen napíše jí věřím a hltám od první do poslední stránky. Kdyby na světě neexistovali jiné knihy, jen ty od Colleen, nevadilo by mi to a četla bych je stále dokola.

18.11.2019 5 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Mně se to líbilo. Opravdu. Řekla bych, že mě az "fanscinoval" způsob myšlení unesené dívky. A bylo to psáno pěkným stylem, jakoze nám unesena dívka a detektiv Liu vypráví svůj příběh, který je adresovaný přímo nám čtenářům této knihy.

06.11.2019 4 z 5

Náhlý návrat násilí Náhlý návrat násilí Malcolm Mackay

Nečetla jsem předchozí díly, proto byla pro mě kniha ze začátku náročná na to "kdo je kdo". Ale rychle jsem si každého zapamatovala a konec trilogie skončil opravdu pěkně. Napínavé čtení, které vás pustí trochu nakouknout do prostředí gangů.

30.10.2019 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Došla mi slova... Celý příběh jsem se s každou jednotlivou postavou víc a víc seznamovala, měla jsem je ráda. Pak mi zbývalo snad jen 30 stran do konce a pořád vlastně nikdo neumřel (jak bylo zmíněno hned v první kapitole)... No nečekala jsem to ani trošku, hrozně hrozně hrozně dojemný příběh. Nedokážu pochopit, jak je tohle někdo schopný napsat?! Fredrik Backman je za mě nejlepší autor.

17.10.2019 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Pecka. Nejdřív jsem si říkala, že to vlastně o schizofrenii ani tolik není, ale pak sem to pochopila. Alex je skvělá knižní postava, statečná. Kniha se mi moc líbila i konec byl pěkný. Jsem ráda, že jsem si mohla přečíst něco málo o této nemoci.

07.10.2019 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Dechberoucí příběh. Mladá Jenna chce zoufale najít svojí matku. "Najme" si vysloužilého detektiva a neúspěšnou vědmu, která, jak se nakonec ukáže není zas tak neúspěšná. Brilantně sepsány příbeh, poslední část knihy jsem musela dočíst na jeden zátah. Opravdu krásná kniha!
A navíc je o slonech! :-)

29.09.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha o skoro 4 generacích (Anna, Alžběta, Anežka a Blanka). Napsáno moc pěkným stylem, ale musím říct, že žádnou z postav jsem si až tak moc neoblibila. Bylo moc hezké, přecházení z generace na generaci. Zajímavě zasazený děj. Závěr takový prapodivný, nevím moc proč kniha nese název "slepá mapa" a asi mi unikla pointa tohoto příběhu. To nic však nemění na tom, že kniha je napsána velmi čtivě.

19.09.2019 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Dojemně sepsaný příběh. Ze začátku mi trvalo se začíšt a zorientovat se v tom kdo je kdo a kdo ke komu patří,ale jakmile se kapitoli vsech 3 Žen spojili už jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Moc pěkně napsaná kniha.

08.09.2019 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Sice se to četlo jedním dechem, ale byla to už v pořadí 4.kniha od Collen a já se prostě těšila zase na romantické pasáže (které Colleen umí tak krásně popsat!). Tato kniha byla spíš o pocitech. Láska se tam objevila také, ale né v takové dávce, kterou jsem si tajně přála. :-)

20.08.2019 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Proč nemůžu dát nejmíň 10 hvězdiček? Tak dokonalé to bylo. Já se zamilovala. Zamilovala jsem se do Ryle. A pak jsem cítila přesně to, co cítila Lily. Já jsem ale nebyla tak silná jako ona, já bych tu knihu klidně celou změnila a napsala žili šťastně až do smrti.... Achjoo to byl tak strašně krásně-strašný příběh.... Colleen je dokonalá spisovatelka. Hned teď jdu začít číst její další knihu.

17.08.2019 5 z 5

Nevím kudy kam Nevím kudy kam Gayle Forman

Četlo se to hezky, ale když se to konečně začalo rozjíždět, hned to skončilo. Vlastně se čtenář nedozvěděl nic. Vrátil se Fraye hlas? Co James? Harum? Jak bude žít Nathaniel? Nic jsem se nedozvěděla, kniha byla vlastne jen o tom, jak se 3 hlavni postavy skamarádili.

11.08.2019 3 z 5

Třetí kniha od Prince Ladislava už pro mě nebyla tak vtipná a zajímavá jako předchozí 2 knihy. Bylo to vesměs o alkoholu :-D ja pořádně ani nevěděla kde Láďa zrovna je nebo kam míří dál. Bylo to fajn čtení ale musela jsem to pokládat jinou knihou abych to zvládla dočíst.

06.08.2019 3 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Velmi čtivé! Zajímavá zápletka, vrah sice delal primitivní chyby (říct své pravé jméno, vážně???) ale jinak super. Škoda, že o Sběrateli se toho čtenář nedozvěděl víc.

20.07.2019 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Mazec! Nejen, že se jednalo o zajímavé téma z oblasti výběrů nejvhodnější manažerů (stručně řečeno), ale ta zápletka byla prostě hustá! Četla jsem celou dobu s pusou do kořán, nečekala jsem nic, prostě mě to dostalo!

04.07.2019 5 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Kniha se četla hezky, ale nebylo to takové to"nemůžu se dočkat až začnu číst další kapitolu". Vlastně jsem nečetla 1.díl, jen jsem viděla film. Leah povaha byla v této knize opravdu prapodivná, v poslední kapitole je z ní úplně jiný člověk. Příběh byl příjemný, jen mi to prostě nesedlo.

29.06.2019 3 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Pohodové čtení. Bála jsem se, že kniha bude ve stejném duchu jako první 2 díly- ale naštěstí, v celé knize je pouze 1 pes, a to Bella! Bella je velký hodný pes :-)

16.06.2019 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

První díl jsem nečetla. Nevím zda byl 1.dil důležitý abych pochopila děj této knihy, ale určitě si ji planuji dočíst. Hrozně mě zajímá SKyin pohled na věc.
A teď k věci- Kniha plná polibků! V některých pasážích jsem normálně cítila motýly v břiše jak kdybych já byla Sky. Opravdu nádherně napsané. Zápletka také velmi zajímavá, četlo se to samo :-)

04.06.2019 5 z 5