LusSyNDA LusSyNDA komentáře u knih

Klikaté cesty Klikaté cesty Elin Olofsson

Milý příběh. Měla jsem však problém zapamatovat si kdo je Elsa a kdo Uli, pořad se mi ty dívky pletly, nevím proč. Nehodnotím negativně, příběh se četl rychle, nebyl složitý na pochopení, ale nic extra zajímavého to také nebylo

16.12.2020 3 z 5

Ztráty a lži Ztráty a lži Sophie Hannah

Nebylo to špatné, ale děj knihy byl bez šťávy. Naomi, hlavní hrdinka, v kapitolách mluví jakoby v duchu k Robertovi. To mi přijde takové divné. Žádná z postav mi nepřirostla k srdci, jediné co se mi líbilo byly zajímavosti o slunečních hodinách.

06.12.2020 3 z 5

Jak se stát diktátorem Jak se stát diktátorem Mikal Hem

Mně se to zas tolik nelíbilo. Nějaké informace byly docela zajímavé a člověk se nad tím co čte opravdu pozastaví, ale jako celek mi kniha nepřišla příliš zajimavá ani úsměvná.

26.11.2020 2 z 5

Poslední vdova Poslední vdova Karin Slaughter

Skvělá kniha! Napínavé od začátku až do konce. Celá kniha obsahuje snad jen 4 dny života Willa, Sáry a Faight - postupně se mění kapitoly a čas je popisován z různých úhlů pohledů těchto postav. Těším se na další díl série s Willem Trentem, Karin je výborná v tom co dělá.

21.11.2020 5 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Velmi napínavá kniha! Dokonale mě děj zmátl a nevěděla jsem co je pravda a co lež.

15.11.2020 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Nevím přesně proč, ale kniha mě začala pořádně bavit až ve třetí části "proces". Způsob vyprávění Benova příběhu nebyl pro mě napsaný poutavě, nejspíš mi vadilo neustále přerušování příběhu a navrácení se do současnosti aniž by se jednalono nový odstavec - chvílemi jsem se proto ztrácela v textu. Knihu jako celek však hodnotím kladne.

01.11.2020 4 z 5

Druhá oběť Druhá oběť Karin Slaughter

Další skvělá kniha od Karin! Tento díl nebyl tak "krvavě nechutný", ale přesto byl skvělý! Zápletka byla tak rafinovaně zamotana, že jsem četla další a další kapitoly s otevřenou pusou. Úžasný díl - za mě plný počet.

28.09.2020 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Kniha psaná po zpátku hodinu po hodině (cca od 17hod do 8hod.). Epilog byl poté hodina konečná (18hod). Určitě bych nedoporucovala číst knihu od konce k začátku, mělo to totiž své kouzlo. První asi 2 kapitoly to bylo těžší pochopit, ale pak mě ty časově otočené kapitoly vyloženě bavili.
Samotný příběh je o potratech v USA. Zápletka se střelcem, ktery chce spravedlnost. Líbilo se mi to.

28.08.2020 4 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Kniha o mladé dívce, která chce zemřít. Kniha o sebepoškozování. Čtivě napsané, i když ze začátku mi trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní

19.08.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Wow! Všemu jsem věřila a všechno jsem to hltala jedním dechem. Opravdu smekám před C.H. co vše dokáže napsat.

23.07.2020 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Nebylo to špatné čtení, ale asi to na mě bylo moc absurdní. Myšlenka knihy se mi velmi zamlouvala, i sama bych se do takových lázní vydala. Ale po rozluštění jak to tam vlastně chodí zůstávám doma ;-)

14.07.2020 2 z 5

Tetovač z Auschwitzu Tetovač z Auschwitzu Heather Morris

Nechci říct, že kniha byla špatná, ale četla jsem určitě mnohem lépe napsané knihy na téma 2SV. Četlo se hezky, jen mi chyběla nějaká jiskra.

21.05.2020 4 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Pěkný příběh o tom jak to ve skutečnosti bylo s Jedenáctky mámou Terry. Není nutné číst knihu před serialem nebo naopak. Četlo se samo, kapitoly byly krátké.

04.05.2020 4 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Fuj, normálně se mi zdál sen, že mě nějaký vrah seknul mačetou. Kniha byla parádní, vryla se mi pod kůži. Mučící scény byly opravdu příšerné, nechutné avšak skvěle popsané. Karin je prostě úžasná spisovatelka se zvrácenou myslí. Vše na sebe skvěle navazuje. Kapitoly se střídají z pohledu Claire a Lidie, sem tam je kapitola "dopisů" od jejich táty. Moc se mi to líbilo.

07.04.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Kniha o události, o které se nemluví. Určitě by si tato událost zasloužila mnohem více medializace. K samotne knize- krátké kapitoly z pohledu 4 lidí, kteří jsou zasaženi válkou každý jinak. Hezky odvyprávěné, příjemně se četlo

16.03.2020 4 z 5

Něco si přej Něco si přej Karen Rivers

Mně se to moc nelibilo. Ten styl psaní mi neseděl. Jak si Ellyse nic nepamatovala tak jsem se v tom textu vůbec nedokázala soustředit a přišla jsem si jak blázen, nešlo příběh vnímat. Konec jsem nějak odtušila dle komentářů tady "to jsem nečekal".

05.03.2020 2 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Kniha mě příliš neoslovila. Po rozluštění toho, kdo a proč zabíjel, jsem si stejně pořád říkala "proč?"... V knize bylo až moc postac, které mi dělalo problém si zapamatovat, kdo je kdo. Hlavně mi vadili příliš časté pasáže o ničem, prostě jen popis nějaké činnosti, která pro příběh nebyla vůbec důležitá.

02.03.2020 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Neříkám, že se mi kniha nelíbila, myšlenka příběhu je opravdu zajímavá. Jen mi to čtení přišlo zbytečně dlouhé. Několik dějových linek, některé z nich bez zakončení (Faraday??, Grayson- proč???). A upřímně musím říct, že konec mě nenavnadil k tomu, přečíst si další díl (i když nic jiného než přečíst si další díl z konce nevyplynulo).

Moc se mi naopak líbila část o Citře a jejím způsobu kosení.

12.02.2020 3 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Příliš krátké čtení, aby mě rozbrečelo, ale dlouhé dostatečně aby ve mně zanechalo divné pocity. Kniha líčí jaký je rozdíl mezi obětováním svého života a ochoty pro někoho zemřít. Opravdu škoda, že to nebyla klasická kniha, v které bych si všechny postavy postupně zamilovala

01.01.2020 4 z 5

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Krásný vánoční příběh! Škoda že jsem ho nestihla dočíst do vánoc a všimla si receptu na "fudge" až dnes! Příští rok vyzkouším :-) jinak kniha byla vtipná, chvílema jsem se viděla v Angele. Je správně namotivovaná co se vánoční nálady týče.

01.01.2020 5 z 5