LusSyNDA LusSyNDA komentáře u knih

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

Karin mě opět nezklamala! Příběh plný napětí a záhad, jenž prostě sama nedokážu rozluštit. Takové by kriminálky měly být- napínavé se zápletkou, kterou čtenář nikdy sám neodhadne. Líbilo se mi, jak se střídal děj minulost-budoucnost. Mladá Amanda byla opravdu velmi sympatická :-)

28.05.2019 5 z 5

Navždy po francouzsku Navždy po francouzsku Fiona Valpy

Romantika jako blázen, romantické svatby jako z pohádky. Opět se v knize ukázaly postavy z předešlých dílu. Pohodové čtení. Za mě nejnormalnější dívčí postava ze serie, ale zápletka byla nejhezčí ve "Vánoce po francouzsku" :-)

03.05.2019 4 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Opravdu napínavý thriller! Kniha je psána 3 pohledy- Heidi, Chrise a Willow. Všechny postavy se pravidelně střídají a to knize přidává na napínavosti! Všechno pomaličku začne zapadat do sebe a vy se nestačíte divit jaká je pravda!

23.04.2019 5 z 5

Světla na pobřeží Světla na pobřeží František Niedl

Napínavý a místy vtipný příběh! Do knih českých autorů se moc nehrnu, ale tato byla opravdu skvělá! Mělo to vše, co akční příběh potřebuje. Dávám plný počet bodů :-)

14.04.2019 5 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Nestává se často, že bych nějaké knize dala jen 2 hvězdy, ale prostě se mi tato kniha nelíbila. Četla se dobře, ale postavy (úplně všechny postavy) byly hrozné. Části s Ellou byli docela zbytečné- hlavně byla strašně nepříjemná. Ráchel mi taky vadila, nelíbilo se mi jak uvažovala, ani za mlada ani "teď" v přítomnosti. Dějová linie přeskakovala do minulosti a zpět, ale bylo to celé zmatené, hodně krát jsem byla ztracená, kde zrovna jsme nebo o čem Ráchel mluví. A hlavně kam zmizela Hannah? Dost podivné...

08.04.2019 2 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Krásné, hrozně mě potěšilo, když se v knize objevily postavy z prvního dílu série "Láska po francouzsku"! Jen mě mrzí tak rychlý konec. Začátek knihy se vlekl, jen samé popisy krajiny, ale když se na scéně objevil Didier, moje srdce poskočilo radostí. Přála jsem si více (opravdu více) zamilovaných scén (toto není spoiler, nic jiného kromě lásky jsem od knihy nečekala, i proto jsem ji zvolila ke čtení). Určitě se mi tento díl líbil víc než ten první, hlavně díky sympatictejsi hlavní postavě :-)

27.03.2019 4 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Není to můj oblíbený knižní styl, ale kniha byla moc pěkně a čtivě napsána :-)

24.03.2019 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Knih s válečnou tématikou jsem četla docela dost, ale tato kniha byla jedinečná. Hrozně mě zaujalo, že v knize byly zmíněné všechny možné události, která znám (např.: lidice, přistání parašutistů + atentát na R.H., ...). Kniha byla napsaná opravdu beze studu, jsou v ní popsané nepředstavitelné události ktere se stali jak Violce, tak jejím blízkým. A ta láska kterou Viola ve svém životě nalezla je tak krásná, že je těžké neplakat. Doporučuji přečíst úplně každému!!!

07.03.2019 5 z 5

Kniha plná srandy a dobrého humoru, vhodná pro vystresované studenty, kteří si chtějí na chvíli odpočinout od všech školních povinností a od srdce se zasmát. Další plusovy bod uděluji Láďovi za "playlist pro dobrou náladu", inspirovalo mě to k založení si svého vlastního veselého mixu. Děkuju, v květnu až bude končit letní semestr se těším na další díl!!! :-)

28.02.2019 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Knihu jsem si přečetla v angličtině, originál je fakt úplně něco jiného než české překlady. Bylo to moc hezké, konec byl dojemný

27.02.2019 4 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

nádherný příběh, odvyprávěný s láskou. Musím se přiznat, že jako první jsem viděla film a ten mě zlomil. Musela jsem přečíst i knihu. Samozřejmě film nebyl úplně stejný, ale tato kniha byla opravdu napsána s láskou. Krásné a dojemné zároveň, jsem ráda, že Tami svůj příběh sdělila světu.

11.02.2019 5 z 5

Provdaná proti své vůli Provdaná proti své vůli Lajla

Kniha se mi nelíbila. Vadilo mi velké množství vykřičníků. Lajla se v celé knize popsala jako blázen, její rodiče považuju za ještě větší blázny. Samozřejmě chápu, že tito lidé mají jinou výchovu atd., ale chovat se ke mně rodiče takto jak popisovala Lajla a nakonci knihy napsat jak má hrozně tatínka ráda...??? Taky se mi nelíbilo šílené množství nových jmen/postav v průběhu celé knihy. Například na konci Lajla děkuje nějaké Martině (co si pamatuju, tak za celou knihu o žádné Martině nebyla napsána ani řádka). Téma příběhu je zajímavé, ale hrozným způsobem zpracované.

10.12.2018 2 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Nepopsatelně krásně napsaná kniha. Pan Backman je můj nejoblíbenější autor a já se bála začít Medvědín číst. Bála jsem se, že to bude něco jiného. Bylo to úplně stejně nádherné jako jeho ostatní knihy. Při semifinálovém zápase jsem měla slzy radosti v očích, z toho jak dokonale byl popsaný děj. Knihu bych rozdělila na část PŘED semifinále a PO semifinále. Neskutečně smutný a pravdivý příběh.

09.12.2018 5 z 5

Hračkář Hračkář Liam Pieper

Adam je pěknej blbec. Ani trochu mi nebyl sympatický, vychloubal se pořád příběhem svého dědečka, přitom se s ním v celé knize snad ani jednou nebavil. Charakter Tess byl také takový všelijaký, ale části o ní mi nevadily. Já jsen totiž původně myslela, že je to příběh jen o "hračkáři"- tyto části se mi četli nejlépe.

Příběh sice dával smysl, ale nějaké věci byly podle mě zbytečné a navíc.

19.10.2018 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Paráda! Cely příběh byl od prvního slova neskutečně napínavý. Jsem hrozně ráda za prolog, kde se zrekapituloval ve stručnosti celý záměr/plán, proč vůbec byl pachatel takový. Písečný muž byl prvni kniha co jsem četla od dvojcie Lars Kepler a myslím, že od nich musím přečíst něco dalšího! Navíc plusove body dávám za krátké kapitolky, které nutily číst dál a dál....!

13.10.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Knihu jsem dostala jako dárek. Miluju detektivky, ale tato kniha byla pro mě matoucí. Bohužel jsem nečetla Hadrového panáka, tak byl pro mě děj někdy záhadou, poslední větu posledni kapitoly mi také nedává smysl. Myslím, že mám doceka dobrou predstavivost, ale ted jsem se ztrácela v ději, popisy scén byli opravdu matoucí, postav se v knize vystřídalo velký počet a to jsem taky nestihala vstřebávat, jelikož každý byl oslovovan jen příjmením. Když v půlce knihy někdo řekl "Emily" myslela jsem, že jde o novou postavu a ona to byla Baxterová! No nevím, prostě za mě to bylo zmatené čtení.

23.09.2018 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Nádherná kniha. Bavil mě příběh o všech 3 sestrách. Těšila jsem se, až se zase ponořím do jejich "životů". Lyn, Cat a Gamma jsou všechny 3 super. Líbilo se mi i jak lide po celý jejich život na ně mají svoje vzpomínky

06.09.2018 5 z 5

Láska po francouzsku Láska po francouzsku Fiona Valpy

Krásné romantické čtení, opravdu pohlazení na duši. Příběh mi vykouzlil úsměv na tváři. Líbilo se mi povídání o vině, francouzská slovíčka, ale i začátky kapitol se seznamem úkolů. Za mě 5/5 :-)

26.08.2018 5 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

V příběhu hrálo roli tolik postav, že jsme nikdy nevěděla o koho jde :-( a to jsem četla každý den, někdy i ráno a pak večer a už jsem zase nevěděla, o kom zrovna čtu. Zápletka byla tak zamotaná, že ještě teď nevím jestli jsem to všechno pochopila dobře. Nevím, bylo to hezké čtení, ale takové moc zamotané.
Spoiler:
Jakou roli v případu hrál Roland Camp, že to tak prožíval? Nerozumím... :-(

21.08.2018 3 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Čtení to bylo hezké, ale dál nevím co napsat. V knize je moc hezky popsané jak se Aza cítí. Ale nějak prostě z kiny nejsem tolik nadšená

07.08.2018 3 z 5