Metoda 15/33

Metoda 15/33 https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328792/mid_metoda-15-33-OqX-328792.jpg 3 385 130

Představte si bezmocnou, šestnáctiletou, těhotnou dívku, kterou právě někdo unesl z domova a naložil do špinavého auta. Jenže: dívka je sociopatka, má IQ na hranici geniality a je to skvělá manipulátorka. Od první chvíle únosu touží po dvou věcech – ochránit své nenarozené dítě a nemilosrdně se únosci pomstít. Promyšleně a s klidnou hlavou kalkuluje a čeká na správný okamžik k útoku. Tento thriller je o tom, co se stane, když oběť je stejně bezcitná jako únosce. Příběh plný zvratů vede k zamyšlení, kdo je tu vlastně oběť a kdo agresor. Fascinující psychologický thriller mladé americké autorky vychází ve 20 zemích a získal několik ocenění, například National Indie Excellence Award (2015) nebo School Library Journal's nejlepší kniha pro dospívající mládež za rok 2015.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Omega

Method 15/33 , 2015

surel
28.02.2024 3 z 5

Ze začátku jsem si říkala, "tohle číst ani nebudu," ale jelikož rozečtené knihy nemám ráda, tak jsem se prokousávala dál a dál....Nakonec dávám hvězdy 3, ale začátek bych hodnotila 1 max. 2. V knize se nachází i extrémní množství chyb. Za to samozřejmě autorka nemůže, ale velmi mne to rušilo. Styl psaní mi vůbec neseděl, hlavně na začátku. První polovina byla opravdu utrpení a to nejen kvůli tíži tématu. Nejvíc jsem se těšila na kapitoly , které vypraví Liu. Hrdinka příběhu nemá být sympatická a ani není. Druhá polovina má lepší spád, příběh dává trochu víc smysl a přidají se další postavy, které nemáte potřebu hned nenávidět. Možná by bylo lepší si knihu přečíst v originále.

aachilovka
08.06.2023 2 z 5

popis knihy mě nadchl. Její pravý obsah již tak ne. Čekala jsem asi větší akci...

TessieB
20.08.2022 2 z 5

Škoda všech možných odboček a vysvětlivek, které příběh rušily a zabránily tak nějaké gradaci napětí. Do čtení jsem se musela nutit a chvílema to vypadalo, že knihu i odložím, ale dala jsem to... vůbec mi to nesedlo, bohužel.

andrea6284
22.06.2022 4 z 5

Možná popis na obálce není úplně přesný ale mně se příběh líbil. Mám ráda příběhy, které dávají naději vše se dá vyřešit téměř vše, pokud zapojíme rozum a máme trochu štěstí...

jitkapeldova
06.12.2021 3 z 5

Je to určitě zajimavá kniha, ale podle popisku na obálce jsem čekala trochu víc :)
Obchodování s dětma je podle mě dobrý námět, nicméně pořádně jsem se začetla až v posledních pár kapitolách :-/
Některé kapitoly mi přišly zbytečně natahované ‍️
Znovu bych ji určitě nečetla...

Simix.š
16.10.2021 1 z 5

WTF? A kde je to, co píšou na obálce? Čekala jsem nějakou brilantní psychologickou manipulátorku, která je svým super mozkem donutí ji pustit a snad se ještě i udat .... A místo toho holka uměla trochu fyziky a do 5 napočítat. Téma obchodu s miminy dobré, ale knížka nic moc. Nechápu, že jsem si ji koupila, vyhozené peníze.

ZuzanaZ83
02.10.2021 odpad!

Tragédie a utrpení. Příběh na pozadí super rezonujícího tématu obchodu s dětmi. Ale fakt jen na pozadí. Celou dobu je to jen o super skvělé, dokonalé, chladnokrevné a téměř všemi opovrhující hlavní postavě, která dovolí policistům ji zachránit. Když nesouzníte s hlavní postavou, je to vždycky těžké. Ale tohle bylo aspoň pro mě naprosto nemožné.

katynka78
06.09.2021 4 z 5

Kolem této knihy jsem chodila zhruba rok. Velmi mě zaujala anotace a slečna na obrázku. Nějak jsem to nemohla dostat z hlavy.
Pak jsem si chtěla udělat radost a knížku jsem si koupila. A vůbec nelituju, protože jsem dostala napínavý příběh, který působil velmi drsně.
Pachatelé, které považuju za odpad, unáší těhotné dívky, jejichž děti prodávají a samotných maminek se zbavují.
Toto samotné bych nečetla, nemám ráda násilí a už vůbec ne na dětech (tady navíc byly často maminky velmi velmi mladé). Nedělá mi to vůbec dobře.
Ale jakmile čtu v anotaci příběhu, že obět bojuje a že je tam jakási pomsta, tak to mě zajímá. Miluju sílu člověka, který i když ví, že je opravdu zle, bojuje do poslední chvíle, nevzdává se a i s vědomím, že to nemusí vyjít, nedá pachateli nic zadarmo.
A toto se schovává za tímto příběhem - touha přežít, láska k dítěti, síla a obrovské odhodlání.
Lisa mi nepřipadala sociopatická, ale velmi sympatická a fandila jsem jí na plné cáře.

A konec byl naprosto bomba v tom, že jsme se dozvěděli, jak je to s jejím životem dál, že se dost změnila a své věznění proměnila v další velmi ušlechtilé cíle.

Za mě - spokojenost.

Veronika33
10.03.2021 2 z 5

Tak táto kniha čistý prepadák, nudná, zdĺhavá a veľmi veľmi čudná. Všetky postavy boli nesympatické a doslova mi vadili. Skákanie v deji (čo inak zbožňujem) ma ešte viac domotalo. A koniec trocha prekvapil, ale knihu to bohužiaľ nezachránilo.

Katullkkaa
14.01.2021 odpad!

Kniha mě absolutně nebavila. Příliš mnoho zbytečných údajů.

1v8na
08.01.2021 3 z 5

Z knížky jsem měla rozporuplné pocitý na jednu stranu mne bavila a šokovalo mě chladnokrevné přemýšlení Lisy. Na druhou stranu některé pasáže mi přišly šíleně natažené.
Chvílemi mi splynulo dohromady v jedno sociopat a autista.
Nejvíc se mi ovšem líbila poslední kapitola, kde vidíme vývoj charakteru Lisy.

martina2927
01.01.2021 4 z 5

Ctive, napinave. Podle popisu ale cekate v divce vetsiho psychopata.

Andy365
23.12.2020 4 z 5

Zajímavá,pěkně se četla.

Trustty
19.11.2020 1 z 5

jedna hvězda za snahu.

Lol_so_weird
03.10.2020 5 z 5

Skvělý kousek kniha se mi velmi líbila, i když konec byl trošku přiřazený za vlasy.

LussyP
09.08.2020 4 z 5

Metodu 15/33 jsem přečetla během dvou dnů, čte se velmi lehce.
Pohled dvou osob knížce rozhodně prospěl, napětí se díky odstupu 17 let hlavně ze začátku vytratil, je zde docela dost odboček, ale většinou vedou k nějakému vysvětlení ať už povahy, nebo zachování v určité situaci. Konec se mi líbil, nečekala jsem takový. Za mě hezké 4 hvězdy.

pavlusa025
11.06.2020 3 z 5

Někdy až moc zlouhavé, ale jinak dobrý..

1322
02.04.2020 2 z 5

Strašné zklamání. Nuda. Konec velmi slabý.

LilianaNox
28.03.2020 3 z 5

Myslím, že jako film by to bylo dobré.
Ze všech nelogičností mě ale nejvíce trápí ty klíče, které nakonec (po závěrečném vyvrcholení v lomu) jen tak odněkud Lisa vytáhne, ačkoliv předtím je dala Dorothy. Sebrala je tedy Bradovi v autě? Kdy? A proč by je měl Brad vůbec u sebe a proč by zamykal dveře, kde zůstala ta spoušť...?

6235
13.02.2020 3 z 5

Nenadchne a ani neurazí...