Luluhappy Luluhappy komentáře u knih

Co se stane dál Co se stane dál * antologie

Vždy si koupím knihu povídek od listen na cestu vlakem a během pár hodin ji přečtu. Ona to není nějak náročná literatura, ale velmi dobře se to čte, každá povídka je jiná a přijde mi, jako bych za 3 hodiny zkoukla 10 filmů. U některých se těším, že bude konec a jinde bych brala klidně několik dílů...
Musím souhlasit s komentářem pode mnou, našla jsem tam taky hodně pravopisných chyb, až jsem se divila.
Nejvíc se mi líbily povídky: co se stane dál od Michaely Klevisové, Tchyně od Petry Dvořákové, tentokrát překvapila i Aňa a povídka Návrat a Marie nemá děti od Viktorie Hanišové byla taky super.. nejvíc si ale asi budu pamatovat na dívku s úsměvem trochu nakřivo, to byl trochu totiž bizar, ale smutný a s veselým koncem zároveň. Morštajnová se přiznám, mě taky trochu zklamala, možná to bylo moc krátké.
Téměř všechny povídky nějakým způsobem pojí téma smrti.
Sečteno, podtrženo - určitě knihu kupte, stojí to za to a na odpoledne bez scrollovani na mobilu je knížka jako dělaná.

08.11.2022 5 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Tohle byl takovej návrat do minulosti.. jsem přesně cilovka a vzpomínky na základku se vynořily ani nevím jak, protože si tohle období zrovna moc nepamatuju.
Mám vzpomínky taky na rozvod rodičů, takže s Kryštofem jsem v tomhle dost soucítila a holky za mlada mi dost splývaly, vlastně jsem měla taky kamarádku na základce a ostatním jsme přišly jako dvojčata (s tím rozdílem, že jsme skvělé kamarádky dodnes) a vyváděly jsme taky lumpárny. Jednoduše- první půlka byla opravdu jízda nostalgickou dráhou, i když, jak už někteří zmiňují, něco bylo tlačeny na sílu. A druhá půlka se mi taky moc líbila. S Anetou se můžu dost dobře ztotožnit. Jen škoda, že se třeba nebavilo víc o krádeži knih nebo, že se na srazu neřešily životy ostatních lidí. Jen se Mirek Kryštofovi omluvil.. ale co třeba Dan? Došel k sebereflexi? Skoda taky, že se neřešila víc Eliška a rodiny ostatních.
A konec? Za mě geniální! Jasny, dala bych si tak ještě 150 stránek navíc, ale tohle mi přišlo tak reálný. Sice smutný, ale tak už to někdy bývá. Naopak romantický happyend bych v tomhle případě nečekala. Bylo to surový, ale krásný.

10.10.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

(SPOILER) Hodně dlouho jsem přemýšlela, jestli se mi kniha líbila nebo ne. Jak už tady pár lidí naznačilo, první půlka je opravdu slušná a pak se děj začíná táhnout. Holky jsou rozmazlené, bodet by ne, když mají vše, na co si ukážou. Hlavni hrdina Aleš touží po lásce a nehodlá se představy ideální partnerky vzdát. Mezitím si zbytečně všechny kolem sebe idealizuje a ojede bratrovi, (kterej je teda megakreten), ženu. Dost mi vadí, jak autor místy popisuje sexuální scény, něco je vtipné, ale něco už za hranicí uchylactvi. Až mi to chvilema začalo připomínat Viewegha.
Na druhou stranu uznávám, že se kniha čte velmi dobře, i přes vleklý děj druhé půlky. Plusový body za tu otcovskou lásku k holkám, vzpomněla jsem si na našeho tátu, jak tu byl vždycky pro nás a snažil se nám snést modré z nebe.
Long story short- Není to příběh běžného člověka s průměrným platem, ale typka, který se pohybuje ve VIP kruzích a všechno si zaplatí. A závěr? Hrozny. Hlavní postavu vyloženě serou malý děti jeho nový přítelkyně, ale kvůli tomu, že si bůhvíproč nevezme kondom, ho čeká vlastně další děcko... Dalších 15 roků "lásky" a podle jeho vnímání dětí i šílenství, už na to prostě nemá.

22.01.2022 3 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

3 a půl hvězdy. Bylo to pěkné čtení, až na pár povídek, které byly dost předvídatelné. Ano, většina povídek jsou spíš smutnějšího rázu, ale jsou to zrovna ty hezčí. Dokonalá je dle mě bratrské pouto. Ta mě opravdu zasáhla. Také marsmeloun pro Ráchel. A ještě zub času, ta je oproti těm dvoum veselejší :) vůbec mě neoslovila nejdelší noc v roce či vánoční zločin nebo zelená slunce. Náměty dobré, ale za mě celkem zle podané. zbytek povídek je takový lepší průměr :)

06.01.2022 3 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Mně se kniha líbila víc než Včely (narozdíl tady od většiny). Vyhovovalo mi, že příběhy jsou jen dva a ne tři. Hodně mě pohltil příběh Davida, to bylo úžasné, hodně dojemné a napínavé. Naproti tomu příběh Signe mě natolik nezaujal, ale pochopila jsem, jaký smysl její příběh měl. Pro nás- uvědomit si, že ekologičtí aktivisti nejsou zlo. Že myslí na budoucnost všech a nejen svou. Ano, Signe byla hodně extrémní, ale možná, kdyby se lidem jako je ona víc naslouchalo, nedošlo by ke katastrofam jako v příběhu Davida...
Já knihu přečetla jedním dechem.

10.12.2020 5 z 5

Dívka se žirafím krkem Dívka se žirafím krkem Corinne Hofmann

Kniha působí, že je napsaná jednodušším jazykem. Ale dojem z ní mám skvělý, protože taková upřímnost, dobrodružství, nadšení a vůle, to se nevidí... stojí to za přečtení. Zvlášť, pokud znáte autorku, neboli bílou Masajku, tak vám tato kniha o jejím dětství a dospívání, bude dávat smysl.

02.12.2020 5 z 5

Jestli vůbec někdy Jestli vůbec někdy * antologie

Všechny povídky byly skvěle napsané.
Nezažila jsem tu dobu, hodně jsem o ní ale slyšela vyprávět hlavně babičku a po přečtení těchto povídek jsem o to víc ráda, jak se dnes máme a že jsme svobodní.
Rozhodně taky vyzdvihnu povídku Magdicka od Petry dvořákove, měla jsem hodně na krajíčku a happyend mě moc mile překvapil.
Další skvělá byla od Michaely Klevisove - jestli vůbec někdy.
A zakončeno Epsteinem - kulka pro kluka, moc smutná povídka.

10.12.2023 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

(SPOILER) Psychicky naruseny jedinec, hlavni hrdina Milos. Kniha se spatne cte, i pres nizky počet stran jsem mela problem docist. Nechutne sceny umucenych zvirat a sexisticke narazky a komentare na zeny. Podle vseho se z chlapce stane muz, az kdyz smoci. A o to hlavnimu hrdinovi jde. Pak jeste chce vyhodit vlak do povetri a nakonec umira..
Nenasla jsem v tom tu poetiku, o které se tady mluvi. A ne, nejsem maturantka. Je mi 30 a nelibilo se mi to.

25.01.2023 2 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

(SPOILER) předvídatelný a zbytečně zdlouhavý román. Myslím, že se z námětu dalo vytriskat víc, než co z toho vyšlo. A to, s kým Emma skončí víme už tak od půlky knihy, ale stane se tak az v poslední kapitole. Méně je někdy více.. taková slátanina všemožných událostí, které nakonec vedou stejně k nalezení lásky. Hmmm

25.11.2021 3 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Velmi zajímavá kniha s tématem ekologické katastrofy. Příběhy se nakonec krásně prolínají, ale některé pasáže mi nepřišly zrovna čtivé. Rozhodně mě nejvíc bavil příběh Tao :)

27.11.2020 4 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

Určitě lepší než P.S...
Ale teda uvědomění, že jsem už třeba půlku povídek kdysi četla, nic moc.
Každá povídka má něco do sebe, ale nejvíc mě oslovila "Moře" a "the Eden hotel".

30.12.2023 3 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Moc hezká kniha.
Trochu mi vadily ty úkoly. Ne se všemi myšlenkami se ztotožňuji. Prostě ne každý v životě dělá práci, která nás musí bavit a naplňovat, práce nás nedefinuje jako lidi, tudíž mi trochu vadilo, že každý musí objevit dar v tak brzkém věku nebo se promění ve stín...
Některé pasáže byly velmi čtivé, moc se mi část o pracujících zvláštních osubkach nebo chvíle s krásnou paní, která Agnes naučila mít se ráda.
Naopak mě třeba trochu štvala koala a její řeči.
Těším se na druhý díl, co přinese :)

06.06.2023 4 z 5

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

Dávám tak 3,5 hvězdy. Je to rozhodně čtivý příběh.. Vypráví ho 2 lide, co ztroskotali na ostrově a přežili. Nicméně děj je hodně předvídatelný. Hned jsem věděla, kdo je "záhadný" Paul a konec je opravdu hodně preslazeny a zbytečně happy endovy.

11.11.2021 4 z 5

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

To je krásná kniha! Kristýna se zcela otevře divákům a mluví o svém životě. Myslím, že by si to měla přečíst každá dospívající dívka, aby předcházela problémům se sebevědomím. Opravdu velký palec nahoru!

17.05.2021 5 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Jako někdo, kdo se se ztrátou někoho nejbližšího setkal, můžu říct, že mi tato kniha pomohla vše vidět i v jiném světle. Už nepohlížim na smrt jako na něco zlého, už si neříkám, "proč se to stalo zrovna nám?".. a za to vděčím Veronice a téhle knize. Veronika je silná žena, která to všechno zvládla s přehledem. To bez pochyb. Její kniha nemusí sednout každému. Mně občas vadilo, jaký je to vycuc, je to takové neplynouci. Zato je to vtipné, milé a nejen o smrti. Děkuju!

17.02.2021 4 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

Dobrodružný příběh cesty. Paulova vlastní zkušenost z mládí. Krásné.

27.11.2020 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Podle většiny je tato kniha Paulovo nejlepší, ta, co ho proslavila. Za mě osobně má spoustu lepších knih. Ano, v Alchymistovi je hodně pravdy, ale příběh ne až tak zajímavý.

27.11.2020 3 z 5

Převážně zdvořilý Leopold Převážně zdvořilý Leopold Michal Viewegh

No.. Tak tohle se opravdu nepovedlo. V porovnání s ostatními jeho knihami, mě tato vůbec nebavila. Jeden příběh, co se hodně hodně vleče. Jakoby autor chtěl naplnit nějaký počet slov či stran, nevím. Pár vtipných momentů tam je, ale než se k nim prokoušete, budete tak znavení, že se ani nezasmějete.

27.11.2020 1 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Anie je o rok mladší než já a na svůj věk má dobré názory a na spoustě věcech se s ní shodnu. Knihu jsem přečetla poměrně rychle, jen některé pasáže byly trochu nezáživné a někdy až moc slunickove.

13.01.2018 4 z 5

Esej o štěstí Esej o štěstí Karel Houba

Budoucí důchodce plánuje napsat esej o štěstí. Místo toho se ale jen toulá po městě a nakonec si najde práci novou..
Za mě to bylo takové milé, trochu nudné, ale některé pasáže neuzavřené a chtěla bych, aby to pokračovalo dál a já se mohla dozvědět, jak to bylo s tou obálkou? Co Emi, mohla zase chodit na procházky, pokud se přestěhovali do většího bytu i s Ninou?

15.09.2023 3 z 5