Co se stane dál

Co se stane dál https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500935/bmid_co-se-stane-dal-foD-500935.jpg 4 117 26

Hana se vrací do kraje svého mládí, doufajíc, že své dceři konečně představit jejího otce. Paní Jarmilu také čeká jedno „poprvé“ – a to už brzy oslaví šedesáté narozeniny. Marie se chystá na sraz gymnázia po dvaceti letech a moc se jí tam nechce, protože ví, že hlavním tématem u stolu budou samozřejmě děti, zatímco Karla plánuje v Buenos Aires navštívit kurz češtiny, aby si konečně mohla promluvit se svou matkou… Deset populárních autorek a deset příběhů ženských – vlastně až na jednu výjimku – hrdinek, které se tváří v tvář všednodennosti nehodlají vzdát.... celý text

čtenářka76
11.04.2024 5 z 5

Kniha plná krásných povídek ze života. Pěkné oddychové čtení.

Fiddis
02.02.2024 3 z 5

Tento soubor mě moc nezaujal. Nejvíce se mi líbily poslední dvě povídky a u předposlední o oddělení šestinedělí jsem si říkala, jak je smutné, jak to tam probíhá...

Každopádně z této edice je to má druhá kniha, první byla Soukromá tajemství a ta se mi líbila více.

kristeen
18.01.2024 4 z 5

Povídky zpracovávají různá více či méně diskutovaná a veskrze “ženská tématavětšina zaujme schopností proniknout do vzpomínek, nebo tím, že Vás donutí příběhy dál domýšlet. Nejslabší snad byla jen první povídka, navíc publikovaná už jinde, ostatní působí jako vyvážený a působivý celek, který určitě stojí za přečtení a který přináší výběr z tvorby současných českých autorek.

LaCoccinelle
22.11.2023 5 z 5

Povedený výběr povídek, líbily se mi všechny. Krátké, svižné, příjemné oddychové čtení.

Ronnie68
27.10.2023 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu...

a po pravdě mě se líbily všechny povídky... I když měly takový smutný (melancholický) nádech... konec už takový nebyl...

hzd
23.10.2023 5 z 5

Za mě asi nejhezčí povídky co jsem kdy četla. Samé moje oblíbené autorky.

martini.ce
02.08.2023 4 z 5

Až mě překvapilo, jak se mi povídky líbily Za mě povedený výběr.

Knihomura
11.06.2023 3 z 5

Šlo to.

wooloong
28.05.2023 4 z 5

Krátké povídky ze života určené především pro čtenářky. Překvapovalo mě, že mi přišly skoro všechny povídky jakoby napsané jednou autorkou. Tak podobný byl způsob vyprávění.

adevis
14.04.2023 4 z 5

V knize Co se stane dál narazíte na dojemné, upřímné a miloučké příběhy z per skvělých českých autorek. Tentokrát se zde sešla doslova celá parta těch mých nejoblíbenějších - Alena Mornštajnová, Petra Dvořáková, Viktorie Hanišová, Anna Bolavá a Aňa Geislerová.
Z deseti povídek mi nejvíce utkvěly v paměti dvě.
Povídka Tchyně od Petry Dvořákové a povídka Co se stane dál od Michaely Klevisové. Zajímavé, že? Má nedávná zkušenost s knihou Dům na samotě nedopadla úplně nejlépe, ale tato povídka byla skvělá. Dost tomu napomohlo i prostředí z okolí mého milovaného libereckého Ještědu, kam se pořád ráda vracím.

Akorát se mi potvrdilo to, co si myslím už dávno: že když se snažíte vychýlit běh věcí ve svůj prospěch, stane se přesně pravý opak. Lepší je nic neměnit, nechat život plynout. Ono všechno nakonec dopadne tak, jak má. Michaela Klevisová

Pokud máte chvilku čas nebo pokud máte poslední den v měsíci volno a potřebujete nutně číst a zároveň měsíc zakončit s dočtenou knihou (nechápu proč, ale mám to opravdu tak), sáhněte po kterékoli povídkové knize z této edice. Přečtete to za jeden večer a ještě vám u toho bude příjemno stejně jako mě.

Tuto antologii hodnotím 3,5/5* jelikož Soukromá tajemství dostala 4* a dle mého názoru byla o kousíček lepší.

petrabohy
04.04.2023 4 z 5

Hezká knížka

Jahýnek
04.03.2023 4 z 5

Zdařilý výběr povídek. Sáhla jsem po nich kvůli mým oblíbeným autorkám A.M., M.K. a P.D.
Mile mne překvapila povídka Návrat, asi si od A. Geislerové ještě něco najdu, líbí se mi, jak popisuje obyčejné věci ze života ženy.
Máma ze snu od M. Pilátové mne také oslovila a vrací se mi.
Celkově bych doporučila spíše pro zralé ženy, které toho mohou přečíst hodně i mezi řádky.
Hvězdičku ubírám za chybičky (dvakrát jsem narazila na záměnu jména).

vendulanovotna
27.02.2023 3 z 5

Na to, že jsou to povídky, tak jsem příjemně překvapená. Zatím to nejlepší, co jsem z této edice četla.
Ty top za mě byly Tichá pomoc, Co se stan dál a Dívka s úsměvem trochu nakřivo. Dvě mě teda vůbec nebavily (Difenbachie a Domů) a zbytek takový lepší průměr řekla bych.
Jo, ač to u povídek moc neříkám, tentokrát doporučuji jako jednohubky, třeba pro dvojice ke čtení nahlas při vaření nedělního oběda. :)

Květi62
20.01.2023 5 z 5

Malá knížečka na dva večery a velmi povedené povídky, které mají co říct. Líbily se mi téměř všechny. Nejvíce od Michaely Klevisové povídka Co se Stane dál. A poznání - "Smutek dá člověku sílu. Osvobodí ho. Zatvrdí." Některé povídky zůstaly otevřené. Některé byly smutné. Ale za mě nejlepší knížka z edice Česká povídka.

Kristyne3789
15.01.2023 5 z 5

Krásné čtení zajímavých povídek.. některé měly opravdu hloubku.. člověka u některých povídek až mrzelo, že se nedozví jak příběh dopadne. Určitě si ráda přečtu někdy znovu.

ondras666
11.01.2023 5 z 5

Příjemné krátké povídky českých autorek. Na odlehčení super.

Nymfadora.T.
08.01.2023 3 z 5

Po prvních dvou povídkách jsem chtěla knihu odložit, ale neudělala jsem to. Další už byly dobré, některé lepší, jiné se mi líbily méně, ale to je u tohoto žánru normální. Ale jisté je, že si dám od povídek chvilku pauzu:-)

Christie2020
04.01.2023 5 z 5

Tak tahle kniha povídek se mi trefila do noty! Přečetla jsem ji během dvou dnů. Hned první povídka mě trošku zklamala…ale ostatní stály za to. V některých jsem se našla. A osudy některých hrdinek by mě zajímaly dál.
Určitě ponechám v knihovně a za čas přečtu znovu.

Lutzka
01.01.2023 3 z 5

Některé z povídek by mohly být dobrý základ pro celou knihu, člověk by i rád věděl, jak to bylo dál. Obecně mě ale povídky nijak zvlášť nenadchly, ani neurazily...

Barča21
01.01.2023 4 z 5

Toto jsou povídky od mých oblíbených autorek. Povídky se mi líbily, některé víc některé míň, ale jinak hodnotím jako povedené a doporučuji přečíst.