Zapomenutá

Zapomenutá https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138209/bmid_zapomenuta-iyk-138209.jpg 4 331 108

Emma Tupperová má slibně rozběhnutou kariéru, spoustu přátel, skvělého milence… Všechno se však náhle sesype jako domeček z karet. Její umírající matka projeví přání, aby navštívila Afriku. Emma do Afriky skutečně odjede a stráví tam proti své vůli více času, než původně plánovala. Přežije zemětřesení, ale doma ji zatím prohlásí za mrtvou. Po návratu s hrůzou zjistí, že přišla o byt, o prestižní práci i o přítele. Lze v takové situaci začít nový život? Emma pomalu otvírá mysl i srdce novým možnostem. Jednu z nich představuje přitažlivý muž, kterého po návratu našla ve svém bytě. Emma obnovuje svou zhroucenou existenci a postupně s překvapením zjišťuje, proč ji vlastně matka poslala do Afriky.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Forgotten , 2012

Ála41
Ála41
24.03.2024 1 z 5

Na straně 352 v knize je napsáno:,,tato mladá talentovaná autorka (...) umí vytvořit příběh, jenž vás zcela pohltí, vtáhne do sebe (...) a nedovolí vám odejít (...),, TAK TOTO SE U MĚ NEKONALO. Já bych napsala : ,, mladá autorka umí vytvořit příběh,, TEČKA. Za mě tááááhlá nuda. Takhle dlouho jsem snad žádnou knihu nečetla, měla jsem spoustu ,,mezipřistání,, u jiných knih během čtení. Taková šedá myška mezi knížkami, která neuškodí, ale nijak zvlašť nepotěší.

mondulinecka
mondulinecka
07.01.2024 3 z 5

Nebylo to spatne, normálně bych po ni asi nesahla, ale pujcila mi ji kamarádka. Taková oddechovka, dej předvídatelný. Nenadchlo, ale ani neurazilo.

Sixtínka
Sixtínka
31.05.2023 4 z 5

Začiatok ma veľmi nebavil, ale napokon sa z toho vykľul fajn príbeh.

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
14.05.2023 4 z 5

Celkem pěkný příběh, i když mě Emma i Dominik zlobili tím, jak pubertálně se ve svém věku chovali. Nicméně nakonec pisatelka zvolila šťastný konec, tak aby happy endu bylo učiněno zadost.

absa2611
absa2611
22.03.2023 3 z 5

Rychle přečtená oddechovka, svůj účel splnila.

MonasZ
MonasZ
29.12.2022 3 z 5

Kniha má hodně jednoduchý, předvídatelný děj, požadavek oddechového čtení přes Vánoce ale splnila.

Madi
Madi
05.01.2022 1 z 5

Slátanina.
Fakt by někdo v klídečku sdílel byt s úplně cizím chlapem, aniž by měl pod polštářem schovaný nůžky??
Proč si dva dospělí lidi neřeknou do očí jak to mezi nima je/není, ale radši okolo toho dělaj tanečky jakoby jim bylo 20??
Samozřejmě nechybí usmíření s úhlavní nepřítelkyní. Co na tom, že jí chrápala s chlapem.
A věta : „ďábelsky se usmál a zavrněl“ byla fakt věta roku :D

Luluhappy
Luluhappy
25.11.2021 3 z 5

(SPOILER) předvídatelný a zbytečně zdlouhavý román. Myslím, že se z námětu dalo vytriskat víc, než co z toho vyšlo. A to, s kým Emma skončí víme už tak od půlky knihy, ale stane se tak az v poslední kapitole. Méně je někdy více.. taková slátanina všemožných událostí, které nakonec vedou stejně k nalezení lásky. Hmmm

anej
anej
15.08.2021 4 z 5

Dobře čtivá, dobře napsaná knížka. Jedna z těch oddechových knížek na dovolenou a na léto. Možná jsem trošku čekala více popisu o životě v Africe, škoda, že tento námět autorka nezahrnula více.

Lemurka
Lemurka
09.03.2021 3 z 5

Knížka se četla dobře, jen to bylo takové jednoduché, předvídatelné. Pokus o detektivní zápletku me nudil. Emmu bych tipovala spise na pubertacku než zenu pres 30. Škoda že tam bylo tak málo z Afriky, námět zajímavý, jen úplně nevyužitý.

KnihomolkaOli
KnihomolkaOli
09.02.2021 3 z 5

Příjemná a čtivá oddechovka. Nečekala jsem nic převratného, takže jsem nebyla zklamaná. Možná jsem čekala trošku více od zápletky s Afrikou, kam byla Emma poslána matkou (třeba že tam Emma najde otce). A také popis postav byl často velice podobný - každý starší člověk měl prošedivělé vlasy, které byly několikrát popsány dost stejným způsobem.

hzd
hzd
31.01.2021 4 z 5

Nejdříve se mi do knížky moc nechtělo ale nakonec mě mile překvapila. Četla se hezky.

vera5841
vera5841
11.01.2021 4 z 5

Emma po smrti své matky odjíždí na měsíc do Afriky, ovšem dílem osudu se může vrátit až po šesti měsících. Po návratu zjistí, že ji její blízcí považovali za mrtvou. Lze život vrátit do starých kolejí a pokračovat tam, kde skončila? Nebo si musí zařídit zcela nový život? A především - co z toho by jí bylo milejší?
Milá oddechovka, přestože místy vede k zamyšlení, co bychom dělali na místě Emmy

amanda99

Nedotčeno

rencovav
rencovav
19.12.2020 4 z 5

Tyhle knížky z edice Fortuna Litera mě snad ještě nikdy nezklamaly. I Zapomenutá mě nesmírně bavila, příběh neobyčejně obyčejný, zajímavé myšlenky i čtivé provedení. Mohu doporučit a s autorkou jsem ještě neskončila! :)

bábuška
bábuška
04.12.2020 3 z 5

Název pěkně napovídá, že i já zapoměla že už jsem tuto knihu četla. Ale je to taková oddychovka, že mi to vůbec nevadilo.

Jani23
Jani23
25.10.2020 3 z 5

Pěkná knížka, jen mě trochu zklamal konec, přišlo mi to takové moc rychle ukončené.

kalinka99
kalinka99
02.10.2020 4 z 5

Kniha nenadchne, ale ani neurazí. Takové oddechové čtení na jedno odpoledne.

helenkan
helenkan
10.09.2020 4 z 5

Mě se to líbilo. Taková správná pohodovka i konec byl podle mýho gusta. :-)

romantika

Catherine McKenzie