Převážně zdvořilý Leopold přehled

Převážně zdvořilý Leopold https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432861/bmid_prevazne-zdvorily-leopold-MFF-432861.jpg 2 93 93

Leopold, novinář ve středním věku, žijící ve stereotypním manželství s Nelou, má až nutkavou potřebu vyjadřovat se ve verších a za všech okolností zůstávat zdvořilý, což ho občas dostává do velice prekérních situací. Ani v nejčernějším snu by ho však nenapadlo, že když se rozhodne doprovodit svou ženu, povoláním učitelku, její dvě kolegyně a tchýni na hudební festival Sázavafest, podstoupí jeho život zatěžkávací zkoušku…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Převážně zdvořilý Leopold. Přihlašte se a napište ho.

WaspSalander
12.04.2024 1 z 5

U autora asi kvantita vítězí nad kvalitou.

mila2411
07.11.2023 odpad!

Další kniha "nového Viewegha", kterou jsem prostě nedal. Sorry, ale nedalo se.

JáraTym
26.07.2022 1 z 5

(SPOILER) Jestli toto někdo myslí vážně a navíc tomu říká literatura, měl by si zajít na vyšetření. Viewegh od jisté fáze svého života píše naprosto nesmyslně, s přehnanými vulgarismy a nechutnostmi. Chápu, že neprožil zrovna hezké chvíle, ale tyto své pocity by měl raději ventilovat jinam, než do něčeho, co se může dostat k lidem.

Vystavění celé "zápletky" na skupinovém sexu, který avizujete v každé předešlé kapitole tohoto "humoristického románu" který protkáváte sebelítostí a ufňukaností hlavní postavy u psychiatra, je až zvrácené a ačkoliv, při vší skromnosti jsem empatický čtenář, nepřidávám této historce právo na literární existenci, přestože se jedná o poslední knihu Michala Viewegha ve které se alespoň pokusil vytvořit hlavní postavu jinak, než podle svého života a která má vydatelný rozsah.

Knižní novinky (14. týden)

29.03.2020

Kniha Převážně zdvořilý Leopold v seznamech