LucyBrand LucyBrand komentáře u knih

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Pět dní je kniha o závažných rozhodnutích, veliké odvaze čelit nemoci a o osudu, který je každému dán. Máme však právo ho měnit? Mara je úspěšná, krásná, má milující rodinu, vše se jí daří, ale přijde rána v podobě Huntingtonovy nemoci. Knihu rozhodně doporučuji, velice se mi dobře četla. Těším se na další knihu od této autorky. Zbývá už jen pět dní - pět dní na život, pět dní na všechno.

25.03.2018 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Byla jsem mile překvapená knihou. Je to krásný a smutný příběh o lásce, přátelství ale hlavně o životních zkouškách. Od té doby co jsem knihu přečetla, tak patří k mým oblíbeným knihám. Film jsem ovšem neviděla ale viděla jsem jen trailer a spíš jsem pro knihu. Kniha se mi dobře četka, a také mě velmi upoutala.

26.01.2018 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Kniha se mi velmi dobře četla, mělo to - velkou lásku, naději, chvílemi i zklamání. Hlavně to byl příběh srdcervoucí, na chvíli jsem se i dojala až mi slza padla nad smrtí Dawsona jak jsem byla do knihy začtená.

25.01.2018 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Tuto knihu od pana Kotlety jsem četla poprvé a nějak mě oslovila, že jsem si ji musela přečíst. Tento druh literatury jsem ještě nečetla a nejsem tím favoritem. Kniha se mi líbila a začla ji číst. Je to trilogie 3 knih a určitě kdo má rád od každého něco tak rozhodně ať si přečte tuto. Kniha byla pro mě oddechovou kategorií.

13.11.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od této autorky jsem četla první její knihu a musím přiznat, byla to pro mě výzva. Kniha se mi líbila a byla velmi rychle přečtená. Děj se postaven na psychologii postav, což je prostě parádní, je to jiné, ale naprosto fungující. Někdy byla kniha příliš vleklá, ale přesto stále zajímavá. A ten konec? Prostě pecka! Kniha se mi líbila ale koupě knihy rozhodně nelituji.

17.10.2017 5 z 5

Milníky na mé cestě Milníky na mé cestě Miley Cyrus

Je to zajímavá a příjemně čtivá kniha. Líbí se mi způsob zpracování i to, že to psala sama Miley. Jsou tam některé myšlenky, kde je vidět že to má Miley srovnané v hlavě a někde zase létá s hlavou v oblacích. Když knihu psala bylo jí 15 let a myslím, že na její věk je to velmi příjemná kniha, která stojí za přečtení, pokud vás zajímá o Miley něco víc, než co píšou všude možně na netu, nebo pokud jste její bezhlavý fanoušek, pak se vám tato kniha bude úžasně vyjímat v knihovně.

15.07.2017 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Je to první kniha co jsem od autora přečetla. Kniha sama o sobě mě nadchla ale konec knihy mě moc nepotěšil, byl spíše smutný. V knize mě nejvíc upoutali hlavní hrdinové, kteří mají chorobné nemoci, vlastně díky tomu se seznámí spolu na podpůrné skupině. Postupem času se seznamují a zamilují se do sebe. Docela mě zklamalo, že ke konci příběhu hlavní hrdina umře ale což se dalo taky předpokládat. Příběh je velmi čtivý a poutavý. S knihou jsem byla velice spokojená, nemůžu si na nic stěžovat.

15.07.2017 4 z 5

Gump: Jsme dvojka Gump: Jsme dvojka Filip Rožek

Je to skvělá kniha stejně jako první díl, přečetla jsem knihu za pár hodin. Mám celou sérii Gumpa a jsem za ní ráda, těším se i na film i když už je v kině. Děkuji všem co pomáhají zvířatům.

28.04.2024 5 z 5

Spolu Spolu Petr Casanova

Kniha mi velmi sedla a bylo to čtivé, nenáročné a pohodové čtení na víkend. Byla to třetí kniha od autora a mám jeho knihy ráda, a člověk si přehodnotí i své co si zažil a co by se mělo, mohlo změnit do budoucna a jelikož je to shrnuté na jednu stránku tak mi to nevadilo. Poměrně mi to dalo dost zajímavých myšlenek a námětů do života. Rozhodně doporučuji!

30.11.2021 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Kniha Vás úplně přenese do hlavy hlavní postavy Camille a Vy tak dostanete možnost nahlédnout do nesmírně složitého a poznamenaného člověka. Výsledek celého díla byl velice originální tím pádem pro mě skvělý. Jinak příběh byl plný zvratů a ten konec mě úplně šokoval.

Doporučuji všem co se vyžívají v zapeklitých příbězích s unikáty.

06.05.2021 4 z 5

Železné včely Železné včely Miroslav Václavek

Kniha nepůsobí jako přehlídka bezvýchodného fatalismu. K tomu bezpochyby přispívá její jazyková úroveň. Úsečnost osudů tak kontrastuje s jejich zvládnutým popisem, jenž se týká i docela obyčejných detailů ze všedních dnů. Stejně věrohodně ovšem Václavek dokáže podat syrové výjevy válečného mrzačení. Kniha mě vyloženě dostala. Určitě si ještě přečtu další knihu od autora.

11.06.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhá knížka, která mě rozhodně nezklamala. Mám radši filmové zpracování ale knihy si také ráda přečtu.

18.04.2018 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Když jsem začínala, číst knihu moc mě to neoslovilo, ale postupem času jsem se začetla do knihy a pomalu se dostávala do děje a začínalo mě to bavit. Je to moje první kniha od autorky, nikdy jsem nečetla tento styl knihy. Docela jsem se bála, co mám, čekat od knihy ale nakonec mě to oslovila a byla jsem za to ráda. O této knize jsem si udělala dobré mínění. Styl psaní se mi velmi líbil a knihu rozhodně doporučuji!

Často střídaný pohled hlavních hrdinů okořeňuje knihu dynamičností, reálnost příběhu přivádí člověka téměř k šílenství, nutí ho prožívat veškerou bolest, kterou jednotlivci zakusili. Ruta Sepetys oplývá úžasnou schopností dovést postavy k dokonalosti - dává jim kus svého nitra, z každé stránky dýchá život, láska či čiré zoufalství.

13.04.2018 5 z 5

Byla jsem ohromená z celé knihy, je to velmi zajímavé čtení do kterého jsem se dlouho nutila a za dva dny nakonec přečetla. Kniha se četla sama, rozhodně doporučuji a nesmí chybět v žádné knihovně. Příběh herce, kterého známe všichni jako komika a který prochází peklem aniž by si toho někdo několik let všimnul. Kniha je vtipná a upřímná. Matty se vracel ke svému dětství, dospívání, ke svým bývalým láskám, účinkování v Přátelích a k životě po natáčení.

28.04.2024 5 z 5

Etická coura Etická coura Dossie Easton

Tuto knihu jsem si zakoupila za účelem abych porozuměla svému kamarádovi a jeho vztahu s přítelkyní. Zaujala mě jak svým drzým názvem tak i proto jak to funguje z psychologického hlediska a co to všechno obnáší. Přišla jsem na spousty věcí a ve svém vztahu jsem vyzkoušela pár rad nebo i typů v čem nebo na co se člověk má zaměřit, jaký má možnosti a směr kterým se věnovat, a nebo pokud chcete zachránit vztah před jeho ukončením a bojovat za lásku k milovanému člověku. Člověk zjistí mnoho potom co se otevřete novým věcem právě z této knihy, ke knize se průběžně vracím a jsem ráda, že jsem si knihu nakonec koupila. Rozhodně doporučuji a nesní chybět v knihovně!

08.01.2023 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Z knihy jsem byla nedočkavá jak dopadne ale byla velmi čtivá a rychle se přečetla což mi vůbec nevadilo. Knihu jsem dostala jako dárek k Vánocům a mohu jen říct, že bych jí doporučila každému kdo se chce v osobním tak i profesním životě posunout dál přes překážky co vám život nadělí. Kniha mě moc motivovala a jsem za ní ráda, snad to pomůže každému si přehodnotit svůj život a jaký by měl dostat jiný směr k sobě samému a realizaci své osobnosti. Sice mi kniha nepřinesla rady ani poučení ale každopádně za mě skvělé čtení a určitě si koupím dalším knihu od autora.

04.01.2023 5 z 5

JáMy spřízněných duší JáMy spřízněných duší Petr Casanova

Za mě kniha super napsaná, líbí se mi styl psaní a rozhodně bych jen doporučila jako každou jinou knihu od pana Casanovy. Bylo pár maličkostí co se sice trošku opakovali ale to by bylo minimum pro minus.

04.03.2022 5 z 5

House, Dr.: oficiální průvodce slavným televizním seriálem House, Dr.: oficiální průvodce slavným televizním seriálem Ian Jackman

Kniha je skvěle napsaná, docela mě zaujala, očekávala jsem od knihy nějaký děj což ani nesplnilo ale přeci jen jsem knihu odložila na chvíli a zase se k ní vrátila a dočetla. Nejsem fanouškem Dr. House ale určitě by jí měl mít ten kdo má rád seriály.

11.01.2022 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Kniha mě hodně oslovila, ze začátku jsem se prokousávala ale pak to šlo jedním dechem. Mám docela ráda probírání budoucnost s minulostí. Kniha je čtivá, zápletka a rozuzlení zajímavé a překvapující. Tento styl autorky se mi lidí a těším se na další její knihu.

30.11.2021 5 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Jak se říká Co člověk, to unikát. Bylo hodně těžké se soustředit, když mi myšlenky pořád utíkali k životním příkladům. Kniha čtenáře nutí zamyslet se a uvědomit si ty nejzásadnější věci a okamžiky jeho života. Vztahová tématika je zde popsána poutavě, příjemnou formou a nutí k zamyšlení. Mně pomohla překonat jednu z těch těžkých situací a za to si zaslouží to největší uznání.

06.05.2021 5 z 5