Muž, který chtěl být šťastný

Muž, který chtěl být šťastný

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13026/muz-ktery-chtel-byt--13026.jpg 4.2521

Homme qui voulait etre heureux (2005)

Duchovní literatura, New Age
Vydáno:, Rybka Publishers

JointlieKat94

Bezvadný. Taky jsem se nad tím občas musela zamýšlet.. je to krásné a poutavé čtení. Doporučuji k přečtení. Díky za tak skvělého autora, který vás dostane do děje.

tarasnica

Určitě příjemné čtení, které mne po celou dobu velmi bavilo a občas jsem narazil i na pasáže, u nichž jsem se na chvíli musel zamyslet. Knize by ale neškodilo trošku více stran, protože se jedná o čtení jen na pár chvil. Na druhou stranu lepší, než příběh zbytečně a uměle natahovat...

Otas17

Kniha útlejší, ale velmi působivá. Líbí se mi, že autorovo knihy nemají pouze motivovat, ale mají i příběh.

AnnaNešporová

Kniha se mi moc líbila. Uvědomila jsem si spoustu věcí. Doporučuji přečíst.

Terezk-a

Knížka se mi moc líbila. Příběh se četl skoro sám a já jsem si mnoho věcí uvědomila.
Doporučuji.

Eldar80

Nemůžu si pomoct, ale už od začátku na mě kniha působila značně lacině. Kombinace příběhu a výkladu léčitele mi prostě přišla násilná. Zkrátka mi v knize vadila snaha autora vnutit své správné názory na život čtenáři. Myslím, že to je způsobené hlavně krátkostí knihy, protože na delší rozehrání příběhu a poznání dvou hlavních postav není žádný prostor. V knize se tak střídá krátce děj a léčitelův výklad. Chápu však, že někoho může kniha zaujmout a že se v ní "najde". Na můj vkus mi toho však v knize moc chybělo. Nejspíš je to jen pro ty, kdo vědí co zhruba mají čekat. Mě to moc neoslovilo. 70%

Levandulev

Čekala jsem trošičku víc od tolik opěvované knihy. Chyběly mi tam takové ty, jak já tomu říkám, "aha momenty". Ty jsem zažívala například u knihy Bůh chodí po světě vždy inkognito, kterou osobně řadím do stejné žánrové skupiny. Každopádně jsem přesvědčena, že některým lidem může kniha pomoci k tomu, aby si uvědomili určité chyby v přístupu k ostatním lidem a v přístupu k životu samotnému.

000nugatovej

Příběh vystavěný na často používaném půdorysu nespokojeného Evropana, kterému předává rady mudrc z východu. Často opakovaná banální úvaha o tom, jak se muži na rozdíl od žen ostýchají ptát na cestu kolemjdoucích, která se tu objeví hned na první straně, předznamenává celou knihu.
Román přináší směs „moudrostí“, z nichž některé mi připadají již omleté, opakované, banální, jiné přece jen pro mne nové. To je ovšem zřejmě dáno i tím, že takových knih jsem zase nepřečetl nějak moc. Možná jiný čtenář tu nenajde ani jednu originální myšlenku. Naštěstí po stránce formální autor neexperimentuje, takže se čte bez zádrhelů a dá se zvládnout na jeden zátah.

vea2416

Pro mě trošku slabší, tuto tématiku mám ráda a zde je to napsané tak pro mě moc kostrbatě a násilně. Asi jsem měla po všech těch chvalozpěvách ale velká očekávání.

si_mi

Ze začátku jsem ke knize byla spíše skeptická, ale nakonec milé čtení. Oproti ostatním knížkám s tímto tématem se te dobře a rychle. Oceňuji, že nepodceňuje hodnotu peněz a opravdu nestačí jen si něco přát :)

motolka

Nevím sice, jestli tato knížka, vám změní život, ale pár rozumných rad a nějaká ta moudra se tam najít dají. Ještě je převést do praxe :o)

Četla jsem už lepší knížky na toto téma. Víceméně jsou všechny knížky hodně podobné a vykrádají se navzájem. Už dlouho jsem nečetla nějaké úplně nové nápady a myšlenky. Tahle knížka se mohla také udělat o dost lépe. Například "Mnich, který prodal své ferrari" se mi líbila mnohem víc a i jsem si z ní odnesla mnohem víc.

TheLamerek

Zkušenějšího čtenáře, který už strávil čas čtením literatury osobního rozvoje tato kniha ničím nepřekvapí. Nicméně se vůbec nejedná o špatnou knihu a formulace některých výroků je vážně výborná.

Dějová linka vyprávějící o životem vyčerpaném muži, který směřuje za poznáním na Bali, působí poněkud směšně. Je to dáno zejména nedostatečnou hloubkou příběhu. Na druhou stranu - jaký příběh je očekáván od knížky, kterou čtenář přečte za jeden, dva večery?

Co se týče duchovní stránky, řekl bych, že se jedná o shrnutí těch nejpodstatnějších rad. Pokud si tuto knihu vybere čtenář, který se o tuto tematiku běžně nezajímá, určitě chybu neudělá.

O77

Ve svém žánru je to spíše podprůměrné dílo. Záleží ovšem na tom, co Vás oslovuje. V podstatě tam nejsou žádné originální myšlenky, ale někdy záleží víc na tom, jak to autor říká, než na tom co říká.

katka_dv

Čtivá knížka. Nejsem naivní, abych si myslela, že jedna kniha někoho změní, ale myslím si, že pokud někdo uvažuje např. o změně kariéry, může mu dodat odvahu nebo pomoci s obtížným rozhodnutím. Místy jsou tam celkem známé pravdy - např. už moje babička říkala: "Veř a víra tvá tě vyléčí." Nevím ale, co si myslet o části s 5x NE - co kdyby si hlavní hrdina stoupnul v Praze na "Hlaváku" s tím, že potřebuje peníze na jízdenku ...

Žurinka

Kniha byla zajímavá, hodně věcí k zamyšlení.

Ravabi

Vlastně ani nevím co mě přimělo přečíst tuhle, neuvěřitelně klišé knihu, až do konce.

fruitbueno

Co věta, to perla a rána do živého. Věřím, že u mnoha čtenářů se kniha trefí a nabídne neskutečně mnoho úvah a podnětů pro běžný život. Drobné dílko, o to hodnotnější, že si nehraje na víc, než je.

Dorrinka

Kniha mě od počátku oslovila víc, než jsem u tak "provařeného" titulu čekala. Líbil se mi lehký, čtivý styl, kterým autor popisoval svůj duchovní zápas se sebou samotným. Bohužel, musím říct, že poslední tři kapitoly mi knížku naprosto znechutily. To vážně prošel celou tu cestu, aby poznání využil k lacinému hodnocení a kritizování jiných lidí? Jako vážně... A má to druhý díl, kde se tohleto odnaučuje? :-D Víte, pro hlupáka každý hloupý, jak říkala Forrestova máma...

mishka1976

Poutavým příběhem autor ukazuje, jak začít žít vysněný šťastný život a ne jen o něm snít. Ukazuje, jak najít cestu z vlastních představ, které nám brání ve šťastném životě. Je zde spousta inspirativních myšlenek, které budu muset ještě zpracovat :-) Určitě si knihu přečtu ještě jednou.

Hendrychova.K

"Jsme tím, co si myslíme. Ze svých myšlenek stavíme svůj svět."

Knihomolkaa

Nádherná kniha obsahující nespočet nádherných myšlenek. Knihy čtete s úsměvem na rtech a zamýšlíte se při tom nad svým vlastním životem, který se po přečtení této knihy určitě bude zdát trošku barevnější. :)

Leniii

Knížka se velmi snadno a dobře čte...je v ní mnoho zajímavých myšlenek, se kterými se ztotožňuji..každý z nás je totiž autorem svého života, možnost volby je vždy na člověku samotném! Tuto knížku by si měl přečíst každý...

Rolland

Vyborna knizka, ktera se snadno cte a pritom prinasi dost zasadni poselstvi. Jak nase mysleni a myslenkove stereotypy utvareji nas zivot a nasi realitu.

Jako vsechno nove to chce svuj cas, pro samotne pochopeni a mozne prijeti, Ale samotne poselstvi je skutecne silne (jakkoli fadne muze znit) a muze skutecne byt prvnim krokem ke zdravemu a stastnemu zivotu.

Nikdy jsem necetl knizky tohoto typu, ale dlouhy zdravotni obtize me prinutily prehodnotit pristup k memu zivotu a k okoli.

tucnak7

V knize najdete zajímavé myšlenky, ale přijde mi, že se to tam všechno točí jenom kolem povolání a penězích, chybí mi tam hlubší zamyšlení a taky se tam nerozebírá vůbec láska, dle mého i láska je klíčová pro to, aby se člověk cítil šťastný.

witko
15.12.2016

Hezký příběh co nám má hodně dát.

lucie7492
15.12.2016

výborná, k zamyšlení

Pistácie
09.12.2016

Zajímavé čtení, ve kterém stojí každá myšlenka a názor na zamyšlení. Hodně duchovní kniha, která by se nemusela líbit každému, ale myslím, že se v ní skrývá hodně skvělých názorů, které by si měl každý uvědomit. Do knihy jsem se ihned začetla.

vandalka
22.11.2016

Můj problém s touhle knihou netkví v tom, o čem pojednává, dobře jsem věděla do čeho jdu a měla jsem chuť si přečíst nějakou feel-good knihu o nenaplněném člověku s problémy prvního světa, kterak si polepší ;) Nicméně příběh tohoto Muže, který chtěl být šťastný bohužel postrádá jakoukoliv originalitu, napětí, poutavost, prostě je to přímočaré jako self-help příručka ale naivní jako Princezna na hrášku. Nakonec si neužijete ani literární stránku a obsah taky nic nového nepřinese.

DominaCZ
31.10.2016

Uhm.... očekávání veliká hlavně díky osobnímu zájmu na této odpočinkové rajské krajině a úctě k moudru místních ...a pak tvrdej dopad.
Jako rovnou říkám, že to celý je kec. Šaman, kterej nikdy nevytáhl paty z ostrova, kam se nedostane zlo světa západu - mamon, nervy, stres, zákeřnost apod., nemůže radit světskému člověku. Místní žijící v harmonii právě díky náboženství a doktríně NEMŮŽE vědět, jaký potíže mají lidé žijící v přetechnizovaným světě a že tam vláde nějakej boj ohledně vzhledu a bojovnosti apod. Tam, kde se nikdo vizuálně neposozuje a neexistuje konkurence, nemůže člověk vědět, jak to logicky řešit a jaké názory by tam měly panovat. Prostě chtěl autor udělat exotického rádce a lidé s rozervanou duší a neznalí mu na to skočili.

Rady jsou milé, ale příliš "chytré" a moudré a přitom nic moc neříkají. Hrdina je blbec. Nechce na nic přistoupit a zároveň to vše pochytí okamžitě. To také nelze. Člověk se může osvobodit životem v bezpečí ráje, jen pokud na to má finance a může vše z vnějšího světa přervat. Jinak milosrdné rady z mírného ostrova nemůže venku použít.

Je to narafičená pastička pro ezoterický vyprahlý zlomence, kteří nevědí jak dál, neznají sami sebe a nechávají si radit kýmkoliv a psaním čehokoliv. Nejde to použít v reálu, protože tohle všechno musí člověk objevit sám.

Takže za mě negat. dojem.

iva23
17.10.2016

Polopatické, naivní. Mám raději, když je myšlenka ukrytá v příběhu, než když mi ji někdo takto naservíruje. Celé je to takové hrr, hlavní hrdina chce poslouchat svého učitele, ale hned druhý den "stávkuje", ale za pár dní procitne a už ví.. Jedna hvězda za úkol "nasbírej 5 x ne" a druhá za to, že věřím, že někoho tento příběh může nakopnout a začít se dívat na svět jinak. Literární dojem bohužel žádný.