JáMy spřízněných duší

JáMy spřízněných duší https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473062/bmid_jamy-spriznenych-dusi-8NR-473062.png 4 34 9

Teprve v nejtěžších chvílích poznáš, koho skutečně máš po svém boku Můj kamarád David byl úspěšný, zdravý, měl šťastnou rodinu. V jediném okamžiku se všechno změnilo. Jeho milovaná žena ve třiatřiceti letech zemřela. Zůstal se třemi malými dětmi. Sám přemýšlel, že si vezme život. Tak jako jedna mladá maminka, Vlaďka, ze dne na den opuštěná a zanechaná v hmotné nouzi s miminkem. Nebo muž středního věku, Jirka, kterému náhle objevili vážnou nemoc a jeho partnerka řekla: "Promiň, umírajícího chlapa nechci. Mám jen jeden život. Odcházím za někým zdravým. Musíš to nějak doklepat sám. "Všichni ti, a mnozí další, měli štěstí. Našli posléze svou spřízněnou duši, která jim ze životního dna pomohla. Jak jste na tom Vy? Uvědomujete si, že Vás v životě čekají opravdu kruté momenty? Že s vysokou pravděpodobností ztratíte rodiče, práci, peníze, postavení? Že může v jediném okamžiku přijít úraz, po kterém se sami o sebe nepostaráte, ztráta nepostradatelné osoby, jiná rána, na jakou se nedá připravit? Vím, že nic z toho nechcete. Nikdo to nechce. Ale tyhle podělané okamžiky prostě přináší život. On je jejich zárukou. A již mnoho lidí je nedokázalo zvládnout. Proto na ně nesmíte zůstat sami. Proto potřebujete spřízněnou duši, která Vás PRÁVĚ V TĚCHTO CHVÍLÍCH neopustí a zvedne. Máte ji vedle sebe? Jak poznat bytost, která při Vás zůstane, i kdyby celý svět odešel? Jak ji přitáhnout, když žádnou takovou nablízku nevidíte? A jak ji pak neztratit? A když ji ztratíte, jak ji získat zpět? Napsal jsem knihu, která Vás naučí něčemu neuvěřitelnému – vážit si těžkých chvil. Tmy, ve které rozpoznáte hvězdy.Pochopíte, jaký je rozdíl mezi Já a My. Jak může být životní dno překvapivým požehnáním. Jak mohou být bolestné konce ve skutečnosti jen převlekem mnohem lepších začátků. Jak fungují karmické JáMy, do kterých nemilosrdně padáme, aniž chceme, a přitom nám dokážou dát to, co potřebujeme.344 stran uklidnění, posílení a porozumění do perných chvil, kdy se zklameme v lidech. Devět typů spřízněných duší, včetně těch, které při nás zůstávají i po jejich smrti. Pohled na skutečnou lásku z jiné než obvyklé strany. Čtení, které pomáhá nejen najít spřízněnou duši, ale stát se také spřízněnou duší pro druhé.... celý text

nikca1994
11.06.2023 5 z 5

Super knížka.Tato kniha mi hodně pomohla a také mi otevřela oči.

LunaL.
20.01.2023 4 z 5

V téhle knize si každý najde něco "svýho", se čím bude souhlasit. Ale myslím, že i něco, co mu nebude sedět. Úplně jsem nesouhlasila s představou toho, co se děje po smrti- nebo možná se způsobem, jakým to autor psal- je to přesně takhle, nijak jinak! Jak by to mohl vědět? Ale na druhou stranu tenhle pohled na smrt může hodně lidem pomoci.. jinak některé příběhy mi sedli hodně, jiné míň. Zase asi osloví hodně lidí

LucyBrand
04.03.2022 5 z 5

Za mě kniha super napsaná, líbí se mi styl psaní a rozhodně bych jen doporučila jako každou jinou knihu od pana Casanovy. Bylo pár maličkostí co se sice trošku opakovali ale to by bylo minimum pro minus.

majáček
28.02.2022 3 z 5

Mě se líbí knihy pana Casanovy.
Nejvíce kniha Spolu.
JáMy asi čtu v nesprávném čase, protože na mě působí až nepříjemně. Je to pro mne nyní dost těžké číst. A chvilkami si myslím, že velká písmena na mě vyskakovala a ...
Spíše už znovu číst nebudu.
Těším se na knihu Sami.

RanMori
21.02.2022 3 z 5

I když s obsahem a sdělením knihy souhlasím a uvedené vnímání světa se mi líbí, mám dost velký problém se způsobem, jakým je kniha psaná. Plno caps-locků na jedné stránce, až oči přecházejí, což ve mně téměř ihned vyvolalo dojem, že na mě autor KŘIČÍ, jako bych byla idiot a nedokázala pochopit pointu věty, aniž by byla zdůrazněná velkými písmeny. Nadužívání kurzívy pak dělá z celého textu dojem mišmaše. Souhlasím i s již několikrát zmiňovaným omíláním téhož, zbytečně nastavovaným "...cítila se sama. Ano, cítila se sama..." Škoda, že je to podané takto otravně, když se přitom jedná o téma, které je tak důležité pochopit.

Puntíkatýhrnek
05.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Tak ze mne se fanynka pana Casanovy rozhodně nestane. Hned na první stránce píše o hradu a ani nezná jeho správné jméno a dále jen opisuje to, co už řeklo i napsalo před ním mraky jiných. Nic objevného v knize bohužel není, návod na žití, nebo alespoň inspirace také ne, nebo možná ano, ale jen pro někoho, kdo nemá vlastní životní zkušenosti a nebo nečetl nikdy žádnou "motivační" knížku. Za mne spíš nedoporučuji a vůbec nechápu tak vysoké hodnocení...

monushka
01.12.2021 3 z 5

Nebyla to špatná kniha, ale na můj styl se vše moc opakovalo. Musím ale ocenit to, jak k sobě lidé krásně zapadli, jako dílky puzzle.

Iw1
28.10.2021 5 z 5

Mám ráda styl psaní pana Casanovy. Kniha mi mluvila z duše a četla jsem ji přesně ve chvíli kdy to bylo potřeba.

Renča225
13.07.2021 5 z 5

Petra Casanovu mám moc ráda. Jeho knihy jsou v mnoha ohledech výjimečné. Tato kniha mi hodně pomohla a otevřela oči. Děkuji za ní.