LimedkaMikki LimedkaMikki komentáře u knih

Čarojízda Čarojízda Ben Aaronovitch

Jako jeden z mála čtenářů jsem se ke komiksu dostala náhodou, bez předchozí znalosti knihy a musím říct, že to bylo zajímavé. Docela by mě zajímal i ten rozdíl, nebo rozvití knihy.

20.01.2019 4 z 5

Motolkomix Motolkomix Adam Kalina

Celkem zajímavé počtení a i když nejsem "z oboru", tak musím s dost vtipy souhlasit.

16.12.2018 4 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Je to takové milé, roztomilé a ňuňací. Jako obří plyšák. Kresba je velmi pěkná a toho textu tak taky nebylo zrovna mnoho.

06.12.2018 4 z 5

Malá máma Malá máma Lenka Sadvarová

Nevím nakolik je to pravdivé, přeci jen mám jen půlroční neteřinku, ale v některých věcech jako bych to viděla :D Za mě dobré zpříjemnění sobotního odpoledne, které může pobavit nejednu mámu.

05.12.2018 4 z 5

Zuby poražených Zuby poražených Miroslava Dvořáková

V tomto případě by se mi hodila možnost dávat půl hvězdičky, protože to vidím na 65-70 % :D Dílo bylo pěkné a četlo se velmi rychle. Občas tam ale byly části, které mi přišli zbytečné a zdlouhavé. Slovníček na konci díla byl super, protože jsem aspoň z části pochopila, co to je ty lidi/božstva vyjmenované.

20.10.2018 3 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Je vidět, že autorka si nic nevymýšlí, ale prostě popisuje jen ty reálné věci. Ve spoustě obrázků jsem se našla tak moc, až je to děsivé :D

14.09.2018 4 z 5

Je důležité, aby děti spaly s kočkou v posteli Je důležité, aby děti spaly s kočkou v posteli Alberto Pez

Strašně miloučká knížečka o pár stránkách, ale s nádhernými ilustracemi.

14.09.2018 5 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Nevím čím to, ale osobně se mi líbil víc ten druhý díl. S tím jsem se nějak dokázala víc ztotožnit. Ale ani tady nechyběly vtipy ze života každé normální holky.

10.09.2018 5 z 5

Tato kniha je dost rozporuplná. Dokážu si představit to spojení francouzského jazyka s japonským, protože oba zní velmi libozvučně a mají jakýsi snový nádech. Obálka je velmi pěkná a skvěle vystihuje příběh, stejně jako grafika kapitol. Na druhou stranu Bilodo mi byl dost nesympatický, ať už tím, že porušoval listovní tajemství, nebo jeho povahou osobně. Příběh sám o sobě nebyl nic zvláštního a velkým tahounem je tady to haiku.

20.08.2018 3 z 5

Proč ženy nekouří doutníky Proč ženy nekouří doutníky Jana Javorská

Krátké, stručné a svižné příběhy. Některé zábavné, u jiných nevěřícně kroutíte hlavou.

15.08.2018 3 z 5

Kniha se dá nejlépe vystihnou slovem obsaženým v názvu - zvláštní. A taková skutečně byla. Popravdě jsem i podle názvu a obálky čekala něco jiného, lepšího. A podle obsahu též. Řekla bych, že toto je typický příklad toho, kdy obsah knize odpovídá jen z části. Mám z té knihy podobnou pachuť, jako mívá Rose z jídla.

11.08.2018 3 z 5

Smrtka Vol.1: budoucnost pod kontrolou Smrtka Vol.1: budoucnost pod kontrolou Rostislav Prchlík

Příběh začíná celkem nudně, ale naštěstí se to velmi brzy zlomí a vy pak dílo zhltáte za chvilku. Jediné, co mi celkem dost vadilo, byl hlavní hrdina, který byl na Mary Sue styl.

26.07.2018 4 z 5

Za chlapem a tramvají neběhej - za pět minut je tu další Za chlapem a tramvají neběhej - za pět minut je tu další Libuše Palková

No, nějak nevím, co k tomuhle mám říct. Tato knížka má sice dobrý název, ale obsah už je takový... nijaký. Nikdy jsem si nepřišla jako nějaká feministka nebo šovinistka (existuje to vůbec v ženském pohlaví?), ale některé autorčino chování vážně ale vážně nechápu. Na jednu stranu se nám snaží podsouvat feministické myšlení, na tu druhou se ale zároveň chová jako typická puťka v domácnosti (mám dojem, jestli to tam dokonce sama nenapsala), která spíš prská kolem sebe, protože si nedokáže vydupat své místo na zemi a proto jsou chlapi ti špatní. V některých částech jsem s ní souhlasila, protože neobjevila nic světoborného, pak ale zase přišel okamžik, u kterého jsem se musela chytat za hlavu, že jako vážně? Přišlo mi, že se chovala jako ti autoři knížek, které tam popisovala - nejprve nás ukolíbá, jak je super být ženou a svůjme si za našimi právy, a o kousek dál je zase popře a řekne, ať se chováme jako holky - jsme krásné a tiše stojíme v rohu.

09.07.2018 3 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Skoro se až stydím přiznat, že jsem se ke knížce jako takové dostala až díky referátu do školy. Na druhou stranu, večerníček je prakticky věrnou kopií knížky, takže bych v tom až takový problém neviděla :D Nejvíc se mi líbily ty psí příběhy.

09.02.2018 4 z 5

Jak milovat lorda Ashe Jak milovat lorda Ashe Sally MacKenzie

Jedno je jisté, zatímco jsou autorky, které si umí udržet kvalitu svých děl více méně na té stejné úrovni, tahle se mezi ně neřadí. Díl od dílu je to horší a horší a to má tato série jen 3 díly. Radši ani nechci domýšlet, jak by to dopadlo, kdyby vévodkyně lásky neměla jen tři děti. I když přečíst si případný osud dcery by mohlo být docela zajímavé.

09.02.2018 3 z 5

Jak překvapit lorda Jacka Jak překvapit lorda Jacka Sally MacKenzie

Příběh nebyl zrovna nějak zvláštní terno, to už se mi první díl líbil víc, navíc v tomhle byly chvíle, kdy jsem měla chuť oběma hlavním hrdinům nafackovat i častější. Zároveň jsem ale pro hrdinku měla velké pochopení, protože... ehm, je to jako kdyby někdo napsal knihu o mě :D moje povaha a myšlení je skoro totožné s tím Francesiným, včetně situace kdy jsem po několika dost nepříjemných vztazích narazila na takového svého lorda Jacka a jsem z toho zmatená a nejistá.

03.02.2018 4 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Ach ano, jak se do toho člověk dovede vcítit.
"Hledám knihu, je modrá a byla super. Víte, kterou myslím?" Ovšem že, na světě totiž existuje jenom jedna kniha, která má modrou barvu. Nehledě na to, že když se nějakým zázrakem dopátráme, kterou měla čtenářka na mysli, zjistíme, že tak docela modrá nebyla. A to mám ještě výhodu toho, že tohle je zážitek z knihovny, kde máme přístup k tomu, co si u nás vypůjčili.
Ale přesto všechno, jak to pobavilo, o to víc, když to člověk zná, to vlastně nebylo tak "wau", jak bych čekala - takže je 4 hvězdičky.

29.01.2018 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Ne. Rozhodně ne. Tuhle knihu jsem se rozhodla přečíst jen kvůli čtenářské výzvě. A už nikdy víc. Jak jsem se jí celou základku i střední vyhýbala, měla jsem k tomu důvody, které jsem si nyní i potvrdila. Nelze Máchovi upřít, že je to skvělý autor, ale mě tyhle nic neříkající básničky prostě neoslovili a nejspíš ani nikdy v budoucnu neosloví.

28.01.2018 2 z 5

Hajlující upír Hajlující upír Miloslav Švandrlík

Několik krátkých povídek, které dost často končí nečekaně, nebo jakýmsi otazníkem, kdy si to čtenář musí domyslet sám. Jako odpočinková četba dobrý.

16.12.2017 3 z 5

E-knihy, aneb, První pomoc pro začatečníky E-knihy, aneb, První pomoc pro začatečníky Monika Oravová

Ačkoliv je knížka stará pět let, pořád přináší sna nejlepší popis e-knih.

08.11.2017 5 z 5