LimedkaMikki LimedkaMikki komentáře u knih

Autor si nejspíš přečetl negativní recenze a chytil se za nos, protože kniha konečně není jen o tom jednom. Dokonce byl i příběh překvapivě zajímavý a humorný.

01.06.2021 3 z 5

Anna chce skočit Anna chce skočit Lucie Lomová

Komiks byl nudný. Kresba byla klasická, i když docela sympatická. Co se týče příběhu, tak název zněl lépe, než pak jak to samotné bylo napsáno. Ze spousty věcí, které se tam udály, jsem měla pocit deux ex machiny. Na jedno přečtení dobrý, ale do mé duše se to nezapíše.

10.04.2021 2 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Musím přiznat, že mě kniha velmi příjemně potěšila. Když jsem si ji brala, neměla jsem od ní žádná příliš velká očekávání, pořád je to YA, ale děj byl příjemně a svižně napsaný. Zbytečných částí tam bylo poskrovnu a kromě naprosto očekávaného konce a vývoje postav, to bylo velmi dobré.

03.04.2021 4 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Bill Willingham

Komiks Mýty: Čarodějnice jsem si půjčila náhodou, protože čarodějnice. Předchozí díly jsem nečetla, a přesto všechno bylo srozumitelné. Zajímavé prolínání dvěma linkami, které končí v jednom vrcholu bylo rozhodně něco, co člověka rozproudí a nutí ho ihned sáhnout po dalšímu díle.

19.02.2021 4 z 5

Bomber Bomber Jaromír 99 (p)

Komiks byl zajímavý. Osobně mě spíš než kresba, zaujal příběh. Už tak nějak od začátku tušíte v čem je háček, ale vlastně si tím nejste pořádně jisti, dokud nepřijde poslední strana, která to rozlouskne.

11.02.2021 3 z 5

Kuřbaba Kuřbaba Archibald Bláha

Ne, ne, prosím ne. Tuto knihu nejlépe vystihne parafráze sex, drogy a chlast. O ničem jiném to nebylo. Vlastně říct, že to mělo nějaký děj, je poněkud náročnější, ale dal by se tam najít. Kniha je divná, zvláštní a při jejím čtení máte dojem, že frčíte na tripu. Vlastně po chvíli byste byli rádi, kdybyste na něm frčeli. Někomu ta knihy může sednout, ale já to dočetla s utrpením a naivní nadějí, že to třeba bude mít nějaký závěr a zajímavý plot twist. Nemělo.

04.02.2021 1 z 5

Malý japonský krámek Malý japonský krámek Isabelle Artus

Dlouho jsem váhala, jestli dát ty hvězdy dvě, nebo tři. Kniha má velmi líbivou obálku a zajímavý obsah. Líbily se mi přechody mezi Pam a Thadem. Nicméně o obsahové stránce to byla docela nuda. Vykreslené vztahy a postavy nepůsobily věrohodně ani v rámci smyšleného příběhu. To jak bylo ukázáno Japonsko je zajímavé možná tak pro někoho, kdo ho má možná tak rád, ale jinak se moc o něj nezajímá. Lidi, kteří o Japonsku něco ví, tak zapláčou.
Nakonec jsou to ty hvězdy dvě, ale takové lepší dvě.

03.02.2021 2 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Kniha mě ve výsledku docela mile překvapila. Začala dobře - líbilo se mi, jak autorka vyřešila problém najednou se objevivší cizího člověka i to, že Cat neuměla italsky. Co mě ale docela dost štvalo, tak je Catiho tvrzení, jak miluje renezanci a přitom má znalosti menší než průměrný deváťák ze základky. Tohle a celkově její chování bylo docela na facku a během celé té četby jsem si musela pořád připomínat, že je jí 16 a je to američanka. Protože takoví mají právo na to být blbé husy.
Kniha je značně předvídatelná a to, co Cat zjišťuje až v posledních stránkách, je čtenářům jasné nejpozději od poloviny knihy, ale na to že se jedná o YA, tak to není tak hrozné dílo.

02.01.2021 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Pořád to stejné dokola, paradoxně mi ale tenhle díl přišel lepší, než ten druhý, který se hodí max jako prázdninová četba k vodě. Co mi zde ale přijde vyloženě nesympatické, tak je chování Marie a Maxe, které by se dalo označit jako první láska 12leté holky z amerického filmu. Myslím, že pokud autor neumí vykreslit realističtější podobu zamilované holky, bylo by lepší, kdyby od toho upustil.

28.12.2020 2 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Přiznávám, že tahle kniha mě tak moc nenadchla, ta první byla prostě lepší. Zde jsem se místy dokonce i nudila a těšila jsem se, až už konečně ona povídka skončí. Nemít to jako audioknihu při práci, myslím, že bych ji četla mnohem déle.

29.05.2020 3 z 5

Aréna jedna - Otrokáři Aréna jedna - Otrokáři Morgan Rice

Od Morgan jsem četla už více knih, hlavně proto, že na google books jsou první díly přístupné zdarma a ačkoliv jsou ty ostatní příšerné a nudné, tahle jediná mě zaujala. Je docela ironií, že zatímco běžně se lidé spíš vypíší k lepšímu, u Morgan platí, že čím dřív tu knihu napsala, tím lepší. Asi jediná její kniha, kde se něco pořádného děje a vy chcete vědět, jak to dopadne.

05.05.2020 4 z 5

Krvavé pohraničí Krvavé pohraničí Vladimír Šlechta

Když si tak přečtu ty pozitivní reakce, přijdu si jak barbar, protože kniha si podle mě nezaslouží víc než 40 %. Mám ráda fantasy a je v podstatě jedno, jaké je, sáhnu po něm a vyzkouším. Tohle mi absolutně nesedlo. Už od začátku jsem měla velký problém se do toho začíst, když se mi to nakonec povedlo, byla pryč asi třetina knihy, pak to bylo fajn a pak byl konec, který byl... hmm, o čem vlastně? O tom že Floyd je trošičku slabší Gary Stu? Co mě ale stejně nejvíc na knize naštvalo, nebyla nějaká konkrétní postava, ale vykreslení závěrečné scény, která z bůh ví jakého důvodu probíhala v přítomném čase. Nepochybuji o tom, že pan Šlechta je dobrý autor, byť každému nesedne, ale tohle bylo napsané, jak z příručky pro základky, kde se píše, že pro větší drama je možné použít krátké věty a přítomný čas. Jenže zde to působilo jako pěst na oko. Toto prosím ne. Určitě by se to dalo sepsat mnohem méně bolestně.

04.05.2020 2 z 5

Podivuhodná cesta  fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Romain Puértolas

Knížka se mi ze začátku líbila. Byla vtipná, příjemná a zajímavá. Ale jak to člověk četl dál a dál, tak to bylo nudnější a nudnější. Nejlépe se dá přirovnat k párku v rohlíku. Ze začátku máte párek, jste spokojení a šťastní, jak ale jíte dál a dál, tak už vám zbývá jen rohlík s kečupem. Sice nic moc, ale pořád se to dá. Až vám nakonec zůstane jen ta suchá patka, kterou je vám líto vyhodit, a tak ji teda dojíte. Ale veškerý ten dobrý pocit z jídla se ztratí v té suché a zbytkové části rohlíku. Přesně s těmito pocity jsem knihu dočítala - více méně to bylo už jen o tom "ať už je to za mnou". Škoda, knížka má báječný název.

03.05.2020 2 z 5

Sedm žen doktora Cynického Sedm žen doktora Cynického * antologie

Přiznávám že jsem od knihy čekala něco víc. Vlastně o dost víc. Na této knize je vidět, že když je někdo talentovaná novinářka, ještě to neznamená, že umí psát příběhy. Povídek které by opravdu stály za to by se daly spočítat na prstech člověka, který si hrál s rachetlema. Pokud máte málo místa v kabelce, ale cestu šalinou si bez knihy neumíte představit, ta nejhorší volba to nebude, když už nic jiného, je to útlá knížečka s příběhy na pár stránek. Ale je mi líto, že je tam obří množství nevyužitého potenciálu.

03.05.2020 2 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Někdy je provedení lepší, jak samotný příběh.
Proč to píšu takhle? Mít rád fantasy a nepřečíst si Zaklínače, je jako péct čokoládový dort bez čokolády. Podobně stejné provinění. Já jsem se na zaklínače chystala opravdu hodně dlouho a velmi dlouho jsem ho i měla rozečtený (hlavně proto, že tuto knihu nevlastním). V poslední době jsem měla příležitost si to "přečíst", nebo spíš přesněji poslechnout jako audioknihu a bylo to výborné. Když jsem o tom zpětně přemýšlela, jako audiokniha se mi to líbilo o něco víc, než jako příběh, který jsem si četla sama.
Velmi sympatické mi jsou jednotlivé příběhy, díky kterým může člověk odložit knihu po jejím dočtení a nedostane se do typické pasti "ještě jednu stránku".

03.05.2020 4 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Julii mám ráda, je to jedna z mála autorek, které se dlouhodobě drží na stejné kvalitě a neklesá. Stejně tak mě nezklamala ani Falešná manželka. Líbilo se mi, že je zde použitý trochu jiný a nebyl tam ten klasický koncept nenávidí se-milují se, ale jsou z toho zmatení-nechápou jednání druhé osoby-něco se stalo, aby si uvědomili, že se milují. Celá kniha byla napsaná s jemností a citem, že ten čas uplynul, aniž by to čtenář nějak víc vnímal.

02.02.2020 4 z 5

Serafína a drak Serafína a drak Ivana Nováková

Musím uznat, že příběh byl v zásadě zajímavý, ale! Nevím, jestli se vydává e-kniha, kde se vymazávají náhodné odstavce, jinak si to ale vysvětlit nedokážu. V jednu chvíli se ti dva hádají a nemají rádi a od dva řádky níž plánují svatbu. Jakože co? (Nejedná se o spoiler, je to trochu nadsázka.) A takovýchto podobných provinění tam bylo celkem dost. Z ničeho nic se postavy takhle pocitově obrátili, nebo se najednou jednalo o úplně něco jiného. Za mě takových 40 %.

01.08.2019 3 z 5

Nahý markýz Nahý markýz Sally MacKenzie

Na tohle můžu napsat jediné - prosím dost! Já tyhle rádoby historické romány mám ráda - radši než normální, představa bohatství, plesů a krásných rób je pěkná (opomiňme, že realita je někde jinde), ale tohle bylo tak hloupě napsané, že se to nedalo a dočetla jsem to jen s vypětím sil. A to prosím hodnotím jen v rámci tohoto žánru, který je sám o sobě dost hloupý a opakující se. Jediná postava, která tam měla nějakou charakteristiku byl Stockley, což mi přijde trochu moc málo, když navíc ještě vykazoval tak dva odlišné povahové rysy.
Od Sally jsem četla už víc děl, ale tohle bylo zatím jednoznačně to nejhorší, vzhledem k tomu, že mám v plánu sáhnout ještě po nějakém z dalších titulů, mám trochu obavu, jak to dopadne.

30.07.2019 2 z 5

Třetí zákon 3 a 4 Třetí zákon 3 a 4 Xavier Dorison

Komiks který ve vás zanechá víc otázek než odpovědí. Závěrečné vysvětlení bylo až příliš plytké a působilo spíš jako, tak to něčím ucpeme, nevadí, že se to tam vůbec nehodí. Navíc se v tom závěrečném "duelu" chovaly postavy jinak, než by správně měly. Pokud by to šlo, tak dám autorovi do ruky pero, a řeknu mu, ať to přepíše znovu, a lépe.

18.05.2019 2 z 5

Třetí zákon 1 a 2 Třetí zákon 1 a 2 Xavier Dorison

Ehm, hmm, nějak nevím, jak se k tomuto postavit. Příběh má dobrý potenciál, ale po celou dobu četby jsem měla pocit, že jsem musela něco někde vynechat. Postavy se nechovají vůbec smysluplně (ale ani záměrně nesmyslně), prostě si jen tak chodí od ničeho k ničemu, občas někoho zabijí a přitom hledají... něco. Vlastně ani není pořádně řečeno co, jestli tu truhlu, která je asi na páté stránce, nebo knihu, svitek, kus papíru, či nového apoštola. Odkud se vzal hlavní hrdina, jakou má návaznost na ostatní a co je jeho smyslem tam v zásadě nikde nebylo řečeno. Za mě rozhodně už ne. Obálka je o tolik lákavější.

18.05.2019 2 z 5