LimedkaMikki LimedkaMikki komentáře u knih

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Popelka opět jinak :-) Ovšem tentokrát to (oproti některých filmovým zpracováním) stojí za to. Příjemná oddechovka.

31.01.2016 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, co se týče téhle série a i co se týče románů samotných.

31.01.2016 4 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Nejdřív to začíná relativně nudně, samé právnické řeči, termíny a kličky. Později se to přehoupne až do myšlenky hrající si na boha. Však co jiného to taky je, když se dohadují komu by nesmrtelnost, nebo minimálně dlouhověkost povolili? Zároveň to ale člověka nutí přemýšlet, zda by nesmrtelnost skutečně stála za to a jaké by měla následky.

29.01.2016 4 z 5

Blacksad Blacksad Juan Díaz Canales

I když z počátku jsem k tomu přistupovala jako k něčemu, co si musím přečíst do školy, po pár stránkách mě to dokonale chytlo. Ani mi nepřišlo nijak divné, že postavy jsou vlastně zvířata. Jen občas se tam člověk trochu ztrácí a to hlavně v třetím příběhu Rudá duše. No, kresbu to má jako málokterý komiks, propracovanou až do nejmenších detailů. Je na tom vidět, že autory bavilo komiks tvořit a náležitě s tím taky vyhráli.

20.01.2016 4 z 5

Čerstvě deflorovaná dívka a jiné příběhy Čerstvě deflorovaná dívka a jiné příběhy Edward Gorey

Prvně jsem z toho byla trochu vyjevená. Po chvíli mě to ale pěkně chytlo. Je to napsané, nakreslené a vyjádřené neobyčejným způsobem, který člověka nutí nad tím přemýšlet a smát se zároveň.

18.01.2016 4 z 5

Molochita Molochita Ivana Blahutová

Ani vlastně nevím proč, ale nějak mě ta knížka chytla. I když je dost tvrdší reality, ráda se k ní vracím. Zvláště ve dny, kdy všechno nezáří sluníčkem.

18.01.2016 4 z 5