Blacksad

Kompletní vydání komiksů s černým panterem v roli soukromého očka, nádherně kreslené drsné školy - Blacksad. V knize se objeví jak komiksy, které vycházeli na pokračování v Crwi, tak u nás dosud nevydaný a zatím poslední díl. Další kniha z řady Mistrovská díla evropského komiksu.

http://www.databazeknih.cz/images_books/14_/141033/blacksad-141033.jpg 4.8121

Mistrovská díla Evropského komiksu (5.)

Komiksy, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Crew

Matyeos

Tu detektivní atmosféru Ameriky 20. st. všichni dobře známe a máme jí zarytou pod kůží. V tomhle ohledu jsem při četbě na jeden zátah ke konci knihy ztratil zájem o zápletku a čekal už jen na rozuzlení děje.
Blacksad je nicméně výborně zpracovaný a vizuálně geniální. Guarnido předvádí nádherně zvládnuté řemeslo se smyslem pro detail. Každé z oken funguje nejen v celku, ale i jako samostatný obraz.

Disease

Nejlepší z edice MDEK.

krabat
12.10.2016

Špičková kvalita evropského komiksu , perfektní scénář dokonalá kresba a ten nápad narazit na palice hrdinů zvířecí hlavy to je prostě nápad za všechny prachy . Jen je škoda že taková díla se objevují jen zcela výjimečně a v záplavě Xmanu nebo Spidermanu někdy zůstanou tak trochu bez povšimnutí.

trudoš
15.09.2016

Blacksad je klasa panter. Scenárista Juan Díaz Canales pracuje s osvědčenými motivy americké drsné školy a výtvarník Juanjo Guarnido tomu dodává naprosto úžasný rozměr antropomorfním zpodobněním hereckého ansámblu. Atmosférické vyprávění podkreslují vyhrocené emoce, stejně jako občasná situační komika, čemuž kresba famózně sekunduje anatomicky věrohodným zpracováním a skvělou volbou barev. Povídka Národ ledu tak i přes jednoduchou dějovou linku získává neskutečně silný podtext. A obzvláště vypečené jsou závěrečné dvě minipovídky Plivnout do nebe a Jako pes a kočka, z nichž ta první hraničí až s žánrovou genialitou.
Jediná škoda je, že nejde o ucelený příběh, ale o několik kratších (i když kratších je relativní, čtyři ústřední mají pro Evropu standardních 48 stran). Autorským nešvarem jsou totiž dlouhé rozjezdy a pekelně zamotaná zápletka, takže dvoustránkové vyvrcholení zpravidla nepůsobí úplně konzistentně. Ovšem to je z celkového hlediska pouze drobná vada na jinak úžasném kompletu.

evickakyticka
11.08.2016

Ne všechny příběhy z knihy se mi líbily. Ale co bylo hodně dobré, jsou charaktery zvířecích postav a jejich emoce. Nejvíce se mi líbil Národ ledu. Jo a možná by nebylo na škodu si poslední dva příběhy pročíst znovu.

memphisz
20.03.2016

Perfektní, detailní a barevná kresba doplněná o noirové detektivní příběhy Johna Blacksada. Noiru nijak zvlášť neholduju, ale zde dominuje především zasazení příběhů, ať už jde o nordickou bílou rasu, rudou paniku mccarthismu nebo koloniální a jazzem nasáklé prostředí New Orleans. Perfektní výprava. Pro fanoušky soukromých detektivů jasně za pět, pro ostatní minimálně čtyři hvězdy.

gaspoda
15.02.2016

hodně povedeny propracovana kresba velice barevne nadchlo mmě stínovaní pod stromy zimní krajina jo a příbeh těžka hltačka temna detektívka vražena do bajky paradní napad.
libujete si v netradičních komixes JDE TE DO BLACKSADA

Polineus
23.01.2016

Dokonalé příběhy soukromého očka, úchvatným způsobem promotané do moderních bajek.

LimedkaMikki
20.01.2016

I když z počátku jsem k tomu přistupovala jako k něčemu, co si musím přečíst do školy, po pár stránkách mě to dokonale chytlo. Ani mi nepřišlo nijak divné, že postavy jsou vlastně zvířata. Jen občas se tam člověk trochu ztrácí a to hlavně v třetím příběhu Rudá duše. No, kresbu to má jako málokterý komiks, propracovanou až do nejmenších detailů. Je na tom vidět, že autory bavilo komiks tvořit a náležitě s tím taky vyhráli.

LordSnape
17.07.2015

Ač mě stará americká detektivní škola minula a vlastně ji moc nemám v lásce, tak se mi Blacksad líbil. Mohou za to asi ty postavy.

jirincz
13.02.2015

Ja takové extra nadšení nesdílím. Kresba je brilantní, to je bez debat, například takové hraní se stíny pod stromy apod. jsou fakt perfektní, ač mě teda spíše rušili, ale to je asi subjektivní, nicméně tak jako tak to chce ocenit. Jenže proč mě to tak neuchvátilo? Hlavně dějově, problém může být i v tom, že mě tolik neberou detektivky apod. Noiroví atmosféra je pěkná a rozhodně plus, ale zápletky, ani pátrání mě tolik nechytlo. První příběh mě nechytl v podstatě vůbec a tpo jsem jej četl dvakrát, zda mi něco neuniklo ale neuniklo, v podstatě obyšejná detektivka. Další už byli lepší, protože nešlo jen o takovou klasickou detektivku, ale byl tam i podtext s rasismem, v další hrozba jaderné vílky a čtvrtý příběh byl celkově povedený a úplně jiný. Ale je to určitě lepší průměr, až nad průměr.

kája14
21.12.2014

Nádherná kresba. Občas mě zarážel slovosled ve větách.

grellenort
13.12.2014

Co má společného Kačer Donald a Blacksad? V obojím vystupujou zvířátka zasazené do svého světa.. Tím společné znaky těchto antropomorfních příběhů končí. V Blacksadovi najdete tvrdého detektiva staré školy, ne nepodobného Philu Marlowovi, který řeší každodenní problémy, jaké si jen soukromé očko na vlastní noze může přát.
Kresba je dokonalá, vykreslení dobových interiérů/exteriérů je propracované, krásná americká padesátá léta.
Co se týče děje, tak se zde řeší v 3+1 příběhu zajímavá sociální tématika - beztrestnost mocných, problematika rasové nesnášenlivosti, studená válka či závislost na fetu. Zvolené zvíře zde většinou odráží i charakterovou vlastnost postavy, případně i zaměstnání - to je opravdu trefné (vlčák je polda, šedá myška uklizečka).
Doporučuji zakoupit sběratelské vydání v imitaci kůže, opravdu to je pošušnáníčko.

Covenant
11.11.2014

Ano, příběhy jsou opravdu skvělé a detektivní žánr komiksu opravdu sluší, ale............. I když jsou příběhy dobré, zařadily by se do fronty podobných, nebýt dominantní, propracované kresby, do sebemenších detailů. Tento komiks jsem četl opravdu dlouho. Oprava - prohlížel jsem si ho dlouho. V Tomto komiksu jsem prostě nemohl jen tak prolétnout okénka. To bych považoval za učiněné barbarství. Je to umělecký skvost! Mimika lidí/zvířat, je dokonalá. Pohyby, detaily, barvy...hrozně se mi líbilo světlo prorážející skrze stromy, resp. stíny lístečků na "osobách" a předmětech. No, bylo toho hodně, co se mi líbilo a nemá smysl to rozebírat. To se musí vidět!

SuperFrankie
29.09.2014

Hodně povedený komiks. Nejvíc se mi líbil ten případ s jazzmany v New Orleans. To zasazení celého příběhu do světa zvířat tomu dodalo šmrnc, něco extra. Druhého Blacksada ve světě komisku už nenajdete. Tenhle detektiv je jedinečný.

Peter.Melon
12.06.2014

Opravdu dobrý komiks,je to dobře vymyšlený příběh,má barevné obrázky.

3DD!3
29.03.2014

Příběhy staré detektivní školy obohacuje Blacksad detailním kulturně-politickým prostředím a zasazením do zvířecí říše. Detailní reálie světa, který odráží ten náš velice přesvědčivě, slouží jako jeviště lidským charakterům vypiplaným k dokonalosti. Úchvatná kresba je propracovaná do detailů a Guarnido u mě v evropských vodách vyšplhal až na samotný vrchol.

Kapis
13.01.2014

Dokonalé. Vzpomínám si jak jsem byl unešen z prvního příběhu kdysi v Crwi, kdy jsem nemohl dospat noc, abych si rychle dokoupil pokračování. Zbylé tři příběhy byly pro mně úplně nové a dlouho jsem si nic tak nevychutnával jako tuto knihu. Byla to čistokrevná radost, plná atmosféry. Dokonalá kresba, bezchybné nadhledy do místností, skvěle vykreslené a rozpoznatelné i ty nejmenší emoce - a o to více se klaním až hlavou o zem třaskam - že na zvířecích tvářích. Nebylo určitě nic jednochuchého kreslit překvapeného nosorožce, zuřícího pantera či nasranou lasičku. Krom začátku čtvrté knihy jsem se doslova rochnil v opravdu důsledně vykreslených detailech na pozadí po poslední hrneček a obrázek, včetně tváří v davu. Škoda je pak, že ze začátku čtvrté knihy to Guarnido trochu odbýval, zhruba v půlce se ale vrátil k dokonale detailnímu stylu s ostrou linkou skrz celý panel. Taky pauza mezi 3. a 4. bookem byla nejdelší, tak asi hledal tu správnou motivaci po takové době. Zážitek mi to nezkazilo a jak říkám, za tu kresbu a barvy smekám až k zemi. Nechyběl ani komisař Rex, takže já mám o nejlepším zahraničním komiksu roku 2012 zcela jasno a zcela objektivně dávám po nějaké době plných 100%.

Selket
21.10.2013

Miluju tu kresbu, která se dá číst i v detailech.

chropovec
22.09.2013

Perfektní zpracování se zajímavou kresbou a příběhem až na některé vyjímky je tato kniha pro mne velice zábavná.

Lost Soul
26.03.2013

Snad nejlepší komiks, co se mi zatím dostal do ruky. Nádherně nakreslené, skvěle propracované postavy, černý humor - prostě paráda.

Lusa
05.02.2013

Souhlasím, je to opravdu skvěle zpracovaný komiks. Postavu Blacksada si snad člověk musí hned zamilovat. Všechny příběhy se mi líbili, ale asi nejvíce Národ ledu.

RaptoR
18.12.2012

Výborně zpracovaný komiks, který ukazuje na kvality španělské školy. Moderně pojaté bajky, které se zaobírají společenskými problémy, situovanými do USA první poloviny dvacátého století. Rozhodně stojí za přečtení!