LimedkaMikki LimedkaMikki komentáře u knih

Utopie Utopie Lincoln Child

Pamatuju si, jak jsem to četla v relativně dost brzkém věku, cca 12-13 let a byla jsem nadšená. Jestli bych tak nadšená byla i teď po letech, to je celkem zajímavá otázka.

04.11.2016 4 z 5

Lekce svádění Lekce svádění Julia London (p)

Z ženských románů je málokterý dobrý a stojí za přečtení. S potěšením mohu konstatovat, že tenhle se řadí mezi ty dobré. Člověk se dostane do půlky knihy, aniž by vlastně tušil jak.

11.09.2016 4 z 5

Nezadaná Nezadaná India Desjardins

Nejdřív jsem to chtěla jen prolistovat, no nakonec jsem skončila s tím, že jsem to potajmu v tom knihkupectví celé přečetla :D Skutečnost, že je to v komiksové podobě to jen vylepšuje. V některých obrázcích se člověk úplně vidí. S lehkostí a humorem vystihnuto porozchodové a nezadané prožívání průměrné ženy.

22.07.2016 4 z 5

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

Zpočátku jsem sice měla trochu problém se začíst, ale pak to šlo ráz na ráz. Je to mé druhé setkání se známou britskou autorkou románů a jistě ne poslední. Dílo bylo velmi dobře napsané a dopisy tomu dodaly lepší nádech. Konec by si zasloužil trochu vetší prostor, než mu Jane dala.

11.07.2016 3 z 5

Nečekaně sexy Nečekaně sexy Linda Francis Lee

Knížka se četla prakticky sama. A to i přesto, že to bylo takové, jak to říct... nedomrlé. Něco mi tam prostě chybělo. Nebo naopak přebývalo. S Kate jsem až takový problém neměla, spíš Jessieho jsem měla chuť něčím přetáhnout. Nejvíc by se to asi dalo charakterizovat jako růžová. Moc růžová. Nebyla špatná, ale za mě už ne.

10.07.2016 3 z 5

Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Julia Quinn

Matně si vzpomínám, že jsem kdysi tuto knížku četla. Nepamatuju si z ní sice nic moc, krom pozitivního pocitu. Jen doufám, že mě můj pocit nemate a až si ji znovu vypůjčím, nebudu zklamaná.

27.06.2016 3 z 5

Nahý hrabě Nahý hrabě Sally MacKenzie

Není to špatné, ale...! :D V jednu chvíli se do toho člověk zažere, vzápětí je to ale klidně schopný odložit a měsíc si toho nevšimnout. Místy jsem měla chuť hlavní adepty něčím těžkým praštit, nebo s nimi zatřást a zařvat na ně: "Probuď se pro boha." Jak nastavila laťku v jiné knížce (z roku 2014), tak tady je snížena. Nevím jestli ještě nebyla tak vypsaná, nebo se jí tohle prostě nepovedlo, ale za mě, přestože to patří do trochu lepšího průměru v červené knihovně, už po tomhle znovu nesáhnu. Tak za 45-50%.

12.06.2016 3 z 5

Kafe v pět Kafe v pět * antologie

Přesně jak je psáno v obsahu, nejen k odpolední kávě :-) Svěží směsice několika příběhů je ideální na jedno odpoledne na zahradě, ale klidně i na několik dalších. Jen se vám asi nebude chtít čekat na další kávičku ;-)

24.05.2016 4 z 5

Tajemná Řásnovka Tajemná Řásnovka Jaroslav Foglar

Jsou knížky od kterých se neodpoutáte, a pak jsou knížky, u kterých se modlíte aby už byl konec. Tahle spadá spíš do té druhé kategorie. Ačkoliv mám Foglara velmi ráda, tuhle jsem si příliš neoblíbila. Na první čtení dobré, když jsem to po letech četla znovu, tak jsem půlkou jen prolistovala, jak mě to nebavilo.Téma dobré, ale jinak. Hmm.

16.05.2016 2 z 5

Jak svést lorda Neda Jak svést lorda Neda Sally MacKenzie

Nevím, jestli je to tím, že jsem to přečetla na jaře, ale líbilo se mi to. Sice to je předvídatelné, ale který román není, že? :-) Osobně bych ho zařadila mezi ty lepší, které už jsem přečetla.

24.04.2016 4 z 5

Miluji kaskadéra Miluji kaskadéra Jane Banks

Příběh není špatný. Na to že se jedná o prvotinu, tak docela povedenou. Ale je to průměrná věc, která ničím extra zaujme, ani nenaštve. Jen je škoda, že má příběh větší potenciál, než autorka zvládla využít.

12.04.2016 3 z 5

Pes ve městě Pes ve městě Veronika Hájková

Sice jsem původně čekala, že se bude jednat o ucelené humorné příběhy, ale to byl prostě můj chybný předpoklad. Myslím, že tuhle knížku ocení víc lidi, kteří mají svoje výlupky (až už v podobě psí, nebo dětí), ale i pro nezaujaté je to příjemná oddechovka.

02.04.2016 3 z 5

Přístav volá Přístav volá Jaroslav Foglar

Od Foglara je sice nejznámější série o Rychlých šípech, případně ještě Hoši od Bobří řeky. Pro mě ale je top tahle. Snad proto že hlavní hrdina dochází ke skautskému životu sám, jen za pomoci kamaráda. Chlapce (a děvčata) tak opět učí správnému životu, ale díky konci i tomu, že absolutní štěstí netrvá věčně.

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli je lepší první díl, nebo tenhle. S každým dalším čtením jsem totiž jako na houpačce, jednou fandím téhle, podruhé zase oné. Pokud se nepletu, tak kromě těchto prvních dvou dílů, se už další návaznost neopakuje. Aspoň co se týče Zeměplochy.
Kromě mého oblíbence Mrakoplaše si tu roli střihne i oblíbený Smrť, který jezdí na obyčejném koni a snaží se Mrakoplaše dostat. Bohužel pro něj však vždy marně. Aby toho nebylo málo, tak je Mrakoplašovi hozeno na krk i Zavazadlo. A k tomu všemu ještě musí zachránit svět. No není to rušné odpoledne?

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

První kniha se kterou jsem se setkala. Ačkoliv mnoho lidí nedoporučuje začít od začátku, osobně s nimi nemohu souhlasit. Myslím, že se jedná o skvělý začátek a uvedení do tohoto zcela unikátního světa. Mrakoplaš je úžasná postava, která je v mých top postavách. Málo kdo se dokáže tomu zbabělému trumberovi vyrovnat. A to všechno završené geniálním překladem.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Přesně jak se píše v anotaci "mistrovská povídka". Krátké, ale výstižné. Jediné malé mínus bych hodnotila jako, že když člověk na to nebude mít aspoň kapku nálady, nebude se mu líbit.

24.02.2016 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Dobře si vzpomínám, že tohle je jedna z prvních knížek, u kterých jsem brečela. To kvůli Siriusovi, který se stal mojí nejoblíbenější postavou. S kým jsem naopak měla čím dál větší problém, tak to byl Harry, kterého bych nejraději praštila pořádnou těžkou pánví.

24.02.2016 4 z 5

Z celé ságy je tohle můj nejoblíbenější díl. Vlastně ani nevím proč, ale z nějakého důvodu mě nejvíc chytil. O filmové verzi to sice neplatí, ale to neva :-)

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Poezie není zrovna něco, co bych měla ráda. Vlastně, nemám ji ráda. Většinou bývá napsaná tak, že ani autor vlastně netuší, co tím myslel. Tohle však má děj, takže verše nejsou překážkou ale zpestřením. A kdo by si nepamatoval polednici, či nějakou její studentskou verzi :-)

24.02.2016 4 z 5

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

Svěží kniha, která se surovým humorem popisuje svět žen a jak se cítí. Pro některé muže (ano, opravdu tím myslím osoby s penisem) by to mělo být povinné čtení, aby se jim rozšířil pohled. Autorka o všem píše narovinu. Nic nenaznačuje, jak tomu často v podobných knihách bývá. Přiznávám, že občas jsem z toho byla trochu zaražená, ale velmi brzy si to vykompenzovala něčím dalším.
Někdo v komentářích tu píše, že to bude bavit ženy, které rády kydají na chlapy hnůj, a ženy které jsou schopné se zasmát sami sobě, to s odporem odloží. Pisatelka to asi spletla a napsala obráceně, protože Moranová nic takového nedělá. Nenadává na chlapy (ne víc, než kterákoliv jiná žena). A naopak, ženy které se baví a jsou inteligentní, se pobaví i u této knihy.

23.02.2016 4 z 5