Krvavé pohraničí

Krvavé pohraničí

První román ze světa Pohraničí. Na pohraničí mezi územím lidí a skřetů zuří nepřetržitá válka. Tady již nejde o spravedlnost, ale o půdu a peníze. V boji o ně dokážou být lidé zákeřnější a krutější než skřeti.

http://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51499/krvave-pohranici-krvave-pohranici-fJE-51499.jpg 456

Krvavé pohraničí (1.)

Romány, Sci-fi a fantasy
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2000 ...více

whiolet
29. listopadu

Strhující, perfektní...jeden z nejlepších českých autorů fantasy

Geramon

Prostě paráda.
Pro mě jednoznačně nejlepší česká fantasy (Miroslav Žamboch ať mě promine)
Prostě pro mě tato kniha měla naprosto úžasnou atmosféru.
Postavy, prostředí a děj. Neuvěřitelné a a po přečtení ve mě zanechala hluboký dojem.
A nejen tato ale i další knihy z této série.
Možná, že se mě líbí i o něco více než série Drizzt do Urden od Salvatoreho.
Prostě úžasné úžasné a velký dík panu Šlechtovi že jsem měl možnost si tuto knihu přečíst

Janičta
12.08.2015

Bylo to hezké počtení, ale jak už tady několikrát padlo, celé to nějak vyšumělo do ztracena. Jen ke konci se něco semele, ale to je jen kapička v moři. Floyd se mi docela líbil, chápu že po tom co prožil chtěl mít hlavně od všeho pokoj, ale bral to poněkud naivně. Je škoda, že postava už nikde není nijak víc rozebraná a už se mihne jen v Gordonově zemi...

Tamten
10.07.2015

V zásadě to není špatná knížka, ale má dva problémy. Tím prvním je velké množství "neznámých" pojmů (ať již jde o geografické údaje, názvy ras, jména postav, ...), takže velice dlouho trvá, než se člověk začne v celkové situaci nějak orientovat. Druhým problémem bylo, že mi hlavní hrdina nepřipadal nijak moc sympatický. Vlastně ono to tak nějak platí o většině postav v knížce, a to se pak samozřejmě mnohem hůř čte.

Kozlik_nbk
13.02.2014

Moje první knížka, kterou jsem si koupil od Šlechty a taky první kouopená fantasy knížka. Od té doby jsem přečetl mnoho knih od autora a jeho knížky a příběhy postav jsem si zamiloval a vžil se do jejich života.

ala.mihalikova
26.01.2014

Jako oddechovka to ušlo. Celkem se to četlo samo a příběh svižně utíkal. Akorát mi vadilo, že se celou dobu děj točil kolem něčeho, čím se nakonec knížka ani moc nezabývala. A vsuvky s informacemi z historie mi spíš děj kazily. A musím souhlasit s názorem, že jakmile jste knížku dočetli, uvědomili jste si, že se tam toho moc nestalo. Čekala jsem od toho trošku víc.

Ocas
07.09.2013

Náhodná koupě náhodné knihy. Velice milé překvapení. Dobře se to četlo, nenudilo to. Za mě pochvala. Bohužel druhý díl mě už tolik nebavil a ni jsem jej nedočetl :((

Yarwen
05.07.2012

Byl jsem na knihu zvědav, neboť od Šlechty jsem ještě nic nečetl a recenze na něj byly pozitivní. Nejprve na mě vykoukla mapka, na žánr fantasy poměrně primitivní, nicméně autor dokáže čtenáře do prostředí dobře uvést, jednotlivé postavy naopak odkrývá spíše postupně. Román je to rozhodně čtivý, čtenář se rychle ponoří do děje, ale najednou zjistí, že tři čtvrtiny knihy je za ním a ono se vlastně ještě nic moc nestalo. V zásadě to tak i skončí, dějová zápletka je tedy poměrně jednoduchá, což knize trochu škodí. Jádro je ale vice než dobré a kniha je - alespoň pro mě - pozvánkou k četbě další tvorby tohoto autora.

honajz
10.04.2012

Skutečně je to napsáno čtivě, popis prostředí vynikající, ale od začátku to slibuje jistá očekávání, která nejsou naplněna, chybí větší příběh, tajemno, zápletka, což podle mne patří k jakékoliv knize. Styl psaní se mi líbí moc, ale když vlastně k ničemu nevede, přijde mi to takové psaní pro psaní, nevím, jak to přesně vyjádřit… Jako kdybych četl cestopisný dokument s několika postřehy o jednom z cestovatelů a střípky ze života jeho okolí. Vztahy jsou skutečně jen nahozené a chybí zde nějaký dramatický oblouk, důvod, proč postavám fandit, i pointy jednotlivých kapitol vyšuměly jak bublinky.

gogo
04.04.2011

Moje první fantasy. Z počátku jsem se moc neorientoval, navyknutí na styl také zabralo čas, ale po nějaké době jsem se do knihy začetl a byl jsem velmi mile překvapen. Kravevé pohraničí není vůbec zlé!

Sirius
02.01.2011

První fantasy po dlouhé době a hned se z toho vyklube takové překvápko_______Ano, přečtení téhle knihy bylo nevyhnutelné od okamžiku dočtení Válečné lsti. Vláďův styl se zde teprve piloval, ale je zde vidět zárodek toho, že se s nimi lidově řečeno: "Nepáře." Ta kniha je dobrá, čtivá a velice originální - o tom svědčí i to, že jsem to dal za jeden den. Postavy jsou skvělé, ale pravda je taková - že Floyd není (bohužel) Roger, které ho mám nejraději; třeba se to změní až poznám blíže Thompsona. Těším se na výpravu do Šíleného lesa, který se už příhodně nachází v knihovničce.