Soutěž

Krvavé pohraničí

Autor: Vladimír Šlechta

Krvavé pohraničí

První román ze světa Pohraničí. Na pohraničí mezi územím lidí a skřetů zuří nepřetržitá válka. Tady již nejde o spravedlnost, ale o půdu a peníze. V boji o ně dokážou být lidé zákeřnější a krutější než skřeti.

http://img.databazeknih.cz/images_books/51_/51499/krvave-pohranici-krvave-pohranici-05j-51499.jpg 3.830
Série: Krvavé pohraničí (1.)
Žánr:Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání: 2000, 1. vydání originálu: 2000 ...více
Štítky:česká fantasy, elfové

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
Kozlik_nbk13.02.2014

Moje první knížka, kterou jsem si koupil od Šlechty a taky první kouopená fantasy knížka. Od té doby jsem přečetl mnoho knih od autora a jeho knížky a příběhy postav jsem si zamiloval a vžil se do jejich života.

ala.mihalikova26.01.2014

Jako oddechovka to ušlo. Celkem se to četlo samo a příběh svižně utíkal. Akorát mi vadilo, že se celou dobu děj točil kolem něčeho, čím se nakonec knížka ani moc nezabývala. A vsuvky s informacemi z historie mi spíš děj kazily. A musím souhlasit s názorem, že jakmile jste knížku dočetli, uvědomili jste si, že se tam toho moc nestalo. Čekala jsem od toho trošku víc.

Ocas07.09.2013

Náhodná koupě náhodné knihy. Velice milé překvapení. Dobře se to četlo, nenudilo to. Za mě pochvala. Bohužel druhý díl mě už tolik nebavil a ni jsem jej nedočetl :((

Yarwen05.07.2012

Byl jsem na knihu zvědav, neboť od Šlechty jsem ještě nic nečetl a recenze na něj byly pozitivní. Nejprve na mě vykoukla mapka, na žánr fantasy poměrně primitivní, nicméně autor dokáže čtenáře do prostředí dobře uvést, jednotlivé postavy naopak odkrývá spíše postupně. Román je to rozhodně čtivý, čtenář se rychle ponoří do děje, ale najednou zjistí, že tři čtvrtiny knihy je za ním a ono se vlastně ještě nic moc nestalo. V zásadě to tak i skončí, dějová zápletka je tedy poměrně jednoduchá, což knize trochu škodí. Jádro je ale vice než dobré a kniha je - alespoň pro mě - pozvánkou k četbě další tvorby tohoto autora.

honajz10.04.2012

Skutečně je to napsáno čtivě, popis prostředí vynikající, ale od začátku to slibuje jistá očekávání, která nejsou naplněna, chybí větší příběh, tajemno, zápletka, což podle mne patří k jakékoliv knize. Styl psaní se mi líbí moc, ale když vlastně k ničemu nevede, přijde mi to takové psaní pro psaní, nevím, jak to přesně vyjádřit… Jako kdybych četl cestopisný dokument s několika postřehy o jednom z cestovatelů a střípky ze života jeho okolí. Vztahy jsou skutečně jen nahozené a chybí zde nějaký dramatický oblouk, důvod, proč postavám fandit, i pointy jednotlivých kapitol vyšuměly jak bublinky.

gogo04.04.2011

Moje první fantasy. Z počátku jsem se moc neorientoval, navyknutí na styl také zabralo čas, ale po nějaké době jsem se do knihy začetl a byl jsem velmi mile překvapen. Kravevé pohraničí není vůbec zlé!

Sirius02.01.2011

První fantasy po dlouhé době a hned se z toho vyklube takové překvápko_______Ano, přečtení téhle knihy bylo nevyhnutelné od okamžiku dočtení Válečné lsti. Vláďův styl se zde teprve piloval, ale je zde vidět zárodek toho, že se s nimi lidově řečeno: "Nepáře." Ta kniha je dobrá, čtivá a velice originální - o tom svědčí i to, že jsem to dal za jeden den. Postavy jsou skvělé, ale pravda je taková - že Floyd není (bohužel) Roger, které ho mám nejraději; třeba se to změní až poznám blíže Thompsona. Těším se na výpravu do Šíleného lesa, který se už příhodně nachází v knihovničce.