Za chlapem a tramvají neběhej - za pět minut je tu další

Za chlapem a tramvají neběhej - za pět minut je tu další https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184484/za-chlapem-a-tramvaji-nebehej-za-pet-minut-je-tu-dalsi-184484.jpg 3 10 6

Konečně pravda o ženách, mužích a sexu, podaná s řízností a otevřeností, jaké u jiných žen zatím nenajdeme. Eva Hauserová, spisovatelka, publicistka, překladatelka Vtipná kniha o smutné pravdě, kterou matky svým dcerám většinou neříkají, ale všechny by ji měly znát dlouho před tím, než začnou hledat onoho prince na celý život... no, minimálně na pár společných let. Laďka Něrgešová, moderátorka a herečka Mírný feminismus v mezích zákona, vycházející z hlubokých znalostí a bohatých životních zkušeností, servírovaný s jistou dávkou nadhledu a přikořeněný humorem. Tato knížka Libuše Palkové si nepochybně své čtenáře najde (i když asi spíš čtenářky). Zdeněk Rosenbaum, spisovatel, novinář a redaktor Tuto vtipně napsanou knihu o komplikovaných vztazích mezi muži a ženami nenapsala bojovná feministka, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale citlivá, křehká a láskyplná bytost, která vystihla jemnou ironii vztahů. Dan Harris, hudebník... celý text

LimedkaMikki
09.07.2018 3 z 5

No, nějak nevím, co k tomuhle mám říct. Tato knížka má sice dobrý název, ale obsah už je takový... nijaký. Nikdy jsem si nepřišla jako nějaká feministka nebo šovinistka (existuje to vůbec v ženském pohlaví?), ale některé autorčino chování vážně ale vážně nechápu. Na jednu stranu se nám snaží podsouvat feministické myšlení, na tu druhou se ale zároveň chová jako typická puťka v domácnosti (mám dojem, jestli to tam dokonce sama nenapsala), která spíš prská kolem sebe, protože si nedokáže vydupat své místo na zemi a proto jsou chlapi ti špatní. V některých částech jsem s ní souhlasila, protože neobjevila nic světoborného, pak ale zase přišel okamžik, u kterého jsem se musela chytat za hlavu, že jako vážně? Přišlo mi, že se chovala jako ti autoři knížek, které tam popisovala - nejprve nás ukolíbá, jak je super být ženou a svůjme si za našimi právy, a o kousek dál je zase popře a řekne, ať se chováme jako holky - jsme krásné a tiše stojíme v rohu.

libuseOO7
25.12.2017

ráda bych se zeptala toho kdo se skrývá pod domina.cz.opravdu myslíte že zatahovat do hodnocení knihy zevnějšek autorky svědčí o nějaké vaší intelektuální a morální úrovni? To zavání pavlačí-takhle se vyjadřují drbny které mají nějaké mindráky

mariva
02.10.2017 2 z 5

Čekala jsem humornou knížku, vhodnou na čtení do MHD, ale dost mě zklamala. Místo veselých příběhů jsou to převážně feministická zamyšlení nad tématy ženy vs muži, na můj vkus má autorka až příliš feministické názory. Snad jen posledních pár stránek obsahovalo nějaký příběh a humor. Škoda, název zněl slibně.

Danafantom
28.07.2014

Nevím, na mě byla tahle knížka místama už moc protimužská.

HančaŠ
13.06.2014 5 z 5

Dobrá kniha.
Je až trochu smutné, že ty věci v této knize jsou pravda a někteří pánové s ženami zacházejí jako s věcmi nebo se služkami. O to víc jsem ráda, že znám spoustu těch, kteří se tak, jak je to v této knize popsané, nechovají.

kneslova
16.01.2014 5 z 5

Vtipná kniha o smutné pravdě, to opravdu sedí, doporučuji k přečtení pro všechny ženy

2013  68%Za chlapem a tramvají neběhej - za pět minut je tu další
2015  63%Italská invaze v Praze
2017  56%Recept na skvělý den
2019  87%Sex v kuchyni
2022  40%Pražská náplava na Kladně

Kniha Za chlapem a tramvají neběhej - za pět minut je tu další je v