-Lenicka- -Lenicka- komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

*Všechna zvířata jsou si rovna ale některá rovnější* ... člověk neuznává zájmy jiného tvora než sebe ...

03.08.2011 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Také jsem nikdy nic podobného nečetla, avšak musím uznat, že kniha je vážně skvělá a právem si zaslouží pět hvězdiček..můžu všem doporučit! Jak píše papaya, vážně nejlepši,co jsem za poslední dobu četla!

02.03.2012 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Ze začátku mne opravdu "velmi překvapilo", jak se někdo může tak narychlo zamilovat do nějakého Masaje, když je se svým snoubencem na dovolené a jak lehce a jednoduše to autorka popisuje - jsem na dovolené, líbí se mi tam masajský válečník, svému snoubenci řeknu ahoj a jemu řekne, že se vrátím, všechno ve Švýcrasku nechám, protože on je přeci můj život - to poznám na první pohled, máme si toho spolu hodně říct (ironie), oba víme, co chceme a postupně .. Každopádně ji obdicuju za to, jak to všechno zvládla a ustála, já už bych dávno odešla, lépe řečeno bych tam ani nikdy žít nechtěla a už vůbec ne u Masajů .. tak aspoň, že se poučila, jinak věřím, že zkušenost do života to musela být velká ... BTW - Ten styl psaní byl chvilkami opravdu hrozný, pravda ..

30.06.2011 5 z 5

Deník Deník Anne Frank

Určitě zajímavé a poučné čtení, ale na můj vkus moc dlouhé a a popisné .. dle kladných ohlasů jsem čekala něco trochu více, bohužel :-(

16.05.2011 3 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Dle zdejších pozitivních komentářů jsem opravdu čekala nějakou "bombu"! Knížka mne však dosti zklamala! Ten začátek se mi tak špatně četl, že jsem myslela, že to snad ani nedočtu, což se mi moc nestává:( Knížku jsem však dočetla, avšak "zážitek" z ní skoro žádný nemám, příběh byl sice zajímavý, ale pro mne těžký průměr! :(

25.11.2011 3 z 5

Příběh Bílé Masajky Příběh Bílé Masajky Corinne Hofmann

Četla jsem postupně tři díly a ze začátku mne opravdu "velmi překvapilo", jak se někdo může tak narychlo zamilovat do nějakého Masaje, když je se svým snoubencem na dovolené a jak lehce a jednoduše to autorka popisuje - jsem na dovolené, líbí se mi tam masajský válečník, svému snoubenci řeknu ahoj a jemu řeknu, že se vrátím, všechno ve Švýcarsku nechám, protože on je přeci můj život - to poznám na první pohled, máme si toho spolu hodně říct (ironie), oba víme, co chceme a postupně .. Každopádně ji obdivuju za to, jak to všechno zvládla a ustála, já už bych dávno odešla, lépe řečeno bych tam ani nikdy žít nechtěla a už vůbec ne u Masajů .. tak aspoň, že se poučila, jinak věřím, že zkušenost do života to musela být velká ... druhý díl pojednává o návratu do Švýcarska a o tom, jak při ní stálo štěstí a vše jí vyšlo, ve třetím díle se opět vrací do Keni .. dle mne je to opravdu zajímavý životní příběh, který stojí za přečtení ...

06.07.2011 5 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Celkem zajímavé pokračování ... musela mít ohromné štěstí, když ji všechno takhle dobře vyšlo ... jen se mi zdálo, že zaplnit polovinu knihy povídáním o tom, jak vystupovala na Kilimandžáro, bylo už trošku zbytečné ..

06.07.2011 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jako dospívající dítě jsem knížky H.Pottera měla opravdu ráda .. tyhle knížky vás dokážou úplně pohltit ..

14.06.2011

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Taky jsem od této knihy čekala něco více .. hlavní hrdinka mi přišla HODNĚ nesympatická, příběh moc o ničem nebyl .. možná jsem přesně nepochopila nějaký hlubší smysl této knihy nebo tak .. podruhé bych jí už určitě nečetla, film si hodně rozmyslím..

12.06.2011 2 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Sophie Kinsella je má oblíbená spisovatelka! :-)
Tato kniha se jí celkem povedla, můžu všem jedině doporučit, opravdu jsem se nasmála :-)
PS: Knihu jsem četla v práci při obědové pauze .. tak si kolegyně ze mne dělaly srandu, že když čtu místo oběda, tak určitě musím být tou bohyní v domácnosti :-)

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Knížka se mi opravdu moc líbila a ten příběh byl pěkný a zajímavý .. můžu doporučit, ze začátku jsem se nemohla odtrhnout .. taky jsem si chvilkama pobrečela .. :-) doporučuji ..
Jinak film mne taky zklamal .. kniha 1000x lepší :-)

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Tak zrejme jsem se velmi nechala unest zdejsimi komentari,kdyz sem sahala po teto knize.Pro mne byl zacatek teto knihy velmi dlouhy a tak trochu i nudny.Celkove byl pribeh zajimave podany,ale vubec mne neoslovil-tolik veci moznych i nemoznych zamotat dohromady jsem uz tedy dlouho nevidela..a nakonec z toho nic nebylo,ten zaver byl tak..(ani nevim,jak to popsat)..takze za mne uz vickrat NE,vubec nic mi ta kniha nerekla...

10.03.2012 3 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Prvních 10 kapitol si neustále budete říkat "PROČ?" Proč se k ní tak chovají a co se musí její matce odehrávat v hlavě, že se k ní takhle chová? Pro mne a myslím si, že i pro ostatní trochu nepochopitelné. Takže jsem ráda za to, jaké jsem mohla prožít dětství. Knížka vás opravdu chytne za srdce a nebudete moci přestat, já měla přečtenou skroo za dva dny. Chvílemi se budete divit, co všechno se anorektičkám může v hlavě odehrávat, co si myslí a zjistíte, že je to opravdu psychická porucha, což spoustu lidí ani neví/nepřipouští. Všem doporučuji tuto knížku přečíst! (Já - aniž bych to věděla - jsem si jí zakoupila akorát 17.11.2011 - přesně rok poté, co Isabelle zemřela).

19.11.2011 5 z 5

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

Knihu jsem přečetla "jedním dechem" .. ze začátku jsem nemohla pochopit, jak mohla být tak "naviní" a hned si ho vzít .. ale tak určitě není jediná na světě, co něco takového udělala .. ale tak se nakonec poučila a jsem ráda, že to tak dopadlo .. všem doporučuji přečíst! A také druhý díl! =o)

15.08.2011 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Tak bohužel musím říct, že tato kniha mne moc nezaujala. Kdybych si nepřečetla anotaci, nevěděla bych o čem to je. Zřejmě mi nebylo přáno, abych nějak více pochopila tuhle knihu .. jinak věřím, že nápad dobrý .. takže také dávám jednu hvězdičku za myšlenku knihy .. musela jsem se nutit, abych jí vůbec dočetla.. film jsem neviděla ..

13.07.2011 1 z 5

Neviditelné ženy Neviditelné ženy Jacky Trevane

Velmi zajímavá a velmi čtivá kniha s otřesnými příběhy, nad kterými leckdy zůstává rozum stát. Občas jsem si říkala, jak je tohle v dnešním světě ještě vůbec možné, ale jak vidím, je to opravdu tak a jsem vyloženě ráda, že si "můžu spokojeně žít v ČR"! :-) Příběh "Plachá dívka" mne naprosto dostal, ještě hodně dlouho jsem o tom musela přemýšlet - jak vás islám, apod. mohou úplně změnit .. hrůza ..

28.06.2011 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Rozhodovala jsem se, zda číst i knížku, když jsem už předtím viděla film a v podstatě věděla, jak to všechno dopadne. Knížka mne ovšem mile překvapila, opravdu se četla jedním dechem, je to skvěle napsané a pro milovníky romantiky jako dělané - dávám pět hvězdiček!

20.06.2011 5 z 5

14.06.2011

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Romány Nicholase Sparkse mám celkem ráda - tento román je však trošku jiný .. ten konec je takový jakýsi nedomyšlený, moc rychle ukončený .. ale příběh je to zajímavý .. můžu doporučit :-)

16.05.2011 4 z 5

Zakázaná žena Zakázaná žena Verena Wermuth

Úžasný příběh! Mám ráda Arabský svět a především Dubaj! Tuto knihu všem doporučuji, nemohla jsem se od ní odtrhnout, měla jsem jí hned přečtenou! Opravdu úžasný příběh! :-)