Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Zakázaná žena

Zakázaná žena
Zakázaná žena

Válka na Blízkém východě, zmařené atentáty v Londýně a stín 11. září nás stále znovu budou vracet k tématu vztahu mezi muslimy a křesťany, jejich mentalitami, vztahu mezi arabským a západním světem. Svou knihou neměla autorka v úmyslu zdiskreditovat islámskou víru ani ji zrazovat. Všechny události vylíčila, jak se opravdu odehrály. Z d...zobrazit vše

Válka na Blízkém východě, zmařené atentáty v Londýně a stín 11. září nás stále znovu budou vracet k tématu vztahu mezi muslimy a křesťany, jejich mentalitami, vztahu mezi arabským a západním světem. Svou knihou neměla autorka v úmyslu zdiskreditovat islámskou víru ani ji zrazovat. Všechny události vylíčila, jak se opravdu odehrály. Z důvodů ochrany osobnosti šejcha Chálida, jeho rodiny a celého šejchanátu byla jména osob a částečně i míst pozměněna. K osobnosti Chálida (pseudonym) Jeho výsost šejch Chálid bin Sultán Al Rašíd pochází z jedné ze sedmi panovnických rodin Spojených arabských emirátů. Dnes stojí vzhledem k mocenskému postavení, svému podílu na velkorysých stavebních projektech a cestách do zahraničí stále víc v centru mezinárodního zájmu a pozornosti veřejnosti. Nakladatelství jsou známa všechna pravá jména a místa příběhu. Zavázalo se k mlčení. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/19_/19583/zakazana-zena-19583.jpg 3.521
Originální název:

Die verbotene Frau

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2007 ...více
Nahrávám...

Přidat komentář

Komentáře (6)

Nejprve se musíte přihlásit.
verci15.11.2014Hodnocení knihy 0 z 5

Kniha mě hodně zklamala v podstatě je to slátanina

Imor10.09.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Stejně jako třeba u knihy Bílá Masajka, mě fascinují ony ženy, které o tom co se jim přihodilo napsaly. Mám vždy trochu víc práce brát knihu jen jako příběh a nepřemýšlet o tom, že ony ženy moc nepřemýšlely a hlavně nedomýšlely co jejich zamilovanost způsobí.Vždy mě tyto příběhy jako matku dvou dcer děsí, rozčilují ... :-)

Ormos Atalia06.03.2013

Jedná se i jednu z oddychových knih/příběhů pro ženy, ve kterém se střetává muslimský svět s tím evropským. Na počátku se tyto dvě kultury střetnou a prožívají velkou lásku, postupně však hlavní hrdinka zjišťuje, že ten náš, evropský svět, nijak nemůže ovlivnit ten muslimský a proto se vzdává velké lásky! Zkrátka na tomto příběhu vidíme, že míchat 2 zcela odlišné kultury dohromady není dobré a ten prostor pro tu danou, čistou lásku tam není. Kniha se četla dobře, takže můžu doporučit.

RADOST08.02.2012Hodnocení knihy 2 z 5

Kniha mě velmi zklamala. Zařazena do naučné literatury, ale o střetu dvou kultur a zvycích v muslimském světě neříká skoro nic. Je to spíše romantický příběh muže, který se nedovedl vzdát zakázané "hračky", a ženy, která po více než deset let neudělala nic, aby pochopila zvyklosti světa, ve kterém by chtěla žít. Namísto toho se nejčastěji mohla potrhat smíchy nebo se urážela v situacích, kdy naprosto nerespektovala místní zvyklosti. Stylisticky taky slabota.

vlcatko04.09.2011Hodnocení knihy 5 z 5

Tak já se také připojuji k velmi kladnému hodnocené knihy. Kniha je psaná velmi čtivě. Úžasný příběh!!

-Lenicka-16.05.2011Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasný příběh! Mám ráda Arabský svět a především Dubaj! Tuto knihu všem doporučuji, nemohla jsem se od ní odtrhnout, měla jsem jí hned přečtenou! Opravdu úžasný příběh! :-)