Kudlanka03 Kudlanka03 komentáře u knih

Strach Strach Franck Thilliez

Ve spolupráci s @albatrosmedia
Co já na to:
Komisař Sharko a díl číslo 6.
Další díl, který naši mysl našponuje až k prasknutí. Lucie s Franczkem řeší případ ženy, která je vězněná v pozdemí a div z toho neoslepne. Jiná žena na severu Francie začne mít noční můry. Je to policistka a tyto noční můry ji začnou provázet od té doby, co prodělala transplantaci srdce.
Dokáží naše orgány nést nějakou zkušenost a promítnout ji novému příjemci?
Mám mnoho otázek, a mám je i po přečtení.
Myslím, že tohle téma nemusí být pro každého, točí se to kolem dětí, kolem orgánů. Je to už na vás, jak se s knihou popasujete.
Kdo četl celou tuto sérii? Jak se vám líbí práce tohoto spisovatele?
Já teda nevím proč, ale tento typ si vybírám právě s příchodem podzimu.

31.10.2023 4 z 5

Nejnemožnější zvířata na světě Nejnemožnější zvířata na světě Philip Bunting

Ahoj rodičové a budoucí rodičové,
pokud už jste se začali shánět po dárcích na Vánoce pro děti, pak tu mám krásnou kombinaci barev a obrázků pro děti, s legračními texty i pro dospělé.
Co si budeme - někdy jsou knihy pro děti prostě jen pro děti. Dospělý už u toho brm brm autíčko a ano, travička je zelená má pocit, že mu umírají mozkové buňky (pokud třeba u vás ne, u mě to tak bylo) a proto jsem ráda, že se mi dostala do rukou tato kniha.
Na 80 stranách na nás a naše děti čekají zvířata, která jsou fascinující a mnohdy jsme o ně ani nezavadili při dokumentech nebo v jiných dětských knihách.
Knihu jsem si vybrala v rámci spolupráce s Albatrosmedia.
A co mě ale úplně rozsekalo, tak to, jak jsou názvy vtipné, já se smála celých 80 stran. Doma teď používáme dost z nich, třeba Holočíčuš domestikus - což je kočka sfings
Vyfotila jsem vám taky první list, kde jsou všechna zmíněná zvířata a drobotina a také ukázku dvou stran, ať případně nekupujete zajíce v pytli.
Snad vás obrázky pobavily a mějte krásné pondělí u jakékoliv knihy, protože den s knihou je vždycky správná volba

23.10.2023

Ani ne pět minut Ani ne pět minut Hana Radulić

Tato novela není tlustá, ale je hrozně silná tím, co v ní na nás čeká. Už jsem to psala mockrát. Rodinná tajemství ničí rodinu. Příběh proto zavádí Lukáše do letoviska Baška Voda, což je malé městečko, omývaného vodami Jaderského moře. Dostal se tam kvůli něčemu, co těsně před smrtí zmínila jeho matka. Člověk odjakživa touží vědět. A tak Lukáš bere svoji dceru Moniku, s jejíž matkou už Lukáš nežije.
Dostat se alespoň s touto knihou k moři bylo krásné, ale smutné. Tak to na mě působilo. Bylo mi taky jasné, že sama autorka toto prostředí zná.
Co bych za mě knize vytkla, tak překladový jazyk. Knihy totiž píše v chorvatštině a k nám se dostávají z překladu. A zkrátka vyprávění z tohoto pohledu pro mě bylo příliš chladné, strohé, bez jemných nebo květnatějších souvětí.
Pořád ale v ruce budete držet knihu o hledání pravdy a o tom, jaký život opravdu je. Složitý, klikatý a o náhody tu není nouze a taky skrývá pro mě jedno životní moudro a to že pravdu máš hledat pouze tehdy, pokud ji uneseš.
Knihu doporučuji pro: Pro milovníky rodinných zašmodrchanců a tajemství. Opět pro ty, kteří mají rádi vrstvení příběhu na součastnost, minulost a zahrnuje více postav, z pravidla rodinné příslušníky a vzájemnými vazbami.
Za knihu děkuji Albatrosmedia, knihu jsem si vybrala v rámci spolupráce a jsem moc ráda, bylo to totiž hodně jiné, protože jsem nečetla anotaci, jen nadpis, byla jsem o to více překvapena.

23.10.2023 3 z 5

Hotel Atlantic Hotel Atlantic Barbora Šťastná

Proč jsem o tomto nic neslyšela?Nečetla? Proč jsme se o tom nikdy ve škole nic neučili? Alespoň okrajově? Celý život zkrátka dostáváme nové a nové informace nejn o současnostech, ale také o minulosti, historii.
Samotný příběh nás bere do osudů Ferdy, Charlotty, Heleny, Jirky a Tomáše. Je to až zarážející, že jsou zde použity i skutečné postavy a díky tomu příběh nabírá na síle, autenticitě a samozřejmě uvěřitelnosti. Kniha mi dala nové informace a hlavně se mi líbily vysvětlivky na konci knihy, kdy si termín, který třeba neznáte nebo si nejste jisti, tak ho zkrátka vyhledáte a tak můžete pokračovat ve čtení už informovaní.
Jediné, co mě místy mátlo, tak to mělo docela tempo, ale pak z ničeho nic pár stránek bylo hrozně těžko uchopitelných a kdyby tam nebyly, asi bych nepoznala rozdíl.
Kniha vás ale zasáhne tak nějak jinakJjednak několika liniemi, ve kterých se děj odehrává. A taky více postavami, díky kterým to do sebe nakonec krásně zapadne.
Doporučuji pro: Milovníky více časových linií, milovníky období druhé světové války a židovské otázky, pro fanoušky práce Barbory Šťastné a taky pro ty, kteří se rádi nechají informovat o skutečných událostech z historie.
Hotel Atlantic je kniha, kterou jsem si vybrala v rámci spolupráce s Albatrosmedia. Za knihu moc děkuji.

23.10.2023

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Druhý díl s Madison a Natem.
Právě jsem to dočetla a teda pecka všech pecek!
Autorka nám slibuje v závěru, že se můžeme těšit na 3 a 4 díl.. No a třetí díl opravdu za nedlouho vyjde. Já už ho mám na poličce, tak si asi kousek rozečtu.
Pro nedočkavce ale můžu říct, že tenro druhý díl je opravdu nabušený. A dozvíme se celý komplot ohledně Madison. Proto doporučuji víno, obloženou mísu a zavřít se někam na pár hodin!!!
Skvěle postavený příběh z několika perspektiv. Nebude vás to nudit. Budete se bát ale nepřestanete číst.
Anotace tento díl vystihuje a já bych nerada prozradila více a proto jen řeknu, že díl je opravdu nabušený akcí, není tam žádné hluché místo a styl vyprávění, přímé řeči a dávkování informací dává dohromady jednu z mých velkých objevů tohoto roku.
Děkuji Albatrosmedia za tuto knihu, kterou jsem si vybrala v rámci spolupráce.

19.09.2023 4 z 5

Dvě prázdná místa Dvě prázdná místa Zuzana Holčíková

Dvě prázdná místa zůstala po dočtení knihy Hra na druhou.
Dočkaly jsme se volného pokračování a jsem za to moc ráda, že mi Zuzka knihu i podepsala a poslalaDěkuji ještě jednou
I když mě Nela svým nerozhodným, vyplašeným a bázlivým chováním dost ničila, zas se nedá upřít pohled do nitra. Dialogů tu máme pomálu, ale víme, co si která postava myslí. A i to mi přijde přínosné.
Mám radost, že mám kapitolu N+B uzavřenou, ovšem za předpokladu, že nebude třetí díl? Docela bych ho brala.
Doporučuji si přečíst Hra na druhou a poté Dvě prázdná místa a máte zaručené zlepšení třeba víkendu, dovolené nebo delší cesty vlakem
Příběh nás unese o nějaký rok dopředu, a my zjišťujeme, že se všichni nějak posunuli a jediný, kdo to brzdí, je právě Nela. Zžíravost, co si bude okolí myslet o tom nebo tom rozhodnutí přece není důležitý. Ale pro Nelu asi ano. A tak nás čeká příběh, ve kterém se na konci dozvíme, pro co se rozhodla a jak hodlá dál naložit se svým životem :)

19.09.2023 3 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Vždycky ráda začnu novou sérii, protože tempem, kterým nyní vychází stíhám číst všechno, co chci. Když jsem zjistila, že bude třetí díl na podzim a podívala jsem se na hodnocení prvního a druhého, řekla jsem si, jasně, tohel musíš zkusit. A jsem ráda.
Máme tu Madison a Natea. Oba si prošli svým a na obou to nechalo následky. Líbí se mi, že teď co se osobní stránky týče dostal přednost Nate. Tuším, že ve druhém dílu dostane prostor zase příběh Madison.
Co se zápletky týče tak jsem byla překvapená. Líbí se mi tam asi tak nějak všechno, protože dohromady mi to dává přesně to, co od detektivky čekám.
Všechno navíc, co bych chtěla napsat mi přijde jako spoiler a tak vám jen řeknu, že si to přečtěte a já jdu na druhý díl. A už teď se těším na třetí!! :)

14.09.2023

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

První díl nové série Vraždy v Osterlenu. Elegantní detektiv Peter Vinston je na neschopence a tak přijíždí za bývalou ženou, jejím mužem a svou dcerou. Ikdyž má ale nucené volno, má si číst, odpočívat, tak co se asi tak stane? No jasně. Stane se vražda. Plno postav, každý s nějakou svou chvílí, kdy nám autoři představí jejich charakter. Půjde ale i prohlídku. Ale ne u doktora. Prohlíneme si luxusní dům, ale se stavbou celého komplexu místní obyvatelé nesouhlasí a tak nastává nepěkný boj. Boj o pláž, boj o lukrativní bydlení, boj o pozornost. Chvíli si budete myslet, že víte, ale pak zase už nevíte nic a zkrátka příběh plyne roztomile a vy se na konci usmíváte a máte radost. Jemná, decentní detektivka. Nevím, čím na mě působila tak mile, asi překladem, stylem vyprávění, zajímavá místa i pojetí vraždy a pátrání. V tom to bude, ani to pátrání není nudné. Nehraje si na profesionalitu nebo na detailní přesnost, prostě se to rovnou děje.
Druhý díl je stejně tak dobrý a díky prostředí si mě získal ještě více.
Mohu jen doporučit.

27.08.2023 3 z 5

Mezi nimi Mezi nimi Veronika González

Příběh žen tří generací o traumatech i touhách, kterým nelze utéct.
V anotaci nám autorka říká, že je to intimní zpověď sester Magdy, Ivy a Kristýny a také jejich matky Milady. Samozřejmě chce pro své dcery to nejlepší, ale z jejich pohledu to tak asi vůbec nevypadá.
Když jim tohle nás mohlo trošku zarazit David vstoupí do života, čeká je zkouška, která nejde přestát bez šrámů. Zkrátka klasický příběh plný tajemství každé z nich, tajemství mezi sebou a tajemství, která by snad ani neměla vyplout na povrch. Následky si nesou celý život. Takto končí anotace a začíná prostor pro vše, co se dočítáme mezi řádky.
Jako třeba, jak nemůžu vystát Kristýnu, jak moc chápu Ivu a jak naprosto rozumím Magdě. Protože každá jsme se v nějaké shlédly, že? No a já jsem Magda. Vždycky jsem byla. Někdy moc a někdy ještě víc. Díky všem událostem ale můžu děkovat tam nahoru, že jsem nezažila vše, co Magda.
Nejvíc mi bylo líto Ivy, protože je nejmladší a zůstává doma s rodičky, obzvlášť s panovačnou matkou a ke všemu ve stínu první ze sester a pak v ještě černějším stínu té prostřední.
Hrozně mě to chytlo. Za srdce, za všechno. Vcuclo mě to do sebe a já tak nějak cítila touhu být svá, jak to chtěla Iva, mít možnost všechno vysvětlit, což by asi chtěla Magda a tak hrozně jsem chtěla obejmout Kristýnu, protože vlastně nic jiného nechce. Jen lásku. Bohužel si ji hodlá vymáhat třeba i násilím.
Rozhodně moc a moc a moc doporučuji tento emocemi, postavami, charaktery, průsery a tajemstvími nabitý román, že si radši vezměte den volna v práci a někam se s touto knihou zavřete. Protože styl, který autorka zvolila je krásně jednoduchý. Prostý. Bez klišé, nemusíte se tedy bát přeskakování nebo nějakých výplňových frází. Mraky a mraky dialogů, člověk ví, co si ty holky myslí, jen tak vědět, co si myslí třeba David, nebo tatínek holek nebo malá nebo proč trošku neoloupat vrchní vrstvy a odhalit se před rodinou, v klidu si to probrat.
Poslední část vám vezme kousek vašeho srdce a už nikdy, nikdy vám ho nevrátí. Zůstane v domě Kristýny, zůstane v bytě u Magdy a taky v knihovně a pokoji Ivy...I v domě Milady. A vy si ho jednou za čas klidně necháte vzít znovu pro tu krásu i trýzeň osudu. Na konci se mi trošku zamlžily oči, kdo ví, proč?
Za knihu hrozně děkuji sobě, že jsem si ji vybrala, protože mě zaujaly ženy v kávě...hustý, ne? A taky děkuji albatrosmedia, že mi knihu poskytly k recenzi v rámci spolupráce.
Tato kniha byla přečtena za jeden den a recenzní výtisk nesnižuje fakt, že se mi kniha hrozně líbí a těším se na autorské čtení v září.

27.08.2023 5 z 5

Vůle žít Vůle žít Rachel Amphlett

Druhý díl s a druhý případ Kay Hunterové. Už takto v úvodu musím říct, že se mi tento díl líbil více, než díl první. A věřím, že tato série bude mít rostoucí tendenci, co se mé oblíbenosti týče. Ale teď k samotnému případu a samotné Kay.
Anotace nás uvádí do obrazu tím, že nám hned prozrazuje okolo čeho se bude odehrávat toto pátrání. Půjde o koleje, vlaky, jízdní řády a taky jednu událost, která se stala už dříve. Jenže, nikdo nic neví, nejsou stopy, vše zůstává doslova na mrtvém bodě. Co by se asi stalo, kdyby pejskařka nešla venčit? Nebo co by se třeba nestalo, kdyby Kay nepokračovala v hledání pravdy u svého vlastního případu. Pocit křivdy zůstane v člověku opravdu celý život.

Tento díl byl navíc pro mě zajímavý i tím, že se dostáváme i do rodinné sféry a zjišťujeme, co její rodiče, děti a vlastně proč je Kay sama s dětmi. Koho minul první díl a chtěl by (třrba i díky této recenzi) sáhnout po druhém dílu tak může, není tam nic, co by vás nějak znevýhodnělo. K prvnímu dílu se můžete dodatečně vrátit.

27.08.2023 3 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Jediné mínus tohoto příběhu je to, že je tak krátký. Naprosto chápu Nelino dilema. Na to, jak dlouho je sama je opravdu velmi statečná a nepodvolí se tomu, co cítí a co chce dělat. Ano, synové, koníčky, práce, otázky morálky a přátelství se tu objevují na každé stránce. O to více rychleji čtete, aby už už zase byla těsně před tou rozkoší, kterou si odpírá, a zase nic.
Myslím, že Ben je velmi sexy, nějak si ho tak prostě představuju.
Jen to přátelství mezi ženami se mi zdá takové trošku vařené z vody. Nějak se tam ale ti dva musí setkat, takže mi to vlastně nevadí a tak nebo tak je alespoň závanem minulosti, kterou si tak nechce připomínat.

Její synové mě hrozně baví a jak je tam další linka právě toho přátelství Bena a kluků. A zkrátka člověk se tomu může bránit jak chce, ale chemie je chemie a člověk je prakticky takový chemický koktejl a když potká nškoho s kým může reagovat, je to pak výbuch jako blázen.

U této knížky, která klame tloušťkou nebudete věřit tomu, jaký příběh se vejde na těch pár stránek. Hrozně doufám v další díl. Hrozně mě postavy bavily.

Ke knize jsem se dostala v rámci štafety a jsem za to moc ráda.

22.08.2023 3 z 5

Medové perly: Proč je náš život sladší, než si myslíme Medové perly: Proč je náš život sladší, než si myslíme Melanie Pignitter

Tato již sladce vypadající knížečka vás zkrátka naláká.
Ať už máte med rádi nebo ne, shodneme se na tom, že sladký je. A pár medových perel by přece mohly pomoci každému v jeho slanosti nebo hořkosti života. A od toho tu máme tuto knížečku.
Styl jazyka mi sedl hned a kapitoly, na které je text rozdělený krásně umožní si informace dávkovat, jak si přejeme. Co bych vyzdvihla je, že najdeme praktické návody, vypsané body, které můžeme ihned vyzkoušet, aplikovat.
A víte, proč tomu tak je? Autorka čerpá z osobní zkušenosti. Když padnete až na dno, a bolest vás ochromí na tenkou hranici mezi tím žít nebo nežít, hned cítíte, že tomuto můžete věřit.
Doporučuji všem, kteří mají rádi tento typ literatury, povzbuzující a příjemné čtení. Aby ne, když i jedna kapka medu dokáže divy.

Les, čtyři otázky, život a já Les, čtyři otázky, život a já Tessa Randau

Jen co jsem knížku otevřela, jsem začala cítit, že tato je přesně pro mě. Je to o matce dvou dětí, manželce, která se cítí tak nějak vyhořelá nejen z práce, ale i doma. Osud ji zavede na oblíbenou mýtinu, kde se seznamuje se starou paní. Tady si předávají důležité informace nejen o způsobu nahlížení na život, ale taky na to, že když se správně zeptáš, odpověď ucítíš sama v sobě.
Dál mě samozřejmě dostala obálka, ilustrace a styl psaní. Jemné, krásné, povznášející.
Text je rozdělen jakoby na kapitoly, ale myslím, že informace a podání a fakt, že jde o 120 stran, vám nedovolí přestat. Prostě si to přečtete u kávy nebo v delší frontě. A na konci se budete usmívat.

30.07.2023 4 z 5

Udělej to jako racek. Vy... se na to! Udělej to jako racek. Vy... se na to! Lea Blumenthal

Už název nás nutí se usmát a knihu alespoň otevřít. Na 11 kapitolách nám Lea představí sebe, svého přítele Borise a kamarádku. Ale hlavně. Představí nám něco, co my osobně třeba nezažíváme, ale někdo v okolí ano a my toho třeba využíváme, máme za to, že dotyčné osobě to nevadí, může nám přece pomoci.
Myslím, že jsem v určitou fázi měsíce přesně tak milovnicí harmonie, že se chovám podobně, ale určitě si za sebou umím stát. Proto mě místy štvalo, jak se Lea chová.
Posuďte sami, jestli jste nebo nejste jako Lea.
Přednosti vidím také ve slovníku na konci nebo v testu, kdy si na sobě můžete rovnou vyzkoušet, jaký typ jste. Miluju testy. Konec je místy vytýkán autorce s tím, že je slabý a nereálný. Myslím ale, že tak, jak byl vystavěn je to správně. O reálnost myslím autorce nešlo, ale spíš o harmonii, o šťastný konec, pokud se to tak dá nazvat.
Měkká vazba dělá z této vtipné rackoviny záležitost, kterou si vezmete třeba na dovolenou.

Kavárna na konci světa Kavárna na konci světa John P. Strelecky

Na těchto 119 stránkách, rozdělených do 26 krátkých kapitolek spolu s ilustracemi najdete velmi laskavý příběh o Johnu, který jakoby ztratil směr. Ale ne jen na cestě, protože právě započal dovolenou, ale i na cestě životem.
Osobní zkušenost spisovatele dala vzniku této knize, která se přeložila do více, než 40 jazyků a určitě obohatila nejeden čtenářův život.
Inspirující čtení, při kterém jsem cítila, co mi autor chce předat a taky se mu podařilo.
Nejkrásnější část příběhu mi pak přišlo vyprávění o karetě obrovské, o rybáři nebo rozhovor s martketingovou odbornicí.
Pokud rádi kupujete knihy i jako dárek, tuto nenápadnou knížečkou určitě radost uděláte.
A vlastně kdy naposledy jste tak nějak sjeli z cesty života? Co vás vrátilo zpět?

Odpověď je v tobě Odpověď je v tobě Barbara Rörtgen

Tuto krásně jahodovou knihu určitě nepřehlédnete. Nejde to. Je krásná a už z dálky vás bude volat i provokativním názvem. Protože co každého člověka dokáže povznést? Že odpovědnost za chyby a to, co je v jeho životě špatně svede na okolnosti, rodinu, špatnou výchovu nebo neštěstí.Nikdy nikdo nezačne tím, že se nemá dobře, ale že ví, že si za to může sám. Ať jde o zdraví, o práci o vztahy, o cokoliv.
Najdete tu 100 otázek právě z těchto 5 oblastí života. Láska, práce, myšlení, seberozvoj a bytí.
Tuto knihu už plánuji pro asi 4 lidi ve svém okolí.
Ona to není kniha na čtení, jako takové. Je to kniha, kterou doporučuji mít poblíž oblíbeného místa. U počítače, u sedačky, u kávového koutku, na nočním stolku.Zkrátka všude, kde máte čas knihu otevřít a přečíst si jednu otázku. Tuto otázku krásně doplňuje krásná barevná ilustrace nebo fotografie.
Je to prostě taková denní pětiminutovka. Zastavit se, popřemýšlet a den bude hned zajímavější.
Komu by tato kniha ve vašem okolí udělala radost?

Radost Radost Angela Köckritz

Pevná vazba, která skrývá 57 kapitol, které mají třeba i jen jednu stranu nám nabízí možnosti, jak opět najít radost. Že radost můžete mít ze všeho. I největší zarputilec při této knize dostane alespoň na chvíli nutkání knihu otevřít a nahlédnout do tajů lehkosti bytí skrze radost z maličkostí i velikostí.
Touto knihou uděláte radost hned 4x. Autorce, knihkupci, sobě i obdarovanému. A třeba i další.
Jakou knihou jste vlastně naposledy udělali někomu radost? Ať už tím, že jste nějakou doporučili nebo koupili nebo půjčili?:)

Léčivá síla zvířat Léčivá síla zvířat Bettina Mutschler

Ač nemám moc ráda historii, ale už se to lepší, tato kniha začíná právě historií zvířat. Ale nečekejte Pangeu a dinosaury. Půjde spíše o připomenutí historie zvířete a člověka.
Hrozně se mi líbily konkrétní příběhy zvířat. To, jak pomáhají, hřejí, jsou terapeutičtí. Každý člověk s čistou duší se musí při pohledu na zvíře usmát, cítit to. Cítit celou tu paletu emocí, když vidí koťátko, motýla, oslíka, slepičku...Zkrátka jak nám naše duše poskočí radostí.
I zdroje na konci knihy na mě udělaly dojem, ponořila jsem se do příběhů opravdu hluboce, jsem z kynologické rodiny, z rodiny hospodářské. Nikdy u nás nebyla nouze o něco k umuchlání.
Kdo má doma nějakého mazlíčka, žije na farmě nebo zkrátka ho jen fascinují zvířata, je tahle kniha tou správnou pro vás.
Nejen, že dostanete nové informace, ale hlavně vás pohladí na duši tak, jako hebký kožíšek kočičky nebo veselé přivítání od psího parťáka.
Kniha je v pevné vazbě a tak snese opravdu časté čtení.

30.07.2023 3 z 5

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

Peťa mě oslovila, jestli bych si její knihu chtěla přečíst. Byla jsem v procesu vaření a tahle zpráva byla tím, co mi doslova změnilo den. To jsem ale ještě nečekala, co se stane, až knihu otevřu. Respektive, co se stalo.
Kniha mi ležela v polici s dalšími knihami k přečtení. No a jeden den byl ten den, kdy ty tenčí knihy přečtu všechny.
A přišla řada na posedlost.
Asi nebudu ani psát, o čem kniha je. Řeknu vám, co jsem cítila, když jsem knihu dočetla a zavřela.
Nevnímala jsem teplotu, zvuky kolem, zkrátka jsem jen seděla, slzy mi tekly proudem. Proč? Protože celé čtení jsem byla jak napnutá struna. Občas trošičku povolit, když jsem se radovala, že se hrdince (je to hrdinka i doopravdy) podařilo o krůček být blíž svým snům a cílům. A o stranu dál už je opět na dně a ještě hloubš, než předtím.
Pád střídá pád, já však pořád čekala na světlo, kterého bych se chtěla chytit i pro ni samotnou jsem si to přála.
Kniha vám zlomí srdce, rozerve duši a vypláčete si oči. Pak se ale zase zastavíte a řeknete si, no počkat, tohle už se neděje. Má se dobře (ptala jsem se jí), takže jeden velkej opravdickej hezkej konec (začátek?) to má :)
Co se stylu týče, jak je to vyprávění v ich formě, zkrátka si necháváme vyprávět příběh v přítomném čase. Kapitoly nám rozdělují text na dvě části a dohromady je na 177 stranách 14 kapitol. Můžeme to tedy přečíst na jednou nebo si to dávkovat postupně. Musím říct, že téma je na mě opravdu těžké, ale je to realita a to je potřeba umět otevřít. A nedělat z toho tabu. To, že o něčem nemluvíme neznamená, že se to neděje. I když bychom rádi.
Hrozně moc děkuji za nádherné věnování psané ručně, věnováno mě osobně, a za to, že se autorka (ano, jsi autorka, Peti) odhodlala tohle všechno sepsat. Psaní určitě nebylo lehké. Opět se k tomu vracet
Tuto knihu doporučuji všem maminkám dcer, všem holkám, co jsou dcery svých maminek, doporučuji jí všem otcům dcer i synů a hlavně ji doporučuji Tobě!!! :)

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Jemná fialová obálka mě pohladila po duši. Napřed vnímám knihu vizuálně. Někdy, pokud jde o román ani nečtu anotaci. V této už je i tak více, než bych potřebovala vědět.
Shay pracuje v rozhlase. To se mi líbilo, jen škoda první desítky stran. Přišla mi ufňukaná, osamocená, prostě...No já moc nemám ráda slabé ženy, co nezvládají samotu, že jejich samota je určující i pro jejich vlastní hodnotu, jako člověka.
Ale to jsem odbočila. Zápletka byla milá a já jsem sama sobě vděčná, že jsem vydržela a přečetla jsem to celé.
Líbilo se mi, že na Shay vidíme nějaký progres. Že i když má morální kompas nastavený tím správným směrem, ale lehce se bije s její možná až příliš velkou loajalitou.
A tak se stane, co se stane a my se jen můžeme dívat na to, jak některé své domněnky přehodnocuje a jak se situace zkrátka vyvine jinak.
Zároveň ale celou dobu cítím její rozpolcení z toho, jak by tak hrozně chtěla popustit uzdu tomu, co by doopravdy chtěla, ale zároveň si právě uvědomuje, co tím způsobuje.
A tak jsme až do konce svědky neustálé co by kdyby a tohle ne a tohle taky ne. Ale zároveň jí přejeme, aby se rozhodla a dovolila si být šťastná.
Roztomilý kousek, který určitě nesmí chybět v knihovně romantické duše.
Dovolily jste si vždycky dát průchod emocím? Nebo zvítězil rozum a morální otázky?