Kristy.Seb Kristy.Seb komentáře u knih

Co když je to nebe? Jak jsem se zbavila omezujících přesvědčení a začala opravdu žít Co když je to nebe? Jak jsem se zbavila omezujících přesvědčení a začala opravdu žít Anita Moorjani

Vše, co je v životě důležité, je milovat a smát se!

Tvým jediným úkolem ne milovat sami sebe, vážit si sami sebe, ztělesň9vat tuto opravdu sebelásky a sebehodnoty, a tím být účinnou láskou. To je opravdová služba sobě a lidem kolem.

Nejlepsi cesta ven z bolesti je projít jí. Tam leží ten pravý poklad. To znamená především svou bolest přijmout, přiznat. Je třeba uznat její existenci a dovolit si ji opravdu pocítit. Je vaše, patří vám.

Hodně věcí z knihy je pro mě míň "pochopitelný", ale všechno má rozhodně co do sebe.

15.03.2024 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Náboženství je jen cesta k nalezení pravdy, náboženství samo není pravda. Je to jen cesta. A různí lidé chodí různými cestami.

Lidé ztratili schopnost vidět kouzlo v životě. Nesdílí údiv ani nadšení z okolí- a že života samotného. Vypadalo to, že jsou spoutáni rutinou a myslí jen na to, co dalšího teď musí udělat. Všichni jsou natolik zandeprázdnění tím, jak pořád něco dělají, že zapomínají prostě jenom žít v přítomném okamžiku.

Neříkám, že se vesim souhlasím a že jsem vše pochopila. Ale rozhodně souhlasím s tím, jak jsou lidé neustále okolním světem neustále tlačeni do nějakých "pravidel". Ten tlak z okolí je příšerný.

14.03.2024 5 z 5

Poslední svobodný miliardář Poslední svobodný miliardář Pippa Grant

Opravdová láska je, když jsi ochotny na poslední chvíli změnit plány kvůli někomu, kdo prožívá iracionální panický záchvat, a pak se toho zbabělce zůstaneš před vlastní matkou, protože víš, že nikdo není dokonalý. Jsi schopný člověka přijmout takového, jaký je, i se všemi chybami. Je ti jasné, že se každý den snaží dělat vše, co je v jeho silách, a ty mu na té ceně chceš pomáhat každý den po zbytek svého života.

Láska je skok do neznáma.

Prosím, mohla bych také mít psán jménem Marshmallowa? Ten byl naprosto boží! Povedený příběh.

14.03.2024 4 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Co člověk nevysloví, to proti němu nikdo nemůže později použít.

Někdy je opravdu dobré nad věcmi tolik nepřemýšlet.

Výhodou toho být nezávislá žena je to, že člověk může, ale nemusí dělat všechno sám.

Prostě skvělé. Jen doufám, že bude další příběh.

12.03.2024 5 z 5

Šach a mat Šach a mat Ali Hazelwood

Když budeš něco potřebovat, musíš si o to říct.

Začátek byl pro mě hodně chaotický. Škoda že šachům nerozumím, ale příběh jinak skvělý.

10.03.2024 4 z 5

Doktore, vy jste se zamiloval! Doktore, vy jste se zamiloval! Patrick Taylor

Kocka se klidně může dívat na krále, pokud si nezačne myslet, že je král myš.

Litovat se je nejen ztráta času, ale dokonce nejhorší možný zlozvyk, který může člověk mít.

A další příběh, který jsem četla s úsměvem. Takové pohlazení po duši.

10.03.2024 5 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Čas letí jako namydleny blesk, a strach vám poskytuje výmluvy, které potřebujete, abyste nedělali věci, o nichž víte, že byste dělat měli.

Chce to mít přesvědčení, dělat to, co víte, že máte dělat, bez ohledu na to, co dělat chcete.

Co právě teď cítíš, je ta nejlepší věc, co se ti může stát. Protože až se všechny dílky tvého srdce začnou zase skládat dohromady, a to se stane, budou silnější. A budou mnohem silnější

Na čase a vzdálenosti něco je. Získáš na veci úplně jiný pohled. Máš spoustu prostoru, abys o nich přemýšlel.

Rozhodně velmi hezký čtivé.

08.03.2024 4 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Někdy tajemství v sobě lidi drží tak dlouho, že dokonce zapomenou, proč to vlastně dělají.

Chyby, nespravedlivá odsuzování a selhání jsou vlastně tou nejkrásnější součástí života.

Když jste k něčemu přinuceni, nemáte jinou možnost, než se s tím smířit.

Kniha byla skvělá. Líbilo se mi prostředí porodních bab.

07.03.2024 4 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

Udělat chybu trvá vteřinu. Žít s ní, to chce celý život.

Domov není místo. Je to pocit.

Život je vrtkavý. Zvyknout de dá skoro na všechno. Všichni se aklimatizujeme. Učíme se, řešíme potíže, přicházíme na jiné myšlenky- není to tak, ze by něco bylo jednodušší nebo těžší. Jen se s tím líp vyrovnáváme.

Příliš mnoho dobrých věci bývá
nebezpečné.

Když máš pocit, že je svět maličký, nemůže ti nic ublížit. Ale pak ti dojde, že se do toho maličkého světa vejdeš jen ty sám, a samota ne ještě horší než pocit, že nejsi v bezpečí.

No, cože? Chvilkama jsem nad příběhem jen nevěřícně kroutil hlavou a někdy se raději smála. Jako, příběh zajímavý, dobre se to i četlo, plynulo to. Ale jako že vážně? :D ;(

06.03.2024 4 z 5

Úlet na dva týdny Úlet na dva týdny Samantha Towle

Věci se jeví jen tak velké, jakou jim dáváš váhu.

Velmi příjemné čtení. Prostředí Maledivich se mi moc líbilo, dokázala ho tak vykreslit, že si umím představit tam jet.

04.03.2024 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Smysl pro humor na tělech knížkách miluju. A to jídlo v tomhle díle bylo božské a to jsem o něm jenom četla! Jen mě mrzí ukončení příběhu, s rim si mohla autorka trochu víc pohrát.

04.03.2024 4 z 5

Z popela Z popela Aly Martinez

Po prvních kapitolách jsem si říkala, co to je za nány. Ale tahle autorka zase z toho vyzdinala maximum. V půlce knihy jsem lapala po dechu, jak by něco takového mohli udělat... A ten konec? Byla to jízda. Ale Eason měl srdce na pravém místě.

03.03.2024 4 z 5

Smrt nemá poslední slovo Smrt nemá poslední slovo Simone Troisi

Milovat znamená přijmout, že ho nikdy plně nepochopím, být ochotni se změnit, a tedy trpět, vzdát se něčeho pro něj.

Vezmi bez velkých otázek to, co se ti nabízí, a zjistíš, že máš právě to, co jsi chtěla.

Takhle tohle pro mě bylo hodně náročné. Na mě toho Bohu tam bylo až dost. Rozhodně mám o čem přemýšlet...

03.03.2024 5 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Láska není skleníkové květina, neochotně přinucená ke květu. Láska je plevel, který nečekaně vyraší na okraji silnice.

Tak, a já vůbec nechápu ty vztahy, úplně jsem se v tom ztratila... Což mě dost mrzí, protože to jinak byl moc hezký příběh.

02.03.2024 4 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Ptákofesty a Čurákofesty zbožňuju! Moje druhá kniha od této autorky a zase příště bomba!

01.03.2024 5 z 5

Pod španělským sluncem Pod španělským sluncem Jenny Oliver

Člověk schopný nalézat zálibu a dobrodružství ve všedních věcech života je mnohem šťastnější než ten, kdo věčně hledá novou zábavu.

Když ti něco připadá správné, tak to nemůže být slabošské.

Líbil s emi vztah mezi sourozenci, který se v příběhu příběhu ještě víc vylepšil. Jinak mi v příběhu něco chybělo. Ale záchrana Café byla krásná.

29.02.2024 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Hlavní je totiž, že není vždycky správné oplácet rány. Občas se to smí, když bráníš někoho slabšího.

Nikdy si nepleť slušnost se slabostí.

Člověk musí mít v životě něco, co se nikdy nemění.

Nechápu, proč má tahle kniha tak nízký hodnocení. Je naprosto boží!

28.02.2024 5 z 5

Naše vina Naše vina Mercedes Ron

Třetí a zároveň díl byl jednoznačně nejlepší.
Ta bolest, kterou si v sobě nesli oba dva, byla i při čtení nesnesitelná. Nick nevěděl co chce a Noah se na můj vkus až moc vtírala. Ale ještě že to dopadlo takhle krásně... :)

27.02.2024 4 z 5

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

Šťasten být neumíš, protože po tom, co nemáš, se ženeš, a co máš, na to zapomínáš.

Zralost není o nějakým nesmyslným čísle, ale o zkušenostech, které jsme zažili, a o tom, co jsme se z nich naučili.

Tak to byl jeden problém za druhým. V tomhle díle mě štvalo všechno a všichni. Ale nejvíc obě matky.

27.02.2024 4 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Štěstí je něco, co se musí hledat a čeho se nedosahuje snadno.

Žádný cíl není nemožný, pokud se na něm tvrdě pracuje.

Dvě třetiny knihy to bylo furt nahoru a dolů, dost i občas dětinský. Ale to co měla Noah za sebou bylo drsný, byla to dost silná holka. A i Nicholas to neměl lehký.

26.02.2024 4 z 5