Kristy.Seb Kristy.Seb komentáře u knih

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Tohle jsem potřebovala. Nějakou vtipnou oddechovku. Velmi dobře napsaný příběh. Ale oba bratři mě svým chováním teda vytáčeli už teď, tak jsem zvědavá, co bude dál.

24.01.2024 4 z 5

Seznam pro štěstí Seznam pro štěstí Rachael Lippincott

Každý krok, který udělám, je krokem k nové, nejisté kapitole mého života.

Námět příběhu se mi moc líbil. Seznam, který vás nutí začít znovu žít.

Nádherná svatba Nádherná svatba Jamie McGuire

Tak ten pravý důvod Abby ke svatbě mě dost prekvapil. Ale ten dopis od masky Travis byl prostě úžasný.

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Že začátku mě kniha nebavila, ale konec stál rozhodně za to. Škoda, že se kolem budoucnosti, už příběh natočil.

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Ten jejich vztah byl opravdu jedna velká katastrofa. Ale příběh mě bavil.

21.01.2024 4 z 5

Padnout a vstát Padnout a vstát Estelle Maskame

Dost emotivní příběh. Čtivé, docela i drsné a hlavně romantické.

20.01.2024 4 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

S překvapeními musí pánbůh nakládat uvážlivě. Kdyby si je vyplýtval všechny najednou, čím by nás pak udivoval ke stáru?

Každej by se měl v první řadě snažit stát nejlepší verzí sebe samýho. Většina problémů v životě podle mě vzniká tím, že se úpěnlivě snažíme bejt někým jiným, než jsme.

Očekávání druhejch, to je takovej mělkej talíř polívky, ve kterým se málokdo utopí. Dřív nebo pozdějc rozpoznáš, že je to k posrání a nemá cenu se v tom plácat, a tak radši vylezeš ven. Vymanit se z vlastních pomejlenejch očekávání, to je tisíckrát těžší záležitost.

Láska je něco, z čeho jsme stvořený. Září to z nás furt, na všechny strany. A je jedno, jestli je zrovna někdo kolem, nebo ne. Nevyžaduje to žádnou energii. A už vůbec není potřeba, abychom tohle vyzařování čímkoli podmiňovali.

Každej dělá to nejlepší, co v danou chvíli může. To, že to pak ze zpětnýho, třeba i vlastního zpětnýho pohledu vypadá jako špatný, je věc druhá.

Soucit je vždycky lepší než odsouzení.

Když ukážeš svoje nitro a nabídneš druhému srdce na dlani s největší upřímností, které jste v tu chvíli schopni, je to to nejlepší, co můžete udělat.

Ukázat svou zranitelnost je ta nejstatečnější věc na světě.

Přestaň se bát a nasedni. Stáhni si okénka a sešlápni plyn. Ten vítr, co cítíš ve vlasech, je svoboda. To, co tě čeká v dálce, je poznání sebe sama. A až se vydáš na cestu, nebudeš chápat, proč jsi tak dlouho váhal.

Málokdo se ukazuje doopravdy. Všichni nasazujeme nějaký masky, kterýma se chráníme před okolím. Čas od času je zahodit je vlastně úlevný.

Když se dostaneš do trapný situace, nejlepší na tom je právě to, že to nečekáš. Nemáš šanci se na to připravit, takže reaguješ spontánně.

Tam, kde není očekávání, nemůže být ani zklamání.

Pokud je vám dáno, není vaší povinností to vrátit, ale rozdávat dál a starat se jen o to, aby to hezké mohlo světem proudit.

V životě se ti stane, že nebudeš znát cíl. Stejně ale budeš muset jít dál.

Vymyslet, co od života chceš, je hrozně složitý. Ale říct, co už v něm nechceš, co tě sere - to zvládne každej.

To byl tak krásný příběh. Ano, měl v sobě i hodně smutnýho, ale to jak všechny 3 hlavních aktérky tenhle příběh dokázal posunout tam, kam měly všechny dojít... Božidara byla boží.

13.01.2024 5 z 5

Ta hudba mi stále zní v hlavě Ta hudba mi stále zní v hlavě Agnès Martin-Lugand

Podaná ruka neznamená usmíření.

Tak tenhle příběh se povedl. Skoro bych řekla, že kniha patří rozhodně mezi nejlepší knihy od autorky.

08.01.2024 4 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Tak tohle se opravdu povedlo. Stručně sepsáné, co se dělo. A především události, o kterých se nemluví.

06.01.2024 5 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Tak to byla opravdu krátká povídka.
Škoda, že se Praze autorka nevěnovala víc.

04.01.2024 4 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Někdy se člověk musí vzdát toho, co miluje, aby mohl přežít.

Nezapomeň, že všichni se občas musíme chovat trochu jako blázni, pokud chceme být šťastní.

Jediné, nad čím dokážeme mít kontrolu, je naše štěstí, osud a vliv na ostatní. Zbytek je v rukou božích.

Pokud se člověk soustředí pouze na svou minulost, je to sním beznadějné. Je třeba respektovat minulost, ale soustředit se na budoucnost. Musíme věřit, že to nejlepší teprve přijde.

Pokud miluješ to, co děláš, nebudeš v životě pracovat ani jediný den.

Lidé jsou jako sněhové vločky, žádní dva z nás nejsou stejní. Každá sněhová vločka, která se snáší z oblohy, se dostane na zem jinou cestou. Vznášejí se mrazivým vzduchem, prolétají mraky a nabírají různé tvary, stejně jako my. Každá vločka doputuje k zemi jednou cestou a to ji dělá jedinečnou. Někdy pro ni bývá těžké cestovat až dolů sem k nám, ale přesto tu pouť podnikne kvůli všem těm úžasným zakřivením, které ji odliší od každé jiné sněhové vločky na světě.

Pokud v sobě člověk chová víru, třebaže je malinká jen jako hořčičné semínko, může i horou pohnout.

Každý v sobě máme zaseté semínko víry, ale je jenom na nás, jestli z něj necháme něco vyrůst.

Velmi milý příběh.

04.01.2024 4 z 5

Cesta na vrchol Cesta na vrchol Ewelina Dobosz

Každý máme svůj vlastní Mount Everest a náš úkol na zemi je ho dobýt.

Nejtěžší je propadnout dech. Musíte se zastavit a hodně se soustředit. A když se to podaří, všechno pak už bude jen lepší.

V životě je totiž nejdůležitější popadnout dech a pak pokračovat v cestě.

Prostředí hor bylo naprosto skvělé.

01.01.2024 4 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Lži jsou takové - plazí se jako plevel až jednoho nakonec zardousí.

K čemu jinému by ale koneckonců myšlenky byly, když ne ke zpracování všech ohavností, které člověk nesmí vyslovit nahlas.

Nečinnost mozku neprospívá. Hrozí pak, že budeš o věcech až moc přemýšlet.

Začátek knihy nic moc, ale nakonec se z toho vyklubal dost zajímavý příběh.

31.12.2023 4 z 5

Doktore, hlavu vzhůru! Doktore, hlavu vzhůru! Patrick Taylor

Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo položí život za své přátele.

Nejlepsi způsob, jak odhadnout, co bude, je nezapomínat, co bylo.

Problémy je třeba vidět takové, jaké jsou ve skutečnosti, nikoli zveličené strachem.

Fingal je prostě skvělý. Ač velmi smutný příběh, co se týká Deidre, Fingal se neustále ukazuje, že je to člověk se srdcem na pravém místě.

29.12.2023 5 z 5

Experiment s láskou Experiment s láskou Christina Lauren

Žijte svůj život, jako by to byl milostný román.

Štěstí není žádná konstanta, ani vám ho nikdo nezaručí.

Všichni máme na jednom rameni toho příšlovečného anděla a na druhém ďábla.

Když něco chceš, musíš to zkusit, i když se třeba hodně bojíš.

Vtipné, svižné a dost žhavé. Jen jsem nějak nepochopila, proč si Fizzy přišla v rodině tak podceňovaná.

25.12.2023 4 z 5

Church Church Jay Crownover

Když procházíte peklem, nezastavujte se.

Nic takového jako temnota neexistuje, pouze neschopnost vidět.

Mějte vždy tvář obrácenou ke slunci - a stíny budou padat za vás.

Když život člověka kope, je mnohem snazší nechat se jim porazit, postavit si štít a schovat se za hradby než se dal usmívat.

Někdy lidi vidí jen to, čím se odlišujeme od druhých, ale právě ty rozdíly nás definují.

Vždycky nejde o to, kdo si co zaslouží, ale co tě dělá šťastným. Někdy je v pořádku vzít si, můžeš dostat, a spokojit se s tím, protože že víš, že nakonec přijde víc.

Minulost se nedá obejít. Vždycky se jí nějak podaří nás dohnat, a když k tomu dojde, jsme že všeho tak unavení, že nemáme šanci ji znovu uniknout. Drží se nás příliš pevně.

Dobří lidé mají obvykle důvod dělat špatné věci.

Někdy jsou ty běžné věci nejtěžší, protože považujeme že samozřejmé, že o ně nemusíme bojovat.

Lidé si neuvědomují, že někdy je mnohem těžší mít připravený úsměv než se mračit jako kakabus.

U tohohle dílu se mi líbilo, že se to samozřejmě skončilo šťastně, ale stále tak trochu otevřeně.

19.12.2023 4 z 5

Layla Layla Colleen Hoover

Nadpřirozené je přirozené, dosud neporozumněné.

Každý člověk na této planetě ostatním čímsi leze na nervy. A to až tak, že vztahy vypadají jako hotová muka.

Ničím si nemůžeme být jistý.

Na tuto autorku jsem se těšila. Úplně mi kniha nesedla. Dost to bylo tím, že jsem ji četla ve slovenštině.

17.12.2023 4 z 5

Layla Layla Colleen Hoover

Nadpřirozené je přirozené, dosud neporozumněné.

17.12.2023 4 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

Žádné vítězství netrvá věčně.

Mě tenhle příběh moc bavil. Skvělé bylo prostředí zákulisní opery.

13.12.2023 4 z 5

Moderní džentlmen Moderní džentlmen Meghan Quinn

Život nemá cenu, když ho nežijete pro to, po čem toužíte.

Občas všichni vypadáme stejně, řídíme se trendy, ale uvnitř jsme plní odlišností.

Příběh nijak originální, ale ty dva mě dost bavili.

05.12.2023 4 z 5