Kristy.Seb Kristy.Seb komentáře u knih

Přeju si... tebe! Přeju si... tebe! Tracy Brogan

Narozeninová přání se neplní o nic víc než ta, která si přejete, když rozfokujete do vzduchu chmýří pampelišky nebo když házíte drobné do fontány. Přání nejsou nic jiného než nerealizované cíle.

Vtipné, milé. Příběh zajímavý, konec zbytečně takový useknutý.

03.05.2024 4 z 5

Než nás rozdělí láska Než nás rozdělí láska Agnès Martin-Lugand

Na světě není nic opravdovějšího než pošetilost lásky.

Člověk si musí život vychutnávat. Užívat si ho.

Smrt nebyla stavem nabytí. Smrt nás zbavovala našeho břemene, byla vysvobozením. Samozřejmě že s sebou odnášela zármutek. Ale dokázala nás taky přenést do okamžiku, kdy jsme byli nejšťastnější. Smrt nám vracela naše milované.

Citlivý příběh o odcházení.

01.05.2024 4 z 5

Královna noci Královna noci Simona Ahrnstedt

Žádný penis není tvrdší než život.

Život je jako penis. Občas je tvrdý bezdůvodně.

Život je jako penis. Někdy míří vzhůru, někdy dolů, ale není tvrdý věčně.

Když pomine fakt, že se mělo jednat o trilogii, tak mě příběh bavil. Celkem drsný, psychicky lehce náročný, ale jinak skvělý.

30.04.2024 4 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Zvon na zvony, když ještě zvoní. Zapomeň na to, co je ideální. Ve všem se najde praskliny. Tudy se světlo dovnitř dostává.

O svém životě lže každý. Co by se stalo, kdybychom místo toho sdíleli pravdu?

Včerejšek je minulost, zítřek je záhada, dnešek je dar.

Stastni lidé nejsou vděční, zato vděční lidé jsou šťastní.

Proč všechno musí mít nějaký smysl? Proč všechno musí zapadat do nějakého plánu? Někdy je nejlepší nechat všechno prostě přirozeně růst, jako květiny.

Co jde nahoru, musí zase dolů. Každé světlo vrhá stín, každá akce budí reakci.

Nápad se sešitem Projekt pravdy byl dokonalý. Jen mi pak přišlo, že příběh tak nějak zastavil.

28.04.2024 4 z 5

Cesta: Panda a dráček Cesta: Panda a dráček James Norbury

Jsi neťastný. To se někdy stává každému. Důležité je, že sis všiml, že je něco v nepořádku.

Problémy by nás neměly zastavit. Příroda nám tak prostě dává najevo, že bychom se měli vydat jinou cestou.

Změna, i když nevíš, kam povede, je lepší než ustrnutí.

Někdy je zapotřebí něco změnit a to vyžaduje úsilí.

Všechno, co potřebuješ, už si neseš uvnitř.

Bát se je přirozené, ale někdy nezbývá než jít dál, i když se bojíme. Strach ti nezabrání zemřít, ale může ti zabránit žit.

Velká změna vyžaduje velké úsilí.

Dobré a špatné jsou někdy jen způsoby, jakými nahlížíme na svět.

Minulost je jako příběh, který vypráví, jak jsme dospěli tam, kde jsme. Ale právě teď můžeš začít psát nový příběh.

I ta největší bouře pomine...

Skoro nic nemáme pod kontrolou, vlastně vůbec nic. Život nás dovede tam, kde potřebujeme být.

Připadá mi, že čím víc rozevíram zaťatou pěst, tím víc mi toho život vkládá do dlaní.

Někdy nejsem nešťastný ze situace jako takové, ale z toho, jak na ni nahlížím.

Čím míň se snažím svět ovládat, tím svobodněji ho mohu pozorovat v celé jeho nezkrotné kráse.

Všichni v sobě máme moudrost, ale je to velmi tichý, mírný hlas, takže musíš být úplně klidný, abys ho slyšel.

Svět nikdy nebude takový, jaký bych si přál, a některé věci zkrátka nedokážu změnit. Ale mám pocit, že jsem se změnil já, takže mi přestávají vadit všechny ty věci s kterými jsem se předtím nedokázal smířit.

Dokud jsme naživu, nepřestaneme dělat chyby a bloudit, takový je povaha věcí.

Na světe je tolik nepoznaného a takové množství možností, tak pojďme zjistit, kolik jich můžeme vyzkoušet.

DOKONALÉ!

25.04.2024 5 z 5

Trable s láskou Trable s láskou Jules Wake (p)

Být učitelem je stejně jednoduché jako naučit se jezdit na kole... Až na to, že to kolo hoří, ty hoříš, všechno kolem hoří.

Strašné chyby jsou jenom ty, které se nedají napravit.

Přečteno jedním dechem. Je pravda, že autorka trochu odbočila od svých klasických příběhu, ale stále to mělo velkou hloubku.

22.04.2024 4 z 5

Šéf, co tě nadzvedne Šéf, co tě nadzvedne Winter Renshaw

Jsme všichni tak pohlceni snahou vyhnout se jakýmkoliv nepříjemnostem, že ztrácíme kontakt s realitou. Jsme tak rozmazleni všemi těmi články, reklamami a vztahy, co nám dělají dobře. Hladovíme po obrázcích, jež nás přesvědčují že máme možná šanci byt ve správném osvětlení krásné, a držíme se přesvědčení, že když najdeme někoho, kdo s námi bude trávit víkendy, znamená to, že máme nějakou cenu... ale nic z toho
není skutečné.

Život se vysloveně skládá z řady všemožných poprvé. Když necháme i nadále svoje poprvé stát v cestě všem dalším poprvé, co přijdou po nich, prokazujeme si tím medvědí službu. Přijměte všechna svá poprvé - minule, nynější i budoucí. A nezapomeňte, nejdůležitější je perspektiva.

Chovat se tak, jako by neexistovaly překážky, je prima cesta k tomu, aby člověka doopravdy žádné nečekaly.

S jiskrami se to má tak, že pokud do nich nefoukáte a nedohlédnete na plamen, uhasnou. A jakmile uhasnou, možná je můžete zase někdy znovu zažehnout, ale nebude to už takové jako dřív.

Příjemná oddychovka.

21.04.2024

Tajemství luštitelky kódů Tajemství luštitelky kódů Sara Ackerman

Když se dostaneš do neřešitelné situace, nech to plavat. Přestaň s tím bojovat a uklidni se.

Skvělý a čtivý příběh.

20.04.2024 5 z 5

Zahrada nových začátků Zahrada nových začátků Abbi Waxman

Zkoušet něco nového někdy bolí, že? Ale někdy je bolest způsob, kterým ti tělo říká, že je lepší se něčemu vyhnout.

Skvělý nápad se zahradnickým kurzem, tam bych se přihlásila hned.

19.04.2024 4 z 5

Doktore, to je ale mazec! Doktore, to je ale mazec! Patrick Taylor

Opět zase pohladilo po duši, že na sebe jsou lidi hodní a obětaví. Že to takhle nemůže fungovat i v našem světě.

17.04.2024 5 z 5

S láskou, Chloe S láskou, Chloe Alessandra Torre

Tak v tomhle příběhu mi toho chybělo hodně...
Na jednu stranu se Chloe tvářila, jak je silná, hned si našla práci a dřela na osamocení. Ale na druhou stranu se nedokázal postavit Vicovi? Načež tam o zaplacení školného už skoro nepadlo slovo?
A co ti rodiče, s nima to vlastně dopadlo jak?
Zamilovanost s Cartrem, to jako vážně?
Takový nedotažený na několika frontách.

11.04.2024 4 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Pokud je láska odpovědi, můžete mi, prosím vás, zopakovat otázku?

Všechno dobré musí jednou skončit.

Takhle to život dělá vždycky - neptá se na dovolení. Prostě letí a uhání, vrhá se do nejostřejších zatáček a nečekaných karambolů a vy se vezete, i když jste o žádnou jízdu nestáli.

Skutečnost, jakmile ji přijmete, vás nikdy nezklame.

Když se nenaučíte bát, nenaučíte se ani statečnosti.

Pravda vás osvobodí, ale nejdřív vás nasere.

Život se rozpíná nebo smrskává přímo úměrně odvaze člověka.

Život je ve skutečnosti snadný, ale lidé ho neustále činí složitým.

Nelze najít klid tak, že se vyhýbáte životu.

Když něco chceš, nejde jen sedět a naříkat. Musíš sebrat vsechnj odvahu.

Mít odvahu neznamená znát odpovědi na všechny své otázky. Mít odvahu znamená postavit se otázkám, kterým jste se celý život vyhýbali.

Pravda je jako slunce. Na chvíli ho můžete zakrýt, ale ono nezmizí.

Život je sled lekcí, které se musí prožít, jinak je nelze pochopit.

Máš to, čím vezmeš zavděk.

Nedovolte nikomu na celém širém světě, aby vám říkal, že nemůžete být sami sebou.

Člověk nemůže objevovat nové oceány, když nemá odvahu ztratit z dohledu břeh.

Strach je pořád lepší než odpor.

Nezáleží na síle těla, ale na síle ducha.

Dát najevo slabost znamená stát se zranitelným; a stát se zranitelným znamená dát najevo sílu.

Vydržet ještě do dalšího kola, když už si člověk myslí, že to nedokáže. To v životě všechno změní.

Nejlepsi je držet se v životě jeden druhého.

Příběh v sobě ukrýval daleko víc, než jen romanticky příběh.

09.04.2024 4 z 5

Tři životy Tři životy Natasha Lester

Nikdy neodmítej něco proto, že se bojíš.

Život je neustálá oběť; vzdáváme se něčeho, co považujeme za méně důležité; výměnou za něco lepšího, ale teprve na konci se ukáže, jestli jsme si vybrali správně.

Odpuštění je slovo, které vymyslel muž, který ho očekává, ale nikdy ho oplátkou nedá. Přežití je slovo, které vymyslela žena, protože takhle žije.

Musíte do toho jít celým srdcem a duší, jak to nepochybně dělá každý, kdo chce uspět.

Víme, čím jsme, ale nevíme, čím můžeme být.

Začátky mi trval, než jsem se zorientovala ve jmenech a časech. Ale zase tohle byla pecka!

07.04.2024 5 z 5

Wheeler Wheeler Jay Crownover

Když hledáte med, musíte počítat s tím, že vás poštípají včely.

Láska si najde cestu stezkami, na nichž se i vlčí boji kořistit.

Domov nespočívá vtom, jakou barvu má váš gauč nebo co si pověsit na zeď.

Domov,to je, když víte, že jste na správném místě a se správnými lidmi.

Pro Poppy to byla jedna facka za druhou. Ta si teda vybrala snad všechno, co šlo. Ještě že se objevil další sexy potetovaný frajer.

04.04.2024 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Být výjimečný je nejlepší způsob, jak být jiný.

Když můžeš, vyber si, za co chceš bojovat, když si ale boj vybere tebe, pořádně toho parchanta nakopni do pytlíku.

Není nic spatneho na tom, být jiný než ostatní. Odlišní lidé mají schopnost měnit svět.

Největší moc smrti nespočívá v tom, že dokáže ukončit lidský život, ale že lidé, kterým se prozatím vyhýbá, už nechtějí žít dál.

Člověk musí něčemu věřit.

Lidi se že svejch příběhů musej vypovídat, jinak je to zadusí.

Život je totiž složitý i snadný zároveň.

Jsem z knihy nějaká zmatená. Spoustu věcí mi asi uniklo, a celkově jsem si dávala lidi a události dost složitě do souvislostí. Jinak se to četlo příjemně ale.

02.04.2024 4 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Žij přítomným okamžikem.

Paříž pro jednoho a Líbánky v Paříži by měly být rozhodně jako samostatné knihy a tyto příběhy víc rozvinout. Ale všechny povídky byly moc příjemné.

31.03.2024 4 z 5

Zlomená srdce Zlomená srdce M. J. Summers (p)

Příjemné zakončení série. Celá série se mi líbila.

30.03.2024 4 z 5

Láska bez pravidel Láska bez pravidel M. J. Summers (p)

Člověk nikoho pořádně nepozná, dokud s ním nerožije nějakou opravdovou krizi.

Když najdeš toho, kterého budeš milovat, ať se děje, co se děje, tak chceš, aby celý svět věděl, že je tvůj a že pro něj uděláš všechno na světě. A že to tak bude navždy.

Někdy je jediná možnost nechat to nejlepší nakonec.

Milé, skvělé, dojemné.

29.03.2024 4 z 5

Šance na lásku Šance na lásku M. J. Summers (p)

Laska je neco, co člověk dělá každý den.

Člověk někdy musí risknout něco, co sice není logické, ale Člověk má pocit, že je to správné.

Všichni máme v životě něco, co nás jako děti zranilo. Důležité je, abychom se naučili přemýšlet spíš o tom, jak si něco v životě vybojovat, a neuvažovali tolik o problémech, které máme.

Další milý zamilovaný příběh.

27.03.2024 4 z 5

Láska na druhý pokus Láska na druhý pokus M. J. Summers (p)

Život je dlouhý a lásku máme prožívat tak dlouho, dokud je to dobrá.

Život by se měl žít s potěšením. Pokud tohle člověk ví, když do něčeho jde, láska ho nezničí, když skončí.

Sobectví není to samé, jak když se někdo chrání.

Jako, Claire na svůj věk byla dost dětinská, ale příběh velmi čtivý a Coal byl zatraceně sexy.

26.03.2024 4 z 5